Историја Бугара

хан Ацо

Poznat
Poruka
9.888
@ NickFreak

Да не спамујемо стварно више о Бугарима , можеш Ацо отворити тему о Бугарима , Тервел није био крштен јер није могао имати паганско име. Борис је променио своје име у крштено име Михаил по свом куму византијском цару Михаилу трећем , историја га касније бележи као Михаило Борис и то је први крштени бугарски књаз или архонт. А за време другог бугарског царства ће бити називан царем.

Ево како је могуће неки да је крштен и да сачува своје "паганско" име:

Као што је византијски историчар, из 7. века Јован из Никијуа, забележио:

Кубрат, принц од Хуна, и Органов нећак, је био крштен и као мали послан да се школује у Константинопољ где је постао близак пријатељ са императором Хераклиусом.

https://sr.m.wikipedia.org/wiki/Кубрат

Не постоје хришћанске и паганске имена,јел ваш књаз Мутимир није био хришћанин иако је сачувао своје "паганско" име?
 
@ NickFreak



Ево како је могуће неки да је крштен и да сачува своје "паганско" име:



https://sr.m.wikipedia.org/wiki/Кубрат

Не постоје хришћанске и паганске имена,јел ваш књаз Мутимир није био хришћанин иако је сачувао своје "паганско" име?

Kako možeš da lupiš takvu glupost? Svako dobije drugo ima kada se krsti. Hrišćanskim zemljama dominiraju latinska, grčka i hebrejska imena.
 
map_bulgarkhanat.jpg



27ae963ff45a.jpg
 
Говорили смо о Тервелу а не о Кубрату за Кубрата постоји могућност да је био крштен. Међутим било је случајева да су бугарски канови као и аварски касније покушавали преобратити се у хришћанство али би одмах били уклоњени или смењени од паганске струје. Мислим да је један од синова Михаила Бориса покушао вратити паганску религију међу Бугаре али је био отеран па га је наследио други син који је био у манастиру.
Прочитаћу поново па ћу ти дати мало озбиљнији одговор сад само по сећању јер немам времена.
 
Мислим да је један од синова Михаила Бориса покушао вратити паганску религију ....
Добро ти је памћење.. одмах сутрадан (пошто је крштење обављено кришом, ноћу) побунио се син.

Борис је променио своје име у крштено име Михаил по свом куму византијском цару Михаилу трећем
Уствари, наше хронике бележе његово паганско име (тенгристичко) као Богорис.
Цариградски владар Михајло носио је надимак, забележен у списима- Пијаница.

Какво "хришћанско" име је добио ваш књаз Мутимир?

Колико памтим, први покрштеник назван је "Свето дете", "свети пеленак", тачније Светопулк, а раније , као паганин, имао је име Будимир. Мутимир- Мжтимир је касније.


Успут, имамо бар 2 или 3 теме овог истог наслова.
 
Poslednja izmena:
Добро ти је памћење.. одмах сутрадан (пошто је крштење обављено кришом, ноћу) побунио се син.


Уствари, наше хронике бележе његово паганско име (тенгристичко) као Богорис.
Цариградски владар Михајло носио је надимак, забележен у списима- Пијаница.



Колико памтим, први покрштеник назван је "Свето дете", "свети пеленак", тачније Светопулк, а раније , као паганин, имао је име Будимир. Мутимир- Мжтимир је касније.


Успут, имамо бар 2 или 3 теме овог истог наслова.

Онда модератор можда спојити њих.
 
Kako možeš da lupiš takvu glupost? Svako dobije drugo ima kada se krsti. Hrišćanskim zemljama dominiraju latinska, grčka i hebrejska imena.

Имам паганско словенско име од рођења (и остале жене из моје породице имају паганска словенска имена), крштена сам и немам додато никакво хришћанско име, нити икакво другачије име. У крштеници пише моје има, а сигурно нема у прошлости неке светице са оваквим именом (само паганска божанства). Нисам Бугарка, него Српкиња, али то и није битно овде. И мој прадеда има паганско име у црквеним књигама (сачувано и копирано).

Ко хоће, може додати/мењати на крштењу, али није обавезно.
 
Poslednja izmena:
Имам паганско словенско име од рођења (и остале жене из моје породице имају паганска словенска имена), крштена сам и немам додато никакво хришћанско име, нити икакво другачије име. У крштеници пише моје има, а сигурно нема у прошлости неке светице са оваквим именом (само паганска божанства). Нисам Бугарка, него Српкиња, али то и није битно овде. И мој прадеда има паганско име у црквеним књигама (сачувано и копирано).

Ко хоће, може додати/мењати на крштењу, али није обавезно.

Нема пагански и хришћански имена.
 
Nama je ime isto od rodjenja i krstenja ako je osoba krstena pa do kraja zivota. Za Ruse znam da im se obicno ime moze razlikovati od krstenog koje iskjucivo mora biti u crkvenom kalendaru. Zato nemaju slovenska imena tipa nasih Miroslav, Radoslav, Milos, Milan koja su kod Ceha recimo isto zastupljena.
 
Poslednja izmena:
За бугарски који говорим и познајем сасвим добро могу да кажем да је савремени бугарски само убога мешавина најпростијег сељачког српског језика и руске научне терминологије. Ово је научно доказано.
Бугари имају речи из простог српског језика као што су - искати, работа, дрпвати, мркати, крак, дрехе, дума, арно, баја, (х)убаво, хапати, бутати, карати, побркати, ћутек, пречити, кршити, прегрнути, мине од минути или минавати, врвити, разбрати и има их још много да не набрајам...
Има ту и српски позајмљеница из старог блгарског као што су речи - капишче, кумир, белег, пашеног, бисер, тојага, чртог.

Тако су и данашњи Блгари смеса Словеносрба и Праблгара и још додатних других туркијских елемената о чему сведочи њихов језик који их садржи.
 
"-ta" i "-to" je još i lako, dođe otprilike kao the u engleskom. Nego kad vidim ono "ъ" smuči mi se, ali šta je tu je. Uostalom i mi smo te stvari nekad koristili.

Велики јус се код свих Словена читао неки пун глас или као делимичан назал. Једино је код Блгара он добио первертиран облик немог нечујног гласа. У Македонији код нас се по правилу увек изговарао и читао као самогласник /(а)/.
 

Back
Top