Opsednutost marihuanom od strane zapadnjaka

Oni već više od 20 i kusur godina pokušavaju da postave marihuanu na ''pravo mesto''.

Marihuanu su zabranili jer je u to vreme početkom 20 veka mogla da se koristi za proizvodnju najlona, a to je jedna druga kompanija koja je već proizvodila stavila parice i stavila ban na proizvodnju.

S druge strane, stvara halucinacije, mnoge babe su pričale kako su viđale vampire po selu nakon što su radile sa konopljom. :mrgreen:

Ostvarivanje ovog zakona je samo pitanje vremena. Sigurno će se dogoditi jer su već i gej brakove stavili u prvi plan. Jedina stvar koju nikada neće uspeti da učine jeste da stave ban na oružje.
 
I ja sam primetila da se tema pretvorila u temu o lakim drogama. Ako će te utešiti nisi jedini koji je to primetio-i ja sam primetila. Često glavni glumci-obićno pozitivci popuše jednu -da se opuste. I to je kao OK. Što se mene tiče to je jedan način reklamiranja maruhuane. Ne znam da li tako na mala vrata hoće da rade na kampanji legalizacije ali je činjenica da to rade. I da ništa nije slučajno. Jer u tim istim filmovima je zabranjeno da glumac puši obične cigarete. Ako se i zadesi da se pojavi cigareta lik obavezno odbija-jer je prestao ili prestaje da puši. Ako neko uopšte i puši ili pali cigaretu u filmu to je obavezno negativac. Prema tome ako se toliko pazi na pojavu cigareta u nekom filmu onda je skoro sigurno da pušenje marihuane ima neku funkciju. Ono što me posebno čudi je to da ispada da nije u redu pušiti osim ako je to marihuana. Da ne bi i mene kritikovali-kakve ja to fimove gledam- gledam isključivo A produkciju.
 
Mozda neko uopste ne forsira popularizaciju marihuane, ja bih pre rekao da to stvarno jeste tako kako se predstavlja u filmovima. Imam mnogo drugara koji zive tamo poslednjih godina, kazu da je potpuno drustveno prihvatljivo, samim tim se pojavljuje u filmovima kao svakodnevna pojava.
To je kao da neko ko zivi na bliskom istoku pusti neki srpski film i kaze, zasto ovi srbi toliko forsiraju alkohol, malo-malo pa scena u kojoj neko pije? To su stvari koje su u nasem drustvu prihvatljive i ne obracamo paznju, tako i u USA.
 
U filmovima svi kao duvaju...
Na fakultetima svi duvaju.
Na zurkama svi duvaju..

E ono zbog cega ja pizdim, nije to sto sam video mog komsiju kakav postaje posle 4 godine 3 duvke dnevno....
Nego zato sto u skoro svim novijim simulacijama virtuelnog zivota, pominju i nude npr da odes na selo i tamo postajes farmer, kao u after life ili kao u Altis life, ali odmah pominju da mozes da gajis i travu...
U simulaciji laboratorije, pominju da mozes da sintetises crack i neki derivat iz trave, neki thc derivat...

Razume se, recicete, odakle tebi taj uvid...
Pa testirao sam simulacije zivota, job , i simulacije zanimanja...
I naravno da mi smeta sto se u precesto slucajeva unutar simulacije pominje sloboda da gajis travu ili da ekstrahujes nesto iz trave...

- - - - - - - - - -

O zloupotrebama simulacija se mozda moze govoriti, npr simulacija poljoprivrede obuhvata deer teske masine, one sto zahvataju po 20 m odjednom dok rade...i to naravno sugerise malom igracu a sutra nasledniku da to nabavi ako hoce da razvija biznis...
Opsjednuti su s njom samo oni koji nisu u iskoristavanju viljke kanabis otisli VELIKI korak dalje, pa napravili od, recimo, 10 pakova marihuane, 1 cigar hasisa pravog i skoro cistog
koji se pravi vrlo lako a recept necu da javno dajem
-
ko je to probao taj vec ne moze ostati pri travi, taj je preso na hasis, trajno ili ne, a ko to proba, i prevazidje, taj ode na kokain, pa na heroin, i tako...da, trava jeste gejtvej tu hell, inicijacija...ali na najgluplji nacin, jer je, s obzirom ono koliko je malo prijatna, vrlo stetna po psihu, i razum razara vrlo vrlo jako...zato je i popularna u zemlji bez razuma - AMERICI.
 
Sve je to doslo kao posledica opste poremecenosti u koju je svet otisao. Koriscenje marihuane izaziva iskrivljenu i "ulepsanu" sliku oko sebe sto je obicno bezanje od stvarnosti. Velike zvezde kao sto su glumci i pevaci su samo pojacali i razvili taj trend. Legalizacija marihuane bi bila nacisto pogubna recimo kod nas. Srbi su i te kako skloni zavisnosti raznih vrsta i vec imamo narkomana, alkoholicara i pusaca koliko hoces i samo nam jos fali horda utripovanih, naduvanih zombija na sve strane. Saobracaj bi tek postao teski haos jer mi jos decenijama pokusavamo da iskorenimo pijane vozace iz saobracaja a zamislite tek koliko bi njih vozili naduvani. Marihuana ne ostavlja trenutne posledice po fizicko zdravlje ali na mentalno sigurno da. Pogotovo sto nasim lokalnim dzankijima mozes i svilicu od kukuruza da utrpas a on ce da se uspali kao da mu je upravo stigla sa plantaze iz periferije Medaljina. Da ne pominjem i da ti sto duvaju smrde kao jarcevi. Gore od cigara i alkohola zajedno. U to ime ja bih i cigare i alkohol zabranio. Pa nek poludimo.

Niko nikad nije umro od nje, pomaze stotinama hiljada ljudi koji je koriste u medicinske svrhe a i dalje je nelegalna , komedija :D

Jel ti to pricao Coda iz huda? :lol:
"Marihuana se koristi u medicinske svrhe, od marihuane niko nije umro, marihuana leci rak, bla, bla, bla... " - leci moje dupe. Samo kad vidim ove jadne ljude kojima neko iz porodice boluje od raka kako nekim nelegalnim putevima nabavljaju marihuanu i taj kanabis iz Grcke jer im je neko napunio glavu da to pomaze. Marihuana samo ublazava bol pa ih daju tim ljudima na samrti koji trpe strasne bolove pa da se ne bi mucili. Eto, ako je u stanju da ublazi bol coveku koji umire, bas ce neko da me ubedi da je zdrav covek koji je koristi pri cistoj svesti i zdravoj pameti i da nije opasan i po sebe i okolinu.
 
Ti što su bolesni su bili takvi i pre trave, zato je i daju takvim slučajevima. To uzimaju ljudi sa jakim bolovima. Ti sad vidi šta je bolje, šaka lekova svaki dan ili džokavac. Gore je kolega umri muški spomenuo nekog lika koji duva tri puta dnevno, pa da piješ čaj od kamilice tri puta dnevno za mesec dana bi umro!

nemas ti blage veze. Samo idioti duvaju travu zbog bolova, koja im iste pojacava;
Ko te je lagao da je kanabis analgetik, taj te je gadno izmuzao.
 
Poslednja izmena:
Zabranjeno voće.Da legalizuješ travu prešli bi na hemiju a to bi imalo gadne posledice.Bolje ovako...
Ne, svaka hemija je bolja od ove danasnje trave. Ona ne lici na 20 godina staru onu koje je bilo u to vrijeme, jer je svuda na svijetu biljka, iz nepoznatog razloga javnosti, pocela da proizvodi mnogo vise nego prije nekog ili veceg broja od jednog sastavnog psihoaktivnog elementa (ima ih vise, oko 50 u travi). Cilj svakog ljubitelja hasisa je bas proporcija tih psihoaktivnih materija, elemenata u trihomima te trave, koja je, za razliku od biljke (u trihomima) mnogo bolja. Trihomi su providne iglice koje biljka izbacuje da bi se zastitila od insekata. Od tih iglica se i pravi hasis.
 
Poslednja izmena:
Ne, svaka hemija je bolja od ove danasnje trave. Ona ne lici na 20 godina staru onu koje je bilo u to vrijeme, jer je svuda na svijetu biljka, iz nepoznatog razloga javnosti, pocela da proizvodi mnogo vise nego prije nekog ili veceg broja od jednog sastavnog psihoaktivnog elementa (ima ih vise, oko 50 u travi). Cilj svakog ljubitelja hasisa je bas proporcija tih psihoaktivnih materija, elemenata u trihomima te trave, koja je, za razliku od biljke (u trihomima) mnogo bolja. Trihomi su providne iglice koje biljka izbacuje da bi se zastitila od insekata. Od tih iglica se i pravi hasis. On nema veze sa efektom marihuane, mnogo manje je poguban po razum nego pusenje biljke, ali opet, "hemija" je bolja, narocito ako se tu racuna nesto sto je i prirodno (mada se hemijski sintetise od prirodnog kodeina i svacega), a na pr.: morfin. Mnogo je prijatniji, hocu reci... a nema efekat gubljenja razuma kao trava.
Al zato ima svojstvo da ti povadi sve zube za kratko vreme.
 
Al zato ima svojstvo da ti povadi sve zube za kratko vreme.
Pa ne mora se pusiti morfin, u slucaju da tad vadi zube (ja sam ga pusio a odlicne zube imam). Moze morfin da das injekcijom, moze da se pojede, moze i na nos...moze na razne nacine. Vene su isto mi odlicne, mada ja se nisam nesto mnogo ni bo... to sam rijetko radio, bas samo rijetko i kad ocu da rijesim neki "veliki problem".
 
Pa ne mora se pusiti morfin, u slucaju da tad vadi zube (ja sam ga pusio a odlicne zube imam). Moze morfin da das injekcijom, moze da se pojede, moze i na nos...moze na razne nacine. Vene su isto mi odlicne, mada ja se nisam nesto mnogo ni bo... to sam rijetko radio, bas samo rijetko i kad ocu da rijesim neki "veliki problem".

Svima vama neodgovornim"avanturistima" preporucujem da se dobro informisete o uticaju kao i nuspojavama.
 
Pa ne mora se pusiti morfin, u slucaju da tad vadi zube (ja sam ga pusio a odlicne zube imam). Moze morfin da das injekcijom, moze da se pojede, moze i na nos...moze na razne nacine. Vene su isto mi odlicne, mada ja se nisam nesto mnogo ni bo... to sam rijetko radio, bas samo rijetko i kad ocu da rijesim neki "veliki problem".


:bljak:

Je l si morao da napravis nov nalog, taman sam se nadao da se neces vise vracati.... Ne znam sta ti znaci ovo kao da imas OKP, napravis nalog, napises 20ak postova, onda ti ga zacrne, onda dodjes sa novim i tako iznova i iznova. Ovo je vise bolesno. I to bas. Aman, znas li sta vise radis covece?

- - - - - - - - - -

Svima vama neodgovornim"avanturistima" preporucujem da se dobro informisete o uticaju kao i nuspojavama.

Dzabe. Ovaj kada se dobro "informisao" i to na katedri psihologije, "shvatio" da postoji zdravo i neskodljivo drogiranje.

Znas kako kazu - bolje ne procitati ni jednu knjigu nemati ni jednu informaciju nego 2-3 knjige.

:bljak:
 
Svima vama neodgovornim"avanturistima" preporucujem da se dobro informisete o uticaju kao i nuspojavama.
Ja neodgovoran? Dobro...SAMO, NEZNALICA SI TI DECACE MALI aj nauci nas, posto se pravim da ne znam ima li ih, koje su to stetne nuspojave sublingvalnog ili insulfacionog uzimanja morfina?

I da li covek moze da se bode u venu i smrce a da zivi preko 89 godina? Da li postoje zivi narkomani od preko 60 godina i td.

Aj da cujem...
 
Pusti ti Milana iz Gruze, to ti je necuveni heroj zaduzen za pljuvacinu i dogma stil...

Ostanite na prici o detaljima, zaobicite licne opaske...

On je marihuanoman, koji svoju marihuamaniju pravda time sto je drugo sastavljeno od hemijskih elemenata, a trava
prskana
SPREJEM ZA
- KOMARCE
- GLJIVICE (Fugni-cidi)
- HERBICIDIMA (protiv korova)
- INSEKTE (insekticidima)
u koju je dodavan:
Hidrogen (H2O2) i Stiropor (gradjevinski materijal)
rasla pod lampama od preko 2000 W ili 20000 W,
crvenim
i plavim
(i dodato malo heroina, da bi mogla bolje da te radi, prskalo se s njim)
n a v o d n o nije hemija...
 
Umri muski:
Postoji mogucnost da sam dirnuo u osinje gnezdo...kao kad iskljucis coveku TV a navikao na gledanje dnevnika...Ja nisam siguran da u Srbiji ne bih bio upucan bar 20 puta u gradu od 20.000 stanovnika ako bih to ucinio...ugasio TV...

Ko ne moze da podnese sebe, tj. sopstvene emocionalne reakcije, njemu je potreban spoljasnji nadrazaj koji bi mu pomogao da zaboravi, tj. koji bi mu skrenuo paznju.

Sve sto mu vraca paznju na sebe, na realnost, na bolnu proslost, postaje njegov smrtni neprijatelj.

Nema veze o kojoj vrsti narkotika se radi.
Trava, alkohol, kafein, nikotin, kocka, sport, ljubav, seks, posao, novac, video igre, TV, ideologija . . .

Imamo bolesnike, i medju bolesnicima bolesnike koji "pomazu", tj. eksploatisu, druge bolesnike pruzanjem usluga koje ne lece bolest vec je samo maskiraju i na taj nacin reinforsiraju.

Nista za cudjenje.
U psihologiji se to zove kodependencija.

Mi zivimo u jednom kodependentnom drustvenom sistemu.
 
Poslednja izmena:
Nisam za legalizaciju, ne zato što ne verujem da postoje i efekti koji nekome mogu da pomognu već zato što sumnjam
u dobre namere ljudi koji bukvalno agresivno šire propagandu o lekovitim svojstvima kanabisa..medicinsko ulje u redu ali kako dim može da bude koristan?..
U ovo vreme kad se bukvalno dogadja hajka na uživaoce duvana tj. na duvansku industriju, u ovo vreme kad na svakoj paklici cigareta stoje pretnje po život, kad na svakoj
banderi stoji precrtana cigareta dogadja se uporedo promocija marihuane...znači, meni je tu nešto čudno, kome nije, svaka čast...
 
..al ga pretera bre tuki..

U borbi izmedju duvana i marihuane, marihuana je pobednik u svim smislovima..
Biolozi kažu recimo da je mnogo lakše (ujedno i isplativije, jel?) uzgajati marihuanu jer je bukvalno korov..aha, pa super, bravo za marihuanu...
Što se zavisnosti tiče, nema šanse da me neko ubedi da marihuana ne izaziva zavisnost....ja mislim da je sad marihuana skupa
pa zato ne izaziva​ haha zavisnost, kad bude legalno jeftina kao paklica cigareta pričaćemo i o toj naknadnoj nus pojavi...:lol:

Ne znam, pozivam na zdravu pamet eventualne pristalice..možda grešim...
 
Mozda neko uopste ne forsira popularizaciju marihuane, ja bih pre rekao da to stvarno jeste tako kako se predstavlja u filmovima. Imam mnogo drugara koji zive tamo poslednjih godina, kazu da je potpuno drustveno prihvatljivo, samim tim se pojavljuje u filmovima kao svakodnevna pojava.
To je kao da neko ko zivi na bliskom istoku pusti neki srpski film i kaze, zasto ovi srbi toliko forsiraju alkohol, malo-malo pa scena u kojoj neko pije? To su stvari koje su u nasem drustvu prihvatljive i ne obracamo paznju, tako i u USA.

Mnogi studenti sociologije biraju teme koje se tiču legalizacije marihuane i većinom se traži legalizacija marihuane. Studentski radovi, većinom, predstavljaju marihuanu kao lekovitu biljku.

http://www.med.upenn.edu/cpr/substance.html

Na isti način je popularna tema o kontroli vatrenog oružja, odnosno tema o legalizaciji gej brakova (to su već uradili), odnosno tema o muško-ženskim odnosima, odnosno policijska brutalnost. To su neki okvirni slučajevi.

Iz toga se može zaključiti da su te teme veoma bitne u socijalnom smislu i da je samo pitanje vremena kada će se marihuana zaista legalizovati na ulicama U.S.A.

Neizvesno pitanje jeste vatreno oružje, u U.S.A je puno slučajeva gde su ljudi kako za, tako i protiv. Oružje će sigurno ostati tema dug niz godina, a marihuana može da se legalizuje veoma brzo izgleda.
 

Back
Top