Kako pravilno kuvati pirinač

Ja nisam kuvar, znaci samo za sebe i to retko...

Prvo sam provalio da se ukus duguljastog razlikuje od okruglog pirinca.
Drugo sam bahato spremao, tj nalijem vode u visku pa ili cu ukuvati ili cu ostaviti, a to nije davalo odlicne rezultate, jer pirinac je bio ukusa pirinca...
A onda sam probao slucajno da tacno dodam onoliko vode koliko treba, nista vise nista manje...
Ako dodam manje, onda ce zrno biti manje rasireno, a ako dodam vise, opet ce ukus biti na pirinac kakav je u menzi, restoranima i slicno..
Tako da sam nasao neku kolicinu gde je zrno meko, a kao da je hrskavo, jako prijatna tekstura za jelo , a prijatan i ukus...meni licno..

Sto se tice vremena kuvanja, tu sam uvek bio sto vise to bolje, a kod pirinca nije tako po savetima svih kuvara koje znam, a opet ovaj nacin sto opisah od skoro, skoro da vrlo malo utice duzina kuvanja na kvalitet izlaza....utice, ali nije ono mora u 3 min da ubodes...ovde mozes da omasis i 10 i 15 min plus minus, jer ja stavim da se kuva a ja radim nesto na racunaru pa razumete sta pricam...

Moram jos da proverim metodu na razlicitim vrstama okruglog pirinca , ali nije suv , nije zilav, nije tvrd nije pilav....

- - - - - - - - - -

I tu jos da dodam, kod mene svaki metod kuvanja daje drugaciji ukus...
Znaci drugacije mi izlazi na sporetu na drva, na jakoj ringli, na slaboj ringli, na indukcionom resou, na t kontrolisanoj ringli...
 

Back
Top