Ima neko stent ?

..imam dve prijateljice koje imaju stentove, jedna ima 50 godina i 4 stenta, pliva leti po nekoliko kilometara svaki dan, vozi biciklo, auto zivi apsulutno normalno radi sve kucne
poslove kao svaka druga zena...i drugu koja sad ima preko 70 i 3 stenta takodje pliva prilicnu kilometrazu u toku leta, seta svai dan nekoliko kilometaa i skroz je ok, to su obe
ugradile od prilike pre 5 godina....nikad niko ne bi rekao da imaju ikakav zdravstveni problem.....
 
Ma stent se ugrađuje onima sa anginom pektoris.
Međutim ja vidim da duže žive ovi koji nisu ugradili stent nego ovi koji jesu.

Možda nije tako,
voleo bih da se neko javi i kaže
ja imam stent evo već 15 godina, npr ...
Pa ako misliš da ćeš zbog ugrađenog stenta živeti kraće - traži da ti ga izvade...
Samo, velika je misterija koliko bi živeo neko kome stent treba a nije ga ugradio, a koliko onaj onaj ko ga već ima DA ga nije ugradio.
 
http://fun.noizz.rs/resources/funIm...6286-0d0137634fd43731b5a4fdde2f546b20.png?v=0

46286-0d0137634fd43731b5a4fdde2f546b20.png
 
meni su ugrađena dva dok sam bila pod infarktom 17-og januara, tad je urađena desna grana, treba još i levu da sredim jer je 100% začepljena, ali čekam da mi jave kad će scintigrafija srca pa kontrola pa dogovor o ugradnji.....niti me je šta bolelo tokom zahvata niti sam bila uplašena, desilo se šta se desilo, teramo dalje....još se nisam oporavila od infarkta ne od stentova, oni pomažu da se krvotok normalno odvija i koliko znam imaju lek na sebi koji to omogućava, možda grešim, ovo mi je novo polje interesa.....koliko znam stentovi se menjaju na nekih 10 godina, ako ideš na redovne kontrole, pričaš sa svojim doktorom a imaš ih već 15 godina ne razumem tvoj strah, stvarno......brine te umiranje? pa ja to vidim ovako, može ti se desiti samo jednom, da je trebalo da se desi bilo bi kad je napad počeo, ovo je bilo upozorenje da nešto gadno ne valja, pa ajde da sad to popravljamo kako znamo i umemo.....smrt uopšte nije strašna, strašno je ono što se dešava pre nje, dok ona ne dođe.....zato glavu gore, živi život i ne razmišljaj o glupostima....i još nešto, gledala sam tri člana svoje uske porodice dok nisu otišli od raka, ako treba da biram, onda biram srce, uvek i u svakom trenutku.....nisam mračna osoba, znaju me ljudi ovde koji pišu na onkomafiji i lično, nema stvari koju smeh ne može da popravi, veruj mi....aj sad batali crne misli i trkom u šetnju na sat vremena :)
 
meni su ugrađena dva dok sam bila pod infarktom 17-og januara,
...

Nedice draga,
meni nije ugrađen ni jedan,
ali se spremaju to da urade !

Znam ja da je zahvat rutina,
bezbolnija od plombiranja zuba ...
Ne plašim se ja toga !

Takođe opravdavam ugradnju stenta onima koji su došli na operacioni sto pod infarktom !
Stent for life !

Ali ja nisam imao infarkt !
Bol u grudima da, ali ne infarkt !

Da dalje ne obrazlažem svoje strahove,
voleo bih da se jave drugi ljudi koji imaju stent
i pre svega kažu koliko dugo ga imaju !

Tebi Nedo mnogo, mnogo hvala za tvoje iskustvo.
 
Poslednja izmena:
Ima ga moj brat vec 10 godina,
...
Vjeruj ili ne,mislim da ni na kontrolu nije otishao josh.

Ne verujem jer postoje lekovi koji se uzimaju protiv odbacivanja stranog tela ...

хех, е јеси шашав :zimag:

има их кол'ко хоћеш,ал не висе на Крсти већ живе живот ;)

Ma oni naročito žive život, eee ...
Dakle ovi odgovori se ne važe !
 
Ne znam shta hocesh da kazesh,razumijem da si se uplashio jer to je normalan osjeccaj,moj brat je hvala Bogu eto ziv i zdrav,mnogo ne obraca paznju na to shto ima stent,a razgovaracu sa njim da ode na kontrolu.
Naravno da zive,znam ljude koji imaju p 5,6 i imaju sasvim kvalitetan zivot vishe od 20 g kako su ih stavili.
 
Ne verujem jer postoje lekovi koji se uzimaju protiv odbacivanja stranog tela ...



Ma oni naročito žive život, eee ...
Dakle ovi odgovori se ne važe !

nego šta rade? dobiju invalidsku i čekaju da capnu :lol:

moj prvi komšija 40 godina. prvo dva stenta pa još dva.
1.2. navršio četri godine,ako ne i pet.
po drugi put se oženio pa ti vidi:zper:
zbilja se ne zezam, jer ga angažujem za sve živo i mrtvo.
letos mi je radio izolaciju na maminoj kući :lol:
komšija doca istoga dana živ nije stig'o do bolnice.
i on je stalno nešto mrsio k'o ti.
datum pamtim zbog doce. obiđem ga svake godine :(

imam prijatelja koji višeod godinu dana ima dva stenta, i dva meseca nakon ugradnje
počeo je sa hemo terapijom. tablete.
za sada je sve ok.

i svi drugi su ok, ali ova dva slučaja su mi najbliža.

jel ti to nas zezaš?
 

Back
Top