Da li je bolje imati 400 kvadrata u Kuli ili 50 kvadrata u Beogradu?

Šta je bolje imati?

  • 1.000 m2 u Ojmjakonu

  • 400 m2 u Kuli

  • 50 m2 u Beogradu

  • 1 m2 na Menhetnu


Rezultati ankete su vidlјivi nakon glasanja.
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nikao i osmi nivo, a zgrada nema dozvolu, komšije brinu

Često se dogodi da nelegalna gradnja ugrozi imovinu i bezbednost najbližih komšija. Takav slučaj zabeležili smo u Danijelovoj ulici u Beogradu.

12410609195b75af84eaf41120506469_w640.jpg


Da se na adresi Danijelova 9 ipak nešto gradilo, svedoči objekat koji je podignut na osam nivoa. Zatekli smo pesak, brojne mašine, alate, toalet za radnike, koje ipak nismo zatekli. Nismo zatekli ni tablu za građevinskom dozvolom, koja je nekada postojala, ali je uklonjena.

Stambeno-poslovni objekat u Danijelovoj ulici broj 9, čija je gradnja počela u oktobru 2017. godine, gradi se iz dana, iako ne bi smelo. Investitori nisu dobili građevinsku dozvolu. Vojkan Sarić, koji živi odmah uz objekat, koji je i viši od planiranog, više puta je intervenisao kod nadležnih, ali bezuspešno.

"Mi smo sami podneli zahtev za rušenje objekata, mi ćemo finansirati, građani ove ulice. Nemamo ništa protiv,treba da se zida, ali u skladu sa lokacijskim uslovima, a ne da svako zida, gde hoće, kako hoće. Investitor je pobegao, trebalo je da pobegne na 3,5 metara od našeg objekta. On je pobegao na 2,90. Ugrozio je našu imovinu, i srozao vrednost naše imovine", kaže Vojkan Sarić.

Ne smeta komšijama sama činjenica da je objekat pored njih nelegalan. Sarići sumnjaju da im investitor krade struju. Uverili smo se i da se ograda između dve parcele urušila.

"Investitori kradu struju, kradu vodu. Ovo su naši strujomeri koji su izbačeni. Pre neki dan smo nahvatali čoveka koji sprovodi kablove. Da ja ne bih imao problema s distribucijom, mi smo im poslali dopis da reaguju."

Krajem prošle godine investitoru je naloženo da zaustavi gradnju i da u roku od sedam dana od prijema rešenja ukloni objekat. 10 meseci kasnije, na objektu se i dalje radi, iako je građevinski inspektor više puta zatvarao gradilište.

Kakva će biti sudbina objekta na adresi Danijelova 9 danas nismo uspeli da saznamo, jer nismo dobili nikakav odgovor ni od gradskih vlasti, ni od opštine Voždovac.

https://www.b92.net/biz/vesti/srbija.php?yyyy=2018&mm=08&dd=16&nav_id=1431821

I dalje nelegalna gradnja u Beogradu cveta

Secam se kad je moj drugar iz Svajcarske trazio stan da kupi u Beogradu sa bivsom zenom pre 4-5 godina, ona nesledila neke pare od oca, kaze izgledali 20 stanova samo 2 zgrade imale ciste papire, a tu kvadrat bio 2500e . Na kraju odustali digli ruke.

Dođite u Žarkovo, ulica Marine Veličković - ista priča. Tabla na kojoj je pisalo "suteren + prizemlje + 4 sprata + potkrovlje" (a i to je mnogo!) odavno nestala a nikla osmospratnica.
Komentar poslat iz B92 Android™ aplikacije (Android Robot by Google, CC BY 3.0) (Žarkovo, 16. avgust 2018 22:21)
 
Nikao i osmi nivo, a zgrada nema dozvolu, komšije brinu

Često se dogodi da nelegalna gradnja ugrozi imovinu i bezbednost najbližih komšija. Takav slučaj zabeležili smo u Danijelovoj ulici u Beogradu.

12410609195b75af84eaf41120506469_w640.jpg




Secam se kad je moj drugar iz Svajcarske trazio stan da kupi u Beogradu sa bivsom zenom pre 4-5 godina, ona nesledila neke pare od oca, kaze izgledali 20 stanova samo 2 zgrade imale ciste papire, a tu kvadrat bio 2500e . Na kraju odustali digli ruke.

sto nisu trazili da kupe seosko imanje ili vilu za odmor na zlatiboru?
 
Tihi kad je postavljao dokaze i lepe stvari koje objasnjavaju zasto je bolji ili zdraviji makar,zivot na selu u manjemmestu, smejali ste mu se i ismevali. "Nivo kulture" je u vama, ponekima.

Tako je, Tiksi je nivoj, ja ni upola otoga. Priznajem, nisam ja za taj nivoj.

- - - - - - - - - -

To je tako na slici.

Jel to krzno Tirkizong kunića sa Madagaskara?
 
Tako je, Tiksi je nivoj, ja ni upola otoga. Priznajem, nisam ja za taj nivoj.

- - - - - - - - - -



Jel to krzno Tirkizong kunića sa Madagaskara?

Nije do nivoa, nego do drugacijeg ugla gledanja na stvari, narocito kad nisi iz BG. I BG je samo personifikacija velikog grada, sustina ove teme je u pogodnostima zivljenja u malim , manjim mestima. I ovo nije " trka" u nivou, inace bi svi na njoj pali.

I po cemu spamujete opet temu?

Koga zanimaju i kakve veze imaju sa temom WC-i?
 
pa valjda imas wc i u beogradu i u kuli :)

ali nesto mislim da wc isto kosta i tamo i ovamo :)

Zasto stitis spam, spamere? Ti prvi?

A posle ti krivo i cak branis spamerske teme? Pa koliko spamerskih tema da ima?

Ovu pretvoriste/se u spam, pa rodjendan, to ajde, pa vanzemaljci, pa dokle bre vise da se unistavaju teme?

Ova je pocela lepo, napraviste od nje papazjaniju.
 
Poslednja izmena:
pa valjda imas wc i u beogradu i u kuli :)

ali nesto mislim da wc isto kosta i tamo i ovamo :)

Ali ne izgleda isto... uglavnom.

- - - - - - - - - -

Zasto stitis spam, spamere? Ti prvi?

A posle ti krivo i cak branis spamerske teme? Pa koliko spamerskih tema da ima?

Ovu pretvoriste/se u spam, pa rodjendan, to ajde, pa vanzemaljci, pa dokle bre vise da se unistavaju teme?

Ova je pocela lepo, napraviste od nje papazjaniju.

Ma udri ga šamarom, ne pričaj sa njim! Vidiš da je spamer. :mrgreen:
 
Nisu baš cene iste.

Pa nisu, imaš ploč'ce za 500 din kvadrat, imaš za 2000, za 5000 din, ali i za 100€ i više po kvadratu. Ili recimo neke Marazzi porcelanske koje se prodaju po komadu. :mrgreen:

- - - - - - - - - -


Šta se ti sad smeješ, ako te opali levom, ima ti bude kao na ringišpilu na Beerfestu. :lol:
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top