Da li je bolje imati 400 kvadrata u Kuli ili 50 kvadrata u Beogradu?

Šta je bolje imati?

  • 1.000 m2 u Ojmjakonu

  • 400 m2 u Kuli

  • 50 m2 u Beogradu

  • 1 m2 na Menhetnu


Rezultati ankete su vidlјivi nakon glasanja.
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Pa to je upravo zato sto u Srbiji zivi veliki broj budala spremnih da taj kvadrat preplate. Ne sto zaista vredi te pare.

Eto zapitaj sebe da li bi pre imao stan u centru Soluna za recimo 400-500e po kvadratu ili u centru Beograda za 2000 evra

Ali upravo zato sto je to tako, mi pametni, kupujemo kuce i imanja po Srbiji za smesne pare.

I onda uzivas udisuci svez planinski vazduh, gledajuci drvece, mirisuci cvece, slusajuci cvrkut ptica i huk vetra kroz jele, umesto toga ljudi u bg udisu otrovni smog, gledaju sive i zapisane raspadnute fasade zgrada starih 50 i vise godina, a mirises pseca govanca i mokracu dok izlazis sav smrdljiv i lepljiv od znoja na plus 40 iz prevoza u 3 popodne gde si se gurao sa jos 150 mucenika slicnih tebi - i jos se tripuju da je to lepse od zivota u prirodi, i da to tako treba.

Cene u Solunu su pale zbog krize i puno kredita koje su uzimali. te cene nisu realne i tržište će se srediti i tamo. Sa druge strane, nisu cene u Beogradu visoke, već su cene po manjim mestima premale.
 
Види. Из тих пасивних средина одлазе сви, баш сви. Чак и они који су се тамо родили одлазе, и то до те мере да сваке године нестају цела села. И она која нису нестала су на том путу, јер су млади већином отишли, и отуд рецимо и лелек маторих младића којима су баш све замисливе жене побегле.

Из тога није тешко закључити да ни ти срећници који су се родили слушајући мекетање коза на Пештеру и хук ветра кроз даске пољског вецеа беже, и то незаустављиво беже, и неће се вратити никад.

Твој одговор на то? "Београђани треба да дају оставку у тој банци и да дођу да буду пастири на Повлену, ехехеј да видиш како је леп поглед са Повлена, како је слатко ручати проју у снегу кад се до поднева трипут потучеш са међедом и двапут са вуком, будућност је на селу!"

Па, бојим се да те чињенице демантују, и да неће доћи нико.

Veceras si u elementu, crkoh. :lol:
 
To ovi dodjosi sto mrze Beograd :lol:

Verujem da po selima ne vrse nuzde gde stignu.

Svako ko zivi u Beogradu je jelte beogradzanin :D

U Beogradu je kvalitet zivota najgori u Srbiji iz prostog razloga sto je previse ljudi na jednom mestu. Realno sa infrastrukturom koju Beograd ima on ne moze da ima vise od 500.000 ljudi ako zelimo da ti ljudi zive kako treba. A on ima 4-5 puta vise samim tim je tamo ziveti jako lose za ogromnu vecinu gradjana koji nemaju dovoljno kesa da kupe kucu sa 20 ari placa na Dedinju i Senjaku.
 
Svako ko zivi u Beogradu je jelte beogradzanin :D

U Beogradu je kvalitet zivota najgori u Srbiji iz prostog razloga sto je previse ljudi na jednom mestu. Realno sa infrastrukturom koju Beograd ima on ne moze da ima vise od 500.000 ljudi ako zelimo da ti ljudi zive kako treba. A on ima 4-5 puta vise samim tim je tamo ziveti jako lose za ogromnu vecinu gradjana koji nemaju dovoljno kesa da kupe kucu sa 20 ari placa na Dedinju i Senjaku.

Dzaba sve to ljudi idu gde ima posla. Ne idu oni zbog soping centra Usce tamo, niti gradskog prevoza, Kaleta gospodara vremena itd... Idu jel vide neku priliku tamo, a kod kuce je nemaju.
 
Cene u Solunu su pale zbog krize i puno kredita koje su uzimali. te cene nisu realne i tržište će se srediti i tamo. Sa druge strane, nisu cene u Beogradu visoke, već su cene po manjim mestima premale.

cene stanova su dosta pale u bg. Ranije su i supe izdavane za 200 evra dok danas sasvim solidan stan mozes naci za te pare. Cene ce i dalje padati kako stanovnistvo srbije bude nastavilo da pada. Prosle 3 godine se iselilo 150 000 ljudi i jos neka je 100 000 vise umrlo nego sto se rodilo. Ovim tempom minus ce biti preko 1.5 miliona stanovnika do 2040. tj oko 5 miliona stanovnika
 
Види. Из тих пасивних средина одлазе сви, баш сви. Чак и они који су се тамо родили одлазе, и то до те мере да сваке године нестају цела села. И она која нису нестала су на том путу, јер су млади већином отишли, и отуд рецимо и лелек маторих младића којима су баш све замисливе жене побегле.

Из тога није тешко закључити да ни ти срећници који су се родили слушајући мекетање коза на Пештеру и хук ветра кроз даске пољског вецеа беже, и то незаустављиво беже, и неће се вратити никад.

Твој одговор на то? "Београђани треба да дају оставку у тој банци и да дођу да буду пастири на Повлену, ехехеј да видиш како је леп поглед са Повлена, како је слатко ручати проју у снегу кад се до поднева трипут потучеш са међедом и двапут са вуком, будућност је на селу!"

Па, бојим се да те чињенице демантују, и да неће доћи нико.

Ja znam coveka koji ima u selu ispod golije 25 krava i zaradjuje mesecno preko 3000 evra. Samo od prodaje teladi on uzme svakog meseca , ono sto kasirka u maksiju ne zaradi za godinu dana.

Znaci po tebi , on je glup, sto zivi na selu i gaji stoku , i trebao bi sve to da rasproda i da se zaposli kao nocni cuvar u maksiju na npr Vidikovcu ili Cerak Vinogradima za recimo 20.000 dinara mesecno? :think: :lol:

Sto se vise ljudi doseljava u gradove, to ce ljudi koji ostanu na selu biti bogatiji - jer zemlja ostaje onima koji ostaju na njoj plus zbog smanjenja broja proizvodjaca hrane a porasta broja kupaca hrane, tj odnosa ponude i traznje , cena hrane ce da raste a cena rada u gradovima zbog visoke ponude a male traznje nastavice da pada.

Samim tim svi ti beogradzani ce morati da se suoce sami sa sobom i odluce da li zele da npr zive kao ovaj pomenuti covek , u selu podno Golije i gaje goveda i imaju zivot dostojan coveka, ili prezivljavaju u velikom gradu u nemastini i oskudici radeci za 25-30.000 dinara mesecno
 
Svako ko zivi u Beogradu je jelte beogradzanin :D

U Beogradu je kvalitet zivota najgori u Srbiji iz prostog razloga sto je previse ljudi na jednom mestu. Realno sa infrastrukturom koju Beograd ima on ne moze da ima vise od 500.000 ljudi ako zelimo da ti ljudi zive kako treba. A on ima 4-5 puta vise samim tim je tamo ziveti jako lose za ogromnu vecinu gradjana koji nemaju dovoljno kesa da kupe kucu sa 20 ari placa na Dedinju i Senjaku.

Не, у Београду је квалитет живота просечно највиши у Србији, и сасвим је јасно зашто - најразвијенија инфраструктура, најбоље здравство и школство, најбоља културна понуда, најбогатије општине и сходно томе највиши ниво услуга, највише посла и највеће плате, и тако даље, и тако даље.

Не видим зашто је потребно лагати себе да је другачије. Београд није ништа посебно у поређењу са заиста богатим градовима у заиста сређеним земљама, али за огромну већину остатка Србије Београд је једноставно Шангри Ла.
 
Svako ko zivi u Beogradu je jelte beogradzanin :D

U Beogradu je kvalitet zivota najgori u Srbiji iz prostog razloga sto je previse ljudi na jednom mestu. Realno sa infrastrukturom koju Beograd ima on ne moze da ima vise od 500.000 ljudi ako zelimo da ti ljudi zive kako treba. A on ima 4-5 puta vise samim tim je tamo ziveti jako lose za ogromnu vecinu gradjana koji nemaju dovoljno kesa da kupe kucu sa 20 ari placa na Dedinju i Senjaku.
Sto bi rekao Pobedonoscev, cinjenice te demantuju.
Ne kazem da je u Beogradu idealno, ali u ovoj zemlji trenutno nema drugog mesta (osim mozda N.Sada) u kome covek ima kakve takve mogucnosti. Pri tom ne mislim samo na zaposlenje.
A da je Beograd daleko od metropole, jeste. Njegovom rapidnom propadanju uglavnom doprinose oni koji svoju kulturu donose sa drugog mesta, i naravno, nemanje novca ili neadekvatno ulaganje za njegovo odrzavanje.
 
Па хтео сам да дочарам лепоте и предности живота на Вршкој Чуки, али тешко је то и описати.

lepota zivljenja na planini - ovako mi svake godine


:bye:

A tebi zelim da uzivas u "cistom" londonskom smogu makar delic onoga koliko mi sto zivimo u "zabiti" uzivamo u svezem planinskom vazduhu :)
 
Poslednja izmena:
Ja znam coveka koji ima u selu ispod golije 25 krava i zaradjuje mesecno preko 3000 evra. Samo od prodaje teladi on uzme svakog meseca , ono sto kasirka u maksiju ne zaradi za godinu dana.

Znaci po tebi , on je glup, sto zivi na selu i gaji stoku , i trebao bi sve to da rasproda i da se zaposli kao nocni cuvar u maksiju na npr Vidikovcu ili Cerak Vinogradima za recimo 20.000 dinara mesecno? :think: :lol:

Sto se vise ljudi doseljava u gradove, to ce ljudi koji ostanu na selu biti bogatiji - jer zemlja ostaje onima koji ostaju na njoj plus zbog smanjenja broja proizvodjaca hrane a porasta broja kupaca hrane, tj odnosa ponude i traznje , cena hrane ce da raste a cena rada u gradovima zbog visoke ponude a male traznje nastavice da pada.

Samim tim svi ti beogradzani ce morati da se suoce sami sa sobom i odluce da li zele da npr zive kao ovaj pomenuti covek , u selu podno Golije i gaje goveda i imaju zivot dostojan coveka, ili prezivljavaju u velikom gradu u nemastini i oskudici radeci za 25-30.000 dinara mesecno

Brate mili ti o kravama ko Karic o salati

- - - - - - - - - -

lepota zivljenja na planini - ovako mi svake godine


:bye:

Za to omladinu zabole dupe. I za one koji zele da prezive
 
Ja znam coveka koji

Ма знам, ти познајеш само неке плантажере и нафтне бароне по тим недођијама, и никога ко се смрзава, или живи од пољопривредне пензије од 75 евра, или није купио нове ципеле од Картерове администрације, или није видео децу две деценије јер су од беде запалила у Аустралију.

Та твоја рурална Србија је као предео из фантастичних филмова, стварно врло примамљива :D
 
Za to omladinu zabole dupe. I za one koji zele da prezive

Велосипедисто, ти као издржавано лице, животињарићеш док баба буде примала пеМзију,
а када рикне, молићеш ти Тихог да ти нађа какав посао код овчара на Пештеру! z:lol:
 
Велосипедисто, ти као издржавано лице, животињарићеш док баба буде примала пеМзију,
а када рикне, молићеш ти Тихог да ти нађа какав посао код овчара на Пештеру! z:lol:

Ajde utripovani srbine mani me se
 
Sto bi rekao Pobedonoscev, cinjenice te demantuju.
Ne kazem da je u Beogradu idealno, ali u ovoj zemlji trenutno nema drugog mesta (osim mozda N.Sada) u kome covek ima kakve takve mogucnosti. Pri tom ne mislim samo na zaposlenje.
A da je Beograd daleko od metropole, jeste. Njegovom rapidnom propadanju uglavnom doprinose oni koji svoju kulturu donose sa drugog mesta, i naravno, nemanje novca ili neadekvatno ulaganje za njegovo odrzavanje.

kakve ti to imas mogucnosti koje ja nemam?

Kvalitet zivota odredjuje ono sto radis POSLE radnog vremena gde god da zivis.

A ja vidis setam u prirodi, vozim bicikl , skijam, citam knjige, gledam filmove, uzivam sa porodicom i prijateljima na izletima , a vi u beogradu prvo nemate vremena za tako nesto, jer vam ceo zivot prodje ili na poslu ili prevozu , a drugo i da se organizujete za bilo sta trebaju vam meseci jer ne mozete da se uklopite sa drugim ljudima bilo sa vremenom bilo finansijski.


Moja sestra od tetke, radi u banci i ne dodje nikad kuci pre 6-7 uvece. I kakav ona zivot ima kao i ti ? Ama bas nikakav.

Mi ovamo zivimo daleko kvalitetnije nego vi u Beogradu, jer prvo imamo VREMENA, da ga provedemo sa ljudima koji su nam dragi, a sto vi nemate

Moja sestra od tetke kad dodje sa posla , moze sa svojim muzem i decom da provede max 2 sata, jer je preumorna pa mora da legne da bi sutra mogla normalno da funkcionise i tako u krug.

Ti dnevno ostavis u prevozu najmanje 2-3 sata cega niko od vas koji zivite u Beogradu nije svestan. To je najmanje 30% tvojeg slobodnog vremena svakog dana. Ja sa druge strane ta 2-3 sata mogu da radim druge stvari - da odem na plivanje, na bazen, u spa centar, na skijanje , u banju, na izlet ili rucak u restoranu u prirodi - napisi sta god.

Vas kvalitet zivota je u poredjenju sa nama koji zivimo u manjim mestima ama bas nikakav.
 
kakve ti to imas mogucnosti koje ja nemam?

Kvalitet zivota odredjuje ono sto radis POSLE radnog vremena gde god da zivis.

A ja vidis setam u prirodi, vozim bicikl , skijam, citam knjige, gledam filmove, uzivam sa porodicom i prijateljima na izletima , a vi u beogradu prvo nemate vremena za tako nesto, jer vam ceo zivot prodje ili na poslu ili prevozu , a drugo i da se organizujete za bilo sta trebaju vam meseci jer ne mozete da se uklopite sa drugim ljudima bilo sa vremenom bilo finansijski.


Moja sestra od tetke, radi u banci i ne dodje nikad kuci pre 6-7 uvece. I kakav ona zivot ima kao i ti ? Ama bas nikakav.

Mi ovamo zivimo daleko kvalitetnije nego vi u Beogradu, jer prvo imamo VREMENA, da ga provedemo sa ljudima koji su nam dragi, a sto vi nemate.

Moja sestra od tetke kad dodje sa posla , moze sa svojim muzem i decom da provede max 2 sata, jer je preumorna pa mora da legne da bi sutra mogla normalno da funkcionise i tako u krug.

Vas kvalitet zivota je u poredjenju sa nama koji zivimo u manjim mestima ama bas nikakav.

Opet nigde ne obuhvatas omladinu ovde....
 
kakve ti to imas mogucnosti koje ja nemam?

Kvalitet zivota odredjuje ono sto radis POSLE radnog vremena gde god da zivis.

A ja vidis setam u prirodi, vozim bicikl , skijam, citam knjige, gledam filmove, uzivam sa porodicom i prijateljima na izletima , a vi u beogradu prvo nemate vremena za tako nesto, jer vam ceo zivot prodje ili na poslu ili prevozu , a drugo i da se organizujete za bilo sta trebaju vam meseci jer ne mozete da se uklopite sa drugim ljudima bilo sa vremenom bilo finansijski.


Moja sestra od tetke, radi u banci i ne dodje nikad kuci pre 6-7 uvece. I kakav ona zivot ima kao i ti ? Ama bas nikakav.

Mi ovamo zivimo daleko kvalitetnije nego vi u Beogradu, jer prvo imamo VREMENA, da ga provedemo sa ljudima koji su nam dragi, a sto vi nemate.

Moja sestra od tetke kad dodje sa posla , moze sa svojim muzem i decom da provede max 2 sata, jer je preumorna pa mora da legne da bi sutra mogla normalno da funkcionise i tako u krug.

Vas kvalitet zivota je u poredjenju sa nama koji zivimo u manjim mestima ama bas nikakav.

Sustina je da je na selu fizicki lakse? Ajde Tihi, ne pricaj kojesta.
Onaj tvoj kravar verovatno citucka knjige po ceo dan i ide na izlete.
I zasto mislis da mi ne vozimo bicikl, ne citamo knjige, ne gledamo filmove, ne uzivamo sa porodicom i ne idemo na letovanja i zimovanja?
Mislim, stvarno to mislis?
 
Sustina je da je na selu fizicki lakse? Ajde Tihi, ne pricaj kojesta.
Onaj tvoj kravar verovatno citucka knjige po ceo dan i ide na izlete.
I zasto mislis da mi ne vozimo bicikl, ne citamo knjige, ne gledamo filmove, ne uzivamo sa porodicom i ne idemo na letovanja i zimovanja?
Mislim, stvarno to mislis?
Dobro, nije bas sve kao sto je rekao, ali nije ni mnogo daleko od toga.
Verujem da mali broj ljudi ili zivi blizu posla ili ima kvalitetan prevoz, koji i ne znaci mnogo kad je spic ujutru i u podne. To je verovatno najveci problem u takvom gradu, pored radnog vremena, koje nije kod svih isto ali je to verovatno drugi najbitniji problem. Ostalo vreme se organizuje.
 
da znam kad sam studirao pa moj cimer i njegov komsija radili od jutra do sutra u prodavnici vodomaterijala za 250 evra

Moja ambicija u zivotu nikada nije bila da radim negde za platu jer skoro da nema posla u Srbiji od kojeg se, ako radis za platu moze dobro ziveti

Samim tim ti poslovi po Beogradu za 30-40.000 dinara me ne interesuju jer to vama gore nije dovoljno da prezivite 10 dana a kamoli da sastavite mesec, ili ustedite nesto

Zato su u Beogradu svi u kreditima, jer ljudi gore prihvataju da zive van svojih mogucnosti. A mi u manjim mestima smo drugaciji, ne ulazimo u kredite, u vecini slucajeva , i pruzamo se samo onoliko koliko smo dugacki. Ako nemam 2000 dinara u dzepu ne idem u kafanu, dok u BG ako nema para u dzepu covek udje u minus , uzme kredit i slicno.

I u malim mjestima je puno njih u kreditima. I tu se nekretnine kupuju na kredit. Razlika je jedino u iznosu kredita.
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top