Da li je bolje imati 400 kvadrata u Kuli ili 50 kvadrata u Beogradu?

Šta je bolje imati?

  • 1.000 m2 u Ojmjakonu

  • 400 m2 u Kuli

  • 50 m2 u Beogradu

  • 1 m2 na Menhetnu


Rezultati ankete su vidlјivi nakon glasanja.
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Ne vređa on beograđane nego ljude iz centralne Srbije i celog Balkana koji su došli u Beograd. Na selima je ostala samo gospoda jer je sav šljam otišao u Beograd.

Pa eto, sad ovi što su dobri u gradovima mogu pobeći na selo medju dobre ljude od loših seljaka po gradovima ako je to baš tako, medjutim mala je verovatnoća da će se to desiti.
 
Pa eto, sad ovi što su dobri u gradovima mogu pobeći na selo medju dobre ljude od loših seljaka po gradovima ako je to baš tako, medjutim mala je verovatnoća da će se to desiti.

To se i dešava mada je procenat mali zbog školovanja i posla. Sigurno niko normalan ne voli da za komšije ima Mimi Oro, Zorana Đonđića, Zmaja, Čedu Jovanovića, Radeta Vijericu, Zoranu Mihajlović, Malog, Vesića i desetine hiljada orka po Kaluđericama i Resnicima.
 
Пре ћеш да цркнеш од глади у Кули него у Београду. Београд има толико послова да једноставно мораш бити запослен. Па и да је приграђе аутобуско-железнички транспорт је сасвим пристојан. Кула... нека вукоебина.. сигурно гро становништа живи од прављања концентрата за пилиће и свиње...

da znam kad sam studirao pa moj cimer i njegov komsija radili od jutra do sutra u prodavnici vodomaterijala za 250 evra

Moja ambicija u zivotu nikada nije bila da radim negde za platu jer skoro da nema posla u Srbiji od kojeg se, ako radis za platu moze dobro ziveti

Samim tim ti poslovi po Beogradu za 30-40.000 dinara me ne interesuju jer to vama gore nije dovoljno da prezivite 10 dana a kamoli da sastavite mesec, ili ustedite nesto

Zato su u Beogradu svi u kreditima, jer ljudi gore prihvataju da zive van svojih mogucnosti. A mi u manjim mestima smo drugaciji, ne ulazimo u kredite, u vecini slucajeva , i pruzamo se samo onoliko koliko smo dugacki. Ako nemam 2000 dinara u dzepu ne idem u kafanu, dok u BG ako nema para u dzepu covek udje u minus , uzme kredit i slicno.
 
da znam kad sam studirao pa moj cimer i njegov komsija radili od jutra do sutra u prodavnici vodomaterijala za 250 evra

Moja ambicija u zivotu nikada nije bila da radim negde za platu jer skoro da nema posla u Srbiji od kojeg se, ako radis za platu moze dobro ziveti

Samim tim ti poslovi po Beogradu za 30-40.000 dinara me ne interesuju jer to vama gore nije dovoljno da prezivite 10 dana a kamoli da sastavite mesec, ili ustedite nesto

Zato su u Beogradu svi u kreditima, jer ljudi gore prihvataju da zive van svojih mogucnosti. A mi u manjim mestima smo drugaciji, ne ulazimo u kredite, u vecini slucajeva , i pruzamo se samo onoliko koliko smo dugacki. Ako nemam 2000 dinara u dzepu ne idem u kafanu, dok u BG ako nema para u dzepu covek udje u minus , uzme kredit i slicno.

Ти си Тихи баш стручњак за те глупе Београђане.
 
da znam kad sam studirao pa moj cimer i njegov komsija radili od jutra do sutra u prodavnici vodomaterijala za 250 evra

Moja ambicija u zivotu nikada nije bila da radim negde za platu jer skoro da nema posla u Srbiji od kojeg se, ako radis za platu moze dobro ziveti

Samim tim ti poslovi po Beogradu za 30-40.000 dinara me ne interesuju jer to vama gore nije dovoljno da prezivite 10 dana a kamoli da sastavite mesec, ili ustedite nesto

Zato su u Beogradu svi u kreditima, jer ljudi gore prihvataju da zive van svojih mogucnosti. A mi u manjim mestima smo drugaciji, ne ulazimo u kredite, u vecini slucajeva , i pruzamo se samo onoliko koliko smo dugacki. Ako nemam 2000 dinara u dzepu ne idem u kafanu, dok u BG ako nema para u dzepu covek udje u minus , uzme kredit i slicno.

Па ако неко успе да дигне кредит и списка га у кафани тај је будала али таквих нигде нема много, па чак ни у Београду који ти је толико одвратан. Подизање кредита у банци није лоше само по себи, осим ако имаш задрти комуњарски менталитет.
 
Ти си Тихи баш стручњак за те глупе Београђане.

imam dosta familije gore ko i svi drugi iz Srbije. A i ziveo sam jedan period zivota tamo tokom studija.

U Srbiji mnogo ljudi pati od kompleksa nize vrednosti sto je tuzno jer je u vecini to samonametnut kompleks. Tipa osecaju se da manje vrede ako ne zive u recimo Beogradu ili Novom Sadu, kao da su niza vrsta ljudi.

A sustina je da nije bitno gde zivis vec KAKO ZIVIS.

Kuca od 300 kvadrata sa 20 ari placa , gde god da je, u upotrebnom smislu ce uvek vredeti vise nego neki spajz od 30 kvadrata u beogradskom krugu dvojke.

Eto jedan moj kum se polakomio i otisao za Beograd satro "bolje radno mesto" pa su mu posle par godina dali otkaz. A on u kredit uzeo na 30 godina za stan u suterenu od 40 kvadrata. Pa kuku majko, sreca zena mu radila pa su se nekako iscupali.

I eto kad vratim film par godina u nazad vidim da sam ja "provincijalac" bio za to vreme svake godine sto na more sto na planinu , a on je za svo to vreme otisao samo jednom kad se ozenio , i sada prosle godine u septembru kod zenine tetke na 5 dana u Crnu Goru.

Zao mi
Uvek bilo i bice. ga je , ali sta je tu je, niko ne moze u zivotu da te zayebe ko sto mozes sam sebe.

Bolje biti gazda na selu, nego biti sluga u gradu.
 
Па не баш, јер као што видиш, цене квадрата у Београду деценијама расту, и тешко је замислива промена која ће довести до обртања ток тренда, док су цене некретнина по некаквим селима не само багателне него и све ниже.

Тако да је паметна инвестиција купити стан у Београду, а врло глупа купити појату на Вршкој Чуки, и ту гвоздену чињеницу не мења ни милион коментара о глупим Београђанима који неће да се баве пилићарством у Владичином Хану где је свеж ваздух.
 
Poneki jos nisu naucili da se roletne ne jedu a parket ne lozi.

@tema
Svakako Beograd.
Jos ako je Beograd na vodi.... :lol:

- - - - - - - - - -

Па не баш, јер као што видиш, цене квадрата у Београду деценијама расту, и тешко је замислива промена која ће довести до обртања ток тренда, док су цене некретнина по некаквим селима не само багателне него и све ниже.

Тако да је паметна инвестиција купити стан у Београду, а врло глупа купити појату на Вршкој Чуки, и ту гвоздену чињеницу не мења ни милион коментара о глупим Београђанима који неће да се баве пилићарством у Владичином Хану где је свеж ваздух.

Dobro, kolege se trude da sebe ubede u ovu istinu.


Ne razumem zasto neko ko zivi tamo gde zivi, pokusava da ubedi beogradjane da je njemu bolje, a da su beogradjani glupi.
Pa mi se radujemo njihovoj sreci. Iskreno.
 
Poslednja izmena:
Па не баш, јер као што видиш, цене квадрата у Београду деценијама расту, и тешко је замислива промена која ће довести до обртања ток тренда, док су цене некретнина по некаквим селима не само багателне него и све ниже.

Тако да је паметна инвестиција купити стан у Београду, а врло глупа купити појату на Вршкој Чуки, и ту гвоздену чињеницу не мења ни милион коментара о глупим Београђанима који неће да се баве пилићарством у Владичином Хану где је свеж ваздух.

Pa to je upravo zato sto u Srbiji zivi veliki broj budala spremnih da taj kvadrat preplate. Ne sto zaista vredi te pare.

Eto zapitaj sebe da li bi pre imao stan u centru Soluna za recimo 400-500e po kvadratu ili u centru Beograda za 2000 evra

Ali upravo zato sto je to tako, mi pametni, kupujemo kuce i imanja po Srbiji za smesne pare.

I onda uzivas udisuci svez planinski vazduh, gledajuci drvece, mirisuci cvece, slusajuci cvrkut ptica i huk vetra kroz jele, umesto toga ljudi u bg udisu otrovni smog, gledaju sive i zapisane raspadnute fasade zgrada starih 50 i vise godina, a mirises pseca govanca i mokracu dok izlazis sav smrdljiv i lepljiv od znoja na plus 40 iz prevoza u 3 popodne gde si se gurao sa jos 150 mucenika slicnih tebi - i jos se tripuju da je to lepse od zivota u prirodi, i da to tako treba.

Uzmi hipoteticki da imas 100.000 evra i da ja imam toliko. Ti ces u Beogradu kupiti za te pare neki stan od 50 kvadrata na nekoj "boljoj" lokaciji a ja cu za te pare kupiti jednu kucu od 200 kvadrata u Raski, drugu na Kopaoniku, trecu u Vrnjackoj Banji.

Ti u tvojih 50 kvadrata ces da se guras i stiskas, neces moci da imas dvoje dece, a ja cu u mojih 200 kvadrata u raski moci da smestim ako hocu i sestoro dece.

Hocu da kazem , pametni narodi rade kao Rusi, sire se - a glupi i neuspesni narodi , napustaju teritoriju koju imaju i sele se u jedan centar.

Rusi su krenuli iz danasnjeg Kijeva i zauzeli sve od Kijeva do tihog okeana.

Zato su najveca drzava danas na svetu.

A da su imali filozofiju zivota da se sa teritorije tadasnje kijevske rusije svi doseljavaju u Kijev - davno bi propali i kao narod i kao drzava.

Beogradizacija je omca oko vrata Srbije i grobnica srpske mladosti.

Da bi se stvari popravile, neophodno je da se beograd depopulizuje jer ce tako biti bolje za sve nas koji zivimo u Srbiji, a to pre svega moze da uradi vlast tako sto bi sve svoje institucije izmestila u manje nerazvijene opstine u Srbiji a Beograd da ostane ekonomski centar.

Npr kada bi vlada makar 20% svojih sluzbenika premestila u Presevo i Bujanovac, mi vise ne bi smo imali problem sa separatizmom u tim krajevima.

Ali u Srbiji nema pameti zato nam i ide kako nam ide.
 
Poslednja izmena:
Ne razumem zasto neko ko zivi tamo gde zivi, pokusava da ubedi beogradjane da je njemu bolje, a da su beogradjani glupi.
Pa mi se radujemo njihovoj sreci. Iskreno.

Beograd je svet :lol:
http://www.nadlanu.com/pocetna/zivo...VET-Baba-urinirala-na-ulici.a-258851.299.html
uriniranje2_1423752820_670x0.jpg
 
imam dosta familije gore ko i svi drugi iz Srbije. A i ziveo sam jedan period zivota tamo tokom studija.

U Srbiji mnogo ljudi pati od kompleksa nize vrednosti sto je tuzno jer je u vecini to samonametnut kompleks. Tipa osecaju se da manje vrede ako ne zive u recimo Beogradu ili Novom Sadu, kao da su niza vrsta ljudi.

A sustina je da nije bitno gde zivis vec KAKO ZIVIS.

Kuca od 300 kvadrata sa 20 ari placa , gde god da je, u upotrebnom smislu ce uvek vredeti vise nego neki spajz od 30 kvadrata u beogradskom krugu dvojke.

Eto jedan moj kum se polakomio i otisao za Beograd satro "bolje radno mesto" pa su mu posle par godina dali otkaz. A on u kredit uzeo na 30 godina za stan u suterenu od 40 kvadrata. Pa kuku majko, sreca zena mu radila pa su se nekako iscupali.

I eto kad vratim film par godina u nazad vidim da sam ja "provincijalac" bio za to vreme svake godine sto na more sto na planinu , a on je za svo to vreme otisao samo jednom kad se ozenio , i sada prosle godine u septembru kod zenine tetke na 5 dana u Crnu Goru.

Zao mi
Uvek bilo i bice. ga je , ali sta je tu je, niko ne moze u zivotu da te zayebe ko sto mozes sam sebe.

Bolje biti gazda na selu, nego biti sluga u gradu.
tihi pa ti si akademski gradjanin. Ko bi reka
 
Pa to je upravo zato sto u Srbiji zivi veliki broj budala spremnih da taj kvadrat preplate. Ne sto zaista vredi te pare.

Eto zapitaj sebe da li bi pre imao stan u centru Soluna za recimo 400-500e po kvadratu ili u centru Beograda za 2000 evra

Ali upravo zato sto je to tako, mi pametni, kupujemo kuce i imanja po Srbiji za smesne pare.

I onda uzivas udisuci svez planinski vazduh, gledajuci drvece, mirisuci cvece, slusajuci cvrkut ptica i huk vetra kroz jele, umesto toga ljudi u bg udisu otrovni smog, gledaju sive i zapisane raspadnute fasade zgrada starih 50 i vise godina, a mirises pseca govanca i mokracu dok izlazis sav smrdljiv i lepljiv od znoja na plus 40 iz prevoza u 3 popodne gde si se gurao sa jos 150 mucenika slicnih tebi.

Види. Из тих пасивних средина одлазе сви, баш сви. Чак и они који су се тамо родили одлазе, и то до те мере да сваке године нестају цела села. И она која нису нестала су на том путу, јер су млади већином отишли, и отуд рецимо и лелек маторих младића којима су баш све замисливе жене побегле.

Из тога није тешко закључити да ни ти срећници који су се родили слушајући мекетање коза на Пештеру и хук ветра кроз даске пољског вецеа беже, и то незаустављиво беже, и неће се вратити никад.

Твој одговор на то? "Београђани треба да дају оставку у тој банци и да дођу да буду пастири на Повлену, ехехеј да видиш како је леп поглед са Повлена, како је слатко ручати проју у снегу кад се до поднева трипут потучеш са међедом и двапут са вуком, будућност је на селу!"

Па, бојим се да те чињенице демантују, и да неће доћи нико.
 
Pa to je upravo zato sto u Srbiji zivi veliki broj budala spremnih da taj kvadrat preplate. Ne sto zaista vredi te pare.

Eto zapitaj sebe da li bi pre imao stan u centru Soluna za recimo 400-500e po kvadratu ili u centru Beograda za 2000 evra .....

Не мере Митар у Владичнин Хан, ако оде, мораће у актовку спаковати Мистрију и Фанглу. z:lol:
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top