Da li je bolje imati 400 kvadrata u Kuli ili 50 kvadrata u Beogradu?

Šta je bolje imati?

  • 1.000 m2 u Ojmjakonu

  • 400 m2 u Kuli

  • 50 m2 u Beogradu

  • 1 m2 na Menhetnu


Rezultati ankete su vidlјivi nakon glasanja.
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Pa verovatno zbog velike muke u inostranstvu i zelje da se vrate kad tad, neke nostalgije...

u vecini slucajeva je tako.

Jedan rodjak mog drugog kuma se vratio iz svajcarske i napravio kucu u selu na Goliji u koju je ulozio makar 200.000e . Za vecinu ljudi on je budala.A ja sam pricao sa njim. On meni kaze, tako zivi moj bivsi gazda u Svajcarskoj. U Selu na planini. Ja sam to tamo video. I ja isto zelim da imam kucu vilu na planini jer u tome uzivam. Zivot je kratak ja necu jos dugo, a same pare na racunu mi ne znace nista. A ljudi to ne razumeju. Samo za put da asfaltira do svoje kuce dao je 15.000e . Ali zato on ima stepen slobode i zadovoljstva kakav nikad nece imati neko ko zivi u nekoj kutiji sibica od 30-40 kvadrata .
 
u vecini slucajeva je tako.

Jedan rodjak mog drugog kuma se vratio iz svajcarske i napravio kucu u selu na Goliji u koju je ulozio makar 200.000e . Za vecinu ljudi on je budala.A ja sam pricao sa njim. On meni kaze, tako zivi moj bivsi gazda u Svajcarskoj. U Selu na planini. Ja sam to tamo video. I ja isto zelim da imam kucu vilu na planini jer u tome uzivam. Zivot je kratak ja necu jos dugo, a same pare na racunu mi ne znace nista. A ljudi to ne razumeju. Samo za put da asfaltira do svoje kuce dao je 15.000e . Ali zato on ima stepen slobode i zadovoljstva kakav nikad nece imati neko ko zivi u nekoj kutiji sibica od 30-40 kvadrata .

Ће га утепа неко тамо самог.
 
u vecini slucajeva je tako.

Jedan rodjak mog drugog kuma se vratio iz svajcarske i napravio kucu u selu na Goliji u koju je ulozio makar 200.000e . Za vecinu ljudi on je budala.A ja sam pricao sa njim. On meni kaze, tako zivi moj bivsi gazda u Svajcarskoj. U Selu na planini. Ja sam to tamo video. I ja isto zelim da imam kucu vilu na planini jer u tome uzivam. Zivot je kratak ja necu jos dugo, a same pare na racunu mi ne znace nista. A ljudi to ne razumeju. Samo za put da asfaltira do svoje kuce dao je 15.000e . Ali zato on ima stepen slobode i zadovoljstva kakav nikad nece imati neko ko zivi u nekoj kutiji sibica od 30-40 kvadrata .

Dao bi tri stana u gradu za jednu kuću sa dvorištem na selu.Šta takva kuća vredi to znaju samo oni što su dovoljno živeli u stanu a po nekad na godišnji odmor u kući.
 
Ће га утепа неко тамо самог.

Dobro se poverio tihom, da mu se bas ne zivi dugo i da mu pare nista ne znace.:)

Nego, taj je video od gazde u Svajcarskoj kako zivi na selu, a u Svajcarsku je trebalo da ode

sa istog takvog imanja u Srbiji, pa je naprasno opamecen, zamisli gazda zivi na selu, a svajcarac.:)
 
Већина гастарбајтера велича те западне системе и начин живљења на селу, али када се преко лета врате кући не умеју ни стазу до куће да избетонирају већ испред капије стоји ред каљача да се прескочи препрека. О свему осталом је излилшно писати.
 
Dobro se poverio tihom, da mu se bas ne zivi dugo i da mu pare nista ne znace.:)

Nego, taj je video od gazde u Svajcarskoj kako zivi na selu, a u Svajcarsku je trebalo da ode

sa istog takvog imanja u Srbiji, pa je naprasno opamecen, zamisli gazda zivi na selu, a svajcarac.:)

A zamisli onaj Rus lekar živeo u Moskvi i došo u Srbiji da leči ljude u nekom selu kod Kručevca mislim da je kupio kuću u još gorem selu.Bilo na televiziji pogledajte i javite.
 
Кућу са двориштем, а у дворишту старе џакове, зарђале буриће, такође зарђалог кеца на циглама, коров, једну мршаву свињу, три кокошке, два мусава детета, овлажене картонске кутије пуне којечега, и наравно блато.

Видео сам ја ту вашу афричку идилу. Не бих.
 
gde god da ti je posao uvek je bolje imati kucu sa dvoristem nego stan . Prvo zato sto je svaka maltene kuca prostorno veca od bilo kojeg stana. Plus imas svoj parking, dvoriste, bastu, vrt sta god dok u stanu mozes da gajis 3 biljke u saksiji ko sto ti radis
Vidi, ja imam stan i to onako aj da kazem malo izgledniji i luksuzniji. Mogla sam da imam i kucu, ali ja nemam vremena, a ni zelju,
volju da se bakcem sa krovovima, podrumima, farbanjem ograde, a u boljim zgradama postoje i podzemne garaze pa liftom silazis u garazu, o cvecu i zelenilu u basti i dvoristu brinu neki drugi ljudi, ali i o mnogim drugim stvarima
tipa pukla cev, grejanje ne funkcionise , ne radi sijalica u hodniku i slicno. Kosta to sve, ali je svakodnevnica prijatnija.
 
Eto bio je kod mene skoro Van Gog. Bilo je sigurno 10 000 ljudi na koncertu. Koji dan prije njih bilo Atomsko sklonište. Zamisli nije bilo bika na ražnju i nije bila Seka :D Sem toga dosta ljudi voli i sluša baš tu Seku.
...
Ma ja sam ti mladalačka duša, slušam samo ovo što mladi slušaju[emoji41]
A koliko sam snimio, pošto ja u mom priseoku po parkovima kad šetam i kad se klinci čoporativno sastaju na ćasku, i ono što oni jedni drugima na telefonu puštaju ti je uglavnom Seka, Miligram, Milan Stanković, Selakova, Viskovićka..., pa tako i ja. Slabo slušam ovo što je za matore[emoji38] Mislim, ako se u kafiću i pust Van Gog, to ne zači da ću ja da promenim kafić. Al ne praktikujem da idem u lokale gde je isključivo samo strana muzika!
A i to kad mi Lazo konobar objašnjava za Stinga, Polis, Pink Floid..., a ne zna ni dve reči engleskog:roll:

Ne vredi to sa seljacima. Mada je u onom crnilu od BGeja još i gora situacija sa tim seljacima:zblesav:
 
gde god da ti je posao uvek je bolje imati kucu sa dvoristem nego stan . Prvo zato sto je svaka maltene kuca prostorno veca od bilo kojeg stana. Plus imas svoj parking, dvoriste, bastu, vrt sta god dok u stanu mozes da gajis 3 biljke u saksiji ko sto ti radis
A i najbitnije što ne mogu ludaci da ti se nakarikaju iznad tebe, ili ispod tebe, pa i sa strane. Ja sam imao par situacija gde sam morao da im pretim da ću da ih bijem[emoji34]
 
gde god da ti je posao uvek je bolje imati kucu sa dvoristem nego stan . Prvo zato sto je svaka maltene kuca prostorno veca od bilo kojeg stana. Plus imas svoj parking, dvoriste, bastu, vrt sta god dok u stanu mozes da gajis 3 biljke u saksiji ko sto ti radis

Hajde sad ovako, dođi tiu Beograd i kupi takvu kuću, da vidimo oćeš li pisati isto. Za cenu tvoje kuće sa onim pustim dvorištem i žutim staklima po stepenicama, ne možeš baš nek istan da kupiš. Fora je da je tebi ta kuća dobre, jer tu imaš svoj posao (kakav god on bio). Šta bi bilo kad bi došao u Beograd?
Nemam tri biljke u saksiji, već desetine citrusa, maslinu, nar, puno jagoda koje i sada rađaju i još štošta. A za moj stan mogu da kupim par takvioh tvojih kuća na nekoj planini. Suština je da to ne želim, takav izolovani i prilično ograničen sa mogućnostima, život me ne zanima.
Sad još jedno pitanje, ja za stan ne izdvajam puno za održavanje, a ti za kuću? Nemam potrebu d ajurim po ugalj ili pelat, ne moram da brinem d aće mi niske temperature zalediti cevi za vodu, ne brinem o pražnjenju septičke jame, o fasadi...
 
Seljacija, tamo lize dupe svakom crncu, da bi se u selendri pokazao kao gazda. Da se vrati, ako dozivi moze i u pristojnoj prizemnoj kuci

od 100 kvadrata. Gore od toga je sto, ako zaradi koji dolar vise odmah trci da kupi stan u Beogradu, koji mu lopuze uzmu cim umre, jer je decu naucio nemacki i engleski i u Srbiji ne razumeju ni reci.

E pa sad ti ne valja vila u selu, ne valja ti ni stan u Beogradu.

I zasto "seljacija", i mi ovde radimo kod nekih drugih "crnaca" za 200E i nikad necemo moci da napravimo kucu za te pare, ovako bar ovi znaju za sta se muce pa bar izgrade sta im dusi milo. A u sklopu toga je ono sto sam vec rekla - merak nema cenu (valjda bas zato sto sledi posle muke, uostalom, sami su zaradili, nisu ukrali, sami imaju pravo i da trose na sta hoce ako im je to zadovoljstvo, a jeste ocigledno).

ja razumem te ljude u potpunosti

Oni zele da uzivaju tamo u svom zavicaju


Nista ih ne privlaci u Frankfurtu, Minkenu, Cirihu - tamo em je papreno skupo em im je sve strano

U rodnom kraju ima rodjake, komsije , prijatelje

Ima sa kim da sedne da se isprica, da popije pice , da se druzi

U minkenu nema sa kim . Tamo su ljudi asocijalni . Pricao mi drug ziveo u Hamburgu privremeno, i kaze svake nedelje smo pravili rostilj, zvali smo ceo komsiluk , niko nije dosao . Ne zato sto ih mrze, vec zato sto su ljudi tamo takvi. Hladni, asocijalni, sami.

E vidis to nas covek rodjen u Srbiji, ne moze da prihvati zato se vraca tamo gde mu je lepo i zida vilu a ne u nekom bavarskom selu.

Mogu samo deca nasih iseljenika , i kojekakvi mizantropi i usamljenici

Evo dosao meni kum iz svedske. Tu je na odmoru vec 5 nedelja . Na more uopste nije isao . Ne zeli. On i zena su zeljni nas, zeljni svoje familije, drugova, prijatelja, rodbine. Ne razumes ti to jer nikada nisi bio u njihovoj kozi

Evo sinoc smo izasli sedeli pijuckali i uzivali u druzenju moj kum iz Svedske, njegov pasenog iz Mitrovice, moj jedan rodjak i njihov buduci pasenog, jos dva dobra drugara i ja.

Bilo nam je lepo i ispunili smo jedni drugima duse dan i vreme.

Toga na zapadu nema. Tamo si sam.

:lol: :zag: Jaojjjj, pasenog, pa pasenog! :lol: :zag: :zaljiubljena: Pa sad jos i od drugara?!

P.S. :lol: A sto se tice, sad ozbiljno, ovoga za Nemacku, pa ni ovde ne bi mnogi dosli na taj rostilj, mislim suludo je zvati komsije koje ne poznajes, s kojima se ne druzis, ovde jos i tako-tako, obicno je kad ima povoda, pa svrate reda radi poneki, ali tamo se verovatno podrazumeva ako dodjes na taj rostilj, da si u obavezi sledeci put ti da ga pravis i ti da pozoves, a ljudima nije do toga jer imaju svoje prijatelje i svoje obaveze, prece ljude s kojima bi se prosto druzili. Zamisli da tebe neko tera stalno na rostilj, neki dosadan komsija, a ti ga i ne poznajes niti zelis da se ko zna kako druzis sa njim?

u vecini slucajeva je tako.

Jedan rodjak mog drugog kuma se vratio iz svajcarske i napravio kucu u selu na Goliji u koju je ulozio makar 200.000e . Za vecinu ljudi on je budala.A ja sam pricao sa njim. On meni kaze, tako zivi moj bivsi gazda u Svajcarskoj. U Selu na planini. Ja sam to tamo video. I ja isto zelim da imam kucu vilu na planini jer u tome uzivam. Zivot je kratak ja necu jos dugo, a same pare na racunu mi ne znace nista. A ljudi to ne razumeju. Samo za put da asfaltira do svoje kuce dao je 15.000e . Ali zato on ima stepen slobode i zadovoljstva kakav nikad nece imati neko ko zivi u nekoj kutiji sibica od 30-40 kvadrata .

:lol: Ovaj put rodjak kuma? :lol::zag:

Sala, pa jeste, i ja to razumem, a ti bas imas veliko srce cak i kad ovako nesto smesno u pocetku napises, i zato ti se ljudi verovatno i poveravaju, imaju poverenja u tebe jer si dobar drug, postujes tudju muku i rad, postujes starijeg coveka i njegovu tugu.:ok:..i ja sam takva i zato razumem takve ljude isto. :tick:

Ће га утепа неко тамо самог.

Pa nece,vidis da ima rodbinu, tj, tog kuma, pa ima jos ljudi u selu, a i zar mislis da je nejmu stalo do toga kad je vec ovako star?

Већина гастарбајтера велича те западне системе и начин живљења на селу, али када се преко лета врате кући не умеју ни стазу до куће да избетонирају већ испред капије стоји ред каљача да се прескочи препрека. О свему осталом је излилшно писати.

Pa jel'vidis da je napisao Tihi da je vocek ulozio 15.000E u asfaltiranje puta do kuce?

Citaj malo, nije onako kako zelis da predstavis te ljude.
 
Hajde sad ovako, dođi tiu Beograd i kupi takvu kuću, da vidimo oćeš li pisati isto. Za cenu tvoje kuće sa onim pustim dvorištem i žutim staklima po stepenicama, ne možeš baš nek istan da kupiš. Fora je da je tebi ta kuća dobre, jer tu imaš svoj posao (kakav god on bio). Šta bi bilo kad bi došao u Beograd?
Nemam tri biljke u saksiji, već desetine citrusa, maslinu, nar, puno jagoda koje i sada rađaju i još štošta. A za moj stan mogu da kupim par takvioh tvojih kuća na nekoj planini. Suština je da to ne želim, takav izolovani i prilično ograničen sa mogućnostima, život me ne zanima.
Sad još jedno pitanje, ja za stan ne izdvajam puno za održavanje, a ti za kuću? Nemam potrebu d ajurim po ugalj ili pelat, ne moram da brinem d aće mi niske temperature zalediti cevi za vodu, ne brinem o pražnjenju septičke jame, o fasadi...
Ja imam u Beogradu prijatelje koji imaju kuce ( malo su imucniji ljudi, kuce su na jako elitnim destinacijama, jedni imaju i bazen, dal oces otvoren ili zatvoren,
znaci bezmalo kao Holivud, ali taj cirkus sa majstorima, te muke ( i ne samo finansijske jer da nemaju para ne bi ni imali te kuce) nego yebada od jutra do sutra,
pa onda i unajmljivanje nekog " personala" jer dvoje ljudi to ne mogu da odrzavaju koji pa opet ucenjuje, laze, maze tako da su i oni sada u fazi da razmisljaju
da to lepo prodaju i kupe stan i da ih vise ne boli glava.

- - - - - - - - - -

A i najbitnije što ne mogu ludaci da ti se nakarikaju iznad tebe, ili ispod tebe, pa i sa strane. Ja sam imao par situacija gde sam morao da im pretim da ću da ih bijem[emoji34]

Najgore je kad imas kucu pa su pored tebe:D
 
I kuca i stan imaju svoje prednosti. Ja sam za kucu ali zavisi GDE! Nisam za zivot u nekoj izolovanoj sredini. Moze kuca ali negde do 10 km od centra grada u nekom prigradskom naselju gde je dobra autobuska linija i gde su reseni komunalni uslovi. Citav zivot zivim u "Hruscovki" i znam koja je to tegoba. Stan moze da dodje u obzir ako je veliki sa velikom terasom, fakticki jedan veliki prostor od npr. 50 m3. i jednim kupatilom 4 m. sa 4 m. i pomocnim vc od 2.5 m sa 4 m. To je u mojoj masti :) i plus da je toplotna i zvucna izolacija 100 %. Takodje bih voleo da zgrada nema vise od 4 sprata i da ima lift. Po dva stana u vertikali. Kucu stavljam na prvo mesto ako bi imala dvoriste od jedno 12 ari.
 
A posao ti je u gradu. Gde bi onda kupio nekretninu? Isto i pitanje za obrnuto, posoa ti je u selu, da li bi kupio stan u gradu?

Onaj ko zavisi od tih 200-300 franaka mora da prihvati i jednosobni stan a i jedan fudbal da kupi.Ja sam mnogo pogrešno radio ipak je kolega bio pametniji od mene.Razlog:Iz grada
i to je imao četvorosobni stan i dvoje dece otišo u selo i iznajmio kuću.To je bila stara seljačka kuća a pored je imala prostranu šupu.Mnogo je pametniji ispao od mene zbog takvog poteza.
 
Ja da imam kucu sa tremom od npr. 50 m2. sigurno pola godine ne bih ulazio u nju da provodim dan :) Nekad su seljacke kuce imale velike tremove gde su bili sporet, kreveti i astal duzine 5 metara sa dve klupe i tu se provodio dan i noc. U kuci se samo slava slavila i spavalo kad je zima.

Tacno tako, mada i kad nema toliko veliki trem, vec lepo dvoriste i okolinu, opet je dobro.

206368223850.jpg



A evo i jedne stare sprske kuce na kakvu si verovatno mislio, pretvorna je u spomenik kulture. Ima jos dosta takvih, to je taj stari srpski stil gradnje.

sremska-kuca2.jpg
sremska-kuca3.jpg
 
Poslednja izmena:
Onaj ko zavisi od tih 200-300 franaka mora da prihvati i jednosobni stan a i jedan fudbal da kupi.Ja sam mnogo pogrešno radio ipak je kolega bio pametniji od mene.Razlog:Iz grada
i to je imao četvorosobni stan i dvoje dece otišo u selo i iznajmio kuću.To je bila stara seljačka kuća a pored je imala prostranu šupu.Mnogo je pametniji ispao od mene zbog takvog poteza.

Nisi odgovorio na pitanje, mada indirektno se da zaključiti da ne znaš o čemu raspravljamo.

- - - - - - - - - -

Kerky, to je spomenik kulture i zato je obnovljen. A kako izgledaju prave srpske kuće po selima, evo ovako:

51773950.jpg


dsc_0768_pr.jpg


dsc_2736_pr.jpg
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top