iznajmiti programera

foxq

Početnik
Poruka
27
ok, znaci postoji rent-a-coder i sl. sajtovi, ali mi deluje da su dosta zahtevni (s obzirom na kintu koju nude...)

ima li neko neka iskustva sa takvim nacinom programiranja?

preporuke, misljenja i pre svega iskustva su dobrodosla!
 
Beli0135:
To se zove Oursourcing i indijci su najjaci.

ok, znam kako se zove... znam i ko je najjaci

sve je to lepo, ali:

outsourcing termin se spominje najcesce (99%) kod kompanija... na primer, USA kompanija angazuje indijsku kompaniju za neki projekat i za male pare dobije posao odradjen... za to uglavnom ne koriste rent-a-coder, vec imaju svoje kanale, veze i sl. (primeti da danas na reat a coderu ima samo 5 projekata koji su preko $5000)

nego, na rent a coder-u ima i individualaca. zato pitam! da li je neko indivisualno odradio tamo nesto i uzeo kintu? kako je bilo? znaci konkretna iskustva me interesuju
 
ja sam radio na www.scriptlance.com , i ima dosta individualaca....mislim da je najvaznija stvar (pored tvog znanja, naravno) da ubedis poslodavca da znas to sta on hoce da radi, a ne da za bid napises samo 'i can do it' ili tako nesto....scriptlance ima opciju slanja privatnih poruka, gde mozes da se raspises koliko hoces, a da to niko ne vidi, i uglavnom tamo gde sam najvise pisao sam i dobijao poslove...
 
Obersturmfuehrer:
ja sam radio na www.scriptlance.com , i ima dosta individualaca....mislim da je najvaznija stvar (pored tvog znanja, naravno) da ubedis poslodavca da znas to sta on hoce da radi, a ne da za bid napises samo 'i can do it' ili tako nesto....scriptlance ima opciju slanja privatnih poruka, gde mozes da se raspises koliko hoces, a da to niko ne vidi, i uglavnom tamo gde sam najvise pisao sam i dobijao poslove...

lepo zvuci. inace, to sam i pitao!

dakle, kolika se kinta moze ocekivati za koliko dana rada (ako moze neki tvoj primer, ako nije tajna)
 
uf, tesko je tacno reci, ali jednom sam, na primer, za bukvalno 5 minuta 'rada' uzeo 15$, radilo se o konverziji nekih fajlova...naranvo, nije sve bilo ovako lako i brzo...sve u svemu, najvise zavisi od dogovora tebe i poslodavca....
 

Back
Top