problem sa firewall-om

sevastokrator

Početnik
Poruka
19
nekoliko dana unazad me zeza nesto firewall
naime,otvorim par stranica i odjedanput nece da otvori nijednu stranicu...kada iskljucim firewall opet sve radi normalno
imam zone alarm
jel zna neko u cemu moze biti problem i kako da nastelujem zone alarm pa da opet radi bez problema?


p.s.

nesto sam primetio kada otvorim ZA,u onim 4 kockicama pored onog katanca sa gornje desne strane(korisnici ZA verovatno znaju o cemu govorim) se pojavljuje u jednoj kockici "Generic host process for win32 Services" i tada normalno radi,ali kada se u kockici do nje uporedo pojavi
"Generic host process for win32 Services
Listening to port(s): TCP:1025
(Trusted Zone Only)" onda nece da radi...mozda je u tome kjluc resenja?
 
Ja sam generic host pustila access na oba...ali server sam zabranila, i normalno radi...
ali imam drugi problem:-)
kad podesim da se zone labs automatki pali pri startovanju kompa, podigne sistem pa se restartuje u beskonacno...to sam resila tako sto sam izbacila automatsko paljenje...imam kaspersky pa moguce da se njih dvojica kolju...ali kad ga sama startujem nakon dizanja sistema,radi bez problema....
aj sad...
 
Agent Orange:
Ko ti kaze da je u tom slucaju konekcija nemoguca?
Verovatno si mene pitao. Uneo si pravu pometnju u forumaške redove. :D
Šta ima ko da mi kaže? Blokirao sam i probao da otvorim neku stranicu još onda kada sam eksperimentisao sa firewall-om. I šta se dešava? Onemogućena konekcija na sve moguće sajtove. Na tu konekciju sam mislio. Evo i sad sam probao čisto da sebi dokažem još jednom ali opet isto. Pa se pitam kako je onda moguća konekcija sa blokiranim Generic Host Process for Win32 Services? :confused:
 
Agent Orange:
A ko je tebi rekao da sam ja tebi nesto rekao? :mrgreen:
Yebiga, citirao si mene pa onda izjavio ...

U svakom slucaju, ako zabranis tom procesu da se ponasa kao server, mozes normalno raditi na internetu, a to mi se cini da je drugaru i bio problem.
Kod ZA je pomalo problem neki puta, kad treba odluciti sta dozvoliti a sta ne. Tu se mnogo ljudi zbune pa nehotice blokiraju konekciju, sve u normalnoj zelji da sto bolje zastite kompjuter.
 

Back
Top