Sa li su genske mutacije dovoljne da se objasni teorija evolucija živih bića?

Ako nema Velikog Praska, nema ni početka, a ni kraja vremena!

- - - - - - - - - -



Samo premeštaš/odgađaš rešenje problema:
A tu naprednu inteligenciju je stvorila neka ranija naprednija inteligencija, nastala evolucijom ili?

- - - - - - - - - -




A da se prvo dogovoriš sa sobom?


Jedno je za mene nešto shvatiti a sasvim drugo nešto znati.

Recimo MOŽEMO mi shvatiti KAKO je cijeli svijet nastao, ali nikada NEĆEMO ZNATI koliko će još naš svijet postojati, jer nemamo niti ćemo imate sve parametre da to bilo kada izračunamo.

I za mene je vrijeme postojalo i PRIJE Velikoga praska, jer njega nije ni bilo, eto u to sam uvjeren, ali ipak naša vremenska dimenzija ne samo da ima početak (ne u nepostojećem Velikom prasku), nego ima i središnju točku (nastanak našega prostora), ali ima i kraj, završnu točku (iz teorije svega).

I tu napredniju Inteligenciju nitko nije stvorio, ona je PRVA nastala u našem prostor-vremenu, u samom središtu (iz teorije svega).

Dakle stara je isto kao i naše prostor-vrijeme, a ono IMA POČETAK kako sam već napisao, u točno središnjoj točki naše vremenske dimenzije (iz teorije svega).

Eto, ukratko, to je inaće iz moje "teorije svega", da ne bi bilo zabune.
 
Jedno je za mene nešto shvatiti a sasvim drugo nešto znati.

Recimo MOŽEMO mi shvatiti KAKO je cijeli svijet nastao, ali nikada NEĆEMO ZNATI koliko će još naš svijet postojati, jer nemamo niti ćemo imate sve parametre da to bilo kada izračunamo.

I za mene je vrijeme postojalo i PRIJE Velikoga praska, jer njega nije ni bilo, eto u to sam uvjeren, ali ipak naša vremenska dimenzija ne samo da ima početak (ne u nepostojećem Velikom prasku), nego ima i središnju točku (nastanak našega prostora), ali ima i kraj, završnu točku (iz teorije svega).

I tu napredniju Inteligenciju nitko nije stvorio, ona je PRVA nastala u našem prostor-vremenu, u samom središtu (iz teorije svega).

Dakle stara je isto kao i naše prostor-vrijeme, a ono IMA POČETAK kako sam već napisao, u točno središnjoj točki naše vremenske dimenzije (iz teorije svega).

Eto, ukratko, to je inaće iz moje "teorije svega", da ne bi bilo zabune.

Sada si ga tek zapetljao! Mučimo se oko nastanka običnih elementarnih čestica od kojih se sve ovo sastoji...
a ti odmah: PRVA nastala inteligencija!
 
Sada si ga tek zapetljao! Mučimo se oko nastanka običnih elementarnih čestica od kojih se sve ovo sastoji...
a ti odmah: PRVA nastala inteligencija!

Pa tako ispada po teoriji svega u koju sam uvjeren da je točna i bez greške.

Da je drugačije onda bi u drugo bio uvjeren.

Istina je samo jedna o našem postanku, nema druge.

Prvo nastaje Inteligencija a onda sve ostalo redom kako je ta Inteligencija sticala znanja.

Dakle nije nikakvo čudo što svemir postoji a ni živa bića na Zemlji, sve je to posljedica znanja a ne slučaja, garant.
 
Ta Inteligencija je NEMATERIJALNE PRIRODE, i nalazi se IZVAN svemira što je logično pošto je svemir ne stvorila nego napravila, iz postojećih materijala a koje ima naše prostor-vrijeme.

Nastala je u središtu našega prostor-vremena mnogo prije nego je bilo koje materije ili energije bilo.

Ta Inteligencija dakle NIJE oduvijek, već je stara koliko i naše prostor-vrijeme, znači ne da se radi o milijardama nego blijunima godina i još mnogo više pretpostavljam.

Ta Sila izmislila je materiju i POČELA evoluciju, i intervenirala kod svake NOVE VRSTE.

Tako je iz mamunskoga pretka i nastao čovjek.

To je moje duboko uvjerenje.

Znači ne radi se o nekom klasičnom Svemogućem biću kako to tvrde kreacionisti, već se jednostavno radi o Vansvemirskoj Inteligenciji, koja je daleko i starija i kudikamo napednija od nas ljudi, a mi smo njihovi POTOMCI.

Eto, što veliš, je li dobra priča? z:)

Jest da si omašio temu, ali, ko je napravio tu inteligenciju?

- - - - - - - - - -

Ne verujem u veliki prasak.

Ima stvari koji ljudski mozak nije u stanju da shvati na danasnjem nivou.

Neke argumente naprosto moraš da poštuješ. :ok:
 
Pa nije baš isto.

Em ti je rečeno KAKO je ta inteligencija nastala, em od koga je nastala, čak i gdje, sve ima dok Veliki prasak nema ništa o samom početku.

Meni je logičnije vjerovati da je svemir kao i evoluciju živih bića vršila neka daleko naprednija Inteligencija od nas ljudi, nego da su svemir i sva živa bića slučajno nastala.

Eto,

Dobro, složili smo se da je bila evolucija, sada još samo trebamo dogovoriti 'neke' detalje!:super:
 
Dobro, složili smo se da je bila evolucija, sada još samo trebamo dogovoriti 'neke' detalje!:super:

A ti detalji govore o tome da nije sama od sebe evolucija nastala nego je bila POKRENUTA, sa svrhom i razlogom.

Onda je vrlo LAKO objasniti svaku PRVU jedinku bilo koje vrste.

Jer su se svojstva jedinki PRILAGOĐAVALA uvjetima u kojima su te jedinke stavljene da žive. eto za mene je to vrlo jednostavan proces
 
A ti detalji govore o tome da nije sama od sebe evolucija nastala nego je bila POKRENUTA, sa svrhom i razlogom.

Onda je vrlo LAKO objasniti svaku PRVU jedinku bilo koje vrste.

Jer su se svojstva jedinki PRILAGOĐAVALA uvjetima u kojima su te jedinke stavljene da žive. eto za mene je to vrlo jednostavan proces

Ajde sada nam objašnjavaj i da se atomi spajaju u molekule sa svrhom i razlogom?

Baš i nije jednostavan: Jel za novu vrstu prvo nastala prilagodba koja se utisnula u genetski materijal,
ili je promena u genetskom materijalu stvorila novu vrstu?

Osim toga, logično je da kod neke vrste 'odumiru' svojstva koja se ne koriste ( recimo vid u dubini okeana),
ali kako se to utiskuje u gene?
 
Ajde sada nam objašnjavaj i da se atomi spajaju u molekule sa svrhom i razlogom?

Baš i nije jednostavan: Jel za novu vrstu prvo nastala prilagodba koja se utisnula u genetski materijal,
ili je promena u genetskom materijalu stvorila novu vrstu?

Osim toga, logično je da kod neke vrste 'odumiru' svojstva koja se ne koriste ( recimo vid u dubini okeana),
ali kako se to utiskuje u gene?

Evoluciju mozes da pratis i kroz vestacku selekciju.

Recimo, covek je od vuka, za samo par stotina godina, stvorio stotine vrsta pasa, od najvecih do najmanjih, zadrzavajuci one osobine koje su mu odgovarale.

Ta ista selekcija se desava i u prirodi, bez prisustva coveka, samo traje vekovima.
 
Evoluciju mozes da pratis i kroz vestacku selekciju.

Recimo, covek je od vuka, za samo par stotina godina, stvorio stotine vrsta pasa, od najvecih do najmanjih, zadrzavajuci one osobine koje su mu odgovarale.

Ta ista selekcija se desava i u prirodi, bez prisustva coveka, samo traje vekovima.

Ako priroda vrši selekciju onda je inteligentne naravi!

- - - - - - - - - -

Ajde sada nam objašnjavaj i da se atomi spajaju u molekule sa svrhom i razlogom?

Baš i nije jednostavan: Jel za novu vrstu prvo nastala prilagodba koja se utisnula u genetski materijal,
ili je promena u genetskom materijalu stvorila novu vrstu?

Osim toga, logično je da kod neke vrste 'odumiru' svojstva koja se ne koriste ( recimo vid u dubini okeana),
ali kako se to utiskuje u gene?

Pa naravno da postoji i razlog i svrha zašto se i pod kojim uvjetima atomi spajaju u molekule, cijeli svemir je živi stroj, isto kao i tijela svih živih bića, sve po tom principu djeluje.
 
Ako priroda vrši selekciju onda je inteligentne naravi!


Pa naravno da postoji i razlog i svrha zašto se i pod kojim uvjetima atomi spajaju u molekule, cijeli svemir je živi stroj, isto kao i tijela svih živih bića, sve po tom principu djeluje.

Kada ja pogodim sedmicu na lotu, jel' to bila moja inteligencija ili sreća/slučajnost?

Naravno, da nema tih spajanja, ne bi ni nas bilo! Ali zašto bi atomima iz prasupe bilo u interesu da bude nas?
Helijumovi atomi su sretni i živi i bez tih spajanja u molekule....
 
Kada ja pogodim sedmicu na lotu, jel' to bila moja inteligencija ili sreća/slučajnost?

Naravno, da nema tih spajanja, ne bi ni nas bilo! Ali zašto bi atomima iz prasupe bilo u interesu da bude nas?
Helijumovi atomi su sretni i živi i bez tih spajanja u molekule....

Možda je sve što vidimo "hologram".

To bi sve objasnilo ZAŠTO je svijet takav i zašto se baš to događa.

A onda postoji i Dizajner je li tako, zapravo Dizajneri!
 
Onda smo i mi samo hologram?
Kako hologram vidi hologram?

Pa DIO smo "umjetno napravljenoga svijeta", i vidimo ono što SAMO taj svijet prikazuje a onu PRAVU STVARNOST koja zbilja postoji nitko od mateirjalnih bića ne vidi.

Pa ni mi ljudi.

Osobito se to odnosi na prostor i vrijeme, koje nama DRUGAČIJE teće nego u pravoj stvarnosti.

Jednostvano, da bi mi vidjeli pravu stvarnost MORAMO izaći iz tijela.

A ZAŠTO ne možemo izaći iz tijela kada to hoćemo?

Izgleda da postoji neka daleko starija i kudikamo naprednija Inteligentna Sila koja nam to NE DOZVOLJAVA, uvjeren sam u to.
 
Ako priroda vrši selekciju onda je inteligentne naravi!

- - - - - - - - - -



Pa naravno da postoji i razlog i svrha zašto se i pod kojim uvjetima atomi spajaju u molekule, cijeli svemir je živi stroj, isto kao i tijela svih živih bića, sve po tom principu djeluje.

I ja sam dosao do zakljucka da je svemir zivi stroj koji raste.
 
Pa DIO smo "umjetno napravljenoga svijeta", i vidimo ono što SAMO taj svijet prikazuje a onu PRAVU STVARNOST koja zbilja postoji nitko od mateirjalnih bića ne vidi.

Pa ni mi ljudi.

Osobito se to odnosi na prostor i vrijeme, koje nama DRUGAČIJE teće nego u pravoj stvarnosti.

Jednostvano, da bi mi vidjeli pravu stvarnost MORAMO izaći iz tijela.

A ZAŠTO ne možemo izaći iz tijela kada to hoćemo?

Izgleda da postoji neka daleko starija i kudikamo naprednija Inteligentna Sila koja nam to NE DOZVOLJAVA, uvjeren sam u to.

Prava stvarnost koju ne vidimo? Ono unutar samih elemntarnih čestica i sitnije, celi kosmos?

A iz tela ne možemo da izađemo jer svest/inteligencija ne može da postoji izvan materije?

- - - - - - - - - -

Bas raste, bukvalno....Zato se kvazari stalno udaljuju.

Da, svakako! Kada primeniš onaj SPECIJALNI Hableov Zakon za 'male' udaljenosti na velike udaljenosti,
onda dobiješ razno-razne debilne rezultate i temelje za nebulozne teorije!:super:
 
Da, svakako! Kada primeniš onaj SPECIJALNI Hableov Zakon za 'male' udaljenosti na velike udaljenosti,
onda dobiješ razno-razne debilne rezultate i temelje za nebulozne teorije!:super:


9am-neuron.png


Levo neuroni, desno kosmos
 
I ja sam dosao do zakljucka da je svemir zivi stroj koji raste.

Pa da, i kao što svaki stroj treba dizajnera i svemir ga ima.

Samo što ja ne mislim da je to neki vječni Dizajner, takav za mene ne postoji (jer ne može postojati vječna svijest, da bi svijest bila svjesna sebe MORA imati početak svojega svjesnoga postojanja "mislim dakle jesam"), već se radi o Dizajnerima koji nisu oduvijek ali su DOVOLJNO stari i napredni da naprave i svemir i sva živa bića na Zemlji.

Eto ukratko!
 

Back
Top