duga

jagodica

Veoma poznat
Banovan
Poruka
12.185
obichno se kaze da ima 7 boja...ali zapravo ima ih 6! ima 2 plave. zasto nema npr 2 zelene

u stvari duga i nije "diskretna" u prirodi, kontinualna je tj boje se pretapaju nema oshtrih granica. ali se crta 7

da li je to zbog chakri...npr indijska ili tako neka istochnjacka medicina - filozofija ili sta
deli telo odnosno kichmu - trup i glavu na 7 celina, i svakoj odgovara po jedna boja

(pocevsi od guznog-repnog dela kichme..to je crvena, pa se penje, ima na netu o tome. recimo ima mentalna chakra je vezana za chelo ili lice, to je tamnoplava, a teme je veza sa vishim silama ljubicasta. postoji jedan test na netu da vam kaze koja vam chakra kako radi... cini mi se da nije bash glup test ;) svaka chakra su neki organi, raspolozhenja, u vezi. npr vrat - shtitna zlezda i sposobnost da se ne zadrzhavaju misli recimo, mada nisam bas precizno rekla (ono da u sse u situaciji ne povlacis nego kazes sta mislis)

ok mozhda ne samo zbog cakri

ok znaste ono kad su vas kao decu ucili..."duga ima 7 osnovnih boja" e cvrc :)
znaci 6 osnovnih.

ovo sam se sada ispraznila mada vas ima nauchnika mislim nije pametno sto sam ovo napisala ali nekako sve manje slusham intuiciju pa cu naebati

il cu se uobraziti il ce me neko dirati il shtagod ali nije bash dobro. nisma bas temeljna ali nije mi to bash glavna osobina

u stvari nema veze s cakrama : )))))
ali stvarno crvena je jedna a plave su dve !!!!! i zuta je jedna
?
 

Back
Top