Uskoro stiže PRVA serija o Nemanjićima

Poruka
21.521
http://www.story.rs/zabava/tv/84267...-igrati-svetog-savu-stefana-prvovencanog-foto

Uskoro stiže PRVA serija o Nemanjićima: Evo koji glumci će igrati Svetog Savu, Stefana Prvovenčanog...

Serija o dinastiji Nemanjića, pod nazivom "Krunisanje Stefana Prvovenčanog: Prva nemanjićka kraljevina" počinje da se snima krajem marta.

Kako saznaju Novosti, Vojin Ćetković će glumiti Stefana Prvovenčanog, uloga Svetog Save poverena je Draganu Mićanoviću, a Vukana Nemanjića glumiće Nebojša Glogovac

Njihovu polusestru igraće Nada Šargin, a ostale uloge dobili su Sloboda Mićalović, Ivana Mihić, Miodrag Miki Krstović. Serijal će se snimati u produkciji RTS-a, a reditelj je Marko Marinković, a scenarista je Goran Mihić.

- Smatram da će ovo biti i najveća produkcija RTS-a ove godine. Nadam se da će svi glumci pristati, a ja sam odbio brojne ponude da bih izabrao baš ovu ulogu i nadam se da nisam pogrešio - rekao je Vojin Ćetković.

Snimanje bi trebalo da traje četiri meseca i to na autentičnim lokacijama među kojima su Studenica i Crkva Svetog Petra i Pavla u Novom Pazaru, a Smederevksa tvrđava predstavljaće generalne kulise za Hilandar.

- Trebaju nam zimske scene koje uključuju snegove, zato moramo krenuti u martu - rekao je Marko Marinković.

Serija će imati 12 epizoda čije se emitovanje može očekivati krajem ove godine u kojoj se obeležava 800 godina od krunisanja Stefana Prvovenčanog.
 
Bracni par Cetkovic-Micalovic kao da su jedini zivi glumci u drzavi, izbor ostalih je isto upitan. Za 4 meseca tesko ce uraditi 3 kvaliterne epizode, a ne celih 12, a tu je neizostavna smederevska tvrdjava koja ako ce biti kao u Boju na Kosovu pisi odmah propalo. Daj boze da gresim ali u najavi je losa kopija Sulejmana sa primesama Igre prestola i Vikinga.
 
Bracni par Cetkovic-Micalovic kao da su jedini zivi glumci u drzavi, izbor ostalih je isto upitan. Za 4 meseca tesko ce uraditi 3 kvaliterne epizode, a ne celih 12, a tu je neizostavna smederevska tvrdjava koja ako ce biti kao u Boju na Kosovu pisi odmah propalo. Daj boze da gresim ali u najavi je losa kopija Sulejmana sa primesama Igre prestola i Vikinga.

I meni je upalo u oči...
A, mislio sam da su dinastije Bajić
i Kovačević- Blagojević kuriozitet !
 
Koliko smo ozbiljna drzava pokazuje da u isto vreme Rts i Pink snimaju dve serije o istoj temetici i usudjem se reci da ova Pinkova ima bolju ekipu, jednog Lausevica, odavno su izabrali lokaciju, veca sansa za uspeh.


http://www.blic.rs/kultura/vesti/ne...ne-glumacke-zvezde-da-li-je-ostvarivo/n909pvl

Pa pazi i ja sam isto mislio da ce Pinkova verzija biti bolja zbog Miroslava Lekica . Medjutim kada sam video ko su glumci i ko je reziser u RTS-ovoj odmah sam promenio misljenje . Veruj mi da ce RTS-ova biti bolja .
 

Back
Top