Vaša ishrana

Direkt

Elita
Poruka
17.571
Da ne kopam po searchu hajd da osvežimo malo pitanje ishrane tinejdžera, i nas malo matorijih koji smo ovde zaglavili :lol:


Kako se hranite i da li smatrate da je vaša ishrana adekvatna/zdrava, ili ne? ŠTa biste menjali?


Ovo pitam jer sam sebi postavio izazov za mesec dana da potpuno izbacim meso i sve životinjske proizvode iz ishrane, što će biti veoma izazovno jer bukvalno na tome živim xD
To podrazumeva da izbacim i instant 3in1, 2in1 kafe koje sadrže mleko, onda jaja, sireve itd itd

Sve to u cilju provere da li bi mi odgovarala takva ishrana, da li bih se bolje osećao.. jer ovako i nemam apetit i malo jedem, te bih želeo da vidim i da li bi se desila neka promena na tom planu
 
Postaješ kao one alter-cave na koje se ložiš.

Dva puta dnevno,nekada preguram i sa jednim obrokom.Ne smatram da je dobro i primeti se na meni ali preukusno je da bih išta menjao.:heart:Gde je hrana bljutava izgubim sav apetit i stešem se kao grana.Ne smem ljuto a volim baš,baš...
 
hah, ja prvi imam odbojnost prema veganima jer se postavljaju kao elitisti koji smatraju da svi koji nisu vegani treba da umru ili da se konvertuju :lol: Ovo radim više kao izazov i testiranje sopstvenih granica

Ali zanimljivo mi je koliko neki ljudi mogu da pojedu više od mene, a opet, iako ja pojedem manje, kao da imam više snage. Kapiram da je danas problem što ljudi jedu previše brzo i onda dok mozgu stigne informacija da je stomak sit, čovek već pojede duplo više :mrgreen:

- - - - - - - - - -

.Ne smem ljuto a volim baš,baš...

uf, i ja sam se u poslednjih godinu dana navukao na ljuto isto. Još u najgoroj varijanti - sa nudlama. Sručim sav čili iz kesice, i na sve to dodam još zeleni biber. A kad sipam u supu, pocrni ko pakao.
 
Ja sam ono što se naziva veganom već godinama, ali kada sam u društvu jedem meso ako nema ništa drugo da se jede i nikad ne pričam o prednostima veganskog stila života (a ima mnogo prednosti). Nema ništa gore nego da te posmatraju kao fanatika u društvu. Doduše to što ne jedem meso i proizvode od životinja ne znači da sam straight edge, zapravo pijem i eksperimentisao sam sa drogama, ali sam vremenom toliko navikao na ovaj stil ishrane da znam da spremam ekstremno ukusna jela itd. Nema to mnogo veze sa ljubavlju prema životinjama, jednostavno sam eksperimentisao sa tim kad sam bio mladji i vremenom sam ušao u sve lepote takve ishrane pa je to ostalo, i sad mi se meso čak i gadi, toliko sam se odvikao. Ali opet kažem ko je vegan ili namerava da postane vegan - NIKAD nemojte da pričate o tome u društvu, i ako baš nema ničeg drugog jedite meso da se ne izdvajate. Znači nemojte da se pravite pametni nego se ponašajte normalno, a vaš privatni izbor je vaš privatni izbor i nemojte da gnjavite ljude sa tim jer će vas ubiti u pojam i odbaciti iz društva ako preterate sa popovanjem.
 
mora da se izbaci sve sto smo nekad jeli jer ovo danas ne lici na to,dajte svoj fizicki maximum do 30e godine posle ide samo pad,pod 1 secer i svi zapakovani slatkisi,uljucujuci gazirano,suhomesnato,pekara,pice i brze hrane,onda meso i mleko,tu jos moze da se probere nesto kvalitetno belo meso,riba,sir,yogurt
 
Hranim se uglavnom veoma nezdravo, tu i tamo ubacim i nešto zdravo da ne umrem. Majka i sestra se hrane zdravo i baš pre neki dan sestra prokomentariše kako ne može da veruje da sam još uvek živ.
Nekad se čak desi da jedem samo jednom dnevno.
Osnovne stvari na mom meniju su testenina, mesne prerađevine, kačkavalj, belo meso i jaja. Bez 'leba ne mogu ni mrtav, na 100 gr. mesa sam u stanju da pojedem više od pola hleba. O kečapu i majonezu da ne pričam, mislim da će mi se začepiti arterije do 30. :lol:
Nekad se prosto začudim kako imam ovoliko snage koliko imam s' obzirom kakva mi je ishrana, a likovi koji se hrane zdravo i idu u teretanu imaju manje snage, da l' je do genetike ili možda ova ishrana i nije toliko loša. :lol:

A da, u zadnje vreme sam počeo povremeno da koristim neki sokovnik i nutribullet pa tu poubacujem gomilu voća i povrća i gledam da ubacim što više onog voća što ne volim da jedem pa onda barem malo doprinosim flori i fauni u organizmu. :lol: Mada moram priznati da mi je uglavnom muka kad popijem taj sok, da l' jer organizam nije navikao ili pokušava da izbaci sve štetne materije iz organizma, ne znam.

Btw, ne bi bilo loše otići do nutricioniste da vam provere na šta sve alergični i koja vam hrana smeta. Verovatno se svima dešava da nekad pojede neku hranu od koje vam bude malo muka ili vam ne sedne najbolje.
 
Ja sam ono što se naziva veganom već godinama, ali kada sam u društvu jedem meso ako nema ništa drugo da se jede i nikad ne pričam o prednostima veganskog stila života (a ima mnogo prednosti).

verovatno ti se organizam nije u potpunosti odvikao od mesa čim i dalje možeš normalno da ga variš. Ortak mi pričao skoro, kad je bio u vojsci, neki lik koji godinama nije jeo meso odlučio tamo da jede, i posle obroka se ispovraćao. Valjda ti se prorede ili nestanu enzimi koji vare meso i onda džaba i da mu se vratiš :lol:


@Fani, i moja ishrana je slična do sad, jedino što zaista ne jedem mnogo hleba xD
Pa reko ajd da vidim sad kako će biti. Od sutra počinjem :mrgreen:
 
verovatno ti se organizam nije u potpunosti odvikao od mesa čim i dalje možeš normalno da ga variš. Ortak mi pričao skoro, kad je bio u vojsci, neki lik koji godinama nije jeo meso odlučio tamo da jede, i posle obroka se ispovraćao. Valjda ti se prorede ili nestanu enzimi koji vare meso i onda džaba i da mu se vratiš :lol:


@Fani, i moja ishrana je slična do sad, jedino što zaista ne jedem mnogo hleba xD
Pa reko ajd da vidim sad kako će biti. Od sutra počinjem :mrgreen:

Ja pojedem vrlo malo mesa kad sam u društvu i kad nema ništa drugo, pa možda zato.

Srećno, i samo budi istrajan, to je najvažnije. Prvih nekoliko dana će ti biti problem, kasnije ćeš se sve lakše i lakše navikavati. :D
 
@Fani, i moja ishrana je slična do sad, jedino što zaista ne jedem mnogo hleba xD
Pa reko ajd da vidim sad kako će biti. Od sutra počinjem :mrgreen:

I ja sam razmišljao o tome, ali se plašim da bih smršao previše. I sad se jedva gojim, a mogu da zamislim kakav bih bio sa tom ishranom, k'o čačkalica. :D
Ja kad pojedem tako neke salatice i sl. nemam osećaj da sam jeo i ne smatram to ishranom, ne znam što. Valjda nisam navikao. :lol:
 
ma kakve salate, pirinač, pečurke i krompir u svim mogućim oblicima :mrgreen:

Pa dobro, ima mnogo salata. Ruska npr. :mrgreen: Meni je vrh krompir sa lukom, toga mogu da pojedem kg, ali kao što rekoh ne osetim se sit.

A fora je što nekad jedem samo jednom dnevno, a nekad krenem da jedem bez prestanka, i cesto se desi da se za samo par dana ugojim i po nekoliko kilograma, što je neverovatno zapravo. :lol:
 
Kod nutricioniste nisam još ni bila, uput mi je dala i dijagnozu postavila doktorka opšte prakse. Nisam ni ja sigurna da je to njen posao. Ne slažem se sa njom, ali mislim da je, ako je već uverena da sam anoreksična, trebalo da mi da uput i za psihijatra.
Lupa žena :D
 

Back
Top