Vucic u Minsku: Srbija kupuje nove eskadrile MIG-29 kao i PVO sisteme S-300!

Тихи

Starosedelac
Poruka
161.906
Predsednik Vlade Srbije Aleksandar Vučić izjavio je danas u Minsku da je s beloruskim zvaničnicima razgovarao o potencijalnoj kupovini lovačkih aviona i protivavionskog oružja za Vojsku Srbije "pod najpovoljnijim uslovima"

Tan2017-1-26_121531879_0_620x0.jpg


Predsednik Vlade Srbije Aleksandar Vučić izjavio je danas u Minsku da je s beloruskim zvaničnicima razgovarao o potencijalnoj kupovini lovačkih aviona i protivavionskog oružja za Vojsku Srbije "pod najpovoljnijim uslovima".

Vučić je za Radio-televiziju Srbije (RTS) kazao da su razgovarali i o otvaranju zajedničkih fabrika za proizvodnju oružja i municije za treća tržišta.

"Nije reč samo o vojnotehničkoj saradnji. Razgovarali smo o nabavci i oružja i oruđa za VS, ali reč je pre svega o zaštiti našeg neba i potencijalnoj nabavci, pod najpovoljnijim uslovima, lovaca i protivavionskog oružja i oruđa", kazao je Vučić i dodao da su to sistemi "koje je do juče bilo nemoguće da imamo".

Premijer je dodao da zajedničke kompanije neće biti ograničene samo na vojnu industriju.

"Usmereni smo u nekoliko ključnih pravaca, uvećanje naše trgovinske razmene, i uvoza i izvoza, ali smo zainteresovani i za stvaranje zajedničkih kompanija", kazao je Vučić koji sutra završava posetu Belorusiji.

VUČIĆ I KOBJAKOV POTPISALI VIŠE MEĐUDRŽAVNIH SPORAZUMA

Predsednik Vlade Srbije Aleksandar Vučić razgovarao je u Minsku sa predsednikom Vlade Belorusije Andrejem Kobjakovim o bilateralnim odnosima i jačanju ekonomske saradnje, saopšteno je danas iz Vlade Srbije.

Vučić je rekao da dve zemlje imaju potencijala za povećanje robne razmene, koja bi po planu do 2019. godine trebalo da iznosi 500 miliona dolara.

On je naglasio da je Srbija u svim oblastima otvorena za saradnju sa Belorusijom, naročito u oblasti građevinarstva, zdravstva, automobilske i namenske industrije.
Po njegovim rečima, u naredno periodu treba raditi i na privlačenju većeg broja turista iz Belorusije u Srbiju, kao i promocije beloruske turističke ponude na srpskom tržištu.

https://www.srbijadanas.com/vesti/i...elorusa-stize-raketni-sistem-s-300-2017-01-10

http://www.novosti.rs/vesti/naslovn...vini-lovackih-aviona-i-protivavionskog-oruzja

Izgleda da je cela prica gotova stvar cim je Vucic u Belorusiji...

Odlican potez aktuelne vlasti.

Ne smemo nikad dozvoliti da nam se ponovi 1999 i da srpski neprijatelji pomisle da mogu da nas napadnu ubijaju i proteruju a da za to ne plate najstrasniju cenu.

Ja bi isto trazio i par nukelarnih manjih krstarecih raketa i glava od Rusije pa da vidimo da l ce smeti opet da nas diraju..
 
Da se ne sprema neki pičvajz ne bi svaki mesec kupovao nešto za vojsku.

Toliko o mirnim raspadima, Balkan i mir to su dva suprotstavljena pojma.

tebe cemo prvog da mobilisemo - ima da te navatamo na spavanju kad se najmanje nadas

Tako pacifistican bices idealan za akcije razmirivanja i kopanja rovova na prvoj liniji fronta.
 
Eto i Knezevica u delegaciji... On ce da mazne bar jednog MIG-a za sebe, naravno ne treba mu, ali to je naviklo da drpise, nije bitno sta, samo da je drzavno i narodno - i postaje njegovo... :lol:

Gde ce ga ne moze da stane u kasu.

- - - - - - - - - -

Опет С-300?

Шта ће радимо столки С-300?

Spojice ih napravice S-600....z:lol:
 
A šta je od oružja kupovao u kampanji 2014 i 2016?

Ja se nešto ne sećam da se toliko kupovalo ovako i nabavljalo bilo šta za vojsku pa ako se neko seća nek me ispravi.

Ipak sam bliži razmišljanju da se sprema pičvajz.

da siptari ili bosnjaci nam spremaju rat. to je cinjenica.

Svesni da gube pozicije smenom neoliberalnih fasista u Vasingtonu i Briselu pa ko vele sad im je zadnja sansa nesto da usicare vojnim putem
 
A šta je od oružja kupovao u kampanji 2014 i 2016?

Ja se nešto ne sećam da se toliko kupovalo ovako i nabavljalo bilo šta za vojsku pa ako se neko seća nek me ispravi.

Ipak sam bliži razmišljanju da se sprema pičvajz.

А шта је купио сад? Где су те ескадриле и те силе небесне? :D

Видиш да није купио ништа, јер чак и те слепачке новине кажу "Razgovarali smo o nabavci i oružja i oruđa za..."

Само ложи овај народ препоштени. То је све.
 

Back
Top