MTS ili SBB internet

Lazar Velickovic

Početnik
Poruka
1
Postovani,

Za par dana se selim na novu adresu i kao opciju za internet imam SBB ili MTS. Kako sam bombardovan informacijama koje su konfliktne obracam se vama za savet, ako ste koristili bilo koja od ova 2 provajdera, najbitnije MTS-ov BOX paket. MTSov paket mi mnogo vise odgovara zato sto vec imam njihov broj i to ulazi u paket pa bih imao jedan trosak manje. Medjutim vise puta mi je receno kako njihova konekcija stalno puca, sto je meni veoma bitno zbog online igara. Naravno da su oni negirali ovo i rekli da su ovo bili problemi pre 2 godine i da su sad reseni. Za SBB mi svi kazu da je najbolji u nisu i vec imaju optiku u zgradi. Da li neko ovde koristi MTS paket ko moze da mi potvrdi da li je konekcija stabilna ili nije? Hvala unapred.
 
Ja ovde gde zivim vec mesec dana imam SBB i utisci su sledeci:

Sta biras zavisi od toga koje potrebe imas. SBB ima ogromnu brzinu ali nije stabilna, znaci da odgovara onima koji vole da skidaju filmove i slicno, kojima treba da kada povuku net on moze mnogo da izgura, ali je los za sitne zatake, ucitavanje malih stranica poput fejsa itd. Za sve ostale vazi obrnuto. Za iste pare manja brzina, sporiji download, ali je brzina konstantna, pa ne moze da zabode na tim malim stranicama. Cene su manje vise iste, pa samo odaberes sta vise od ove dve funkcije odgovara.

Pozdrav!
 
Ja ovde gde zivim vec mesec dana imam SBB i utisci su sledeci:

Sta biras zavisi od toga koje potrebe imas. SBB ima ogromnu brzinu ali nije stabilna, znaci da odgovara onima koji vole da skidaju filmove i slicno, kojima treba da kada povuku net on moze mnogo da izgura, ali je los za sitne zatake, ucitavanje malih stranica poput fejsa itd. Za sve ostale vazi obrnuto. Za iste pare manja brzina, sporiji download, ali je brzina konstantna, pa ne moze da zabode na tim malim stranicama. Cene su manje vise iste, pa samo odaberes sta vise od ove dve funkcije odgovara.

Pozdrav!

Kak to misliš??? :think: To jednostavno nije moguće... Pogotovo ako je optika u pitanju... Možda zavisi do tvog kompa ili ti možda nešto drugo skidaš ili se netko drugi nekak prištekao... Možda koristiš Wi-Fi.... Provjeri brzinu preko speed testa.... Jednostavno ne može biti tako kako ti kažeš... Bar nije ovdje kod nas tako... Možda su ti instalacije u pitanju ako imaš velike oscilacije u brzini...

http://www.speedtest.net/
 
Poslednja izmena:
SBB kada pise o brzinama misli na KABLOVSKI inernet. Trenutno postavlja WI-fi modeme koji pokrivaju 25.00 m kvadratnih.U sobi i trpezarij imam wi-fi ...i to je to. Ne mogu da "pokriju" stan od 70 kvadrata. Pre njih sam bio kod provajdera koji mi je davao nekoliko puta manju brzinu ali njegov modem je pokrivao teren poluprecnika od min. 50m. Tako da sve ostale "navlakuse" od reklama SBB-a ...D3GO,UNIFI,....padaju u vodu! Ljubaznost ,servis,strucnost=0 , to sve rade podizvodjaci
 
Ја сам питао у мтс-у за пакет 50/2мб и рекли ми да пошто сам 2360 метара удаљен од централе мора да изађе екипа да провери има ли услова за 20/2. А 50/2 може само до 300-400 метара од централе. кад изађе екипа видеће да ли ћу бити принуђен да узмем 10/1 адсл Незнам шта би било да одаберем неког другог провајдера за адсл? Зна ли неко нешто о томе?
 
Poslednja izmena:
Ja sam razmisljao kad mi istekne ugovor da predjem na SBB internet. Mislio sam samo na net bez kablovkse. To ne moze, Mora TV+Net duo paket ili TV+Net+fiksni trio paket. Samo net nudi SBB-ov Totaltv. Totaltv je skuplji od MTS-a. Totaltv nudi mnogo manje brzine. MTS sad nudi i VDSL modeme i brzine do 100mb. Npr SBB Totaltv nudi najvecu brzinu 20/1mb 1800 din, MTS za te pare daje 50/2mb ili isto 20/2mb za 1700 din. Ja sam se od prelaska negde drugde predomislio, jer ponuda nije nesto i ispada skuplje za iste ili manje brzine.
 
Ја сам питао у мтс-у за пакет 50/2мб и рекли ми да пошто сам 2360 метара удаљен од централе мора да изађе екипа да провери има ли услова за 20/2. А 50/2 може само до 300-400 метара од централе. кад изађе екипа видеће да ли ћу бити принуђен да узмем 10/1 адсл Незнам шта би било да одаберем неког другог провајдера за адсл? Зна ли неко нешто о томе?

proguglaj Vip kucni net,radi na 4G i svi ga hvale.
 
Ja sam od samog početka na SBB-u i ne bih nikad menjala. Koristim Trio Silver (kablovska TV, internet i fiksni telefon). Proporuka!

- - - - - - - - - -

SBB kada pise o brzinama misli na KABLOVSKI inernet. Trenutno postavlja WI-fi modeme koji pokrivaju 25.00 m kvadratnih.U sobi i trpezarij imam wi-fi ...i to je to. Ne mogu da "pokriju" stan od 70 kvadrata. Pre njih sam bio kod provajdera koji mi je davao nekoliko puta manju brzinu ali njegov modem je pokrivao teren poluprecnika od min. 50m. Tako da sve ostale "navlakuse" od reklama SBB-a ...D3GO,UNIFI,....padaju u vodu! Ljubaznost ,servis,strucnost=0 , to sve rade podizvodjaci


Meni pokriva.
 
Pa zar u Nisu ganjas SBB, kad imas opticare.....a vec imas optiku u zgradi.....Ima bar tri provajdera koji su jeftiniji od SBB a jaci protok u Nisu, jer su opticari...

- - - - - - - - - -

Kak to misliš??? :think: To jednostavno nije moguće... Pogotovo ako je optika u pitanju... Možda zavisi do tvog kompa ili ti možda nešto drugo skidaš ili se netko drugi nekak prištekao... Možda koristiš Wi-Fi.... Provjeri brzinu preko speed testa.... Jednostavno ne može biti tako kako ti kažeš... Bar nije ovdje kod nas tako... Možda su ti instalacije u pitanju ako imaš velike oscilacije u brzini...

http://www.speedtest.net/

Pa zavisi sta upotrebljavas kao rec kad kazes optika....
Sve mora precizno, a narod je sve navikao ofrlje...
 
Ја сам на Бокс 4 пакету код Телекома. Са интернетом немам никаквих проблема, мада немам ни неке захтеве, игрице не играм, скинем понеки МП3 или видеоклип, бесплатни програм до пар стотина МБ.
Имам примедбе на њихову ИП ТВ, већина су Пинкови канали и са те стране је бољи СББ. Мада ТВ ионако мало гледам.
Иначе, МТС у сарадњи са Хуавејом прекопава улице, уграђују оптичке каблове, имаш и рекламе, "Интернет револуција"...

За мој избор су биле одлучујуће околности: То што код Телекома све добијам кроз постојећи телефонски кабл, не мора да се копа ништа нити провлаче нови каблови.

Иначе. свуда се пише да је СББ у власништву власника ТВ Н1, то јест неког генерала ЦИА, да не постављам линкове, не знам да ли се сме, имаш наслове
OTKRIVAMO: Ko su novi vlasnici SBB-a, američka firma “Kolberg Kravis Roberts”?

или
Posao vredan više od milijardu evra: Šef CIA kupuje "Telenor" u Srbiji!

или
Kompanija SBB ponovo vara! Operater, na čijem je čelu bivši šef CIA Dejvid Pitreus, sada pokušava da na prevaru otme klijente srpskom "Telekomu", lažno im obećavajući iste pogodnosti ako pređu kod njih.

Мада, праћен си код кога год да си...
 
Nažalost ovo su nam jedina dva operatera kod kojih nešto pristojno možeš da dobiješ :roll: ... ja sam na strani SBB-a iz dva meni važna. Prvo nisam ljubitelj IPTV usluge, a drugo više volim kablovski internet od ADSL varijante.

Ne znam šta će biti sa ovom "internet revolucijom", ali ako bude barem upola kako bi trebalo sa optikom svakako ću preći kod Telekoma jer u mom kraju SBB neće nikad razvući optiku.
 
Zdravo svima. Zanima me da li je moguce iskoristiti TV iz mts-a ili sbb-a na dve kuce. Tj roditelji imaju MTS BOX 4, ja imam SBB. Mi bismo ugasili paket kod jednog od nas, da smanjimo troskove, ali da se iskoristi mogucnost EONa ili kako vec da se tv gleda. Ili ako imate predlog za neki uredjaj kojim je moguce gledati TV kanale
 
U Srbiji to što je na nivou interneta koji se u civilizovanom svetu koristio pre 10 godina, a provajderi ga naplaćuju kao da su ručno tkali google fiber od tvoje kuće do centrale.
Za region ne znam

Ja sam pitao sta mu fali? Bagiju ti skripte,ne ocitavaju slike,koci youtube???

Sve te civilizovane zemlje o kojima pricas su na vrhu po pitanju tehnologije interneta pa ipak evo ja u Parizu trenutno cekam 5min da mi ocita stranicu na Stack Overflow-u.

Ljudi u Srbiji procitaju na vestima kako ta i ta zemlja ima fiber pa pocnu sa svojim jadikovanjem kako imaju net iz proslog veka.Nemaju svi fiber,nema njih 99,9% mnogi koriste 4g a to je druga prica.

Ne kazem da je net u Srbiji na vrhu,daleko od toga,al po mom misljenju mu nista ne fali i skroz korektna usluga za cenu.

Cela evropa skrtari na netu.U Nemackoj ni jedan McDonalds,Kfc,pumpa,restoran... nema otvoren wifi nego kucas ko budala login podatke da dobijes 1h free sa brzinom ravnom 56kb modemu.Na mobil kartici paket za 10e celih 2gb mesecno da se razvalis od neta,ako mrdnes dalje od grada signal pada na gprs.
Srbija ima korektan net.
 
"Srbija ima korektan net. "

Da, jedino sto skrtare na uploadu. Cujem mts vdsl dosta podigao upload pre neki dan...

"u Parizu trenutno cekam 5min da mi ocita stranicu na Stack Overflow-u."

To lako proveris dal je do tebe ili sajta. Odes negde drugde pa ako i tamo cekas 5 min to je onda do tebe.
 
Ja sam pitao sta mu fali? Bagiju ti skripte,ne ocitavaju slike,koci youtube???

Sve te civilizovane zemlje o kojima pricas su na vrhu po pitanju tehnologije interneta pa ipak evo ja u Parizu trenutno cekam 5min da mi ocita stranicu na Stack Overflow-u.

Ljudi u Srbiji procitaju na vestima kako ta i ta zemlja ima fiber pa pocnu sa svojim jadikovanjem kako imaju net iz proslog veka.Nemaju svi fiber,nema njih 99,9% mnogi koriste 4g a to je druga prica.

Ne kazem da je net u Srbiji na vrhu,daleko od toga,al po mom misljenju mu nista ne fali i skroz korektna usluga za cenu.

Cela evropa skrtari na netu.U Nemackoj ni jedan McDonalds,Kfc,pumpa,restoran... nema otvoren wifi nego kucas ko budala login podatke da dobijes 1h free sa brzinom ravnom 56kb modemu.Na mobil kartici paket za 10e celih 2gb mesecno da se razvalis od neta,ako mrdnes dalje od grada signal pada na gprs.
Srbija ima korektan net.

Prvo da pozdravim admina koji mi je editovao poruku i time znatno promenio poruku koju sam želeo da pošaljem o domaćem netu.

Drugo, to što ti čekaš da ti se 5 minuta očita stranica zavisi od milijardu faktora, ne samo od brzine interneta, ako čekaš na sve stranice 5 minuta, net ti je sranje, ako samo na tu, ona je problem.

Treće, upload brzina kod nas je tuga božija i bukvalno ako želiš da se baviš bilo čime što uključuje slanje velike količine podataka s tvog računara na tuđe, moraš pre svega imati čelične živce, umesto da, recimo, raspolažeš ljudskom konekcijom tipa (50/20) a ne (10/1) kako je kod nas.

Četvrto, da, slažem se da je 4g druga priča, i uopšte nema poente ulaziti u priču o našoj (ne) pokrivenosti 4g signalom.

A što se tiče toga da cela Evropa škrtari na netu, ne bih baš mogao da se složim. Doduše, nije ni da sam nešto proputovao bogaoca po istoj, ali sam uvek mogao da se prikačim na neki public network, njihove "sbb" zone i slično, i vala je bilo dovoljno za skype ili viber pozive bez ikakvih smetnji
 

Back
Top