Tocak!!!!!!!!!!!!!
Strana 1 od 6 12345 ... PoslednjaPoslednja
Prikazujem rezultate 1 do 25 od 130

Tema: Tocak!!!!!!!!!!!!!

Zainteresovan član
    Učlanjen
    16.06.2003.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    54

Exclamation Tocak!!!!!!!!!!!!!

Sta kazete za ovu legendu muzicke scene na ovim prostorima....Njegov virtuozitet sviranja gitare se ne pominje,mislim da je on jedan od najvecih muzicara na ovim prostorima....Svirao je jedan sasvim autentican sound,i po tome bio obozavan i prepoznatljiv...Dok je radio bio je najveci,cula sam da se pre par godina javno povukao sa scene obrazlozivsi da je razocaran danasnjom "muzikom"....i to je sve,svi veliki se tako povlace,bez velike pompe i "slavlja"!Sta se s njim sad desava,da li nesto ipak radi,jel zna neko?
    Stasa suvi genijalac

Poznat nikodim (avatar)
    Učlanjen
    07.02.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    125

Podrazumevano Re: Tocak!!!!!!!!!!!!!

Citat Original postavio stasa
    Sta kazete za ovu legendu muzicke scene na ovim prostorima....Njegov virtuozitet sviranja gitare se ne pominje,mislim da je on jedan od najvecih muzicara na ovim prostorima....Svirao je jedan sasvim autentican sound,i po tome bio obozavan i prepoznatljiv...Dok je radio bio je najveci,cula sam da se pre par godina javno povukao sa scene obrazlozivsi da je razocaran danasnjom "muzikom"....i to je sve,svi veliki se tako povlace,bez velike pompe i "slavlja"!Sta se s njim sad desava,da li nesto ipak radi,jel zna neko?
    Koliko je meni poznato nije se povukao, svira taj cika jos uvek. Sta reci, mislim da njegov rad najbolje govori o tome ko je on i koliko vredi. Ne zaboravimo ni Smak!

Zainteresovan član Zivot na Marsu? (avatar)
    Učlanjen
    15.01.2005.
    Reputaciona moć
    50

kako me to nervira kad se neko povuce razocaran danasnjom scenom
    pa nek ide nek svira u neke andergraund kafancine za koje niko nije cuo
    Sailors fighting in the dance hall
    Oh man! Look at those cavemen go
    It's the freakiest show
    Take a look at the Lawman
    Beating up the wrong guy
    Oh man! Wonder if he'll ever know
    He's in the best selling show
    Is there life on Mars?

Poznat nikodim (avatar)
    Učlanjen
    07.02.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    125

Citat Original postavio Zivot na Marsu?
    kako me to nervira kad se neko povuce razocaran danasnjom scenom
    pa nek ide nek svira u neke andergraund kafancine za koje niko nije cuo
    Mogu ce je da je covek izuzetno principijelan, ne branim ga... ali treba, iakoje to jako tesko, rauzmeti nekoga ko drzi do istih.

Domaćin levrone (avatar)
    Učlanjen
    08.11.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    86

Znaš ko njega najviše, ako ne i jedino hvali? Baš oni koji ne sviraju gitaru!!!
    Svi su oni , šatro, razočarani,... A ne mogu ni da se povuku jer nisu ni svirali. Kad je Točak poslednji put imao neki javni nastup?! Gde možeš njega da čuješ?! Nigde!
    E pa, kad "gospodin" bude uzeo gitaru u ruke i kad mu niko ne bude došao na koncert, onda će moći da se žali i da priča koješta. Znaš, gospoda rokeri misle da ne treba ništa da rade, da sviraju, da izdaju,... već se samo vade izgovorom da je rok u Srbiji mrtav.
    ...
    Prekidam, reći ću svašata,...

Domaćin Dont_Break_The_Oath (avatar)
    Učlanjen
    16.12.2003.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    88

Pre godinu dana mislim, dao je poslednji interviju i rekao je da se povlaci iz moralnih i religijskih razloga, da zeli vise sebi da se posveti a ne snimanju muzike.
    Najvaznije je da nije odlozio gitaru, pa neka svira samo za sebe.
    Lokk dine øya å tænk, sommeren fall så fort, det virka så laingt oinna, eller va det i går, da tida itt betydd nokka.
    Og da du møtt din vinter, dansandes me hænnes døtra, te du trøitt og kaild vi e mytti smartar einn modi, du vente te imorra me å ring.

Poznat nikodim (avatar)
    Učlanjen
    07.02.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    125

@levrone

Ne bih se slozio sa tim da ga jedino hvale oni koji ne sviraju gitaru. Covek je toliko godina drzao privetne casove, cak i nekim danas vrlo uspesnim muzicarima. A to sto nisi cuo za njegove skorije nastupe, vise je stvar interesovanja nego bilo cega drugog. Covek svira i postoji...

Domaćin levrone (avatar)
    Učlanjen
    08.11.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    86

Snimanju muzike?! Odra' se od snimanja, ja mislim da je zaboravio i kako se svira gitara,...
    A kad neko kaže da je dobar, "znaš, on svira noktima",... Poludim, pa šta ako svira noktima?!!! Nek uzme trzalicu k'o sav normalan svet,... Pa ne svira klasičnu gitaru, već električnu, pobogu. Zna se zašto neko svira prstima, ali kakav retard treba da budeš da bi svirao NOKTIMA po metalnim žicama!!! A i inače falšira k'o nenormalan.
    ...

Domaćin levrone (avatar)
    Učlanjen
    08.11.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    86

Citat Original postavio nikodim
    @levrone

Ne bih se slozio sa tim da ga jedino hvale oni koji ne sviraju gitaru. Covek je toliko godina drzao privetne casove, cak i nekim danas vrlo uspesnim muzicarima. A to sto nisi cuo za njegove skorije nastupe, vise je stvar interesovanja nego bilo cega drugog. Covek svira i postoji...
    Mogu da zamislim kakvi su ti kojima on drži časove. ... Pre bi on trebalo da uzme neki čas,...

Učlanjen
    16.12.2003.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    88

Slazem se Levrone za njegovo gitarsko umece. Sta toliko ima tesko svirati prstima ili noktima, cak je ponekad i lakse.
    A Radomiru Mihajlovicu nedostaje malo vise gitarskog umeca, a ne da stalno prosipa gomilu molova, i to najsporije sto moze, i bilo bi lepo cuti ga malo vise sa sirim pristupom sviranju (ako je dosad naucio to)
    Lokk dine øya å tænk, sommeren fall så fort, det virka så laingt oinna, eller va det i går, da tida itt betydd nokka.
    Og da du møtt din vinter, dansandes me hænnes døtra, te du trøitt og kaild vi e mytti smartar einn modi, du vente te imorra me å ring.

Poznat nikodim (avatar)
    Učlanjen
    07.02.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    125

Citat Original postavio levrone
    Mogu da zamislim kakvi su ti kojima on drži časove. ... Pre bi on trebalo da uzme neki čas,...
    Jedan od njegovih ucenika je i Ana(zaboravio sam prezime, inace svirala je u hasu, a studirala je iu Gracu). Sto s tice njegovog umece, za koje sam siguran da je daleko vece od silne kritike koja prsti na njegov racun, o tome su pisali mnogi strani muzicki kriticari, daleko kompetentniji od ovde prisutnih. Ostalo je stvar ukusa...
    Ne zaboravite da je Smak u svoje vreme okarakterisan kao progresivni rok sa dzez elementima.

Ipak, ne bih vise komentarisao price sa ove teme jer smatram da su neutemeljene i neobjektivne. Dakle... odjava.

Poznat nikodim (avatar)
    Učlanjen
    07.02.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    125

Zna se zašto neko svira prstima, ali kakav retard treba da budeš da bi svirao NOKTIMA po metalnim žicama!!! A i inače falšira k'o nenormalan.
    ...
    Ne znam cime se bavis i sta radis, mozda nije ni bitno, ali kada budes uspeo u zivotu da uradis to sto je taj cova uradio, koga tako socno vredjas, imaces daleko vise argumenata od ovih banalnosti, kojima bi mogao da mu sudis.

Zainteresovan član Zivot na Marsu? (avatar)
    Učlanjen
    15.01.2005.
    Reputaciona moć
    50

ana popovic - dete voxa
    inace skoro svaki gitarista koji je svirao u voxu je mnogo bolji od tocka
    Sailors fighting in the dance hall
    Oh man! Look at those cavemen go
    It's the freakiest show
    Take a look at the Lawman
    Beating up the wrong guy
    Oh man! Wonder if he'll ever know
    He's in the best selling show
    Is there life on Mars?

Poznat nikodim (avatar)
    Učlanjen
    07.02.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    125

Citat Original postavio Zivot na Marsu?
    ana popovic - dete voxa
    inace skoro svaki gitarista koji je svirao u voxu je mnogo bolji od tocka
    Bravo... Ana Popovic, nikako nism mogao da se setim kako se preziva.

Zainteresovan član
    Učlanjen
    16.06.2003.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    54

Talking Re: Tocak!!!!!!!!!!!!!

Nikodime u pravu si!Tocak i Smak su u svoje vreme a caki dan-danas kao najbolji R`N`R grupa,a Tocak kao najbolji gitarista,neki su ga kriticari poredili cak sa Hendrixom!I po popularnosti u to doba,on se povukao sa scene,sta treba kao neki ofucani rokeri da narice i zali?U svoje vreme bio je uzor ,mnogo toga je ostavio i ostvario!
    Stasa suvi genijalac

Učlanjen
    16.12.2003.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    88

Ana Popovic je jos pre par godina svojim sjajnim pristupom sviranja da pojede Mihajlovica, a da ne govorim sada jer devojka ne da dobro poznaje svoj Stratocaster, zna mu svaki prag, zna da izvuce maksimum iz gitare, sto ja dni Mihajlovic nikada nije uspeo da ucini.
    Svi njegovi gitarski efekti, razno eksperimentisanje sa raznim vrstama procesora i pojacala nisu doneli nista novo u njegovom zvuku.
    Dok Ana Popovic, i bez distorzije ume da izvede sve ono sto Tocak sa tonom dodatne opreme radi.

A sto se tice davanja casova, jeste, Tocak daje casove samo da bi pokazao osnove i stigao do skala, dok sve dalje ucenik je morao sam da odradi. Nije ni cudo onda sto su ga svi njegovi ucenici prevazisli.

Domaćin levrone (avatar)
    Učlanjen
    08.11.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    86

Jedan od njegovih ucenika je i Ana(zaboravio sam prezime, inace svirala je u hasu, a studirala je iu Gracu). Sto s tice njegovog umece, za koje sam siguran da je daleko vece od silne kritike koja prsti na njegov racun, o tome su pisali mnogi strani muzicki kriticari, daleko kompetentniji od ovde prisutnih. Ostalo je stvar ukusa...
    Ne zaboravite da je Smak u svoje vreme okarakterisan kao progresivni rok sa dzez elementima.

Ipak, ne bih vise komentarisao price sa ove teme jer smatram da su neutemeljene i neobjektivne. Dakle... odjava.
    Smak, pa nemoj mi Točka poistovećivati sa Smakom. Svirao je,...to je prošlo vreme. Imao sam i ja svašta pa više nemam. Hendriks je svirao,pa sticajem okolnosti više ne svira. A što se tiče njegovog gitarskog umeća,... odlično poznajem gitaru, tako da znam o čemu govorim. Možda on stvarno SAD dobro komponuje, svira, ali ja stvarno nisam imao prilike da ga igde čujem. Često dolazim u Beograd, ali izgleda da tamo ne svira.
    Reci mi, 'leba ti, kad si poslednji put slušao neku njegovu novu stvar uživo, na koncertu?!

Domaćin levrone (avatar)
    Učlanjen
    08.11.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    86

Ne bih se oko nekih stvari složio sa OATH-om, nije bitno da li su to molski kvintakordi, nego šta je njima odsvirano. Rekao si Melmstin svira...sve dim do dima. Pa reci iskreno, kako zvuči to ako je samo dim do dima? Znam, onako si to rekao, više figurativno,...ali opet je to nebitna stvar. NIje stvar šta je teže! Ali kad čujem da neko kaže da je dobar zato što ssvira NOKTIMA a tako je teže,... Pa neka uzme trzalicu, pa i neka je lakše. Zar je suština u tome da sviraš kako je teže da bi se bolje izrazio. Pa, dobar je i ašov, ali zašpto bi ti riljao njivu, ako već imaš traktor. Na kraju dobiješ isto!!!
    Uostalom, falš nije stvar ukusa nego neuvežbanosti!!!
    Poslednji put ažurirao/la levrone : 20.11.2005. u 17:30 Razlog: dodatak

Domaćin levrone (avatar)
    Učlanjen
    08.11.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    86

Ne znam cime se bavis i sta radis, mozda nije ni bitno, ali kada budes uspeo u zivotu da uradis to sto je taj cova uradio, koga tako socno vredjas, imaces daleko vise argumenata od ovih banalnosti, kojima bi mogao da mu sudis.
    Sviraš li uopšte gitaru?

Zainteresovan član
    Učlanjen
    16.06.2003.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    54

Talking Re: Tocak!!!!!!!!!!!!!

Smak, pa nemoj mi Točka poistovećivati sa Smakom. Svirao je,...to je prošlo vreme. Imao sam i ja svašta pa više nemam. Hendriks je svirao,pa sticajem okolnosti više ne svira. A što se tiče njegovog gitarskog umeća,... odlično poznajem gitaru, tako da znam o čemu govorim. Možda on stvarno SAD dobro komponuje, svira, ali ja stvarno nisam imao prilike da ga igde čujem. Često dolazim u Beograd, ali izgleda da tamo ne svira.
    Reci mi, 'leba ti, kad si poslednji put slušao neku njegovu novu stvar uživo, na koncertu?!
    Daj ne idi u krajnost!Kad tako dobro znas da sviras i malovazavas Tocka,daj sto ti nisi tako popularan...Nije sve samo u gitari,osmislio je grupu,naporavio dobre stvari,stvorio imidz i dao pecat jednoj muzici i dobu!Nemas pojma kako pravi skolovani i inostrani ljudi pricaju o njemu i tada a i sad!
    A sto bi morao da svira negde,on je svirao kad je bio mlad i imao poleta za dokazivanje,i svaka mu cast!
    Stasa suvi genijalac

Obećava shreddlord (avatar)
    Učlanjen
    10.11.2005.
    Reputaciona moć
    45

A Tocak je kao uspeo, ma daj.....

Učlanjen
    16.12.2003.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    88

Pa sta? Covek je sve osmislio a nikada nije naucio da svira. Naucio je da davi svojom ubitacnom dosadom.
    Levrone je sasvim u pravu, i on kao i ja prilazimo ovoj temi kao gitaristi a ne kao "ljubomorni kreteni koji nisu popularni."
    Ja stvarno ne znam cime je on to dao pecat muzici, daj mi tu melodiju koja njega cini velikim virtouzom.
    Sto bi morao da svira negde? Pa vidis jednu stvar, gitarista pre svirke mora da bude zestoko zagrejan za ono sto ce pokazati na bini. A koliko on tonova omasi, i to naravno servira publici koja ne zna kada je sta odsvirao, to je dokaz da on gitaru pre svirke uopste ne pipa. Samo kada mora.
    Muzika je u krvi, i ako mu je bog rekao da iz religijskih razloga baci gitaru od sebe i da se povuce, onda je najobicnija izdajica.
    Jer da je on covek dosledan sebi, gitara bi mu uvek bila pri ruci, stalno bi vezbao, usavrsavao se, drzao se toga do kraja zivota.
    Precenjen je. Strasno je to koliko je precenjen....a jos gori ste vi koji se primate na njega a ne poznajete gitaru.

Poznat nikodim (avatar)
    Učlanjen
    07.02.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    125

Smak, pa nemoj mi Točka poistovećivati sa Smakom.
    Nego... Sa Miroslavom Ilicem...?

Hendriks je svirao,pa sticajem okolnosti više ne svira.
    Ne razumem, Da li to znaci da je sa njim umrlo i sve ono sto je uradio za zivota? Daj da ga iskopamo onda kako ne bi pao u zaborav. Zar je bitno to sto covek ne objavljuje nista? Treba li ga sada dobro izvredjati i zivog zakopati zbog toga.
    U ostalo, sta si ti snimio u poslednjih godinu-dve, gde si svirao, publikuj neke svoje rezultate, nesto konkretno (bez presipanja iz supljeg u prazno)? Evo, recimo ja nemam pojma da si ti bilo sta objavio osim ovih postova.
    Ne zelim da budem uvredljiv i nepristojan, ali daj bilo kakav konkretan dokaz svoje muzicke velicine koja ti dozvoljava tako ostre kritike jednog muzicara tog ranga.

Bas letos je svirao u jednom gradu u Srbiji (zaboravih ime), pa ti mogu poslati slike u koliko si zainteresovan, tek da vidis koliko si neupucen.

Poznat nikodim (avatar)
    Učlanjen
    07.02.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    125

Sviraš li uopšte gitaru?
    Da li je zvanicni parametar po kom se meri neciji kvalitet ili znanje? Svirao sam gitaru ranije, ali ipak nisam bio dovoljno strpljiv i revnosan tako da sam digao ruke. Sada samo uzivam u majstorijama drugih muzicara. Ipak, dovoljno sam sposoban da cujem i procenim sta koliko vredi.

Poznat nikodim (avatar)
    Učlanjen
    07.02.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    125

Ali kad čujem da neko kaže da je dobar zato što ssvira NOKTIMA a tako je teže,...
    OK, to zaista zvuci vrlo glupo. Nije bitno kako svira, bitno je sta svira...

Strana 1 od 6 12345 ... PoslednjaPoslednja
Vrh strane

Slične teme

1. Tocak vremena
    Autor Elejna Sedai u forumu Književnost
    Odgovora: 429
    Poslednja poruka: 01.09.2017., 15:52
  2. R.M. Točak
    Autor zilekg u forumu Muzika
    Odgovora: 40
    Poslednja poruka: 18.07.2009., 21:11
  3. Točak Vremena