Dva pitanja iz termodinamike

Jel tako ignorišeš i sve ostalo? Njutnov zakon recimo, pa kažeš da važi i u slučaju kad su tela konačnog oblika,tj kada se ne mogu smatrati materijalnim tačkama? Pitam se, koja li ti to matematika daje 273?

Za oko 273, evo ti uputa da se i sam igraš s tim:
https://www.education.com/science-fair/article/coldest-temperature-estimating-absolute/

?? Ja tvrdim da Njutnov Zakon NE VAŽI za mase končanih dimenzija.....

PS: I zamisli, čak pronalazim i ČINJENICE koje to potvrđuju!:super:
 
Poslednja izmena:
Za oko 273, evo ti uputa da se i sam igraš s tim:
https://www.education.com/science-fair/article/coldest-temperature-estimating-absolute/

?? Ja tvrdim da Njutnov Zakon NE VAŽI za mase končanih dimenzija.....

PS: I zamisli, čak pronalazim i ČINJENICE koje to potvrđuju!:super:

Izem ti link....Al od koga je dobro je :hahaha::hahaha: Inače ništa ne mogu ni da očekujem od linkova, kao ni od tebe,uostalom.

Što se tiče tih tvojih ČINJENICA, sva sreća da one mogu proći samo kod laika, i sva sreća da je tako. I srećom tu ČINJENICU (da tvoje činjenice mogu proći samo kod laika) ne možeš da promeniš, inače bi živeli u doba mamuta koristeći tvoje rezonovanje.:hahaha: Pa se ti još bavi....činjenicama :hahaha:

Svi fizički zakoni su idealizacija prirodnih pojava, svi oni imaju svoj domen u kojima važe (u kojima daju odlične rezultate sa eksperimentom). Tako je i sa Njutnovim zakonima, zakonima (principima) termodinamike itd...
 
Poslednja izmena:
Ako je apsolutna nula birana da se uprosti plankov zakon zracenja crnog tela, onda to ima smisla....
Totalno je nebitno sto onda ne vazi termodinamicka definicija nultih vibracija...tj mrdnite termodinamicku nulu gore dole....

Iako je termodinamika najmocnija nauka od svih nabrojanih...
 
Izem ti link....Al od koga je dobro je :hahaha::hahaha: Inače ništa ne mogu ni da očekujem od linkova, kao ni od tebe,uostalom.

Što se tiče tih tvojih ČINJENICA, sva sreća da one mogu proći samo kod laika, i sva sreća da je tako. I srećom tu ČINJENICU (da tvoje činjenice mogu proći samo kod laika) ne možeš da promeniš, inače bi živeli u doba mamuta koristeći tvoje rezonovanje.:hahaha: Pa se ti još bavi....činjenicama :hahaha:

...

Nisu to moje činjenice....
 
Tvojih astronoma, da...može biti.Imamo još članova na forumu, sa svojim astronomima...pozdravili su te :)

Rekao bih da ignoriraš činjenice?
Vidim da sam za tebi slične krenuo prežestoko sa numeričkim bla, bla integracijama.
Evo za početak nešto na nivou 7. razreda osnovne škole:
http://i67.tinypic.com/25z35s5.png
Hvala za odgovor na jednostavno pitanje: F1 je, ili nije jednako F2?

Sorry, tinypic server je nešto zbrljao, probaj ovo:
https://s1.postimg.org/femll0lgf/newton.png
 
Poslednja izmena:
Rekao bih da ignoriraš činjenice?
Vidim da sam za tebi slične krenuo prežestoko sa numeričkim bla, bla integracijama.
Evo za početak nešto na nivou 7. razreda osnovne škole:
http://i67.tinypic.com/25z35s5.png
Hvala za odgovor na jednostavno pitanje: F1 je, ili nije jednako F2?

Sorry, tinypic server je nešto zbrljao, probaj ovo:
https://s1.postimg.org/femll0lgf/newton.png

Činjenice? Tvojih astronoma? Ne zovem ja to činjenicama, kad to i nisu.

Usput, tema nije gravitacija, ja sam samo naveo tvoj način izlaganja, apropo teme iz termodinamike, pa sam pomenuo drugu temu. Ima ih još...pozitivno i negativno električno polje, pa onda kako "vidiš" vodenu paru, pa jačina polja unutar neke mase...itd itd... Zato i govorim, o TVOJIM fizičarima, TVOJIM astronomima...i svima onima koji iznose te nebuloze. Ovde bih se držao teme, to uvek moram da naglasim. :)

Zato ču reći, apropo ove teme da je moja idealna temperatura piva 300 - 23 = 277 K
 
Činjenice? Tvojih astronoma? Ne zovem ja to činjenicama, kad to i nisu.

Usput, tema nije gravitacija, ja sam samo naveo tvoj način izlaganja, apropo teme iz termodinamike, pa sam pomenuo drugu temu. Ima ih još...pozitivno i negativno električno polje, pa onda kako "vidiš" vodenu paru, pa jačina polja unutar neke mase...itd itd... Zato i govorim, o TVOJIM fizičarima, TVOJIM astronomima...i svima onima koji iznose te nebuloze. Ovde bih se držao teme, to uvek moram da naglasim. :)

Zato ču reći, apropo ove teme da je moja idealna temperatura piva 300 - 23 = 277 K

OK! Prvom prilikom ide link na tu temu, očekujem odgovor!:super:
 
Pretpostavljam da je u pitanju termodinamika, ali možda i grešim, a pitanju su teoretske prirode. Naime, interesuje me zašto je nula Kelvina , ili ti apsolutna nula najniža moguća temperatura, zašto baš ta?

Na osnovu pritiska je izračunata, a to možeš i sam da pročitaš (verovatno je neko već naveo).

Zar je nemoguće da bude nekako niža?

Ako je dobro izračunata - onda ne može.
Nula ne postoji, pa tako ni apsolutna nula.

Drugo pitanje je šta je to što utiče na toplotu predmeta? Postoji li nešto što možemo neutralna temperatura za neki objekat ili sve što postoji utiče jedno na drugo , tako da je sve to izmešano. Verujem da u vakumu možemo reći temperatura nekog predmeta je ta i ta. E sada, da li je moguće da baš ništa ne utiče na predmet pa da temperaturno on beleži neku temperaturu samoinicijativno, kao što čovek ima svoju temperaturu?.


Toplota je energija.
Dakle - toplota nekog tela zavisi od njegove energije.
Naravno - ne direktno.
Zato što dotična energija može biti zarobljena u materiji (odnosno - u vezama materijalnih čestica), a onda se osloboditi (ugalj, drvo, nafta,...radioativni raspad....).

I - radi se o slobodnoj energiji.
Ono što nema slobodne nergije, ili se ona ne može izbaciti van medija - neće imati ni toplotu.
Primer za to je tečni helijum.
 
Pretpostavljam da je u pitanju termodinamika, ali možda i grešim, a pitanju su teoretske prirode. Naime, interesuje me zašto je nula Kelvina , ili ti apsolutna nula najniža moguća temperatura, zašto baš ta? Zar je nemoguće da bude nekako niža?

Apsolutna nula, ne može nikako biti niža, jer nula je samo jedna. Ako misliš na niže temperature od -237,16 oC, onda da...mogu biti niže. Samo to niko sa ovog foruma ne kapira, jer se svi drže onoga sa wiki kiki miki tiki i ostalih pedija. :)
 
Apsolutna nula, ne može nikako biti niža, jer nula je samo jedna. Ako misliš na niže temperature od -237,16 oC, onda da...mogu biti niže. Samo to niko sa ovog foruma ne kapira, jer se svi drže onoga sa wiki kiki miki tiki i ostalih pedija. :)

Koja je definicija temperature? Kako može biti niže od nule unutrašnje energije nečega?
Ili laički: Apsolutna nula je ono stanje materije kada više ne možeš iz nje izvući još toplotne energije?
 

Back
Top