Zašto ljudi srljaju u gradove

Dragoljub69

Buduća legenda
Poruka
26.825
A lepše živeti na selu i jeftinije,čist vazduh,a brzo stigneš i u grad...
Izgleda ljudi vole taj svinjac od grada,tu zagađenost i kao da im smeta
baš čist vazduh,bistra voda,zdrava hrana...Ne vole to i čak su skloni
pre da prevrču kontejnere nego da odu na selo ili na planinu i žive ko ljudi,
ne kao neka vrsta svinja...
Kanalizacija po celom gradu dismr,čak i u parkovima...
Hibridizacija ljudi?
Šta je u pitanju?z:cry:
 
Inercija.
Pola veka su gurani u tek izliven beton. Ugazili do kolena, a onda se beton stegao.
Cak i da izvuku noge iz betona, opanke nece. Oni su ostali zarobljeni u stegnutom betonu.

Problem je i sto je selo pola veka propadalo. I propalo. Bez struje, puteva, doma zdravlja, apoteke.
Ne moze se covek na sruseno vratiti.
 
A lepše živeti na selu i jeftinije,čist vazduh,a brzo stigneš i u grad...
Izgleda ljudi vole taj svinjac od grada,tu zagađenost i kao da im smeta
baš čist vazduh,bistra voda,zdrava hrana...Ne vole to i čak su skloni
pre da prevrču kontejnere nego da odu na selo ili na planinu i žive ko ljudi,
ne kao neka vrsta svinja...
Kanalizacija po celom gradu dismr,čak i u parkovima...
Hibridizacija ljudi?
Šta je u pitanju?z:cry:

Idu u grad zato što ima više posla, prilika, a i daleko je zanimljivije živiti u gradu nego na selu. A zdrave hrane ima na selu, samo treba kopati i namirivati stoku svaki dan od 5 ujutru do uveče.
 
zato što su se komunjare postarale da industrijalizuju gradove i degradiraju obradu zemlje, sve dobro je koncentrisano u gradove, infrastruktura u selima je zapostavljena na uštrb razvoja te industrije u gradovima, pa su u želji da pobegnu od teškog seoskog života ljudi počeli da odlaze u gradovima i zapošljavaju se u fabrikama...
svako malo čujem kuknjavu preko foruma povodom sela i kako je na selu super i tako te nebuloze...kad su u pitanju ta vaša gore vojvođanska sela možda bi vi živeli, možda bi ja živeo, ali ako prođete južnije od bubanj potoka, videćete da je selo uništeno, a niko od nas ne želi da živi u raspadnutom sistemu, da radi krvnički da bi preživeo...zašto kad u gradu uz espreso možeš da sklopiš neki dil, neku kobinaciju, neki šverc, preprodaju i zaradiš kintu a da guzicom nisi mrdnuo...znači mukami je tih kenjanja u vezi sela i kako bi vi išli u selo i kako je tamo super čist vazduh voda ****** palac...

Ja sam sve više u selu i sve manje u gradu, dok ne pređem u selo.

Jedino što na selu ne radim za stolom, već stalno radim napolju !

Taj napor rada, pa čak i bol u mišićima, vrućinu ili smrzavanje shvatam kao trening, zdravliji život i produžetak egzistencije.

Čovek ne sme izgubiti vezu sa stvarnošću, bilo da je grad ili selo !
 
Prvo drzava ne ulaze u poljoprivredu. Seljaci rade teske poslove (plodovi zavise od vremenskih uslova, na koje opet drzava utice) i kasnije to ne mogu prodati, jer drzava potstice uvoz gmo proizvoda i mesnih preradjevina sa isteklim rokom trajanja, po jeftinijoj ceni. To je prica oko toga da se ne moze ziveti cisto od proizvodnje hrane za sebe, treba mu novca bar za ogrev i licnu higijenu. Drugi tip seljaka su oni do kojih je dopreo propagandni uticaj zapada kroz tehnologiju, svi otrovi su im dostupni kao sto je ljudima iz grada. Kultura i urbanizam su predstavljeni kao nesto zabavno, pa oni sa degradiranim sistemom vrednosti sve vise zele da budu deo toga.
 
A lepše živeti na selu i jeftinije,čist vazduh,a brzo stigneš i u grad...
Izgleda ljudi vole taj svinjac od grada,tu zagađenost i kao da im smeta
baš čist vazduh,bistra voda,zdrava hrana...Ne vole to i čak su skloni
pre da prevrču kontejnere nego da odu na selo ili na planinu i žive ko ljudi,
ne kao neka vrsta svinja...
Kanalizacija po celom gradu dismr,čak i u parkovima...
Hibridizacija ljudi?
Šta je u pitanju?z:cry:

Volim taj svinjac i tu zagađenost.
Volim da mi ispod prozora tandrču automobili i škripe autobusi.
Volim galamu sa obližnje pijace: svakodnevno prolazim kroz taj metež i srećem poznate ljude.
Volim pozorište i bioskope. Volim da sednem u trolu i odem kud mi se ide, onda kada nema gužve - a u trolejbusima ih skoro nikad nema.
Volim kafiće. Volim misterije još neotkrivenih mesta za izlaske.
Volim lepa, stara zdanja. One sive, lepe stogodišnje zgrade čije zapuštene fasade svedoče o estetici prošlosti.
Volim parkove.
Volim mogućnost da sama izaberem tišinu - onda kad zatvorim prozore.


Pa eto, rođena sam u gradu i grad se još nije iselio iz mene. Nema mi pomoći, je l da?
 
Dvojan sam...
Godinu i po sam u stanu u gradu i to na super lokaciji i nikako da se naviknem...Seljoš i po
rođenju,a i sav vek u selu (majuru)...Mada čime god za 10 min.u centru...
Nisu mi privlačne te zgrade-lepše mi na prostranim kućnim terasama s poznatim društvom...
U kafiće idem gde se skoro svi znamo,a ustvari nalepše mi u prirodi u kakvom kampu...
Prejak mi,izgleda ,sojenićarski gen...
Ovi moji se razmilili po Dunavu-kupuju neku kućicu za ribolov šta li...Sumnjivi su mi-hoće da me se
reše! Ali neće me veca dati...Nadam se...:sad2:
Kakogod,ali dosta njih znam koji izdaju te stanove u gradu ,a stanuju van grada...
A inače,pijager mi i najbolji deo grada...Živi ljudi i zajebancija...
Nezamenljivo je ipak buđenje slavujevim pevanjem...Umesto tutnjavom autobusa i automobila...
 
Sela su opustela i propala, a gradovi su postali nekako šuplji i jadni ...

pfff... :roll:

- - - - - - - - - -

Uopšte je jedna degradacija u toku, sve je dobro propalo, sve je na ivici urušavanja ...

Ali, tu je Vučić ...

Umal ne rekoh...:mrgreen:
Nije u tom Mistićni kvaka...
Znaš ono:kakve ti misli ,takav ti život!
Jednostavno:u Pezosu (sad kapiram!) se s ljudima volim i s kim god se sretnem ,samo što se ne izljubimo!
Bio ja u subotu na reci sat,sat i po i kad sam da krenem ,razgalamili se:-Di ćeš,sad si došao,sedi tu...
Nazad ,na svakih sto metara koči,pozdravljaj se ,stišći ruku kroz prozor auta...Ybg...
Kod tezge na pijaćici se skupili i ne možemo se razići.
To je to:grad ne čine zgrade već ljudi!
 
Umal ne rekoh...:mrgreen:
Nije u tom Mistićni kvaka...
Znaš ono:kakve ti misli ,takav ti život!
Jednostavno:u Pezosu (sad kapiram!) se s ljudima volim i s kim god se sretnem ,samo što se ne izljubimo!
Bio ja u subotu na reci sat,sat i po i kad sam da krenem ,razgalamili se:-Di ćeš,sad si došao,sedi tu...
Nazad ,na svakih sto metara koči,pozdravljaj se ,stišći ruku kroz prozor auta...Ybg...
Kod tezge na pijaćici se skupili i ne možemo se razići.
To je to:grad ne čine zgrade već ljudi!

Kada Nacija ima Ljude ima i selo i grad.

Kada nema ljude sve propada ...

Ti si se provukao ...možda ćemo i mi posle tebe, ali ovo što dolazi posle nas .... majko moja mila ...:fdlan:

- - - - - - - - - -

Ove i starije generacije i znaju sta znaci biti normalan, izazov je ovim mladima to da budu, ma bar da pokusaju ...

... ti si relativno mlad, ali neka vam je bog u pomoći ...
 

Back
Top