Antinauka

Cime si mene doveo u kut? Lazuci da ja nesto tvrdim u tvom nerazumijevanju i nepoznavanju razlike izmedju pitanja i tvrdnje?:zcepanje:

Što se praviš blesav? Jesi rekao sam da beskonačnost ima tisuću puta više metara nego kilometara? I to je točno, dapače.

Pa sada ako si sposoban to napiši u obliku nekoga skupa recimo K(kilometar); i M (metar), pa ćeš vidjeti KOLIKO članova ima skup M više od skupa K. točno tisuću puta više.

Ak ti to nije jasno, onda si pročitaj Alana Forda u epizodi kada broj Jedan dijeli s jednim lopovom plijen koji su ukrali. Jedan novčić je dao sebi, jedan njemu, jedan i dva sebi, dva njemu i tak dalje, haha, i ovaj drugi vidi da broj Jedan pošteno dijeli ali mu nije jasno ZAŠTO je njegov kup novca manji od onoga broja Jedan.

Isto tako tebi nije jasno ZAŠTO je ovdje skup M tisuću puta veći od skupa K.

A odgovoriti ću ti kao što je i u Alanu Fordu odgovorio glavni lik onome drugome koji se čudio što je njegov kup novca manji, "jednom ćeš i ti naučiti računati kako to ide". :hahaha:
 
Što se praviš blesav? Jesi rekao sam da beskonačnost ima tisuću puta više metara nego kilometara? I to je točno, dapače.

Pa sada ako si sposoban to napiši u obliku nekoga skupa recimo K(kilometar); i M (metar), pa ćeš vidjeti KOLIKO članova ima skup M više od skupa K. točno tisuću puta više.

Ak ti to nije jasno, onda si pročitaj Alana Forda u epizodi kada broj Jedan dijeli s jednim lopovom plijen koji su ukrali. Jedan novčić je dao sebi, jedan njemu, jedan i dva sebi, dva njemu i tak dalje, haha, i ovaj drugi vidi da broj Jedan pošteno dijeli ali mu nije jasno ZAŠTO je njegov kup novca manji od onoga broja Jedan.

Isto tako tebi nije jasno ZAŠTO je ovdje skup M tisuću puta veći od skupa K.

A odgovoriti ću ti kao što je i u Alanu Fordu odgovorio glavni lik onome drugome koji se čudio što je njegov kup novca manji, "jednom ćeš i ti naučiti računati kako to ide". :hahaha:
Tvoj je problem sto si ti na nivou Alana Forda i ne shvacas da kad bismo uzimali od beskonacnok kupa love ti milijun,a ja milijardu svaki dan,da moj kup nikad nece biti manji od tvog!
Isto kao sto ne shvacas da i metara i kilometara ima- beskonacno:hahaha:
 
Ево и Велчимир Абрамовић је се бавио Кантором и бесконачношћу:
Velimir Abramović:
KOLIKO IMA BESKONAČNOSTI U MATEMATICI ?
(Iz “Osnovi Nauke o Vremenu”)
Čitajuci Kantorov “Argument dijagonalizacijom” shvatio sam da se u njemu ništa
ne sme podrazumevati, već da ovaj dokaz mora da se analizira u antičkom maniru, stav
po stav, simbol po simbol, idući kroz njega pešice, najsitnijim korakom. Ovakav način
neophodan je izmedju ostalog i zbog toga što je suština svakog trika, a naročito
intelektualnog - u iluziji očiglednosti.
Proveru Kantorovog dokaza doživeo sam krajnje lično, jer ako je tačno da u
aritmetici ima više od jedne beskonačnosti, onda je moj napor besmislen, moja teorija
vremena pogrešna, a matematika i fizika ostaće zauvek fundamentalno nepovezane
nauke.
Radi postupnosti, navešćemo prvo Kantorov dokaz u celini, zatim ga detaljno
analizirati, i na kraju prikazati sopstveno rešenje ‘listiranja svih decimalnih brojeva’, koje
je u skladu sa Melisovim zdravorazumskim principom po kome “beskonačnosti ne mogu
koegzistirati’.
Ево линка ка његовом раду
Не знам ко је овај Мелис али се слажем да је здраворазумски да бесконачности не могу коегзистирати
 
Poslednja izmena:
Tvoj je problem sto si ti na nivou Alana Forda i ne shvacas da kad bismo uzimali od beskonacnok kupa love ti milijun,a ja milijardu svaki dan,da moj kup nikad nece biti manji od tvog!
Isto kao sto ne shvacas da i metara i kilometara ima- beskonacno:hahaha:

Pa ima i metara i kolimetara beskonačno ograničeni, ali ZA SVAKI KILOMETAR imaš TISUĆU METARA, dakle za svaki broj u beskonačnom skupu kilometara imaš tisuću brojeva VIŠE u skupu metara.

Ak je tebi recimo jedna jabuka i tisuću jabuka isto onda si ti u pravu. :dash:

Onda jesu isto jedna jabuka i tisuću jabuka ili nisu?

Ne možeš ni ono što djeca shvaćaju od od prve shvatiti a ti bi se ozbiljno igrao se beskonačnošću, ne ide to tako, dapače. :nono3:

- - - - - - - - - -

Znači, postoji najveći broj?

Naravno i on je neparan broj (iz teorije svega). :hvala:
 
Poslednja izmena:
Pa ima i metara i kolimetara beskonačno ograničeni, ali ZA SVAKI KILOMETAR imaš TISUĆU METARA, dakle za svaki broj u beskonačnom skupu kilometara imaš tisuću brojeva VIŠE u skupu metara.
Da li za beskonačno važi logika konačnog?

Ako važi onda si u pravu. Ali onda beskonačno više nije beskonačno, nego je na neki način konačno.
 
Konačno je za sebe ali za nas ljude je beskonačno jer ne možemo ni recimo bilijunti dio beskonačnosti proći, je li me netko shvaća o čemu govorim? :think:
Naravno da te nitko ne razumije kad tvrdis da je beskonacnost-konacna.Naprotiv: Svak razumije da ti ne razumijes sto znaci "beskonacno" pogotovo kad u beskonacnosti spominjes metre,kilometre ili bilijunte djelove besknacnosti.Vidljivo je da beskonacno pojmujes kao jako puno.ali ipak -konacno!
I tako uveseljavasforumsku publiku vec godinama- svojom nesposobnoscu svacanja pojma "beskonacno":zcepanje:
 
Naravno da te nitko ne razumije kad tvrdis da je beskonacnost-konacna.Naprotiv: Svak razumije da ti ne razumijes sto znaci "beskonacno" pogotovo kad u beskonacnosti spominjes metre,kilometre ili bilijunte djelove besknacnosti.Vidljivo je da beskonacno pojmujes kao jako puno.ali ipak -konacno!
I tako uveseljavasforumsku publiku vec godinama- svojom nesposobnoscu svacanja pojma "beskonacno":zcepanje:

Mslim da ti ni sada a ni za vrijeme ovoga svoga života nećeš shvatiti kako se računa sa beskonačnim veličinama.

I ne uveseljavam ja nikoga.

Samo pričam ono što će u vrlo skoroj budućnosti i mala djeca znati kao vodu piti. Eto, i to će se i dokazati, dapače.

- - - - - - - - - -

To je iz Teodorove zbirke gluposti: Znaci najveci je broj u beskonacnom nizu brojeva neparan,pa iza njega ne dolazi dalje paran,nego je u neparnom broju kraj beskonacnog niza brojeva!!?:zcepanje:

Objasnio sam ti nekoliko puta zašto je najveći broj, onaj beskonačni NEPARAN broj, ali ne ide ti to u glavu, je li?

Pa što se onda time zamaraš?

Imaš lakših tema koje nešto i možeš razumjeti, garant.
 
Mslim da ti ni sada a ni za vrijeme ovoga svoga života nećeš shvatiti kako se računa sa beskonačnim veličinama.









Objasnio sam ti nekoliko puta zašto je najveći broj, onaj beskonačni NEPARAN broj, ali ne ide ti to u glavu, je li?

.
Ne postoji najveci broj u beskonacnom nizu brojeva,pa samim time nije ni najveci beskonacni broj -neparni broj.A nije najveci ni parni broj.ali tebi to ne ide u glavu..
Ipak uveseljavas publiku svojim nerazumijevanjem beskonacnosti? :hahaha:
 
Meni nije jasno! Ako bilo kojem meni poznatom neparnom broju dodamo 1 dobijemo paran broj!
A po čemu je specifičan taj tvoj beskonačni neparan?

Beskonačnost je cjelina i ne dodaje se onda njoj ništa.

I neparan je broj zato jer ima središte (već sam objašnjavao na primjeru da parni brojevi nemaju središte a neparni imaju).

Isto kao što je recimo 3, ili 5 ili 7 neparan broj tako je i beskonačnost neparan broj zbog isto razloga ovdje gore navedenog.

I ne moramo to ići provjeravati (beskonačnost ne možemo fizički provjeriti), ali to jeste tako i nikako drugačije.

- - - - - - - - - -

Ali bi zato mogli preći beskonačni dio beskonačnog!? :super:

Upravo tako.

Svaki trenutak prolazimo na milijarde beskonačnih dijelova beskonačnosti!

Samo mi to ne vidimo, jer se to događa na najmanjoi razini naše stvarnosti.
 
Beskonačnost je cjelina i ne dodaje se onda njoj ništa.

I neparan je broj zato jer ima središte (već sam objašnjavao na primjeru da parni brojevi nemaju središte a neparni imaju).

Isto kao što je recimo 3, ili 5 ili 7 neparan broj tako je i beskonačnost neparan broj zbog isto razloga ovdje gore navedenog.

ti.

Nebitno? Beskonačnost nema središte?
 
Pa ima i metara i kolimetara beskonačno ograničeni, ali ZA SVAKI KILOMETAR imaš TISUĆU METARA, dakle za svaki broj u beskonačnom skupu kilometara imaš tisuću brojeva VIŠE u skupu metara.

a:

A ovo: JEDAN km ima 1000 metara, milion milimetara itd....
ALI, sve su to ISTE, JEDNAKE dužine!
Zar se to ne odnosi i na beskonačnost?
 
A ovo: JEDAN km ima 1000 metara, milion milimetara itd....
ALI, sve su to ISTE, JEDNAKE dužine!
Zar se to ne odnosi i na beskonačnost?

Pa da, ali nema isti broj metara i kilometara za Boga miloga.

A to znači da je recimo skup brojeva koji sadrži sve metre tisuću puta VEĆI od skupa koji sadrži sve kilometre, iako su oba skupa beskonačna.

Ne shvaćam kako nitko tako jednostavnu stvar ne razumije, nevjerojatno. :dontunderstand:
 
Pa da, ali nema isti broj metara i kilometara za Boga miloga.

A to znači da je recimo skup brojeva koji sadrži sve metre tisuću puta VEĆI od skupa koji sadrži sve kilometre, iako su oba skupa beskonačna.

Ne shvaćam kako nitko tako jednostavnu stvar ne razumije, nevjerojatno. :dontunderstand:

Eeee... Postoje posebni brojevi za metre, kilometre itd?
Ili im samo mi pridružujemo ta 'značenja'?:super:
 
Meni nije jasno! Ako bilo kojem meni poznatom neparnom broju dodamo 1 dobijemo paran broj!
A po čemu je specifičan taj tvoj beskonačni neparan?

Ne mozemo tome broju dodati jos jedan,jer je taj neparni zadnji u beskonacnom nizu brojeva...Kako ne kuzis? Nema dalje! U tom Teodorovom neparnom broju jer kraj brojeva,pa iza tog neparnog,vise ne dolazi parni!:hahaha:
 
Ne mozemo tome broju dodati jos jedan,jer je taj neparni zadnji u beskonacnom nizu brojeva...Kako ne kuzis? Nema dalje! U tom Teodorovom neparnom broju jer kraj brojeva,pa iza tog neparnog,vise ne dolazi parni!:hahaha:

Pa kada bi poslije toga neparnoga bio parni onda to ne bi bio beskonačan broj nego broj za jedan više od beskonačno, tebi stvarno logika šteka po svim pitanjima!
 

Back
Top