Povezivanje laptopa sa led tv

Mihajlo Peric

Početnik
Poruka
48
Iz vise nekih razloga mi je najbolje resenje da povezem laptop i led tv i napravim kao neki homemade smat tv. Sad kontam najbolje je to odraditi preko hdmi kabla. A ono sto sam hteo da pitam je da li je moguce i ako jeste kako to da izvedem da kad je tv povezan na laptop ne postoji slika na laptopu i da ja mogu komotno da ga preklopim, a da se na gasi laptop (da ne ide u standby). Mislim da sam negde video da ima opcija da se namesti sta da se desava kad se zaklopi ekran, ali ne znam da li je to ono sto ja hocu. Znaci hocu da kad je laptop povezan na tv da se prakticno ponasa kao desktop stanica (kao da ne postoji displej laptopa), a da tv bude kao monitor. Znaci otklopim laptop (moram jer je pover dugme kod tastature, da je vani onda i bez otklapanja) stisnem power i odmah zaklopim laptop a sve ono sto bi se prikazivalo na ekranu laptopa da se prikazuje na tv-u. Uzeo bih i jedan air mouse koji bi takodje povezao sa laptopm radi lakse manipulacije iz daljine (naravno da i on uredno radi iako je laptop preklopljen). Mozda sam bio i preterano detaljan sa opisom, pa nekog i zbunim, ali nadam se da kontate sta hocu. :) Moze li to i kako? Hvala
P.S. Da napomenem laptop je na w10.
 
Mislim da ne može sa zaklapanjem,ali trebalo bi proveriti u opcijama POWER
A da prebaciš sliku,nije problem,svaki noviji lap top ima opciju da biraš hoćeš li sliku i na lap topu i tv-u ili samo da prebaciš na tv ili da ga napraviš kao produženi extended ekran...
 
U bios setupu postoji opcija dogadjaja za sarke ekrana default je uspavljivanje, ali ima opciju iskljucenja ekrana.
Drug o mesto je setup u win 10 gde se podsava personalizacija. takodje ima opcija izbora samo jednog desktopa, ali mora da ostane podignut desktop na laptopu.

Bolja opcija je u BIOSU, ako znas da je nadjes mrzi me sad da trazim putanju.
 
screen.jpg


stikliras ovo *make this my main *

pre toga kliknes na tv
 
Imas gomilu uticnica na TV pitanje je sta imas na laptopu obicno imas graficki izlaz, a i tv ima takav ulaz. Postupak je isti kao sa HDMI.

Ali kod HDMI prenosis i zvuk pa ne moras da izvlacis sa sluzalice kablic.

Vecina laptopova ima HDMI onda kupis adapter za ula koji imas na TV, najprostiji je AV i SKART, znaci treba ti HDMI-SKART ili HDMI AV

Ima jos opcija, ali su kablovi skupi.

- - - - - - - - - -

stikliras ovo *make this my main *

pre toga kliknes na tv

Tako samo gasis ekran na laptopu, ali ako ga zatvoris on ide u sleep ili tako nesto.
 
Imas gomilu uticnica na TV pitanje je sta imas na laptopu obicno imas graficki izlaz, a i tv ima takav ulaz. Postupak je isti kao sa HDMI.

Ali kod HDMI prenosis i zvuk pa ne moras da izvlacis sa sluzalice kablic.

Vecina laptopova ima HDMI onda kupis adapter za ula koji imas na TV, najprostiji je AV i SKART, znaci treba ti HDMI-SKART ili HDMI AV

Ima jos opcija, ali su kablovi skupi.

- - - - - - - - - -



Tako samo gasis ekran na laptopu, ali ako ga zatvoris on ide u sleep ili tako nesto.

имам малу скарт утичницу (лаптоп је стар али шљака)
 
Onda povezes to sa TV kao monitorom i izaberes source PC da se pojavi desktop.

- - - - - - - - - -

Na laptopu zavisi koji OS imas, ali udjes svakako u disply opcije i kao monitor izaberes tvoj TV, a kao opciju desktop samo na broju gde se nalazi TV.
 

Back
Top