Neocenjen na polugodistu

Poruka
1
Imam problem sa jednim profesorom u skoli, planira da me ostavi neocenjenog sad na polugodju iako imam sve ocene kod njega. Valjda je to sto sam odsustvovao sa trecine casova do sada. Interesuje me kakva je moja dalja sudbina, da li izlazim pred kakve komisije ili kakav je proces. Brine me to posto jako malo vremena imam, a izgleda da cu biti neocenjen.
 
Ovde je situacija malo kontradiktorna. Ako imas sve ocene kod njega (ne znam koji je predmet u pitanju, da li imate pismene zadatke, kontrolne jer i od toga zavisi, ali minimum je da imas 2 ocene u toku polugodja) moze da ti da zakljucnu ocenu. Sa druge strane, ispunio si kvotu izostanaka za slanje na razredni ispit. U principu njegova dobra volja. Mada mozes da se zalis nastavnickom vecu da ti da zakljucnu ocenu na kraju polugodista.
 
ynam iy mog iskustva sa mojim detetom da ako je predmet takav , mora imati 3 ocene u rubrici ako je predmet dvocasovan nedeljno. klinja moze da se zali ali tesko. ako je izostajao neopreavdano (a to se vidi po tome ako je eskivirao samo taj predmet) ide na razredni ispit. licno iskustvo sa mojim klipanom.
 
Iako je opravdano izostajao 1/3 casova moze da bude neocenjen.

Ovde ocigledno nastavnik hoce da ga nauci pameti.

Ja radim u školi i moje iskustvo je malo drugačije. To što si navela je bilo pravilo do pre par godina. Imao sam učenika koji nije bio na skoro polovini časova kod mene. Dve nedelje pre kraja polugodišta je došao na čas , da bi odgovarao (klasičan kalkulant, koji nije eskivirao samo moje časove) i ja ga otkačim. Međutim, on ode u pedagošku službu i oni nam daju nalog da moramo da ga pitamo, jer se, zaboga pojavio u školi i da ne smemo da ga odbijemo što se odgovaranja tiče a da su izostanci pod ingerencijom odeljenskog i nastavničkog veća (ukor ili isključenje) u zavisnosti da li su izostanci pokriveni opravdanjima . Svi smo ga pitali pri čemu ja nisam imao nerava da se gnjavim sa njim, ispitao ga za pozitivnu a ostale kolege su ga ispitale tako da je imao jedinice na polugodištu.
 
Imam problem sa jednim profesorom u skoli, planira da me ostavi neocenjenog sad na polugodju iako imam sve ocene kod njega. Valjda je to sto sam odsustvovao sa trecine casova do sada. Interesuje me kakva je moja dalja sudbina, da li izlazim pred kakve komisije ili kakav je proces. Brine me to posto jako malo vremena imam, a izgleda da cu biti neocenjen.
a jel znas ti nesto iz tog predmeta ako oces ocenu m
 

Back
Top