Ko se ne javi u vojnu evidenciju ide na robiju

Zoran Jov

Elita
Poruka
16.194
Ministarstvo odbrane od Nove godine uvodi u vojnu evidenciju mladiće rođene 1999. godine, koji tokom 2017. postaju punoletni, kao i one starije koji iz bilo kog razloga nisu izvršili tu obavezu.

Strojev korak.jpg


Upis u vojnu evidenciju obavlja se u svim centrima Ministarstva odbrane pri lokalnim samoupravama (nekadašnji vojni odseci), radnim danima od devet do 15 časova.

Opširnije ovde:

http://dnevnizurnal.com/ko-se-ne-ja...-za-regrutaciju-i-prijavljivanje-u-evidenciju

Zanimljiva i još besmislenija pretnja. Odslužio sam vojsku 90-tih, učestvovao kratko u ratu na Kosovu, prešao 40 godina i otišao u trećepozivce. Neka dobijem neki poziv, neću se odazvati iz čistog inata i hira, zato što se preti robijom, baš da vidim hoće li me, tačnije sme li me neko oterati na robiju. Zdrav sam kao dren i neću nikada u životu imati ništa sa lekarima. Nemam zdravstvenu knjižicu, ne idem kod lekara i ne dam ništa lekarima; ma ni jedan jedini cent. Nemam zdravstvenu knjižicu - nemam obavezu da se vakcinišem. Navodim primer. Tačka.

A vi, kako ’te?
 
to je ista zvaka kad su nas jurili,dok ne potpises nista nisi vojni obveznik,nisi procitao u novinama niti imas pristup netu,ne gledas tv,zivis na njivi,nije postar urucio poziv i duvajte ga,mislim to je validan izgovor ne kazem da treba da se izbegava

Tako nekako kolega. :ok:

- - - - - - - - - -

Kako to uvodi?
Pa zar nisu sve te generacije uvedene punoletstvom?
Koliko znam, jesu bili na regrutaciji.

Vidiš da se nisu još kompjuterizovali. :rida:

Imaju spiskove koji se pišu rukom.

XX vek bre...
 
Ministarstvo odbrane od Nove godine uvodi u vojnu evidenciju mladiće rođene 1999. godine, koji tokom 2017. postaju punoletni, kao i one starije koji iz bilo kog razloga nisu izvršili tu obavezu.

Pogledajte prilog 424132

Upis u vojnu evidenciju obavlja se u svim centrima Ministarstva odbrane pri lokalnim samoupravama (nekadašnji vojni odseci), radnim danima od devet do 15 časova.

Opširnije ovde:

http://dnevnizurnal.com/ko-se-ne-ja...-za-regrutaciju-i-prijavljivanje-u-evidenciju

Zanimljiva i još besmislenija pretnja. Odslužio sam vojsku 90-tih, učestvovao kratko u ratu na Kosovu, prešao 40 godina i otišao u trećepozivce. Neka dobijem neki poziv, neću se odazvati iz čistog inata i hira, zato što se preti robijom, baš da vidim hoće li me, tačnije sme li me neko oterati na robiju. Zdrav sam kao dren i neću nikada u životu imati ništa sa lekarima. Nemam zdravstvenu knjižicu, ne idem kod lekara i ne dam ništa lekarima; ma ni jedan jedini cent. Nemam zdravstvenu knjižicu - nemam obavezu da se vakcinišem. Navodim primer. Tačka.

A vi, kako ’te?

Tako bi mogli ti i ja matore krsine, za kojima niko ne bi zakukao ni da nas oteraju na robiju, ali nije bas neki savet klincima da se igraju sa zakonom, jasno ako nemaju nekoga da ih u tome pokriva. Nije taj upis u evidenciju nista strasno. Moze se eskivirati, ali sirotinja nije za takva nadjebavanja, na njoj i zec ostri K-c, a kamoli nece vlast. Znaci jedino mali burzujcici bi mogli da se ne odazivaju, njima se ionako nista nece desiti.
 
Tako bi mogli ti i ja matore krsine, za kojima niko ne bi zakukao ni da nas oteraju na robiju, ali nije bas neki savet klincima da se igraju sa zakonom, jasno ako nemaju nekoga da ih u tome pokriva. Nije taj upis u evidenciju nista strasno. Moze se eskivirati, ali sirotinja nije za takva nadjebavanja, na njoj i zec ostri K-c, a kamoli nece vlast. Znaci jedino mali burzujcici bi mogli da se ne odazivaju, njima se ionako nista nece desiti.
Oni nece ni dobijati pozive.
 

Onda? Mislim baš me briga, nisam u tom uzrastu. Samo me zanima.

- - - - - - - - - -

Tako bi mogli ti i ja matore krsine, za kojima niko ne bi zakukao ni da nas oteraju na robiju, ali nije bas neki savet klincima da se igraju sa zakonom, jasno ako nemaju nekoga da ih u tome pokriva. Nije taj upis u evidenciju nista strasno. Moze se eskivirati, ali sirotinja nije za takva nadjebavanja, na njoj i zec ostri K-c, a kamoli nece vlast. Znaci jedino mali burzujcici bi mogli da se ne odazivaju, njima se ionako nista nece desiti.

Baš tako kolega. Nego, da sam ja u tom uzrastu ne bih se prijavio iz inata, zato što se preti robijom.
 
Doslednost ne postoji, jedni razaraju drzavu a ocekuju da drugi ne samo ne razaraju nego i krvare..
A opet zna se, ovi sto razaraju ce na opasnost prvim kombijem preko grane...takva nam je svaka i kraljevska i nekraljevska vlast...
Narod takve voli i bira....tu se ne moze nista....narodna kuhinja...

Ja mislim da je narod em nevaspitan, em pogresno vaspitan , em glup em bahat em zloban u proseku...
Ali ne znam odakle mi to.....mora da sam ja takav pa nepravedno optuzujem nevin i naivan narod...
 
Uvek je bilo i bice 'vozac napred, putnici pozadi', jbg...
A u svim drustvenim sistemima je tako, elita se kloni gustog, a mase se poturaju da vade kestenje iz vatre.
Onda? Mislim baš me briga, nisam u tom uzrastu. Samo me zanima.

- - - - - - - - - -



Baš tako kolega. Nego, da sam ja u tom uzrastu ne bih se prijavio iz inata, zato što se preti robijom.

To je uobicajeno, na svim vojnim pozivima stoji klauzula "u slucaju neodazivanja...", kao i kod poreskih obavestenja i sl., vecina petljancija gradjana sa drzavom koja se ticu namirivanja raznih obaveza prema drzavi sadrzi i takve "pretnje". :D
Evo recimo da se napravim lud i ne odem na vojnu vezbu bez dobrog pokrica, preti mi onda novcana kazna do 60.000 dindzi, do nedavno je bilo 50.000, kanda je i to poskupelo. Ili adekvatna robija. :D

- - - - - - - - - -

Joj Daco ,brate:cmok2:Pa dokle bweeee,mladjana burzoazija nose gajbice bweeee:grudvanje3:

Tako je koncipirano ljudsko drustvo. :)
 
Niko normalan nece se petljati sa propalom vojskom u propaloj drzavi.Izdali su i prodali sve a sad bi da nekog izmajmunisu i uhvate ga za novu ludoriju da ide i gine za tajkune i lopuze sendvicare.Neka idu oni i neka brane sistem koji njima odgovara ja sam na strani agresora i rado cu mu se pridruziti da smlatim ove domace izdajnike pa se mozda i ovajdim za neku privilegiju
 
Pune nam uši kako su, bajagi, svi građani ravnopravni.
Ako je tako, a nije, zašto su onda penzioneri izuzeti od regrutacije ?
Utrp'o bih ja njima puške u ruke, a njihovim ženama zoger, metlu i zavoje....!

I ja.Ma svim sposobnim građanima koji su punoljetni.Mnogo se ulijenio ovaj narod i glumi bijesne gliste.Bez jake vojske nema ni jake drzave ni zdrave nacije.
 
Deco, ja vam savetujem da budete u vojnoj evidenciji svoje zemlje,
i da budete pravi vojnici,
a to znači da slušate pretpostavljenu komandu,
ali vam nikako ne pretim
niti bih vas ikada terao na tako nešto !

Zašto ?

Zato što kad nam je država SFRJ napadnuta ( specijalnim ratom )
svi ti "naterani" u odbrambene snage su bili samo vojska neprijatelja.

Bolje imati 10 pravih vojnika, nego 100 nasilno mobilisanih !!!
 
Ministarstvo odbrane od Nove godine uvodi u vojnu evidenciju mladiće rođene 1999. godine, koji tokom 2017. postaju punoletni, kao i one starije koji iz bilo kog razloga nisu izvršili tu obavezu.

Pogledajte prilog 424132

Upis u vojnu evidenciju obavlja se u svim centrima Ministarstva odbrane pri lokalnim samoupravama (nekadašnji vojni odseci), radnim danima od devet do 15 časova.

Opširnije ovde:

http://dnevnizurnal.com/ko-se-ne-ja...-za-regrutaciju-i-prijavljivanje-u-evidenciju

Zanimljiva i još besmislenija pretnja. Odslužio sam vojsku 90-tih, učestvovao kratko u ratu na Kosovu, prešao 40 godina i otišao u trećepozivce. Neka dobijem neki poziv, neću se odazvati iz čistog inata i hira, zato što se preti robijom, baš da vidim hoće li me, tačnije sme li me neko oterati na robiju. Zdrav sam kao dren i neću nikada u životu imati ništa sa lekarima. Nemam zdravstvenu knjižicu, ne idem kod lekara i ne dam ništa lekarima; ma ni jedan jedini cent. Nemam zdravstvenu knjižicu - nemam obavezu da se vakcinišem. Navodim primer. Tačka.

A vi, kako ’te?

Sta je 2 meseca za curu poput tebe...
 

Back
Top