Ko je uveo bon-ton da je ok brisati nos prstima?

Tuzni_patak

Elita
Poruka
18.247
Ko je uveo bon-ton da je ok brisati nos prstima?
Ovo je pitanje upućeno isključivo ženama, jer verovali ili ne , posmatrajući neko veče veliki klub u Beogradu , zapazih maltene sve devojke kako na onaj čuveni njihov način brišu nos prstima, što ne da nije samo kulturno , nego je i dušu dalo za prenošenje virusnih infekcija.
Hajde što se to dešava u gradskom prevozu, tu kao ima svakavih, ali i na high class mestima potpuno ista situacija....

A čik da vidite muškarca kako pokazuje ...i ovaj i onaj pravac prstima pod nosom..... Nego lepo maramica....
Dok kod devojaka maramica se vadi samo kad zasuze oči , ili kad je kijavica uzela maha....

Ne, ne želim da se menjate, kad je već prijatno i prstima i nosu....
 
Tuzni_patak:
Ko je uveo bon-ton da je ok brisati nos prstima?
Ovo je pitanje upućeno isključivo ženama, jer verovali ili ne , posmatrajući neko veče veliki klub u Beogradu , zapazih maltene sve devojke kako na onaj čuveni njihov način brišu nos prstima, što ne da nije samo kulturno , nego je i dušu dalo za prenošenje virusnih infekcija.
Hajde što se to dešava u gradskom prevozu, tu kao ima svakavih, ali i na high class mestima potpuno ista situacija....

A čik da vidite muškarca kako pokazuje ...i ovaj i onaj pravac prstima pod nosom..... Nego lepo maramica....
Dok kod devojaka maramica se vadi samo kad zasuze oči , ili kad je kijavica uzela maha....

Ne, ne želim da se menjate, kad je već prijatno i prstima i nosu....
Svasta se usmrkava po velikim klubovima pa mozda nisu ni svesne kakve poteze prave.Svojevremeno sam vidjala i mnogo muskaraca sa istim smislom za higijenu pod dejstvom carobnog praha.
 
Izvinjavam se ženama što su očigledno ovo shvatile kao napad na njihovo čistunstvo i metropolitanstvo (čist i namirisan), a ja samo kao nehigijensko i nekulturno ponašanje.....

Potpuno razumem teslu što nije želeo da se pozdravlja sa ljudima.....
Dok se sapun kuvao, i ljudi umivali nad lavorom imam utisak da su se češće i umivali.....

Koliko se puta dnevno umiju savremene žene , vodom.....baš me zanima ......
 
Ima na selu tehnika bez prljanja ruku:...znaci, izbacis glavu malo napred, pritisnes desnim kaziprstom desnu stranu nosa..i jako dunes. Slincuga izleti ko katapultirana negde na pod a ne na cipele il opanke, jer je glava izbacena unapred. Isto ponoviti sa drugom rukom....cista poezija, ne trebaju maramice, sve cisto ko bebina guza...i nos i ruke. :lol:
 
marlon:
Ima na selu tehnika bez prljanja ruku:...znaci, izbacis glavu malo napred, pritisnes desnim kaziprstom desnu stranu nosa..i jako dunes. Slincuga izleti ko katapultirana negde na pod a ne na cipele il opanke, jer je glava izbacena unapred. Isto ponoviti sa drugom rukom....cista poezija, ne trebaju maramice, sve cisto ko bebina guza...i nos i ruke. :lol:

e DECKO nemoj bre da me nerviras......;) :D:D:D:D:D
 
Samantha Jouns:
Prstima???????/
kako to mislis???? ja to nisam videla...mi sa sela imamo maramice pa tako brisemo nos...ovo sad cujem...kako bre prstima BRISATI nos,...jel to ono duvas balac u prste pa ga posle onako otreses?:shock:

A ti na primer, posto kazes da si sa sela, jer bulju brises oguljenim kukuruznim klipom i posle ga zakacis izmedju dve daske poljske klonje? Ili koristis novine, pa malo razmeksas guzvanjem?
 
marlon:
Ima na selu tehnika bez prljanja ruku:...znaci, izbacis glavu malo napred, pritisnes desnim kaziprstom desnu stranu nosa..i jako dunes. Slincuga izleti ko katapultirana negde na pod a ne na cipele il opanke, jer je glava izbacena unapred. Isto ponoviti sa drugom rukom....cista poezija, ne trebaju maramice, sve cisto ko bebina guza...i nos i ruke. :lol:
A zatim palac i kaziprst odrade finale po nogavici.
 
Jao, bre, Patak, pa ti samo nešto žene pitaš? Ja ne naiđoh na tvoju temu gde nešto pitaš muškarce... Jeste li vi savršeni?
Mi čačkamo nos, a vi čačkate tuki, i to radite automatski, ni ne znate šta radite. To sam videla milion puta i kod čistih i kod prljavih.
A ja češkam nos kad sam nervozna. Možda bi i to protumačio kao nekulturu?
Nemoj više ovakve teme, molim te... Da li voliš da te napadaju?
 
Tuzni_patak:
Izvinjavam se ženama što su očigledno ovo shvatile kao napad na njihovo čistunstvo i metropolitanstvo (čist i namirisan), a ja samo kao nehigijensko i nekulturno ponašanje.....

Potpuno razumem teslu što nije želeo da se pozdravlja sa ljudima.....
Dok se sapun kuvao, i ljudi umivali nad lavorom imam utisak da su se češće i umivali.....

Koliko se puta dnevno umiju savremene žene , vodom.....baš me zanima ......


:lol: :lol: :lol: ...jel si se nekad zapitao sta se desava sa hlebom koji svako jutro kupujes pre nego sto dodje na policu sa koje ga uzimas...zamisli kroz koliko prstiju i prljavih kamiona je on prosao...ako si toliko sterilan onda ti preporucujem da mesis hleb kuci....
 
...ej pa nije glupo....pricas o tesli...i ja sam fascinirana njime i procitala sam mnogo o njemu....ali stavi prst na celo i zamisli se ...ako vec znas toliko o njemu....on nije bio normalan covek...i sam si spominjao hranu...ponasanje za stolom...neznam da li znas da se uzasavao i oblih stvari...sve to ukazuje na ...ma bolje da nam doticni psiholog ukaze na doticni poremecaj...da mu se ne mesam u struku...
on je bio genije i to stoji....ali i salvador dali je u neku ruku bio genije...procitaj neku knjigu o njemu...
...sto se tice mojih izjava koje ja kao zensko koje je kulturno cisto i mirisljavo ne bih smela da kazem....postoje ljudi koji beze od toga...mogu da se foliram...daleko od toga da sam prljava,nekulturna i sl. ali sta ces jednom kada budes ziveo sa zenom?...neces moci da prihvatis cinjenicu da i ona ide u wc...da i ona ima trenutke kada je skroz out...i fizicki i psihicki....ili ce tvoja zena morati da se folira samo pred tudjim ocima?
...to o cemu pises i stavovi koje zastupas po mom misljenju su potpuno nerealni...i idealisticki...sve bi bilo lepo kad bi bilo tako ali nije....
...i svaka devojka koja se predstavi tako a u rl mi se cesto desava da vidim takve stvari (sve su cistunice,naparfemisane,sa cistim oribanim sterilisanim stanovima...tj.sobama..)..sve je to lepo...i treba da bude tako...ali eto zamisli da zivis sa jednom takvom...zar mislis da ce u 100% vremena ona biti kao sa platna?...varas se...
 
Tuzni_patak:
Ko je uveo bon-ton da je ok brisati nos prstima?
Ovo je pitanje upućeno isključivo ženama, jer verovali ili ne , posmatrajući neko veče veliki klub u Beogradu , zapazih maltene sve devojke kako na onaj čuveni njihov način brišu nos prstima, što ne da nije samo kulturno , nego je i dušu dalo za prenošenje virusnih infekcija.
Hajde što se to dešava u gradskom prevozu, tu kao ima svakavih, ali i na high class mestima potpuno ista situacija....

A čik da vidite muškarca kako pokazuje ...i ovaj i onaj pravac prstima pod nosom..... Nego lepo maramica....
Dok kod devojaka maramica se vadi samo kad zasuze oči , ili kad je kijavica uzela maha....

Ne, ne želim da se menjate, kad je već prijatno i prstima i nosu....

Pomenuti fenomen sam prvi put primetila u nekoj od latino serija. Ni jedna od zvezda tih serija nema maramicu ni u najpotresnijim momentima. Elem, kako je gledanost takvih serija kod nas velika, razumljivo je da devojke manir brisanja nosa prstima prihvataju kao model ponašanja.
:isplez:
 
Normalizacija nekulture je definitivno uzela maha.....

Vakcinisanje slincima, pretpostavka da ako jedan hleb padne treba i g ....jesti, paštete da ne pominjem.....

Što reče klinja večeras na filmu kidnaperu, ti mora da voliš onu tetu čim si joj ljubio dup...e.
I šta se još liže.....

Stvarno bi autori odgovora mogli da se zapitaju otkud toliko banalizovanje i preterivanje u njihovim odgovorima....

Ja samo znam da papirne maramice nisu skupe, i da ih većina devojaka ima u džepu, a što se poseže za njima tek kad krene bujica , a ne i na prvu potrebu, neznam i zato i pitam.....

Lenjost sam video u studentskom domu , gde je "razmažene devojčice" mrzelo da sidju sa sprata liftom i prošetaju 70m da bi kupile sebi nešto da jedu , već bi kukale ili legle gladne.....primer SD Karaburma....najviše brucoša....

Tema nije glupa, jer recimo umesto da budem zahvalan na koksaki virusu ili infektivnoj mononukleozi , kao što predlaže članica foruma koja očigledno živi od TV emisija u nekom manjem gradu, u Beogradu se vreme mora potrošiti na pametnije stvari....

Da ne pominjem primer predavača informatičkih disciplina gde 500 ljudi sa raznih strana donese svakodnevno bar desetak novih virusa i ostavi ih na mišu, ili na vama dok im individualno pokazujete gradivo....

Potvrdjeno je da kad zimi idem peške do posla (pola sata) pa makar bila i ledena kiša (2 puta) kad niko i ne pomišlja da ide u školu i na posao , nema ništa od prehlade, gripa, virusa.

A testirati svoj odbrambeni mehanizam protiv milion neodgovornih pojedinaca koji gaje sve ubitačnije sojeve bakterija, virusa, gljiva, parazita na sebi i u sebi neodgovornim lečenjem , je ludo.....
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Pogodjenost i branjenje očigledno usvojenog , ali izuzetno nekulturnog i necivilizacijskog ponašanja u TV METROSEKSUALNOJ "kulturi" čistunaca i naparfemisanih , ali istovremeno i brdjana, dovešće me do toga da radi upadanja zrna peska u uljuljkane kopije medijskih IN duša, raspem i benzinom i vatrom po članovima sklonim odobravanju ovakve pojave....

Zato brdjani, radi mladjih i sebe radi, možete koliko god hoćete da izjednačavate brisanje nosa i razmazivanje telesnih tečnosti sa paranojom i hipohondrijom , ali da znate da je nekultura ipak nekultura makar imala i olakšavajuće okolnosti....
 

Back
Top