Euro dizel

Miki 7

Početnik
Poruka
4
Pozdrav svima.
Hteo bih da pitam sve vlasnike dizel automobila,prema svom iskustvu na kojoj pumpi u srbiji je naj kvalitetniji euro dizel,s obzirom da da su ovih dana veoma niske temperature,a ja po prvi put vlasnik dizela.Od kako imam automobil sipam na NIS,a skoro mi se dogodilo da mi i nafta smrzne,jedva sam ga upalio.Kao sto sam vec napomenuo nemam iskustva sa dizelasima,pa iz tih razloga trazim savete ljudi koji imaju dosta iskustva sa tim.:zima:
 
Мој ТД је стар 30 година да има сипао би стари Д2 а пошто нема сипам еуро дизел и ставим 40 мл двотактола на 10 литара нафте. Пали као мина и кад је напољу -10. Није гаражиран.
 
Јел то гасно као некад Д2? Прича ми другар да је еуро дизел сувопаран и не подмазује бош пумпу, те да би за старе дизелаше ваљало ставити двотактола или још боље адитив за дизел. Стављате ли ви адитив?
 
Poslednja izmena:
U Norveskoj se mesa parafin u dizel da ne bi smrzlo,ali to samo na severu gde su temperature i po minus 30 vise dana.
Парафин? Зар се он не стињава и већ на -5 уме да зачепи филтер за гориво. Колико знам, управо је парафин у дизелу проблем.
 
Mozda je hteo reci aditiv pa mu se ovo slucajno omaklo.
Meni se nekad na starom dizelasu upravo taj parafin smrzavaou filteru za gorivo i biloje dovoljno da ga promenim i vozim.Resenje je bilo da se u gorivo doda aditiv da se parafin ne bi smrzavao.
 
Pozdrav svima.
Hteo bih da pitam sve vlasnike dizel automobila,prema svom iskustvu na kojoj pumpi u srbiji je naj kvalitetniji euro dizel,s obzirom da da su ovih dana veoma niske temperature,a ja po prvi put vlasnik dizela.Od kako imam automobil sipam na NIS,a skoro mi se dogodilo da mi i nafta smrzne,jedva sam ga upalio.Kao sto sam vec napomenuo nemam iskustva sa dizelasima,pa iz tih razloga trazim savete ljudi koji imaju dosta iskustva sa tim.:zima:

Svojevremeno je bio D50eco dizel od repice na Nis pumpama koji je bio boli glava ja sam ga sipao u Stila 2006g isao je kao djavo i trosio mi za 1.5l manje po gradu.Motor bio cist kao suza i palio na -20 ko mina.Ako uspes to da nadjes sipaj.Kod nas sun to povukli jer je bio mnogo jeftiniji i cistiji.
 

Back
Top