Šta trenutno čitate - utisci i preporuke II

Pitanje je koliko to ima veze sa genetikom, tj. mešanjem naroda, možda su u pitanju samo različiti karakteri i životne situacije...
Ne znam, volim nežnost kod žena a to se nekako ovde izgubilo, samo što ne zalepe qratz na sebe:roll: Da hoću da se zabavljam sa muškarcem u ženskoj odeći našao bih trandžu...:neutral:Mislim da je odlika slovenštine koja se najbolje zadržala kod istočnih naroda, rusa, ukrajinaca, čeha, poljaka ali i hrvata, nežnost i pitomost, mekota jezika nasuprot recimo nemačkom ili albanskom, ne znam da l si slušala albanski ali jako liči na srpski...
Pročitao po ko zna koji put ovu knjigu, u dahu...https://www.njuskalo.hr/literatura-...drugih-zemalja-solomon-suljman-oglas-19269135 Lep stil pisanja i studioznost stare škole, bez senzacionalizma, lepe priče gledaj ih kao moderne bajke ili stvarno događaje ali takođe i šira analiza dešavanja u svetu koja se pokazala zapranjujuće tačnom u vezi predviđanja budućnosti...Preporučujem svima bar zbog stila u kome je napisana i lepih opisa...
 
Ja mislim da si ti u zalbudi što se tiče te nežnosti i pitomosti, da je to cvrkutanje samo površinska stvar, a da su naše žene suštinski ženstvenije u onom tradicionalnom smislu (odnos prema mužu, deci, porodici)... ma, ne znam, ja sam žensko pa prosto reagujem na druge stvari...

Da preporučim knjigu sa ukrajinskom tematikom, kao držimo se teme:
Marina Levicka, Kratka istorija traktora na ukrajinskom
(Zabavno štivo)
 
Pre svega po tim opisima stvari, ljudi, mesta, kako se mesto vremenom menjalo a ustvari se nista nije promenilo, sto bi rekla Ursula sve se vrti u krug i sve je isto. Isto tako se i u Andricevoj cupriji ako se secam sve vrti u krug i taj večni ciklus zla uvek se iznova obnavlja. Stil kojim obojica pisu i hrnolosko opisivanje stvari. Samo sto se ovde roman drugacije zavrsava, ali me je u dosta navrata podsetio na knjigu naseg nobelovca. Baj d vej, obojica su dobili nobelovu nagradu za ta dela.
 
Пикова дама и друге приче, Александар Пушкин.
Мајсторске приче о малим људими из неких руских забити.

Да допуним - није само из забити већ и из редова аристократије. Иначе, не могу да кажем да су ми се све приче подједнако допале. Претпостављам да је Пушкин бољи песник него приповедач.
 
delfi_putovanje_nakraj_noci_1-2_luj-ferdinand_selin.jpg


prvi, ujedno i najbolji Selinov roman, pisan vrlo zanimljivim stilom. obiluje cinizmom i pesimizmom, ali sadrzi i snaznu antiratnu poruku. i sto je najinteresantnije, jedan od omiljenih Staljinovih romana :cool:
sto se samog Selina tice, Bukovski ga je smatrao jednim od najvecih pisaca. poznat je bio i po svojim antisemitskim stavovima, zbog kojih je uskracen za neke znacajnije knjizevne nagrade.
odlicna knjiga i preporuka sa moje strane ;)
 

Back
Top