Šta trenutno čitate - utisci i preporuke II

Читам опет једну збирчицу прича о Шерлоку Холмсу из пера Артура Конана Дојла. Иако су ми све приче већ познате ( што зато што сам их читао, што због серије ) драге су ми и са задовољством их опет прелазим. Види се одређена једноставност, Агата Кристи је комплекснији писац, али Холмс је ипак Холмс.
 
Rju Murakami - Karoke strave... Mračno, duhovito, sumanuto - odlična knjiga...

Rju je izuzetan pisac, meni mnogo bolji od poznatijeg Murakamija (Harukija). Preporučujem sve njegove knjige koje je
objavila Booka, svaka je odlična.
Trenutno čitam postapokaliptični roman Kis od Tatjane Tolstoj, na početku sam i za sada mi se čini da je dobra knjiga.
 
Tajna-sibirske-katastrofe-DZ-Bakster-T-Atkins_slika_O_3240777.jpg
Odlična knjiga o jednom od najinteresantnijih događaja u ljudskoj istoriji...! Čitao sam je još kao dečak ali tek sada potpuno razumem neke stvari...Knjiga ne govori samo o samoj katastrofi koja je đavolski misteriozna već i samom mestu dešavanja koje podjednako zanimljivo kao i dešavanje...Stil pisanja je odličan i drži te prikovanog...:)
 
Imao sam mnogo njegove knjige na disku ali me zamaralo da čitam sa ekrana...Ima zanimljiv stil...Inače volim njegove knjige u kojima se bavi stvarnim misterijama...

Meni se dopada opseg njegove maste dok prikazuje moguce svetove buducnosti. Mada mi je Isak Asimov neprevazidjen sto se tice naucne fantastike. Jednom opsezno stivo, a tako lagano ispripovedano i lako za citanje... Za misterije mi je Dojl neprevazidjen.
 
Istanbul, Orhan Pamuk

Lepo, iskreno i licno, lako za citanje. Biografija Istanbula i autobiografija nobelovca.

"Zato sto drugi život koje će oni poput mene kasnije moći da prožive nije nista drugo do knjiga u njihovim rukama.
I to zavisi od tvoje pažnje, dragi čitaoče. Ja tebi pružam poštenje, a ti meni saosećanje."
 

Back
Top