Dobrovoljno sluzenje vojnog roka - nezvanicno (nepoznate) nedoumice

BigMazi

Ističe se
Poruka
2.832
Ako ima uopste smisla naslov. Kako god, da li tetovaze od dlanova do lakta i na vratu mogu da ometaju sluzenje dobrovoljnog vojnog roka tj upisa ? Nisu na nacionalnoj osnovi.
I da li kilaza generalno moze da napravi prepreku ukoliko moze da se uradi tipa 30 sklekova i 50+ trbusnjaka sa 5000m trcanjem (brojke onako iz glave) ?

Ukratko.. Sve ostalo sam nasao, upoznati smo sa potrebnom dokumentacijom i sl.
 
***** li ga danas je sve moguce :) Za profesionalnu kapiram da ne smeju da budu vidljive u kratkim rukavima ali to meni nije poenta, ako bude bude normalno posle 6 meseci da cu predati i konkurisati pa neka me odbiju. Moji cilj je da se fizicki sredim, nabijem red i psihicki i fizicki, 6 meseci odmora i daleko od stana i svakojakih problema bice mi resetovanje, a i oduvek mi je bila zelja samo se zadesilo jedno po jedno.

Okej hvala.
 
Ako ima uopste smisla naslov. Kako god, da li tetovaze od dlanova do lakta i na vratu mogu da ometaju sluzenje dobrovoljnog vojnog roka tj upisa ? Nisu na nacionalnoj osnovi.
I da li kilaza generalno moze da napravi prepreku ukoliko moze da se uradi tipa 30 sklekova i 50+ trbusnjaka sa 5000m trcanjem (brojke onako iz glave) ?

Ukratko.. Sve ostalo sam nasao, upoznati smo sa potrebnom dokumentacijom i sl.

Tetovaza nije problem ako se ne vidi u uniformi. Ali kilaza ti moze biti problem ako bude vise kandidata nego mesta, kao sto je to svake godine u poslednje vreme..
Dakle pravi se rang lista gde se uzima u obzir i kilaza pored ostalih atributa.
 
Obzirom ko je sve posle petooktobarskog šerparenja pootvarao preduzeća na mufte preko stranke
plus imaju kamere da ih onakve prepoštene neko na zaiebe,
ja bi da se javim na doživotnu fiskulturu sa doručkom, zimi bi čistio sneg oko paviljona za ručak,
i šta ga znam slušao bi politička predavanja za večeru
a onu marendu bi glockao uz Dnevnik2

Ne tražim ni dozvolu za izlazak u grad pošto sam se stoke sljačke i ološa stranačkog nagledao
Kući isto ne mora ni viend ni redovno, em se znamo em šta ima da trošim hranu?

- - - - - - - - - -

ako nećete da me pustite u vojsku a ja ću uzmem ciglu pa ću gadjam izlog neke od mufte firme
jer tad sigurno mora u mardelj, a da razbiješ kiosk nekom golji to se ne računa pošto smo postali dno dna

čak ni po manastirima više ne služe gosta tri dana
sve je otišlo u krasni
 
Obzirom ko je sve posle petooktobarskog šerparenja pootvarao preduzeća na mufte preko stranke
plus imaju kamere da ih onakve prepoštene neko na zaiebe,
ja bi da se javim na doživotnu fiskulturu sa doručkom, zimi bi čistio sneg oko paviljona za ručak,
i šta ga znam slušao bi politička predavanja za večeru
a onu marendu bi glockao uz Dnevnik2

Ne tražim ni dozvolu za izlazak u grad pošto sam se stoke sljačke i ološa stranačkog nagledao
Kući isto ne mora ni viend ni redovno, em se znamo em šta ima da trošim hranu?
Nemoj tako, ponekad pomognu i kada su poplave :lol:
 
Jel to vojska postala izlet, kad ljudi imaju percepciju da je u vojsci najbitnija kondicija.....????
Od svih stvari u vojsci, kondicija im je i treba da im bude na poslednjem mestu....
To kilavci koji su bili u vojsci kao isticu na prvo mesto....nisu ni osetili ni shvatili vojsku...
Sta god radio, utrenirace te....te nema smisla obracati paznju na to...
Vise se radi obuka i psihicko slamanje, nije uljudjenje, ali zenama izgleda kao uljudjenje...jer shvatis da nista ne treba dugorocno, pa oni koji su sveze izasli iz vojske se tako dobro razumeju sa zenama i dupe im pomeraju...bukvalno...

Mnogo se gledaju filmovi, a npr nase neke jedinice su tri puta bolje , a mozda i vise od cuvenih USA foka...foke su golo dupe, cak i oni bond mi6 operativci u proseku su sica...
Svaka kasarna ima neku "" specijalnu jedinicu"", to da zadovolje ovakve lozaje koje bi da trce i rade sklekove ceo dan...osice...tako ih zovem...jer su ili ose , zolje, obadi, strsljeni itd...
Kao elita je u padobranskim, ali ja sam stekao utisak da samo poneki pojedinci iz padobranske mogu da se podice, ali kao jedinica u proseku su odlicni za ose...

Ali prosecna vojska nije taj vid jedinice....

Cak ni specijalne jedinice, druge namene , koje su stvarno elitne, nisu takve...

- - - - - - - - - -

Nemoj tako, ponekad pomognu i kada su poplave :lol:

Pomognu i kad je Cecin koncert...
Ja bih stalno slao vojsku u pomoc narodu...ali to bi onda bila JNA....Ili SNA...
Jer nema vojska stete od takve upotrebe....ima trosak , za gorivo i slicno , ali nema stete..
Inzinjerija uvezbana, jedinice homogenizovane...imaju sta da rade, to je najopasnije blentama u vojsci, kad nemaju sta da rade, djavolji um odmah proradi..
 
Ma to je apsolutno tacno, cak mi je i smesno sada kada vidim naslov "ponovo nas zastrasuju sa sluzenjem vojnog roka".. Ko se tu zeza ? Jeste da mi je 27 godina i iskreno zalim sto sam prva generacija koju nije hvatao rok... Zato sam se i prijavio pa ako me prime u junskom roku zbog tetovaza i kilaze koja je na granici iako u formi..

Da, nisam na ovom forumu odgovorio, tetovaze mogu ali prioritet imaju ostali. Na 180cm visine 95-100kg pozeljno, 105kg su retki slucajevi bez obzira kakva je fizicka sprema i da li je sve u top formi. Izgleda da im racunica ide na broj tanjira po osobi iz neke njihove perspektive z:(( Na kraju ostao razocaran pa eto i sa nasom vojskom. Ne osudjujem mrsave ali po slikama onih primljenih u prethodnim rokovima, izgleda da tu idu samo klinci do 21-2 godine sa 60-65kg.. Jeste da to nije bitan faktor ali ne vidim razlog zasto ostali ne bi mogli bez problema.. A onda ponovo uvode vojni rok ili se bar trude da nametnu pricu. Pa kada izbije nesto neplanirano bice sav potencijal neuvezban i neiskusan a opet u prvi red da brani zemlju.. Nasa logika koja ne moze da se iskoreni.
 
Poslednja izmena:
Ako ima uopste smisla naslov. Kako god, da li tetovaze od dlanova do lakta i na vratu mogu da ometaju sluzenje dobrovoljnog vojnog roka tj upisa ? Nisu na nacionalnoj osnovi.
I da li kilaza generalno moze da napravi prepreku ukoliko moze da se uradi tipa 30 sklekova i 50+ trbusnjaka sa 5000m trcanjem (brojke onako iz glave) ?

Ukratko.. Sve ostalo sam nasao, upoznati smo sa potrebnom dokumentacijom i sl.


z:)

Mozda , bas naprotiv !
Moze da posluzi i kao - kamuflaza ...!


- - - - - - - - - -

Ma to je apsolutno tacno, cak mi je i smesno sada kada vidim naslov "ponovo nas zastrasuju sa sluzenjem vojnog roka".. Ko se tu zeza ? Jeste da mi je 27 godina i iskreno zalim sto sam prva generacija koju nije hvatao rok... Zato sam se i prijavio pa ako me prime u junskom roku zbog tetovaza i kilaze koja je na granici iako u formi..

Da, nisam na ovom forumu odgovorio, tetovaze mogu ali prioritet imaju ostali. Na 180cm visine 95-100kg pozeljno, 105kg su retki slucajevi bez obzira kakva je fizicka sprema i da li je sve u top formi. Izgleda da im racunica ide na broj tanjira po osobi iz neke njihove perspektive z:(( Na kraju ostao razocaran pa eto i sa nasom vojskom. Ne osudjujem mrsave ali po slikama onih primljenih u prethodnim rokovima, izgleda da tu idu samo klinci do 21-2 godine sa 60-65kg.. Jeste da to nije bitan faktor ali ne vidim razlog zasto ostali ne bi mogli bez problema.. A onda ponovo uvode vojni rok ili se bar trude da nametnu pricu. Pa kada izbije nesto neplanirano bice sav potencijal neuvezban i neiskusan a opet u prvi red da brani zemlju.. Nasa logika koja ne moze da se iskoreni.

Sta mislis da je "logisticarima" lakse oko servisiranja nekog od 60 - 65 kg ili nekog od 95 - 105 kg ?
Sta mislis ko je od njih dvojice "lakse uocljiv suprotnoj strani" i na koga bi se , eventualno , "lakse okrenula smrtonosna sila kroz koncanicu i na koga bi se pre isporucila vatrena moc" ?
 
To je vec drugo. Recimo i ja mogu da pitam gde ce taj od 60-65kg da odvuce ranjenika ? Dok ce onaj od 95-105kg da odvuce dvojicu ako je to plan.. Sve u svemu jeste diskutabilno ali kako mane tako ima i pozitivne strane za obe "kategorije". A i danas se ratovi ne vode bas prsa u prsa ko nekada, zato sam rekao da kapiram zasto je potrebno skolovanje. Samo spreciti nekog dobrovoljno iz tog razlgoa.. Bukvalno ponistiti jednog vojnika s obzirom da nemamo obavezno sluzenje. A kada je bilo obavezno mogao je i debeljko iz srednje (u pravom smislu te reci), i morao da odsluzi :)
 
I u sali ima po malo i zbilje , tako i u onom mom postu o"problemu logisticara" ...z:)
Naravno da bi mogli da uzmemo u obzir i faktor utreniranosti i motivacije cak i "kod izvlacenja ranjenika u nekoj , eventualnoj i realnoj situaciji tog tipa" .
Onaj ili oni koji su planirali i naredili sprovodjenje prethodne i to po svoj prilici "odluke na dobrovoljnoj bazi ,cak po ruski i sa senfom" o "Ukidanju redovnog sluzenja vojnog roka u Srbiji" , taj je imao i "sebi znane razloge i mozda cak i interese " da do toga dodje .
Pratimo dogadjanja u vezi ove novonastale aktivnosti , bar u medijima i na Netu , u vezi "obnavljanja Redovnog sluzenja vojnog roka u Srbiji" i u kom je to sve mogucem kontekstu . z:hm:
 
Ajd da ne otvaram novu temu, da pitam ovde. Treba mi jedna informacija..
Ovako.. Trenutno sam na odluzenju vojnog roka, jos nekih desetak dana, pa idem u prekomandu.
Sad ne kapiram, kako i sta se radi, ova zadnja tri meseca. Da li je to samo staziranje ili ima i obuke.
Koliko sam ja skapirao, to je staziranje, da olaksamo malo profesionalnom sastavu.
Zna li neko nesto vise. Ja sam cuo dve price, jedna je da nas salju u najblizi garnizon, a druga je da nas salju u nase jedinice, za koje smo obuceni.
 
Imam nekoliko pitanja koja me muce. Decko mi odlazi na dobrovoljno sluzenje vojnlg roka 1. decembra. Ono sto me interesuje je sledece: Da li vojnici na dobrovoljnom sluzenju vojnog roka imaju slobodne državne praznike kao sto su Nova godina, Bozic, Vaskrs?
Da li su vojnici na dobrovoljnom sluzenju imaju slobodne vikende i mogu odlaziti kuci i koliko puta u toku 6 meseci?
 

Back
Top