novi život

avesic

Domaćin
Poruka
3.004
slušala jutros baju o UMERENOSTI ,,, u svemu, hrani, sportu, navikama, tako je sugestivno delovao, da sam videla sebe kroz "taj" novi način upotrebe svojih mogućnosti;; ništa preterano sve po malo, adrenalin kao ubica, ,,,,, smatram sebe kao početnika u tom njegovom shvatanju (učenju) umerenosti ,,, mada i po našem verovanju priča ide tako ,,, ,,,,

jel imate meru??? ja nemam ,,,
Zvuči kao preporod, a i delovalo bi tako, za početak bar na nervni sistem,

no dobro ...ova tema je bila da kamuflira ono što me stvarno interesuje ; JEL smokve goje???? ja ih pojedo pola kilograma --- osećam se ,,,,UH ..moram da otkopčam farmerice , INAČE puče mi dugme
 
ma jock...ja i mera dva suprotna pojma....to je valjda do karatera...
sve za sta se uvatim je bez mere.....pogotovo smokve :) i jagnjetina....
nemam pojma...zarad cega se tezi meri? ako nisi takav po prirodi, dzabe se maltretiras...meni je frustrirajuce da sebe gonim svakog dana u cilju nekakvog balansa....
jesi mislila i na emotivni balans ili samo na smokve? :)
 
divlja u srcu:
U pravu je Anakin, kad god pokusam sebe da svedem u nekakve okvire, osecam se nesrecno.
Tako da sam skoro donela odluku, da uopste necu sebe da ogranicavam. Ne mogu, to nisam ja.

evo mene
nadjoh se u dviljinom postu
i ja sam uvek tuzna kad se obuzdavam ali se ponekad bas mora
 
I umerenost trazi negde sebi oduska. Ako je umerenost sama sebi cilj i svrha onda je to bezveze.Mora da postoji nesto vise od toga.Barem na duhovnom planu. Vezbanje duha, chelichenje duse.
 
ali ja sam neumerena i kad sednem nesto da radim....ne mora neumerenost uvek biti vezana za nedisciplinu i slabost karaktera...
ja neumerenost pre vezujem za previse strasti...ne mozes da stanes, neces bre :) al onako do kraja....pa makar se totalno upropastio....
u tom nekom smislu...
 
Cekam kuma:
I umerenost trazi negde sebi oduska. Ako je umerenost sama sebi cilj i svrha onda je to bezveze.Mora da postoji nesto vise od toga.Barem na duhovnom planu. Vezbanje duha, chelichenje duse.

da...bas tako...kao sto priroda u nekom periodu tezi da dotakno vrh i dno..da ispita sve krajnosti..sve dozivi..tako u jednom trenutku tezi umerenosti..kao prirodnom nastavku razvoja...

uh, tako je dobra tema...vraticu se ja jos:D
 
divlja u srcu:
Naravno da nije vezano samo za banalne stvari. Vezano je za sve. Jednostavno neko je neumeren, a neko je umeren. Uglavnom ta crta se ispoljava na svim poljima, manje ili vise.


eeeee...ali nisi isto neumeren sa petnest, sa dvadest pet i sa trideset pet....menja se, sve se menja:wink:
 
neumerenost u ostvarivanju onog sto stvarno hoces je po meni ok...primecujem samo da ljudi kad omatore posustanu....i nekad im je balans izgovor za odustajanje...zato tvrdim da to treba da bude iskljucivo iz necije prirode...
ne da si neumeren jer ne znas sta ces sa sobom ili da si izbalansiran jer nemas hrabrosti da isteras nesto do kraja....
 
Svako preusmerava tj. kanalise energiju kako mu odgovara. I ne posedujemo svi istu kolicinu zivotne energije. Neko uz pomoc umerenog zivota, uspeva da se fokusira na odredjene, njemu bitne stvari, jer bi se u suprotnom rasplinuo, a sa druge strane postoje i osobe, koje zbog svoje prirode ne mogu da budu umerene i mogu da deluju u vise pravaca istovremeno, iako ih to na duze staze skroz isrpljuje.
Ali to je deo njihovog bica i one, ako bi se sputavale u necemu, ne bi bile to sto jesu.
Poenta je kako na najbolji nacin iskoristiti energiju, koju posedujemo, a da ne narusimoi taj balans u sebi.
 
Ja sam neumereno danas na krstarici...a treba da pocnem da ucim veceras i nadam se da cu isto biti neumerena...mada nisam ucila 9 meseci.

Salim se, svako odredjuje svoje mere...ja sam verovatno prema shvatanju vecine neumerena mada ja ne mislim tako...
Ne mislim ni da je dobro biti umeren u svemu...covek ponekad i treba da tezi ka svojim granicama...doduse ne i kada su smokve u pitanju... ;)
 
divlja u srcu:
Evo na primer, danas sam preterala sa cigaretama i zabolela me glava. Sad i da hocu da zapalim nema sanse, odvratno mi je. Lepo rekao Andric, da se neumerenost leci jos vecom neumerenoscu. :lol:

A ti prekidaš s cigaretama kad te zaboli glava :shock: :lol: I tu sledim Andrićevo načelo, nema šanse da prekinem. Glupo je stati na pola puta...
 
strast..kljucna rec je strast

ili glad za zivotom, nisam sigurna...nesto kao silna zelja da POSTIGNES, DA DOZIVIS, DA OSETIS...naprosto, da nesto ne propustis...

e sad, ziveti tako, iscrpljuje...fizicki, psihicki, emotivno...i onda, kad negde prodjes sve ono sto ti je bilo najvaznije...osetis, dozivis, prezivis...nekako se menjaju potrebe...nema vise zurbe, nema-e sto dan nema 36 sati:wink:

i nije to odustajanje, nego prosto svest o tome da mozes kanalisati svoju strast, da doziveti odmah i sad, nije i najbolje...da je lepota i sreca i u umerenosti...

rec strast ustupa mesto drugim dvema-harmonija i mir

zvucim ko neka baba, a?:lol: :lol: :lol: :lol:
 
Jao, kako ću ja sad da utamanim onaj Klipsi što sam ga manijakalno kupila kad sam se vraćala...
Moj brat kaže da se oseća divno kad se najede... :mrgreen: A najede se.......... :shock:
A ja se baš osećam bezveze. Ne toliko zbog tog nekog tripa da idem protiv sebe (neću, neću, neću da žderem slatkiše posle tri po ponoći...), koliko baš fizički. Teško, bre...
Kako se ti osećaš kad se prejedeš tih smokvi?
Mh, ebeš meru. Pokušala - ne vredi. Jedem bez mere i ne jedem bez mere. Pa, dok ne lipšem.....
 
SINDI:
strast..kljucna rec je strast

ili glad za zivotom, nisam sigurna...nesto kao silna zelja da POSTIGNES, DA DOZIVIS, DA OSETIS...naprosto, da nesto ne propustis...

e sad, ziveti tako, iscrpljuje...fizicki, psihicki, emotivno...i onda, kad negde prodjes sve ono sto ti je bilo najvaznije...osetis, dozivis, prezivis...nekako se menjaju potrebe...nema vise zurbe, nema-e sto dan nema 36 sati:wink:

i nije to odustajanje, nego prosto svest o tome da mozes kanalisati svoju strast, da doziveti odmah i sad, nije i najbolje...da je lepota i sreca i u umerenosti...

rec strast ustupa mesto drugim dvema-harmonija i mir

zvucim ko neka baba, a?:lol: :lol: :lol: :lol:

Tvog života radi... reč 'strast' prelazi u 'harmoniju i mir' nakon šezdesete ili sedamdesete godine, onda kad stvarno izgubiš snagu. Pre toga, zove se 'odustajanje' i 'prepuštanje struji' i nastaje onda kad te racio ubedi da je bolje da kuliraš nego da se boriš. Nastaje zato što nam je svima lakše se prepustimo, nego da se borimo i rizikujemo poraz. Al' nije poenta u tome. Poenta je baš u borbi.
E sad... Svi se umorimo, povremeno zbog nečega posustanemo i zapitamo se za smisao, ili prosto zombirani stanemo, bez pitanja. Valjda se umorimo... Ali nema smisla, osim te borbe. Da, zdravije je biti umeren u svemu, ali koja je poenta?
Prema tome, glavu gore i nemoj da zvučiš kao baba. Barem dok to ne postaneš :D

Ebote, sećam se dobro sebe sa 18-19, kad sam neprestano ponavljao ljudima oko sebe – ' ajmo nešto da radimo'. Jako sam sretan sam što se to nije promenilo, što to nisam izgubio. Ima trenutaka kad se svi umorimo, ali je jako bitno da ne zaboravimo na sebe, na ono što jesmo.
Umerenost i pristajanje na kompromise je bezveze, ali svima nam se dešava... Život...
 
neee...sve je u ovome uuuuu....UHVATI RITAM
wav.gif


Mrzim histerične i hiperaktiven SASVIM podjednako kao i apatične depresive :mrgreen:


I, Sindi neće verovati, ali ja sam na modu štednje energije (odavno :P) lagano...istočnjaci znaju - tako DAN traje duže 8)
 

Back
Top