Filatelisti - Kakve marke skupljate, gde nabavljate?

Droid

Buduća legenda
Poruka
49.790
Interesuje me

1. Koje kolekcije sakupljate? Neke drzave, ili po motivima?
2. Da li kupujete nove marke, upotrebljene... kombinaciju?
3. Koliko imate maraka?
4. Koji katalog za postaske marke koristite? U papiru ili online?
5. Koliko trosite na filateliju i sta jos kupujete osim maraka?

Hvala jako na odgovorima, vracam se filateliji pa zelim da vidim sta se radi obicno kod nas pa ce mi odgovori jako znaciti.

Hvala!
 
Ovaj pdf je u zadnje vreme dosta pust tako da ne verujem da će još neko dati odgovor. Ne znam zašto.

1 Samo Srbija (Jugoslavija) tj sve marke u upotrebi na teritoriji Srbije do danas
2 Žigosane i čiste
3 Teško pitanje ... nemam pojma :)
4 Šafar u papiru i Mihel online
5 Od kad su počele da padaju cene maraka ne mnogo uglavnom trošim samo na ove nove (oko 3-4000 godišnje)

Pozdrav
 
Ovaj pdf je u zadnje vreme dosta pust tako da ne verujem da će još neko dati odgovor. Ne znam zašto.

1 Samo Srbija (Jugoslavija) tj sve marke u upotrebi na teritoriji Srbije do danas
2 Žigosane i čiste
3 Teško pitanje ... nemam pojma :)
4 Šafar u papiru i Mihel online
5 Od kad su počele da padaju cene maraka ne mnogo uglavnom trošim samo na ove nove (oko 3-4000 godišnje)

Pozdrav

Imas li negde fotke kolekcije.. Da li imas sve marke Jugoslavije?
 
Било које марке поштанске разуме се можете набавити у Светог Саве број 16-18 испод храма СВ. Саве у Београду недељом од 9.30 до 11.30, Тамо је најпознатији Клуб филателиста у Србији. 50-60 проверених сакупљача и трговаца нуде свој материјал. За свакога ће се пронаћи нешто.
 
Da li da poništenu, falcovanu i čistu istu markicu brojim kao 1 ili kao 3 komada,

gde mogu da nadjem u pdf-u svež cenovnik Michel za markice Jugoslavije po godištima,

više sam za razmenu od kada su plate realno oslabljene,

hobi je jedan vid bekstva od realnosti koji je neophodan da se sacuva zdrav razum, da se mozak

refrešuje ili resetuje od nakupljenih utisaka koji nam na zalost ne donose previše radosti,

sve najbolje
 

Back
Top