Jeste li pobedili neki svoj porok ? Kako ?

Sve je stvar ogromne volje da se nečega odreknete, morate da imate dobar razlog za to. Moj vam je savet da zadate sebi svakog dana po neku aktivnost odnosno ustručavanje, koje će imati veze sa vašom lošom navikom/porokom i primenjujete to svaki dan. Prvo postepeno, na primer ako dnevno pijete po 3 čaše koka kole, smanjite prvo na 2, pa tako dalje... Uz to obavezno instalirate neku aplikaciju koja će vas opominjati da to nešto uradite/ne uradite, ili jednostavno zapisujete u svesku i navijate alarm.

Isto tako, ako ste previše naviknuti na koka kolu na primer, jednostavno je samo nemojte kupovati. Neka vam ne bude u kući tu negde za svaki slučaj, jednostavno je nema, i nemate izbora, počenje vremenom da vam se smanjuje potreba za tim. Ja sam tako potpuno izbacila sokove, jednostavno ih nismo kupovali u kući više, i vremenom sam izbacila tu potrebu, sad i kad mi se nudi, ja prosto prirodno posegnem za vodom...

podrazumeva se da nema postepeno ako ih izbacis iz korpe i zaobilazis rafove
 
Moj porok su mace i nikako da ga se okanem... poslednji slucaj :cry:

elem... imali moja maca i ja neke goste i krenuli rano u maxi po mesiste, pice i djakonije... i na kasi kasirka mi trepce i kaze: komsija a jel' ste vi penzioner?
hbt ja zatecen, iza red sve neki jadni penzosi samo sto ne krepaju, ne mogu da stoje a ja odbrusim....a jel' vam ja licim na fosila hbt a ona ma komsija breee popust imate ako ste penzioner... ma kaki bre popust, jel vidis ovu macu pored mene, na sta vam ona lici, da se muva sa matorcima je li? ...a iza negde tamo u redu oko sremskih karlovaca, domundjavanje pa komentari.... sramota i on ce jednog dana ovako kao mi...a vidi nju smizlu, al' se utegla i na stiklama a nije ni 9 ujutru

tu ja popizdim okrenem se i iskrljestim pa reko'... MOLIMMMM!!! a oni svi :flert: ma salimo se mi gospodine..... a sad gdin mamu vam eb.... e onda mi djavo ne da mira pa pitam kasirku.. a kolko je taj popust, a ona kaze zehn prozent... :lol: tu ja poco opasno da se preracunavam, na 13 soma ako je na neto to je oko 1300 kinti, trines' tiketa za engleze hbt, nije za bacanje.. i kazem... JESAM! PENZIONER SAM!!! provalili ste me :lol: ...i dodam... i to invalidski te dignem nogu ko da mi je drvena na kasirkin pult, ko ono de niro i samo sto nisam ko on vrisnuo anciooo.... ovaj srebrenica.. :lol: a kasirka, ma nemojte komsija da se stidite, popust je popust.... a lepa vam je cerka, sta studira? tedo jda kazem tucanje kitova u kongu al samo mi fali jos to sranje da se i sa njom nagnavam.... a maca samo guta knedle i kroz zube sikce, hebacu ti sve po spisku kad dodjemo kuci :rotf:
 
Vecina ljudi misle da su i sami hriscani, a kad neko bas jeste hriscanin a onda se, kao sto sleduje, cesto i moli i ponasa hriscanski, oni kazu: ovaj je previse hriscanin... Kao da je to porok. Porok je uopste biti pristalica ijedne vjerske zajednice o cijem ucenju ne znas bas sve tako da sam pobijedio porok Katolicanstva, shvato da je to Satanizam.
 
Благо вама са вашим пороцима. Барем већини. Ја сам успјео да се ријешим коцке. Сваку могућу игру гдје су могле да се добију паре сам играо. Задњих пар година су то у главном биле слот машине,сваки дан. Ево сад већ шест мјесеци не играм ништа,чак ни спортску прогнозу. Јбг,нема се пара. ????

Pa kad si sve prokocko :D
 
Može.

Ustvari problem i jeste u tome što u mom slučaju taj lep život podrazumeva alkohol.

Koimoy će mi život bez pokojeg pivkana ispred dućana kad se vraćam iz atara ili bez dobrog špricera nedeljom posle ručka.
Rakija pre jela se naravno podrazumeva.
tu se u potpunosti slazem
a gde ja alkohol tu je i muzika a gde je muzika tu su i zemske...
 

Back
Top