Jeste li pobedili neki svoj porok ? Kako ?

Оставити пиће. цигаре, кафане и престати јурити сојке није никакав проблем ако знаш да управљаш својом вољом., Осмишљавање мотива мотивација је један од најбитнијих фактора у управљању својом вољом. Мотив зашто желиш да се одрекнеш порока мора бити много јачи од мотива због којих негујеш порок. Одлучност, је чврсто држање онога шта смо решили да учинимо у противном имаћемо апстиненцијалну кризу. Не смемо заборавити мотив јер кад нас ђаво тестира нећемо имати чиме да се одупремо и пашћемо. Ама ту још ситница, кад паднете открићете и сами шта је још битно и где сте пали. Рецимо: алкохол слаби карактер и човек постаје неодлучан па се лако падне.
Како год телесни пороци су мала деца за духовне пороке. Не лагати, не маштати о туђим женама, не судити другима, завист, охолост, љубомора,итд. Кад то победиш онда си направио нешто!!!:deda:
 
Надам се да ћеш упознати све чари гастритиса. Ја јесам. ****** те Кола.

Jedan od poroka ovog naroda je da kad fasuje grip jedva čeka da udje u gradski prevoz da zarazi druge umesto da smrdi kod kuće.
Tako i Dragor - dobio gastritis od Coca Cole pa da dobiju i ostali.

Dragore, za gastritis treba mnogo faktora tako da coca cola nije glavni razlog

- - - - - - - - - -

Ја га викендом уопште не носим са собом. Јесте упаљен, али није код мене. Па жив и здрав.

Dugo sam na ovom forumu, tako da znam da će mi se jave časni izuzeci pa sve da napišem kako žene uvek čučnu kad pišadu
Živi bili pa pročitali
 
Jedan od poroka ovog naroda je da kad fasuje grip jedva čeka da udje u gradski prevoz da zarazi druge umesto da smrdi kod kuće.
Tako i Dragor - dobio gastritis od Coca Cole pa da dobiju i ostali.

Dragore, za gastritis treba mnogo faktora tako da coca cola nije glavni razlog

- - - - - - - - - -



Dugo sam na ovom forumu, tako da znam da će mi se jave časni izuzeci pa sve da napišem kako žene uvek čučnu kad pišadu
Živi bili pa pročitali

Стварно чудо невиђено. Могу без телефона.
 
Evo ja pokušavam da se manem Kokakole ...
Ne ide !

Ja pokušavam već treći put da odem sa ovog foruma, ali ne mogu nikako da odem iako jedva čekam.

Koka-Kolu je lako ostaviti, samo ne piješ. Zameni kiselom vodom. Zatim običnom vodom. Posle toga nećeš ni pomirisati Koka-Kolu nakon nedelju-dve. Ako je konstantno piješ, možeš imati problem sa lučenjem želudačne kiseline.

Cigarete, recimo, sam ostavio ali povremeno zapalim cigaru (tompus).

Ne konzumiram jaja, recimo. A ni testenine. To su veliki poroci koji izuzetno goje.
 
Evo ja pokušavam da se manem Kokakole ...
Ne ide !
Onda je to na bazi psihe, a ne sastava materijalnog kokakole i psihoakativnih supstanci u njoj, niti ukusa.
Jer...kako bi ti ostavio heroin (evo ima godinu kako sam ostavio godinu ipo možda) kad kokakolu ne možeš? Aludiraš li na kokain? Onda nikad nemoj da uzmeš od kokaina nešto jače, jer teško ćeš se skinut kad ne možeš ni sa kokaina...On je laka droga, po mom nekom mišljenju hašiš je jači od kokaina...
 

Back
Top