Тенис под лупом медија

Одбрана Пепеа Имаза
Најомраженији члан Ђоковићевог тима истиче да та сарадња траје више од четири године и да никоме није сметала до Бекеровог одласка. – И Гебхард Грич брани Шпанца
Аутор: М. Ковачевићчетвртак, 29.06.2017. у 22:00
pepe.jpg
Пепе Имаз: „Нисам крив за Ђоковићеву кризу” (Фото Твитер)


Откако је Новак Ђоковић престао да побеђује, Пепе Имаз је постао најомраженија особа у његовом штабу.
Парадокс је да је мото бившег шпанског тенисера и тренера „љубав и мир” донео углавном мржњу и немир навијачима, баш као и нови ритуал нашег тенисера – „слање срца” публици после победе.

http://www.politika.rs/scc/clanak/383965/Sport/Tenis/Odbrana-Pepea-Imaza
 
Ne moze bez NOVAKA ..

"Nova beba treba da stigne u kuću Đokovića krajem avgusta, početkom septembra.
Mislim da bi Novak trebalo da odmori malo od tenisa posle Vimbldona, da se se posveti tim stvarima.
A onda da trenira kao ludak, kao što su to učinili Nadal i Federer, nekih pet, šest meseci.
Prosto, treba da se usudi da uzme odmor i time omogući sebi priliku da popravi svoju igru i poboljša određene detalje", rekao je Vilander.
 
Mekinro uporedio Novaka sa sportistom koji je nedavno uhapšen

Prvo ga je hvalio i rekao da je jedan od najboljih, ali...
Mekinro je promenio ploču i onda je kao komentator meča,
Đokovića uporedio sa Tajgerom Vudsom.

Osoba koja mi odmah padne napamet kada pomislim na Novaka
je ovaj golfer. Imao je problema sa svojom suprugom, deluje da je
potpuno ispao iz šina i da nikada nije bio ni blizu onog igrača od
ranije - rekao je Mekinro.


http://sport.blic.rs/tenis/neumesno...sa-sportistom-koji-je-nedavno-uhapsen/gk9bgf7

Moj komentar na Mr. Mekinroa:
Matori se.reš kvake. Počeo si da duvaš u istu tikvu sa Vilanderom.
Umesto tikve promenite i duvajte u nešto bolje.A ako toga nema kod
vas ima toga dovoljno u Srbiji.
 
Poslednja izmena:
„Kada gledam Novaka, odmah mi na pamet pada Vuds.
Isto je imao problema sa ženom, nakon kojih je iskočio iz šina i nikada više nije bio sjajan sportista kao pre.
Sada se isto događa sa Novakom.
Porodični problemi van terena potkopavaju njegove pokušaje da se vrati u formu.
Na njegovom licu se vidi da nije isti onaj čovek od pre.
Kod Đokovića problem nije fizički nego mentalne prirode“, kaže Mekinro.

„Čuo sam za njegove komentare, ne uzimam lično.
Njegovo je pravo da kaže šta hoće, ne samo on nego svi.
On je to pravo stekao svim što je postigao.
Ne uzbuđujem se, verujem da nije bilo loše namere.
Džon je poznat po takvim izjavama koje često nisu politički korektne...
Takav je i uvek smo se lepo slagali, lepo je govorio o meni, čak smo i trenirali zajedno na US openu pre nekoliko godina“, rekao je Novak....

https://www.krstarica.com/wp-content/uploads/2017/04/jelena-1.jpg
 
2ThktkqTURBXy8yNDA3NDZkOGRkNTI4MzliNjcxNWRjNTZhOTc3ZmFiOS5qcGVnk5UCzQMUAMLDlQLNAdYAwsOVB9kyL3B1bHNjbXMvTURBXy8xZDc0Y2I0MTcwNTk1MDQzNjYyOWNhYmQ2MDZmNTBmNi5wbmcHwgA


"Đokovića pratim više od 10 godina, ali nikad ga nisam upoznao.
Teško ga je pročitati, što je čudno, jer malo tenisera izgleda zabrinuto i depresivno kao on.
Gledajući Federera ili Nadala jasno je mišljenje o njima, za razliku od Đokovića.
Bio je klovn, imitirao igrače da bi zasmejao ljude, iritantan, glumio je povrede, bio moralista, dijetalni guru, političar, gubitnik, genije...", napisao je Filips za prestižni list.
 
"Uopšte ne vidim kako da se njih dvojica ne vrate tamo gde su bili.
Sada, koliko će biti dobri i koliko će to uticati na njih, uz to dolazi i drugi i mlađi, ali mislim da Mare i Nole imaju još mnogo toga da kažu u muškom tenisu.
Želim im što brži povratak, da se nađu i u glavi i u igri, kao i da povrate uživanje koje su imali, pa će tenis s njima ponovo biti zanimljiviji", rekao je Ivanišević.
 
Na pitanje izveštača sa US opena gde vidi Novaka Đokovića kada se oporavi od povrede, Vilander je odgovorio:

“Tu za mene postoji samo jedno pitanje – “da li Đoković želi da se vrati?”
Ako je odgovor potvrdan, onda će biti ponovo u vrhu.
Nemam nikakvu dilemu što se toga tiče.
Ako budemo imali posvećenog Đokovića, koji će biti ponovo besprekorno spreman, i ako imamo Novaka koji je mentalno jak, onda je jasno da će se ponovo boriti za velike titule.
Dilema je samo da li on posle svega što je uradio u tenisu ima želju da to uradi. Sve je na njemu”


attachment.php
 
Nedostaju mi takmičenja, kada se vratim na teren biću u vrhunskoj formi...Izjavio je Novak Djokovic. :heart::heart::heart:

"Radim kondiciju svaki dan, trudim se da budem u formi.
Već je prošlo dva meseca, a ja u životu nisam imao više od mesec dana bez reketa.
Tako da mi je ovaj period dobro došao.
Nedostaje mi takmičenje, ali ne do te mere gde ne znam šta ću drugo da radim.
Imam pregršt lepih stvari u životu trenutno koje mi se dešavaju.
Naravno, najlepša je to što smo Jelena i ja po drugi put postali roditelji.
Najviše sam okupiran familijom i tim osećanjima koje doživljavamo"

"Treniram, aktivan sam, sa svim roditeljskim dužnostima i odgovornostima, srećan sam i ispunjen u životu i drago mi je što imam ovih pet-šest meseci da organizujem život, postavim neke temelje i za svoju igru i telo, za narednih ne znam koliko godina.
Volim da kažem da je to deset godina, pa videćemo koliko će sve to da traje u profesionalnom tenisu. Kraj mi nije na vidiku.
Želim da pomeram granice, da nastavim da se usavršavam, koliko god da sam do sada postigao svestan sam da ima još mnogo toga što mogu da uradim i usavršim. Ima elemenata u igri u kojima ima mnogo prostora za napredak. Iako možda drugi to ne vide, ja to vidim, baš kao i moj tim, tako da ima dosta prostora i vremena kojima ćemo se posvetiti, u analizi moje igre. To je prvi put da imam vremena da postepeno podižem nivo i kondicije i igre, i da se psihički spremim, da kada uđem u novu sezonu da ću biti na svom vrhuncu"
 
Nadal žestoko isprozivao Federera na Australijen openu...

Beneficije koje organizator Australijan opena ukazuje Rodžeru Federeru ozbiljno su zasmetale njegovom velikom rivalu Rafaelu Nadalu, prenose sportski mediji.

Dok se većina igrača ozbiljno muči igrajući po najvećim vrućinama u popodnevnim časovima, Švajcarac Rodžer Federer ima garantovane termine u večernjim časovima kada je Sunce na samom zalasku.

„Nije bezbedno. Nekad je previše vruće i može biti opasno po zdravlje.
Nije lepo videti igrače da toliko pate na terenu“, rekao je Nadal dodavši da je ogromna razlika između igranja u dnevnom i večernjem terminu.
„Jedan slobodan dan ne pravi veliku razliku.
U istim si uslovima kao protivnik.
Ako moraš da igraš sledećeg dana, da li ćeš igrati preko dana ili uveče će već napraviti razliku.
Opasno je jer nekad možeš da izgubiš kontrolu nad telom zbog vrućine.
Naravno, postoje igrači koji igraju češće uveče“, rekao je Nadal.
 
Rodžer Federer je na terenu skoro uvek smiren i retko ga vidimo da izgubi živce, ali to se dogodilo danas tokom meča sa Tomasom Berdihom.

Švajcarac tokom dosadašnjih mečeva na Australijen Openu nije imao većih problema, ali je Berdih na početku meča postavio svoj tempo igre i poveo sa 3-0 u gemovima. Tokom servisa Čeha za osvajanje prvog seta, pri rezultatu od 5-3, 19-struki osvajač Gren slem titula, je imao prve dve brejk lopte u meču.

https://www.krstarica.com/sport/uve...li-kada-mu-padne-mrak-i-federer-zagrmi-video/

Federeru je rečeno da je ostao bez jednog čelendža, a ta odluka dodatno ga je iznervirala.
 
Федерер и Фелпс у истој причи
Пет Кеш и Грег Руседски међу огорченима због повлашћеног статуса Швајцарца и финала под кровом у Мелбурну, Матс Виландер отворено заговара промену терена, да би шампион „могао да игра још три-четири године”
Аутор: Марјан Ковачевићсреда, 31.01.2018. у 08:57
sp01b021-teniska-cetvorka.jpg



На месту директора турнира „убрзао бих терен”, да би Роџер Федерер могао да игра још три-четири године. Он је вероватно најбоља ствар у професионалном спорту – рекао је Матс Виландер на примедбе да су организатори у Мелбурну свесрдно помагали свом шампону.
У речима бившег тениског аса и садашњег коментатора „Еуроспорта”, који се никада није трудио да сакрије комерцијалне мотиве свог навијања, сабрано је готово све што је остало „са друге стране” бриљантног спортског рекорда, 20. највеће титуле Швајцарца, освојене у 37. години. Од тога да је Федерер врхунска „спортска роба”, до отвореног заговарања да му треба помоћи да и даље побеђује – јер је то у интересу и тениса и тениских организатора.

http://www.politika.rs/scc/clanak/397461/Sport/Tenis/Federer-i-Felps-u-istoj-prici
 
WOxk9lMaHR0cDovL29jZG4uZXUvaW1hZ2VzL3B1bHNjbXMvTXprN01EQV8vNWNhMGZhOTMzYTAxNTZjNTgyM2VlMjI1ZTc5ZWNjZjUuanBlZ5GTAs0CQgCBoTAB


Ovaj Sinsinati ne spada u najveća nadmetanja na svetu.
Najvažniji su grend slemovi, ali to je Đoković već sve odavno poosvajao.
I to ne jedan od njih - jednom, već sva četiri, a ukupno 13 puta.
Onda je “bacio oko” na druge po snazi turnire, one iz masters serije.
I, još od 2007. je to prikupljanje trofeja sa turnira koji donose po 1.000 ATP bodova...
Sampionu trajalo - a da naš najbolji sportista nije uspeo da ih kompletira.
Od njih devet, jedan mu je izmicao, baš ovaj u Sinsinatiju.
Pet dosadašnjih finala, pet opštenarodnih tragedija koje su imale radni naziv “Pa, kako, bre, ne može baš taj da uzme?!”.
Svake godine kada bi Đoković otišao u taj Ohajo, svaki treći ponedeljak u avgustu donosio bi u jutarnji prevoz, na pijace, u radne kolektive ili na obična viđanja sa društvom - analizu pada u Sinsinatiju.

I nije to jedini slučaj kada bi Nole osvojio srpsku svakodnevicu.
On je za nas ovdašnje više od tenisera.
Više od sportiste.
O Novaku se razgovara kada se priča o fudbalerima.
Kada se razmenjuju recepti.
Kada se komentarišu međususedski odnosi.
Kada se priča o humanitarnom radu.
Pridruženi je član svake porodice u Srbiji.
Volimo ga. Ma, obožavamo ga. Besni smo. Sve mu opraštamo. Samo da pobedi.

- Bio sam kod Srba u Rumuniji kad se začuo veliki plotun i vatromet.
Pitao sam šta je to?
Kažu: pobedio Đoković.
Nole je ceo svet sveo na teniski teren i njegove pobede.
Širom planete gde god živi naš narod slave se Đokovićevi uspesi - rekao je za “Blic” književnik Matija Bećković.

 
novak-djokovic-us-open-750x430.jpg


Prestižni američki magazin ***Njujorker*** osvrnuo se na ogromni trijumf Novaka Đokovića na US Openu...
Ali i neosporivu činjenicu da srpski teniser uopšte nije miljenik njujorške publike, poput Del Potra ili Federera.
U tekstu pod naslovom „Đoković u Njujorku nije najvoljeniji igrač, ali je najbolji“, autor je analizirao finalni meč, ali i vrlo nesportski odnos navijača na tribinama Artur Eš stadiona.
Tekst prenosimo u celosti.


Novak Đoković vraća servise svojih protivnika u teren i to mnogo njih, više od bilo kog drugog tenisera na turu, kada igra dobro.
On je najbolji riterner trenutno, verovatno i najbolji ikada.
Njegovi riterni nisu predivni niti spektakularni, ali to ni treba da budu.
On se retko kad i trudi da riterne pretvori u vinere.
Ti njegovi udarci jednostavno – a nisu nimalo jednostavni – služe za neutralisanje poena.
U snažnom tenisu kakav se igra danas, igrač na servisu uvek pokušava da prvim servisom pogodi as...
Ili, češće, da odservira ne predubok udarac koji će mu biti vraćen na forhend.
Jer forhend je udarac kojim većina igrača najjače i najtačnije pogađa i server odatle može iskontrolisati poen...
Sto dalje znači da mu se otvara put za viner ili mogućnost da protivnika natera da trči i podlegne pritisku.

Đoković svojim riternima onemogućava da server preuzme kontrolu.
On vraća loptu na sredinu terena ili na protivnikov bekend, i to duboko, skoro na osnovnu liniju.
To se kod Đokovića naročito događa na drugi servis protivnika. Odatle, poen može osvojiti bilo ko.

U nedelju, u finalu US Opena, Đoković je igrao protiv Argentinca Huana Martina Del Potra, jednog od najboljih servera.
Đoković je pobedio sa 3:0 u setovima, 6-3, 7-6 , 6-3...
Tako osvojio treću titulu na Otvorenom prvenstvu Amerike i četrnaestu Grend slem titulu ukupno.
Vratio je čak osamdeset procenata Del Potrovih servisa u teren i osvojio poene na preko pola protivnikovih drugih servisa.
To je ono što je presudilo pobedu.


- - - - - - - - - -

9c9ac079.640x360_rss-750x430.jpg


Neutralisanje servisa je mudrost. Ali ne preterano zanimljivo. To je metodski pristup i ponekad se dešava da oni koji baš i nisu ljubitelji belog sporta kažu: „Kako možeš da gledaš tenis?“. Muško finale, u većem svom delu, bilo je turobno, poput vremena koje je uticalo da krov na Artur Eš stadionu bude zatvoren. Bilo je previše razmena u kojima su igrači samo udarali lopticu i trudili se tek da je prebace preko mreže, naročito u onim neutralisanim poenima na servis Del Potra. Bilo je desetina neiznuđenih grešaka na obe strane, često, neočekivano, u tim dugim razmenama. Bilo je nekoliko neverovatnih poena. Del Potrova publika vikala je „Ole, ole, ole, ole, DEL-po, DEL-po“ posle skoro svakog poena. Delpo je miljenik publike u Njujorku, uprkos činjenici da je pobedio njihovog voljenog Rodžera Federea u finalu 2009. godine, ili možda baš zbog toga. On je nežni div, žestoko takmičarski nastrojen humanitarac, i opšte je poznato da obožava da se grli. I Đoković voli da grli protivnike, ali od njujorške publike nije dobio naklonost, bar u onih šest finala u kojima sam ga gledao uživo nije (a igrao je osam ukupno). Prihvatanje da, ali ljubav nikako. On je Ivan Lend ove dekade. Ali Lendla nikada nije bilo briga da ga publika voli.

I pored toga, Đoković je radio svoj posao, blokirajući navijanje publike koje je uticalo na greške na prvom servisu, i povike i podrugljive komentare tokom drugog servisa (a bilo je i gorih situacija: u finalu sa Federerom, tokom pauze zbog kiše, pijana masa je urlala poput huligana na utakmici). U osmom gemu prvog seta, na Del Potrov servis pri rezultatu 3-4, Đoković je imao brejk loptu na 40-0. Ja sam sedeo iza Krega O’Šenasija, koji je godinama pisao o teniskoj strategiji i nedavno je bio deo Đokovićevog stručnog štaba, prikupljajući podatke i vodeći računa o taktici. Oduševio ga Đokovićev ritern na brejk loptu i povikao je „Dublje, dublje, dublje“.

Đokovićev ‘najđokovićevski’ potez desio se u četrvtom gemu trećeg seta. U prethodnom setu Đoković je sa Del Potrom odigrao taj brejk i dobio set, ne samo odličnim riternima već šaljući loptice na protivnikov bekend kome sada nedostaje žestina i promena pravca kojom se nekad odlikovao, a kao posledica brojnih operacija na levom zglobu. U četvrtom gemu trećeg seta, Đoković je vratio težak i nizak drugi servis i izašao napred za volej viner i odbranio servis od skoro 205 km/h, započevši razmenu koja će mu na kraju doneti brejk loptu, da bi zatim Delpov servis, drugu brejk loptu, vratio protivniku u noge, nateravši ga tako da potvrči unazad i izvede iznuđeni, brzi forhend, koji je Đoković zatim vratio pre nego što je loptica pala na zemlju, postigavši tako viner. Iako će obojica kasnije u setu razmeniti još servis brejkova, meč je zapravo prelomljen baš tada. A ta tri sata igre, što je predugo za tri odigrana seta, činilo se da traju mnogo duže. Ali nije bilo drame, samo sveprisutni osećaj neizbežnosti. A Đoković upravo tako postiže ono što dobija.

Imao je zaista neverovatno leto. Osvojio je Vimbldon, a sada i US Open. Ima 14 grend slem titula, i izjednačio se sa Pitom Samprasom. Još jedan trofej ga deli da se pridruži Federeru i Nadalu u top tri tenisera sa najviše osvojenih gren slem titula – za slučaj da vam je potreban još koji dokaz da živimo u zlatnoj eri muškog tenisa. Kada sam u martu poslednji put gledao Đokovića na terenu, ispadao je u drugom kolu Indijan Velsa i to od kvalifikanta, lakat mu se oporavljao, a i te kako mu je nedostajalo samopouzdanja. Sada iz Nujorka odlazi kao treći najbolji teniser sveta, iza Nadala i Federera. Ali svaki od njih jasno zna, na svoj način, ko danas igra najbolji tenis. Oni Đokovićevi riterni označili su njegov povratak.
 
Monika Seles -Mala MO je izjavila ...

"Novak je u 'prajmu', kako mi to u Americi volimo da kažemo.
Fizički i mentalno je na vrhuncu i mislim da na tom nivou ima još sigurno pet godina, ako hoće da trenira i zadrži fokus kakav ima sada.
Tek sada kreće ka istoriji", rekla je Selešova za RTS u Monte Karlu uoči ceremonije "Laureus" nagrade.
 

Back
Top