LJUBOMORA DRZAVNIH PRAVNIH FAKULTETA

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

serb_pagan

Domaćin
Banovan
Poruka
4.442
studiram na pravnom fakultetu univerziteta union u beogradu (raniji fakultet za poslovno pravo).nedavno se javila inicijativa necega sto se zove "konferencija drzavnih pravnih fakulteta" da se samo njihovim studentima dozvoli polaganje pravosudnog ispita.nama se ovo cini kao ocigledna nepravda,jer iako mozda ima pravnih fakulteta koji posluju po principu "stapa i kanapa" kod nas definitivno nije tako...predavanja se odrzavaju u potpuno novim i visokoopremljenim amfiteatrima,polaganje ispita nije mnogo lakse nego na drzavnom pravnom,nasi studenti su na takmicenjima u pravnim vestinama uvek u vrhu...takodje da pomenem eminentne predavace kao sto su prof.Vladimir Vodinelic,njegova supruga Vesna Rakic-Vodinelic, bivsi presednik vrhovnog suda Leposava Karamarkovic,bivsi sudija vrhovnog suda Zoran Ivosevic i veliki broj uvazenih pravnih strucnjaka...
da ne poredim uopste nas fax sa kragujevackim ili pristinskim..

ova ljubomora korumpiranih drzavnih fakulteta prelazi sve granice,resili su da udare na nas "teskom artiljerijom" pa makar takav predlog bio neustavan i diskriminatorski...

slazem se da nezavisna komisija treba da izvrsi ponovnu akreditaciju svih (i drzavnih i privatnih) fakulteta,ali ovaj predlog predstavlja vrhunac cinizma drzavnih pravnih fakulteta...kada se dobro zna kako se tamo kupuju i prodaju ispiti
 
toskana:
a da pitam ja tebe, što ti nisi upisao državni faks? Možda zato što je mnogo teži za prolaz, pa šta veliš "ajd' da platim (na privatnom) sigurno ću ga završiti" ?

bio sam na drzavnom pravnom 4 godine,zavrsio prve tri..onda mi se sve smucilo,ona njihova izivljavanja,smucilo mi se da gledam kako nepismeni debili za 300-400 evra polazu ispite dok se ja mucim po 12 sati dnevno uceci..ovde imamo nastavu preko celog dana,profesori su predusretljivi,nisu "nedodirljive velicine" ko na drzavnom...

i nemoj da pljujes lepu...lepa je car i veliki strucnjak,jedan od najboljih profesora na faxu
zaboravio sam da pomenem vojina dimitrijevica,dragora hibera,milana parivodica,dragoljuba popovica (inace sudiju u strazburu),jakova radisica (i danas se po njegovoj knjizi uce obligacije na pravnim fakultetima)
mislim,pricas o nekim stvarima, a niti si bila na nasem faxu,niti videla kako se polazu ispiti...ja sam za to da dodje komisija,neka i TV snima polaganje ispita,videlo bi se da ko polozi zna to sto je ucio
ne znam samo zasto se toliko bunite...pa ako ja znam polozicu pravosudni ispit,prosta stvar...ako ne znam necu,i to je to...

p.s. ne samo da su profani ljubomorni,vec i studenti koliko vidim
 
maki.c:
Bila juce na faxu i potpisala peticuju,naravno.
A to da profesori sa "naseg",tj. drzavnog faxa tezgare je, po meni,krajnje diskutabilno.I naravno da poznam ljude koji su na privatnom faxu,cini mi se da se nesto i ne ubijaju od ucenja

ne samo da vas ti profani tamo maltretiraju i ponasaju se prema vama kao da ste stoka,vec vas i zloupotrebljavaju u svrhu promovisanja svojih neustavnih i diskriminatorskih ideja...zaista necuveno...a vi ste,izvini na izrazu,jos vece ovce sto podrzavate njihove sulude zamisli...terace ih ovi nasi do suda u strazburu...ako uspeju da prodju sa tom idejom na ustavnom sudu,u sta sumnjam
mesaju vas u stvari o kojima pojma nemate,niti ste ikada videli nasu skolu,niti znate kakvi su nam ispiti,a vec imate predrasudu da smo truba...sto se mene tice,najvazniji kriterijum treba da bude jedino ZNANJE,koje cemo mi i pokazati na pravosudnom ispitu.

p.s.znaju profe sa pravnog da ce nas fax uskoro biti prvi u srbiji,pa na sve moguce nacine pokusavaju da nas srozaju pre nego sto prva generacija izadje sa fakulteta...znam dosta ljudi sa pravnog koji bi se sutra prebacili kod nas kad bi imali novca za skolarinu...jos su profani sa drzavnog napunili glavu studentima drzavnih fakulteta,kao tamo su bogatuni,kupuju diplomu i slicne gluposti.po starom dobrom komunistickom maniru,poslati "proletere"na "burzoaziju"...zao mi je sto moje kolege sa drzavnog ne uvidjaju tu njihovu prevaru i sto vas instrumentalizuju u njihovom interesu
 
Znaci ja sam ne-znalica!Dogurah do apsolventskoh i saznadoh ne samo da me nicemu nisu naucili nego i da sam ovcica.Bas ti hvala kolega!
Usput receno imam para za privatni ali se ni u ludilu ne bih prepisala.Pogotovo ne sada,na korak do diplome.
p.s. Prema meni su svi profesori bili korektni,a i prema ljudima koje ja poznam.A da se razbijam od ucenja razbijam se,istina.Ali da bih znala a ne samo da bi prosla
 
maki.c:
Znaci ja sam ne-znalica!Dogurah do apsolventskoh i saznadoh ne samo da me nicemu nisu naucili nego i da sam ovcica.Bas ti hvala kolega!
Usput receno imam para za privatni ali se ni u ludilu ne bih prepisala.Pogotovo ne sada,na korak do diplome.
p.s. Prema meni su svi profesori bili korektni,a i prema ljudima koje ja poznam.A da se razbijam od ucenja razbijam se,istina.Ali da bih znala a ne samo da bi prosla

ne znam gde si ti procitala da sam rekao da si neznalica? samo kazem da ja nisam neznalica,i da cu svoje znanje pokazati na pravosudnom,i ne znam zasto nekom smeta to...pogotovo kolegama,slazem se da ZNANJE treba biti osnovni kriterijum..
a po kom pravu ti profani misle nama da zabrane da pokazemo svoje ZNANJE na pravosudnom ispitu?rekao sam ti ,ako ne znam,necu poloziti pravosudni i to je to...

p.s.ako si toliko dobar pravnik,kazi kako takva odluka moze da bude u saglasnosti sa ustavom?
 
Pa ZNANJE se po tebi stice izgleda samo na privatnom.Inace ne znam zasto bi se neko na cetvrtoj prebacio sa drzavnog.Kao sto rekoh poznam neke ljude na privatnom i znam njihovo znanje, veoma dobro.A i novcanu situaciju.
Gde sam ja napisala da sam pravnik.Ja sam jos uvek samo student prava.Dosta meni treba jos do zvanja "dobrog" pravnika.Pa makar jos dve godine prakse.Ne znam ja ko koga zloupotrebljava,da li "nas" nasi ili "vas" vasi profesori.Mislim novcano.
 
serb_pagan:
bio sam na drzavnom pravnom 4 godine,zavrsio prve tri..onda mi se sve smucilo,ona njihova izivljavanja,smucilo mi se da gledam kako nepismeni debili za 300-400 evra polazu ispite dok se ja mucim po 12 sati dnevno uceci..ovde imamo nastavu preko celog dana,profesori su predusretljivi,nisu "nedodirljive velicine" ko na drzavnom...

i nemoj da pljujes lepu...lepa je car i veliki strucnjak,jedan od najboljih profesora na faxu
zaboravio sam da pomenem vojina dimitrijevica,dragora hibera,milana parivodica,dragoljuba popovica (inace sudiju u strazburu),jakova radisica (i danas se po njegovoj knjizi uce obligacije na pravnim fakultetima)
mislim,pricas o nekim stvarima, a niti si bila na nasem faxu,niti videla kako se polazu ispiti...ja sam za to da dodje komisija,neka i TV snima polaganje ispita,videlo bi se da ko polozi zna to sto je ucio
ne znam samo zasto se toliko bunite...pa ako ja znam polozicu pravosudni ispit,prosta stvar...ako ne znam necu,i to je to...

p.s. ne samo da su profani ljubomorni,vec i studenti koliko vidim

Crni covece sta si ucio po 12 sati :lol:

Sto se Leposave tice, ja sam u praksi ali se nisam susretala za sada sa njenim radom, mada sam od ljudi koji jesu cula samoreci hvale za njen rad i poznavanje prava...tako da...Hiber je bezveze profesor...neki profesori predaju na oba faksa...

Kolko god da pljujete profesore na pravnom(a neki od njih i jesu za pljuvanje) ne zaboravite i da je Vodnelic bio ekstra zayeban profesor na ispitima dok je bio na drzavnom faksu...postavljao po 4 pitanja na isitu, i da niko nije hteo da polaze kod njega...ybga, moglo mu se...

Ja sam postdiplomac drzavnog faksa i nemam nista protiv toga da polazu pravosudni ako su u stanju da ga poloze...pod uslovom da su komisije za sve fakultete za polaganje pravosudnog iste...da nema posebnih ispitivaca za bivse studente privanih fakulteta, dakle. Ako su ovi uslovi ipunjeni nemam zaista nista protiv mada generalno nemam pozitivno misljenje o privatnim fakultetima.
 
Bogami, ja se na drzavnom mucim, al se mucim zato sto ja tako hocu !

1. sve ljude koje poznajem da su se prebacili na privatni, svi su otisli zato sto su SLABI (citaj : PROPALI !!!) studenti, a ne zato sto im se vise svidja da placaju 1600 evra privatni

2. moja drugarica za 3. godine na drzavnom Pravnom nije dala NI JEDAN !!! ispit, a na privatnom evo daje i daje, po nekoliko za jedan rok !! Pa ko je sad tu blesav i lud ?! :shock:

3. pokazala mi je knjige.. Neke skriptice i slikovnice ---veeeeelikooo znanje moze iz toga da se dobije :?

4. sramota je sto takvi jadni fakulteti uopste i postoje !!

5. danas sam potpisala tu peticiju sa velikim zadovoljstvom !!
 
nas ne maltretiraju za gluposti ko na drzavnom,na prvoj i drugoj godini su ionako prosti ispiti(kao i na drzavnom)..pretpostavljam da ti je drugarica prva ili druga godina...ima da se opusta dok ne dodje kod Vodinelica,leposave ili Zlatka...videces je onda
ovaj tvoj post mogu da okakakterisem kao cistu mrznju i zavist,etiketiras sve studente privatnog pravnog kao supljoglavce...ne kazem da su svi pamet i znanje,ali znam dosta ljudi koji su pravni prosli opusteno uz vezice i podmicivanje profesora...pa bar to nije nikakva tajna...ti ili to ne vidis,a ako ne zelis da vidis to je samo tvoj problem

Pod pretpostavkom da je drzavni pravni bolji od privatnog,kako objasnjavas tu i ukljucivanje nekog prishtinskog,zajecarskog i kragujevackog pravnog,koji su ono tek prica za sebe...
tek tamo nista ne uce i prolazi se ko preko mosta,a pada na stepenicama
 
pazi ovako : ako ti od 1000 studenata vidis 100 losih koji potkupljuju, ja vidim onih ostalih 900 koji se trude i uce --u tome je razlika izmedju mene i tebe..

mene primitivci i glupaci ne zanimaju! njih ima svuda, na svim fakultetima , i uvek ce ih biti !

A svoje misljenje ne bih nikako nazvala mrznjom prema nekom fakultetu, to nikako, nego kao gadjenje sto takav fakultet uopste postoji..

a sto se zavisti tice : na cemu mi sa drzavnog imamo vama da zavidimo ??? Mozemo samo da vas zalimo sto cete tolike hiljade evra da puknete na fakultet :lol: :lol: :lol:

Toliko od mene na ovoj temi..Nemam nameru da se dalje prepucavam sa tobom, dzabe trosim vreme...

Pozdrav & svako dobro !
 
Niko nas na fakultetu ne maaltretira, cak je ono sto se nauci na faksu zanemarljivo malo u odnosu na ono sto se primenjuje u praxi...ucimo sve stoo treba i manje od toga...
Teorije i poneki ispit su recimo za mene kolateralna steta, ali nekome ko ce da se bavi naucnom karijerom, a bice i takvih, ce zatrebati.

Ova tema nije uopste o tome da li je bolji privatni ili drzavni fax...tema je da li treba dozvoliti polaganje pravosudnog ljudima koji su zavrsili privatni faks...
Pravosudni se dugo sprema, obuhvata gotovo celokupnu materiju prava i tesko se polaze...ko ga polozi svaka mu cast...retko ko ga polozi nezasluzeno...

Sta vise, ne drzite me za rec, ali mislim da postoji i nacrt nekog zakona po kome bi stranci koji su zavrsili pravni u inostranstvu i koji poloze pravosudni ovde mogli da se bave advokaturom kod nas...mala je verovatnoca da ce takvih slucvajeva uopste i biti, merice se promilima...ali ako moze neko ko uopste nije zavrsio nas fax, pa moze valjda moze i neko ko je zavrsio privatni fakultet kod nas.

Ne znam cak ni otkud vam ideja da potpisujete neke peticije i iz cega vi uopste izvlacite legitimitet takve eventualne odluke...
Oce li neko da mi objasni zasto ste vi protiv toga, da da dovoljno ubedljive razloge i principe koji bi opravdali takvu zabranu?
Ne svidjaju vam se privatni fakulteti?
Ne svidajuju se ni meni, da imam iole dobro misljenje sad bih bila na privatnom, placam kako okrenem...al' to sto nekome nesto ne svidja i sto se potpisuju peticije nije nikada bio niti bi trebalo da bude dovoljan razlog da bi se to i zabranilo.

Sad da li su uopste takvi fakulteti trebali da dobiju dozvolu za rad od ove drzave, to je vec drugo pitanje...ako su je vec dobili, bar formalno smo ravnopravni...
 
@serb_pagan - zvuchish mi kao ovi 'moderni politichari'... konstantno ponavljash jedno te isto samo drugachije zapakovano a napadash rechenice izvuchene iz kontexta...

shto se tiche faxa nemam pojma... ja ne gotivim prava uopshte, ali neki ljudi vole... imam veoma loshe mishljenje prema privatnim fakultetima uopshte, ali ih ljudi koji idu tamo neverovatno brane... ko kome tu ispira mozak?!?! :rolleyes: ljudi sa drzavnih su makar realni...

i btw od svih ljudi koje znam da su ove godine upisali privatni fax ne znam ni jednu osobu za koju mogu retji da ga je upisala spremna da uchi... svi su upisali to zbog 'ladovine'... i pravo da vam kazem i 'lade se'... boli ih uvo, ne rade nishta a daju sve kolokvijume redovno...

a kad vetj spominjesh prishtinu, zajechar kragujevac ili shta vetj... tamo fakultet namerno snizava kriterijume da bi vishe ljudi proshlo i kao da imaju bolji prosek... e ja mislim da to isto rade na privatnim.. izmedjuostalog...

a shto se tiche pravosudnog podrzavam S_K_V_O... kad su vetj dozvolili da taj privatni fax postoji takav kakav je onda bi trebalo i da ljudima sa privatnog dozvole to shto im je neophodno... i 100% sam sigurna da bi ih bar pola popadalo... a ne po ubedjenjima onoga ko je otvorio temu... on mozda i bi polozio ali ne znam zashto je tako siguran za ostale.... ja bash sumnjam u njih... :D
 
znaju oni vestice to dobro...i koji profa uzima pare na pravnom,i koliko kosta svaki ispit,pa to bar nije tajna...nego tu radi ljubomora,mislim otkud im pravo da traze diskriminaciju ako je moj privatni dobio akreditaciju i dozvolu za rad...
znaci kolege,ZNANJE pa na pravosudni,pa kom opanci,kom obojci to bi bilo fer
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top