Куповина шумског земљишта, да ли се исплати?

Размишљам да купим једну шуму неких 100km од Београда.
Шта мислите да ли је то добра идеја, уложити пар хиљада евра за неколико хектара шумског земљишта?
Imace sigurno sverceri drvima,posto ti je samo 100 km daleko.
 
zavisi

koja suma , koliko gusta , za sta

meni dosta gusta , bagremova suma donela oko 100 metara

po hektaru

Ма тај што је продаје је изгледа обрстио, нисам ишао да видим, али свеједно, да има доброг дрвећа била би скупља. Не купујем ја то на кратке стазе, него ме занима да ли се исплати као дугорочна инвестиција.

- - - - - - - - - -

Imace sigurno sverceri drvima,posto ti je samo 100 km daleko.

То је искључено, шума је у питомом крају а у близини има домаћинстава.
 
Ма тај што је продаје је изгледа обрстио, нисам ишао да видим, али свеједно, да има доброг дрвећа била би скупља. Не купујем ја то на кратке стазе, него ме занима да ли се исплати као дугорочна инвестиција.

- - - - - - - - - -



То је искључено, шума је у питомом крају а у близини има домаћинстава.

Dobro je imati neku povrsinu sume.I nekad kad ti dosadi graja i guzva,odes i prosetas sumom,da se odmoris od svega.Ako se jos poznajes sa susedima okolnih suma,bice ti i sigurna od kradje,jer ljudi koji su blizu,cim cuju testeru,stave sekiru na rame i krenu u obilazak,Pa ako nema nikog,on malo raskrciod ostruge i siblja u sumi,ako se slucajno i nadje neko u sumi,a nije njegova kad vide coveka sa sekirom,vataju dzadu.
 
Ма тај што је продаје је изгледа обрстио, нисам ишао да видим, али свеједно, да има доброг дрвећа била би скупља. Не купујем ја то на кратке стазе, него ме занима да ли се исплати као дугорочна инвестиција.

- - - - - - - - - -



То је искључено, шума је у питомом крају а у близини има домаћинстава.

samo sto blize tebi

bolje kupiti hektar blizu nego 5 daleko

inace ce transport i odlazak kostati vise pa ce zarada biti ista

transport 30 km kosta oko 10 evra po metru
 
samo sto blize tebi

bolje kupiti hektar blizu nego 5 daleko

inace ce transport i odlazak kostati vise pa ce zarada biti ista

transport 30 km kosta oko 10 evra po metru

Ја се на дрва не грејем, мада бих волео. А није ми јасно како може транспорт да кошта по кубику ако је јасно да камион вози и троши мање више исто и кад му натовариш кубик и 10 кубика.
 
kamion dosta trosi , nafta skupa , vozac hoce dnevnicu

utovar istovar

ja ti kazem koliko me je kostala ta zanimacija

ako je dalje onda samo jedna tura dnevno , vise kosta gorivo

jos moras u transportu imati i papire od drva

da su legalna

Ма добро, ако су дрва 35€/m3, ја да добијем 20€ опет пуна капа. И кад би могло рецимо сваке године по 5m3 дрва, тј. 100€ по једном хектару, пуна капа. .
 
Па нећу ја да сечем туђа дрва јбт, него своја, кад порасту.

Ti imaš nameru da živiš ko Tito i Kardelj zajedno !?
Posadiš drvce debelo ko prst, pa čekaš narednih sto godina da poraste.
Onda uzmeš testeru, sečeš i praviš colovu dasku.
To je veoma traženo na tržištu od strane kontroverznih biznismena...
Kao građa kod izgradnje svojih monumentalnih bunkera u tihim delovima grada...

Ti, bre, bageru, ne možeš da propadneš i da se trudiš....!
Pun si ideja ko mali Pernar !
 
Ма добро, ако су дрва 35€/m3, ја да добијем 20€ опет пуна капа. И кад би могло рецимо сваке године по 5m3 дрва, тј. 100€ по једном хектару, пуна капа. .
Pa ne raste suma bas tako brzo.To prve godine,ako kupis dobru sumu,pa poseces,posle treba za neka i preko 30 godina da dodju do sece.Kod nas je tako,generacije cuvaju i gaje sume,a jedna to caskom procerda.
 
Pa ne raste suma bas tako brzo.To prve godine,ako kupis dobru sumu,pa poseces,posle treba za neka i preko 30 godina da dodju do sece.Kod nas je tako,generacije cuvaju i gaje sume,a jedna to caskom procerda.

Значи добро ми је рекао матори, мислим продавац, каже то су секли кад је још био момак, и после тога пре 4 године задњи пут. А лик има 60 година.
Што ће рећи ја могу да купим, али тешко да ћу ја да сечем...
 
Значи добро ми је рекао матори, мислим продавац, каже то су секли кад је још био момак, и после тога пре 4 године задњи пут. А лик има 60 година.
Што ће рећи ја могу да купим, али тешко да ћу ја да сечем...

Jedan čovek posadio šljive na svojoj parceli a jedan mu pravio društvo i poznaju se.Kada je celu površinu zasadio ostale su mu dva stabla pa da ih nebi bacio posadio ih je u jednom
šumarku iako je znao da od njih nema vajde.Sva ta stabla koja je on posadio ista "bitanga" mu povadila, čak i ona dva u zaklonu šume.Neka Vas Bog sačuva od takvih a ima i
dosta drugih primera.
 
Значи добро ми је рекао матори, мислим продавац, каже то су секли кад је још био момак, и после тога пре 4 године задњи пут. А лик има 60 година.
Што ће рећи ја могу да купим, али тешко да ћу ја да сечем...

Popravljaš se !
Postajem ponosan na tebe.
 
moja porodica od majke je porijeklom iz glamoca i imamo dosta sume u privatnom vlasnistvu
tamo negde osamdesetih su sumu sjekli i na njoj zaradili vise od milion njemackih maraka
to je uglavnom borova i jelova suma,tada je kubik trupca bio 300 njemackih maraaka
suma je jako profitabilna investicija
hrast sporo raste trebamu vise od 60 god do eksplatacije ,jelovina i borovina brze rastu za 30 godina moze da se sjece
bagrem najbrze
cesto putujem u zapadnu evropu i na autoputu kroz italiju tamo od trsta do venecije vidio sam da italijani uz autoput masovno sade nekakvu sumu,sve onako ljepo posadjeno u redovima
raspitivao sam se kasnije i saznao da se radi o drzvetu polovnia koje jakobrzo raste a kavalitetno je
 
moja porodica od majke je porijeklom iz glamoca i imamo dosta sume u privatnom vlasnistvu
tamo negde osamdesetih su sumu sjekli i na njoj zaradili vise od milion njemackih maraka
to je uglavnom borova i jelova suma,tada je kubik trupca bio 300 njemackih maraaka
suma je jako profitabilna investicija
hrast sporo raste trebamu vise od 60 god do eksplatacije ,jelovina i borovina brze rastu za 30 godina moze da se sjece
bagrem najbrze
cesto putujem u zapadnu evropu i na autoputu kroz italiju tamo od trsta do venecije vidio sam da italijani uz autoput masovno sade nekakvu sumu,sve onako ljepo posadjeno u redovima
raspitivao sam se kasnije i saznao da se radi o drzvetu polovnia koje jakobrzo raste a kavalitetno je

Мау му јеем, онда би добро дошла та 2Ha, да на њима посадим то чудо од дрвета...

А колико то ви Ha шуме имате кад сте намлатили толико пара?
 

Back
Top