Mihajlović: Glasam da Vučić bude kandidat za predsednika

drdoktor

Elita
Banovan
Poruka
23.062
Mihajlović: Glasam da Vučić bude kandidat za predsednika

Beograd -- Ministarka Zorana Mihajlović kaže da "glasa za to" da Aleksandar Vučić bude predsednički kandidat SNS na predstojećim izborima.

IZVOR: TANJUG PETAK, 6.01.2017. | 08:31


Kako je rekla za "Blic", SNS ima više kandidata koji bi uz veliku borbu i trud mogli da pobede na predsedničkim izborima, ali da bi samo lider mogao da pobedi u prvom krugu.

Ona je istakla da kandidati opozicije, Vuk Jeremić i Vojislav Šešelj, nemaju šanse ako kandidat SNS bude Vučić, ali da je sve moguće ako SNS bude imao drugog kandidata.

"Nama je potrebna ubedljiva pobeda koja bi dokazala da Srbija ostaje politički stabilna, što je preduslov za dalji ekonomski rast", rekla je Mihajlović.

Ona je kazala i da će odluku o kandidatu za predsednika na proleće zajedno doneti Aleksandar Vučić i vrh SNS-a, kao i da će se on birati po tome da li može i ume da odgovori na izazove.

"Biće to odluka u najboljem interesu Srbije, a ne SNS-a. Tomislav Nikolić je zaslužan za pobedu SNS-a 2012. godine, bio je dobar predseddnik u mirnom vremenu, ali ide drugačije vreme u našem okruženju i svetu. Treba nam predsednik koji ume da odgovori na nove izazove", rekla je Mihajlović.

Upitana da prokomentariše da li je SNS spremna da rizikuje i kandiduje Nikolića, iako istraživanja pokazuju da bi on u drugom krugu teško pobedio Vuka Jeremića i Vojsislava Šešelja, Mihajlović je istakla da vladajuća koalicija treba da ima zajedničkog kandidata, kao i da bi samo Vučić pobedio u prvom krugu.
http://www.b92.net/info/vesti/index.php?yyyy=2017&mm=01&dd=06&nav_category=11&nav_id=1217528

Glasam za, da ovi svi odu na smetliste. Prvo Vulin, pa Stefanovic, pa ova. Vucic priprema teren.

Sent from my SM-N920C using Tapatalk
 
Debela Zoka cvika od Tomče pa se šlihta Vučiću

Ne, ovo je samo priprema njihovih glasaca na vec davno donetu odluku da Vucic ide na izbore.
Problem je sto su oni prozirni ali da zbog medijskih spinova samo mali broj ljudi to vidi.
Ova prica o Seselju kao ozbiljnom kandidatu sluzi da opravda pred zapadnim gazdama kandidovanje Vucica iako je svakome jasno da je Seselj Vuicev igrac sa jasnim zaduzenjima.
 
Poslednja izmena:
Ова изјава је чист доказ да је 1 човек, чије је стање ума врло упитно, сам странка и да сем њега у тој интересној скупини немају никог довољно интелигентног да укапира ни како се везују пертле.

Гомила приглупих вуцибатина и лезилебовића сакупљених на гомили да подрже политику расходовања оног што је још преостало од државе
 
Ова изјава је чист доказ да је 1 човек, чије је стање ума врло упитно, сам странка и да сем њега у тој интересној скупини немају никог довољно интелигентног да укапира ни како се везују пертле.
Гомила приглупих вуцибатина и лезилебовића сакупљених на гомили да подрже политику расходовања оног што је још преостало од државе
Немој тако: то је босанска веза.
Ко је крив нама када смо без везе?
 
Mihajlović: Glasam da Vučić bude kandidat za predsednika

Beograd -- Ministarka Zorana Mihajlović kaže da "glasa za to" da Aleksandar Vučić bude predsednički kandidat SNS na predstojećim izborima.

IZVOR: TANJUG PETAK, 6.01.2017. | 08:31


Kako je rekla za "Blic", SNS ima više kandidata koji bi uz veliku borbu i trud mogli da pobede na predsedničkim izborima, ali da bi samo lider mogao da pobedi u prvom krugu.

Ona je istakla da kandidati opozicije, Vuk Jeremić i Vojislav Šešelj, nemaju šanse ako kandidat SNS bude Vučić, ali da je sve moguće ako SNS bude imao drugog kandidata.

"Nama je potrebna ubedljiva pobeda koja bi dokazala da Srbija ostaje politički stabilna, što je preduslov za dalji ekonomski rast", rekla je Mihajlović.

Ona je kazala i da će odluku o kandidatu za predsednika na proleće zajedno doneti Aleksandar Vučić i vrh SNS-a, kao i da će se on birati po tome da li može i ume da odgovori na izazove.

"Biće to odluka u najboljem interesu Srbije, a ne SNS-a. Tomislav Nikolić je zaslužan za pobedu SNS-a 2012. godine, bio je dobar predseddnik u mirnom vremenu, ali ide drugačije vreme u našem okruženju i svetu. Treba nam predsednik koji ume da odgovori na nove izazove", rekla je Mihajlović.

Upitana da prokomentariše da li je SNS spremna da rizikuje i kandiduje Nikolića, iako istraživanja pokazuju da bi on u drugom krugu teško pobedio Vuka Jeremića i Vojsislava Šešelja, Mihajlović je istakla da vladajuća koalicija treba da ima zajedničkog kandidata, kao i da bi samo Vučić pobedio u prvom krugu.
http://www.b92.net/info/vesti/index.php?yyyy=2017&mm=01&dd=06&nav_category=11&nav_id=1217528

Glasam za, da ovi svi odu na smetliste. Prvo Vulin, pa Stefanovic, pa ova. Vucic priprema teren.

Sent from my SM-N920C using Tapatalk
To ona da da bi ugrabila mesto premijera(ke).
 
Nikolić: Iznenadilo bi me da se Vučić kandiduje za predsednika

http://www.blic.rs/4repe80

06.01.2017. - 12:32
13:0343
Predsednik Srbije Tomislav Nikolić rekao je danas da je sa liderom SNS Aleksandrom Vučićem dogovorio da se odluka o kandidaturi na predsedničkim izborima donese na Sretenje.


- „Vučić i ja smo se dogovorili o svemu, a to je da svako nastavi da radi svoj posao u najvećem mogućem kapacitetu. Ulazak u kampanju četiri meseca pre izbora nama dvojici ne znači ništa, niti može da donese veći uspeh, a može da odvoji od poslova koje intenzivno obavljamo, a koji su pred nama - objasnio je on nakon unošenja Badnjaka u zgradu Predsedništva.


Saradnicima je, kaže, rekao da ne pomišljaju ni na kakvu kampanju, već da će, ako obavi sve poslove koje je predvideo, građani znati da zna da radi svoj posao.

Pročitajte još
Nikolić najavio da će odluku o kandidaturi saopštiti do Božića, a Vučić mu odmah KONTRIRAO
Odluku o kandidaturi, kako je objasnio, dogovorio je sa Vučićem da će biti doneta na Sretenje.


Odgovarajući na pitanja novinara kazao je da bi ga iznenadilo da se Vučić kandiduje.

Istovremeno je poručio da ne bi nikada bio protivkandidat Vučiću.

- „Iznenadio bih se iz više razloga. Čovek koji je za četiri godine podigao Srbiju ne verujem da bi lako odstupio od posla premijera u kojem može za naredne četiri godine imati još uspeha. Vladu treba voditi sa tom energijom -, naglasio je NIkolić.

Dodao je da ne bi bio kandidat ako ne dobije podršku SNS.


- „Predsednik Srbije u jednom mandatu može da stekne veliku popularnost ako misli na to. Ja sam svoju popularnost održao, čak sam smanjio broj protivnika koje sam imao jer su mnogi shvatili da sam dobro radio. Mislim da je jako teško da se jedan čovek sam kandiduje. Treba da stoji politička stranka iza kandidata. Smatram da SNS nije razočarana time što me je kandidovala pre pet godina - uveren je Tomislav Nikolić.

Žaljenje što nije sa Srbima na KiM
Nikolić je poželeo građanima Srbije srećan Badnji dan i Božić i izrazio žaljenje što nije imao priliku da na ovaj dan bude sa Srbima na Kosovu i Metohiji.

- „Svim građanima Srbije poželeo bih srećan Badnji dan, kao dan u očekivanju najradosnijeg hrišćanskog praznika, kao neraskidivu vezi sa Božićem, a istovremeno vezu koju čini između nas Srba i hrišćanstva koje smo prihvatili i ugradili deo svojih starih običaja u kojima je jedan Badnjak, simbol snage - naglasio je on obraćajući se prisutnima.

Prema njegovim rečima, ovo je dan mira, a da bi zaistao bio mir božiji moramo da se pomirimo sa onima sa kojima nismo u dobrim odnosima.


- „Prvo sebe da pomirimo sa svojim ambicijama, željama, od kojih mnoge nisu možda ni ostvarive, ili bi zavisili od toga koliko ljudi će da pati. Svim građanima Srbije ma gde se nalazili, Srbima gde god bili, želim da se mir Božiiji usadi u njihova srca, To nije želja pripadnicima samo jedne vere, već svima - poručio je Nikolić.

On je kazao da mu je bila želja da danas Badnji dan provede sa Srbima u Štrpcu.

Istakao je da se rukovodstvo Srbije zalaže za to da svi građani na Kosovu i Metohiji žive bolje i bezbednije i već nekoliko godina u razgovorima sa predstavnicima adminstracije u Prištini prepušta im veliki deo ingerencija kao suštinski deo autonomije.

- „Međutim njihova strast prema takozvanoj nezavisnosti, u kojoj nemaju osećaj mere, onemogućava ih da procene šta je moguće a šta nije, ona nije tera da se neprekidno sa nama svađaju i tumače naše mirno ponašanje kao slabost. Srbija nije slaba, to znaju mnogi, a tek prištinska administracija treba da to zna bolje od drugih - podvukao je on.


Kazao je da je za posetu ispoštovana procedura, da je najavljena preko Kancelarije za Kosovo i Metohiju, zatraženo odobrenje, kako to ide prema proceduri.

Dodao je da su juče prištinske vlasti poslale svojoj policiji da predsednik Srbije i njegovi članovi delegacije ne mogu do daljnjeg da uđu na teritoriju Kosova i Metohije.

- „U 8.30 na adminsitrativni prelaz stigla je prethodnica i receno im je da čekaju, da nemaju odborenje da ih puste. Rekao sam im da se vrate, ako ne budu pušteni da uđu do 16 sati. U 17.20 je stigao novi telegram kosovskoj policiji da svakako ne mogu da uđem ni ja ni članovi pratnje. Kancelarija za Kosovo i Metohiju nije dobila nikakvo zvabnčno obaveštenje. Toliko o tome kako se ko ponaša -, podvukao je Nikolić.

- „Ne možete da izmislite državu i ponašate se u izmišljenoj državi kao da je razvnopravni partner ostalima. Sakrili su se iza velikog brata, a Srbija to zna. Rukovodstvo vodi računa o tome da da ni sa kim ne uđe u velike sukobe, kako ne bi bile donete nekakve mere prema Srbiji, jer se ne ustručavaju ni velikim partnerima da uvode mere. Kako bi tek Srbiji - ukazao je on dodajući da Srbija ima svoje granice.


Kako je naveo, nije granica to što ne može da ode na Kosovo i Metohiju, ali dodaje da je granica postignuta, jer je sve što je država mogla da poveri od nadležnosti prištinskoj administraciji poverila.

- „Sve ostalo o čemu bi se razgovaralo je uvod u nekakvo mirno saglašavanje sa tom nezavisnošću -, naglasio je Nikolić.

Srbija neće odustati od poternica
Kada je reč o hapšenju Ramuša Haradinaja, Nikolić je ocenio da je to bila dobra odluka Francuske, i da će se sada videti kako će odlučiti na zahtev o izručenju Srbije.

- Što se nas u rukovodstvu tiče mi smo mirni, vlada je uradila svoj deo posla, ja svoj. Srbija je na mnogo boljoj poziciji i veoma dobrom putu, na koju god stranu da zavrtite tu strelicu kojom bi se kretala svuda ćete naći prijatelja. Tako ćemo nastaviti - podvukao je on.

- Srbija ne može i neće odustati od poternica - poručio je on potpredsednici Evropskog parlamenta Ulrike Lunaček, koja je tražila da EU izvrši pritisak na Srbiju da ukine poternicu za Ramušom Haradinajem.

"„Postoji uvek nekoliko saveznika koji se oglase uvek kada treba Srbiju na nešto naterati. Srbija ne može niti hoće da odustane od poternica. Zašto bi", zapito je Nikolić.

Dodao je da Lunaček može da se izjašnjava samo o tome da li će članice EU da postupe po poternici.

- „Nama će moći da nešto kaže kada budemo u EU, a čak ni onda ne mislim da bismo je slušali - rekao je Nikolić i dodao da bi EU članstvom Srbije dobila jednu državu koja ne sluša naredjenja koja su loša za njene gradjane.

Lunačekovoj je poručio da savetuje svoju Uniju, svoju državu i porodicu.

Slede bolji dani
Nikolić je ukazao da ćemo imati i dalje mnoga iskušenja i da to građani znaju, ali da narod, koji je toliko posvećen budućnosti, koji veruje u Boga i voli svakoga ko veruje u svog Boga, ne može da propadne.

- „Naše građane očekuju samo bolji dani“ - uveren je on.

Službu u Predsedništvu Srbije služio je protojerej Milojko Milivančević iz Vaznesenjske crvke, koji je predsedniku države i njegovim saradnicima čestitao Božić, poželevši im mir i zdravlje.

On je kazao da, kakvi god politički vetrovi budu duvali Srbijom, plamen božićne sveće koji je upaljen, ne sme da se gasi.

Poželeo je da Badnjak iz ovog doma obasja sve Srbe u rasejanju, a posebno u Republici Srpskoj, koja slavi 25 godina postojanja.

Izetbegović ne predstavlja BiH
Predsednik Srbije najavio je da ide u Banjaluku na proslavu Dana RS i da pozivi bošnjačkog člana Predsedništva BiH Bakira Izetbegovića da o tome razmisli, nisu doprli do njega.

Ocenivši da je problem Izetbegovića što misli da predstavlja BiH, i da ako sa njim nema dogovor nema dogovora sa BiH, predsednik Nikolić je istakao da je BiH država koju voli.


To je, kako je rekao, država uz čije postojanje je odrastao te da ne može da je mrzi kada je u njoj toliko Srba i pripadnika drugih naroda koji su dobro živeli i zajedno ustali na Carevinu.

Podsetio je da se organizacija koja je izvela atentat na austro-ugarskog prestolonaslednika zvala „Mlada Bosna“, a ne Mlada Srbija, ili Mlada Hrvatska i drugačije.

U toj BiH, kako podvlači, treba uvažavati stavove oba entiteta, sva tri naroda, a Srbija ima Dejtonsko pravo i obavezu da sarađuje sa RS, a on kao predsednik ima ustavnu obavezu da brine o Srbima gde god se nalazili.

Nikolić je rekao da je 25 godina proteklo od kada je RS postala entitet i da to treba proslaviti.

Građani su na referendumu doneli odluku o proslavi Dana RS, a oko toga se ne pita, kako je naglasio, ni Bakir, a ni on.

„- Ako mislim da mi je želja veća da budem prijatelj sa njim od interesa da budem prijatelj Srba onda se grdno vara - poručio je Nikolić.

Podsetio je da je Izetbegović dolazi u Novi Pazar, a da se nikome u Srbiji nije javljao.

- „Prošli put sam prihvatio njegov savet dat bez moje molbe, neku vrstu pretnje, kada je rekao da nisam dobrodošao. Ako i sada budem rekao da nisam dobrodošao treba da razmisle u BiH da jedan čovek, čiji uticaj je sve manji, pokušava da odlučuje kakvi su odnosi dve zemlje. Važnije je da saradjuju dve države od dva funkcionera - rekao je predsednik Srbije.

Nikolić je poručio Izetbegoviću da bi, nakon onoga što je doživeo srpski premijer Aleksandar Vučić na komemoraciji u Potočarima, „trebalo da se pokrije ušima“.

- „Hvala mu lepo što me opominje, ali do mene to ne dopire - zaključio je on.
.......,.................

Dakle, necemo cuti nista od Tome, jer sutra je Bozic. Bilo bi odlicno da se Vucko kandiduje, pa onda ovo pretvoriti u referendum PROTIV VUCICA!

Sent from my SM-N920C using Tapatalk
 
Не би њега то изненадило него забринуло, јер има још до пензије, а једини посао којег може да ради је онај којег је обављао у ЈКП у Крагујевцу

Мада, можда направе дил. Овај први да дода гас и брже упокоји државу, а овај други да обави чин покопа.
 

Back
Top