Problem sa skaypom?

Kazu mi drugari da se cuje jako zujanje u pozadini mog glasa i da ga jedva cuju. Skoro sam kupio slusalice sa mikrofonom. Ima li neko ideju sta moze da bude jer ja njih odlicno cujem.
Da ti nema i sam kamera mikrofon,pa zato stvara tu mikrofoniju,zato sto ide dupli glas.Ako ima onda probaj izvadi dzek od mikrofona na susalicama i vidi kako se ponasa.
 
kod mene na starom laptopu , Vista,
SKYPE ne radi kako treba, MENE CUJU ALI JA NJIH NE CUJEM .
da se izvrsi up grade , kazu da se to moze uraditi , potrebno je minimum 7 ...

na novom laptopu windows 10 , radi bez problema.

od kada su ih microsoft uzeli i uveli da se kroz njihov program , mnogi koji imaju stariju verziju skypa , kada su isli na nadogradnju , ostali su bez ...skypa tj imaju probleme, kao sto i ja imam.

njihova preporuka , kupiti nov komp tj Laptop.
 
kod mene na starom laptopu , Vista,
SKYPE ne radi kako treba, MENE CUJU ALI JA NJIH NE CUJEM .
da se izvrsi up grade , kazu da se to moze uraditi , potrebno je minimum 7 ...

na novom laptopu windows 10 , radi bez problema.

od kada su ih microsoft uzeli i uveli da se kroz njihov program , mnogi koji imaju stariju verziju skypa , kada su isli na nadogradnju , ostali su bez ...skypa tj imaju probleme, kao sto i ja imam.

njihova preporuka , kupiti nov komp tj Laptop.
Ma smesno. Imam Skaype na 3 OS-a,a komp mo je 2007 ili 2008 i radidobro na sva tri.samo ne treba praviti Microsoftov nalog vec svoj licni.desi se jednostavno da se apdejtuje u radu i radi posle bez problema.

- - - - - - - - - -

Nisam preblizu. Radio je normalno do pre mesec dana. Niko se nije zalio. Sad odjednom se cuje jak zvuk. Jeste mi vufer na nekih metar od mene.
Imas li potenciomer na slusalicama za pojacanje i smanjenje tona.Moguce je i to da pravi problem.
 
Kazu mi drugari da se cuje jako zujanje u pozadini mog glasa i da ga jedva cuju. Skoro sam kupio slusalice sa mikrofonom. Ima li neko ideju sta moze da bude jer ja njih odlicno cujem.

Слушалице и микрофон су ти у реду, реткост је да се до њих деси проблем, можда у 10000 случаја 1.


Драјвер за звук треба подесити овако:

Untitled.jpg
Untitled1.jpg


У доњој линији, са леве стране, где је подешавање јачине леве и десне стране микрофона, (playbek wolume, recording wolume) јачину стави око 80%, а ако и даље има проблема, смањи до 60%.


Ово је подешавање у Виндовсу.

И обе стране тако треба подесити, и ти и друга страна са којом комуницираш.

Ако се и даље јавља исти проблем код њих, онда нека друга страна подеси свој звучни драјвер, пријем звука, звучнике.

Често се деси да се такве појаве јављају због интернет везе, као и до тога да током комуникације морају бити на компјутеру друге апликације/програми искључени. :)
 
Poslednja izmena:
Да би подесили звук као што сам горе приказао, покрените програм са иконице која се налази доле десно на траци:

Untitled.jpg



Ако нема те иконице, проверите у контрол панелу да ли је инсталиран тај драјвер са софтвером:


Untitled3.jpg



Ако нема нигде, значи да требате инсталирати тај драјвер, који се налази на ДИСКУ са драјверима за матичну плочу.

- - - - - - - - - -

Ако немате диск са драјверима за матичну плочу, онда отидите на сајт произвођача матичне плоче коју имате, и скините драјвер за звук, и све што вам је неопходно а нисте инсталирали. :)


ПС

Ако запне, питајте.
 
Poslednja izmena:

Back
Top