Pametan zakon Madjarske o komunjarskim simbolima.

-Dimitrije-

Zainteresovan član
Poruka
347
U zatvor zbog crvene zvezde

Potpredsednik mađarske Komunističke partije Atila Vajna osuđen je uslovno na godinu dana zatvora zbog toga što je javno isticao komunistički simbol - crvenu zvezdu, što je prema mađarskom zakonu zabranjeno. On je taj „zločin” počinio tokom demonstracija održanih pre dve godine. Presuda je usledila tri dana nakon što su članovi Radničke partije glasali za promenu njenog imena u Komunističku radničku partiju. Isticanje komunističkih i nacističkih obeležja u Mađarskoj je zakonom zabranjeno. Simbol crvene zvezde je zabranjen nakon što su 1989. Mađari sa vlasti zbacili komuniste.

У недавно одржаној анкету «На шта онанишете?„, коју је организовао чачански часопис за културу ”Станојло„, учесници анкете били су подјељени у неколико група, углавном према њиховим политичким свјетоназорима.

Посебно су интересантни резулати у групи ”Демократе„, која се готово унисоно опредјелила за следеће омиљене предмете онанисања: папа Бенедикт, Моника Левински (!?), Комунистички манифест Карла Маркса и Тарабићеви записи…
 
Problem je u tome sto svakakva prava nisu uvek u interesu nacije i drzave i sto se na prava lako dobija sve u ovo vreme. Kakva prava, u pitanju su idoli kameni i bronzani. Njihova prava ne postoje. A mora se i utvrditi zlocinacka misija komunista u zemlji pa zatim krenuti u ciscenje naziva ulica i sklanjanje spomenika i kipova.
 
-Dimitrije-:
U zatvor zbog crvene zvezde

Potpredsednik mađarske Komunističke partije Atila Vajna osuđen je uslovno na godinu dana zatvora zbog toga što je javno isticao komunistički simbol - crvenu zvezdu, što je prema mađarskom zakonu zabranjeno. On je taj „zločin” počinio tokom demonstracija održanih pre dve godine. Presuda je usledila tri dana nakon što su članovi Radničke partije glasali za promenu njenog imena u Komunističku radničku partiju. Isticanje komunističkih i nacističkih obeležja u Mađarskoj je zakonom zabranjeno. Simbol crvene zvezde je zabranjen nakon što su 1989. Mađari sa vlasti zbacili komuniste.

У недавно одржаној анкету «На шта онанишете?„, коју је организовао чачански часопис за културу ”Станојло„, учесници анкете били су подјељени у неколико група, углавном према њиховим политичким свјетоназорима.

Посебно су интересантни резулати у групи ”Демократе„, која се готово унисоно опредјелила за следеће омиљене предмете онанисања: папа Бенедикт, Моника Левински (!?), Комунистички манифест Карла Маркса и Тарабићеви записи…

Е, мој, Димитрије, видиш ли како нешто нема учесника на овој теми... ућутала се комуњарска браћа "к'о дете на ноши"... нит' роморе - нит' говоре... чекају да тема исцури...

...и шта нам то казује, Димитрије... то нам казује да су већина учесника на овом форуму или префарбани комунисти или из таквих породица... иначе би се ваљда изјаснили и рекли ДА, ТРЕБА ЗАКОНОМ ЗАБРАНИТИ КОМУНИСТИЧКЕ ИДЕЈЕ !
 
-Dimitrije-:
У недавно одржаној анкету «На шта онанишете?„, коју је организовао чачански часопис за културу ”Станојло„, учесници анкете били су подјељени у неколико група, углавном према њиховим политичким свјетоназорима.

Посебно су интересантни резулати у групи ”Демократе„, која се готово унисоно опредјелила за следеће омиљене предмете онанисања: папа Бенедикт, Моника Левински (!?), Комунистички манифест Карла Маркса и Тарабићеви записи…

da,ja kao demokrata volim da onanisem jos i na "nacionalni dnevnik",vesh masinu u pokretu,mada mi je omiljena isidora bjelica dok strika na kaucu...to je tako sexy
 
Elvin:
не треба хапсити због симбола,као ни због књига били они комунистички,нацистички...


S ovim se donekle slazem.

Jer sta onda, zar treba zabraniti npr, grb FK: "Crvena Zvezda" jer u sebi ima petokraku?
Ha...nemoj neko ni da pomislja na to. To je samo jedan od primera.

Ja sam pre za nesto kao sto je uradjeno u Ceskoj, posle tamosnjeg pada komunizma ;-)
 
urospo:
S ovim se donekle slazem.

Jer sta onda, zar treba zabraniti npr, grb FK: "Crvena Zvezda" jer u sebi ima petokraku?
Ha...nemoj neko ni da pomislja na to. To je samo jedan od primera.

Ja sam pre za nesto kao sto je uradjeno u Ceskoj, posle tamosnjeg pada komunizma ;-)
Ja ipak mislim da treba proterati svaki simbol, knjigu pa i imena fudbalskih klubova. Novo ime bi se jako brzo primilo a na staro bi ostalo secanje samo. Crvena zvezda, partizan, kao da je 1948 godina. Rascistimo zauvek sa svakim detaljem i senkom komunizma.
 
King 7:
Ja ipak mislim da treba proterati svaki simbol, knjigu pa i imena fudbalskih klubova. Novo ime bi se jako brzo primilo a na staro bi ostalo secanje samo. Crvena zvezda, partizan, kao da je 1948 godina. Rascistimo zauvek sa svakim detaljem i senkom komunizma.
По мени неби било лоше и да се називи партизана и звезде промене
 
King 7:
Ja ipak mislim da treba proterati svaki simbol, knjigu pa i imena fudbalskih klubova. Novo ime bi se jako brzo primilo a na staro bi ostalo secanje samo. Crvena zvezda, partizan, kao da je 1948 godina. Rascistimo zauvek sa svakim detaljem i senkom komunizma.

Hm, tesko bi to proslo King7, ajde mozda te knjige i simboli i nekako, ali ko sme npr. i da predlozi promenu imena takvog giganta kao sto je FK C.Zvezda po tom imenu nasiroko poznatog u celom svetu, a kamoli nesto vise.
Mislim da se velika vecina ljudi ne bi slozila sa promenom imena CZ, o tom slucaju sam pre nekog vremena dosta razmisljao, cak sam i pitao dosta zvezdasa sta misle o tome i svi odreda su bili protiv.
Drugo, ne vidim razlog za tako radikalne poteze, jer nista time ne bismo dobili, ne bi time izbrisali istoriju...jer jbg, to je deo nase proslosti i od toga ne mozemo pobeci, iako istina nije prijatno sto su ostali mnogi tragovi te nakaradne ideologije koja nam je mnoga zla nanela.
Vaznije je da pazimo, i da se potrudimo da se komunizam nikad vise ne vrati u Srbiju, a te sitnice, rekoh, po meni i nisu toliko bitne.
 
Verujem da je tesko sada bar vama ( verovatno i svim zvezdasima i partizanovcima ) promeniti ime. Ja bih to slatko ucinio ali neka odluci klub i sami navijaci na kraju. Partizan je cak pojam koji je nestao odavno. Kad kazes crvena zvezda, pa svi bi poskakali na ime kukasti krst. Oba su nezgrapna naziva a i zlocudna. Ali zato bih ulicama promenio imena za nedelju dana.
 

Back
Top