Pametan zakon Madjarske o komunjarskim simbolima.
Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja
Prikazujem rezultate 1 do 25 od 37

Tema: Pametan zakon Madjarske o komunjarskim simbolima.

Zainteresovan član
    Učlanjen
    14.11.2005.
    Reputaciona moć
    48

Exclamation Pametan zakon Madjarske o komunjarskim simbolima.

U zatvor zbog crvene zvezde

Potpredsednik mađarske Komunističke partije Atila Vajna osuđen je uslovno na godinu dana zatvora zbog toga što je javno isticao komunistički simbol - crvenu zvezdu, što je prema mađarskom zakonu zabranjeno. On je taj „zločin” počinio tokom demonstracija održanih pre dve godine. Presuda je usledila tri dana nakon što su članovi Radničke partije glasali za promenu njenog imena u Komunističku radničku partiju. Isticanje komunističkih i nacističkih obeležja u Mađarskoj je zakonom zabranjeno. Simbol crvene zvezde je zabranjen nakon što su 1989. Mađari sa vlasti zbacili komuniste.

У недавно одржаној анкету «На шта онанишете?„, коју је организовао чачански часопис за културу ”Станојло„, учесници анкете били су подјељени у неколико група, углавном према њиховим политичким свјетоназорима.

Посебно су интересантни резулати у групи ”Демократе„, која се готово унисоно опредјелила за следеће омиљене предмете онанисања: папа Бенедикт, Моника Левински (!?), Комунистички манифест Карла Маркса и Тарабићеви записи…

Iskusan King 7 (avatar)
    Učlanjen
    23.05.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    103

Podrazumevano Re: Pametan zakon Madjarske o komunjarskim simbolima.

Mi izgleda nismo mnogo naucili ovih godina. U Uzicu se postavlja pitanje vracanja brozove biste na trg, kamene glavudze komunistickih bandita jos krase parkove u nekim mestima.

Buduća legenda jomini (avatar)
    Učlanjen
    18.04.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Da se ovde donese takav neki zakon, ili sličan, a ne daj Bože da se sprovede na konkretnom primeru, u momentu bi se našao neko ko bi se bunio, tražio neka prava (za sebe i druge), bunio se, i sevnule bi nekakve demonstracije.

Iskusan King 7 (avatar)
    Učlanjen
    23.05.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    103

Problem je u tome sto svakakva prava nisu uvek u interesu nacije i drzave i sto se na prava lako dobija sve u ovo vreme. Kakva prava, u pitanju su idoli kameni i bronzani. Njihova prava ne postoje. A mora se i utvrditi zlocinacka misija komunista u zemlji pa zatim krenuti u ciscenje naziva ulica i sklanjanje spomenika i kipova.

Zainteresovan član
    Učlanjen
    14.11.2005.
    Reputaciona moć
    48

Citat Original postavio jomini
    Da se ovde donese takav neki zakon, ili sličan, a ne daj Bože da se sprovede na konkretnom primeru, u momentu bi se našao neko ko bi se bunio, tražio neka prava (za sebe i druge), bunio se, i sevnule bi nekakve demonstracije.
    100%. Ne kaze se dzaba. Poturica je cak i gori od turcina.

Zaslužan član eremita (avatar)
    Učlanjen
    02.02.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    2078

Citat Original postavio -Dimitrije-
    U zatvor zbog crvene zvezde

Potpredsednik mađarske Komunističke partije Atila Vajna osuđen je uslovno na godinu dana zatvora zbog toga što je javno isticao komunistički simbol - crvenu zvezdu, što je prema mađarskom zakonu zabranjeno. On je taj „zločin” počinio tokom demonstracija održanih pre dve godine. Presuda je usledila tri dana nakon što su članovi Radničke partije glasali za promenu njenog imena u Komunističku radničku partiju. Isticanje komunističkih i nacističkih obeležja u Mađarskoj je zakonom zabranjeno. Simbol crvene zvezde je zabranjen nakon što su 1989. Mađari sa vlasti zbacili komuniste.

У недавно одржаној анкету «На шта онанишете?„, коју је организовао чачански часопис за културу ”Станојло„, учесници анкете били су подјељени у неколико група, углавном према њиховим политичким свјетоназорима.

Посебно су интересантни резулати у групи ”Демократе„, која се готово унисоно опредјелила за следеће омиљене предмете онанисања: папа Бенедикт, Моника Левински (!?), Комунистички манифест Карла Маркса и Тарабићеви записи…
    Е, мој, Димитрије, видиш ли како нешто нема учесника на овој теми... ућутала се комуњарска браћа "к'о дете на ноши"... нит' роморе - нит' говоре... чекају да тема исцури...

...и шта нам то казује, Димитрије... то нам казује да су већина учесника на овом форуму или префарбани комунисти или из таквих породица... иначе би се ваљда изјаснили и рекли ДА, ТРЕБА ЗАКОНОМ ЗАБРАНИТИ КОМУНИСТИЧКЕ ИДЕЈЕ !
    БИТИ СЛОБОДАН означава стање у којем субјект може деловати без присиле и забране.

Poznat Elvin (avatar)
    Učlanjen
    17.04.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    145

не треба хапсити због симбола,као ни због књига били они комунистички,нацистички...
    Poslednji put ažurirao/la Elvin : 18.11.2005. u 18:23

Domaćin serb_pagan (avatar)
    Učlanjen
    04.10.2005.
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio -Dimitrije-

da,ja kao demokrata volim da onanisem jos i na "nacionalni dnevnik",vesh masinu u pokretu,mada mi je omiljena isidora bjelica dok strika na kaucu...to je tako sexy

Domaćin serb_pagan (avatar)
    Učlanjen
    04.10.2005.
    Reputaciona moć
    0

takodje me zanima na sta onanisu radikali...na mapu velike srbije,na bedz sa likom vojislava seselja ili na madlen olbrajt?????dimitrije,budi ljubazan pa prosledi i ovu informaciju

Elita Marty Misterija (avatar)
    Učlanjen
    14.02.2005.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    1
    Reputaciona moć
    273

У ЗАТВОР СА БОЉШЕВИЦИМА У ЗАТВОР
    “Mors tua, vita mea”

Iskusan
    Učlanjen
    29.12.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    100

Citat Original postavio Elvin
    не треба хапсити због симбола,као ни због књига били они комунистички,нацистички...

S ovim se donekle slazem.

Jer sta onda, zar treba zabraniti npr, grb FK: "Crvena Zvezda" jer u sebi ima petokraku?
    Ha...nemoj neko ni da pomislja na to. To je samo jedan od primera.

Ja sam pre za nesto kao sto je uradjeno u Ceskoj, posle tamosnjeg pada komunizma ;-)

Poznat Elvin (avatar)
    Učlanjen
    17.04.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    145

па добро може звезда да буде изузетак

у чешкој је била лустрација јер тако? ако на то мислиш ја сам за,али касно је прошао воз...

Poznat
    Učlanjen
    26.09.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Madjarima je komunizam nametnut od strane bivseg SSSR-a,a mi Srbi smo ga sami trazili. Tako da mislim da to nije isto.
    Cini mi se da ni veliki broj ljudu u Srbiji otislo na vishegodisnej robije zbog toga. To kod nas treba malo drugacije regulisati. Ipak smo mi narod koji "voli komunizam i rado ga se seca" hehehe...i time se ponosi.

Iskusan
    Učlanjen
    29.12.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    100

Jeste, ali na nacin kako je to bilo u Madjarskoj, tj. malo blazi oblik sa nekim promenama...ali da, voz je nazalost prosao, a i mi smo imali nesrecu da se raspad bivse nam monstrum-drzave zavrsio ratom i ostalim sr@njima, tako da su svi ostali tu bili u prednosti.

Iskusan King 7 (avatar)
    Učlanjen
    23.05.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    103

Citat Original postavio urospo
    S ovim se donekle slazem.

Jer sta onda, zar treba zabraniti npr, grb FK: "Crvena Zvezda" jer u sebi ima petokraku?
    Ha...nemoj neko ni da pomislja na to. To je samo jedan od primera.

Ja sam pre za nesto kao sto je uradjeno u Ceskoj, posle tamosnjeg pada komunizma ;-)
    Ja ipak mislim da treba proterati svaki simbol, knjigu pa i imena fudbalskih klubova. Novo ime bi se jako brzo primilo a na staro bi ostalo secanje samo. Crvena zvezda, partizan, kao da je 1948 godina. Rascistimo zauvek sa svakim detaljem i senkom komunizma.

Poznat Elvin (avatar)
    Učlanjen
    17.04.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    145

to naprosto nije tacno ako se secas imas primer u hrvatskoj cibona,dinamo,kroacija,kroacija,cibona,dinamo...

Elita Marty Misterija (avatar)
    Učlanjen
    14.02.2005.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    1
    Reputaciona moć
    273

Citat Original postavio King 7
    Ja ipak mislim da treba proterati svaki simbol, knjigu pa i imena fudbalskih klubova. Novo ime bi se jako brzo primilo a na staro bi ostalo secanje samo. Crvena zvezda, partizan, kao da je 1948 godina. Rascistimo zauvek sa svakim detaljem i senkom komunizma.
    По мени неби било лоше и да се називи партизана и звезде промене
    “Mors tua, vita mea”

Poznat Elvin (avatar)
    Učlanjen
    17.04.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    145

da su postojali pre 48 pod nekim drugim imenom,pa mozda,ali ovako...ne ide,uvek su bili zvezda i partizan....

Iskusan King 7 (avatar)
    Učlanjen
    23.05.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    103

Vremena se menjaju. Necemo valjda nositi tako nezgrapna i tupava imena klubova u svet i to sa sve himnom " Hej Sloveni "? Hrvati su promenili imena nekih klubova pa nista.

Učlanjen
    18.04.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Navedeni klubovi su postali brand i svojevrstan kult. Tako treba da ostane. Zaboraviti politiku.

Poznat Elvin (avatar)
    Učlanjen
    17.04.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    145

i vratili ih na staro dao sam ti primer...
    ti klubovi pod tim imenom su previse ukorenjeni da bismo ih menjali
    uostalom sad ce da ih privatizuju a novi vlasnici sigurno nece menjati imena samo zbog kuma
    partizan i zvezda su ipak brend i kod nas i donekle u evropi bas pod tim imenima

Iskusan King 7 (avatar)
    Učlanjen
    23.05.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    103

pa, imena su upravo politicka. naveden je primer kako se u Madjarskoj te stvari menjaju i iz kojeg razloga. Mislim da je razlog dobar i da bi se dobro ime vrlo brzo primilo. Nikako kumovsko - skorojevicko, neko dobro.

Iskusan
    Učlanjen
    29.12.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    100

Citat Original postavio King 7
    Hm, tesko bi to proslo King7, ajde mozda te knjige i simboli i nekako, ali ko sme npr. i da predlozi promenu imena takvog giganta kao sto je FK C.Zvezda po tom imenu nasiroko poznatog u celom svetu, a kamoli nesto vise.
    Mislim da se velika vecina ljudi ne bi slozila sa promenom imena CZ, o tom slucaju sam pre nekog vremena dosta razmisljao, cak sam i pitao dosta zvezdasa sta misle o tome i svi odreda su bili protiv.
    Drugo, ne vidim razlog za tako radikalne poteze, jer nista time ne bismo dobili, ne bi time izbrisali istoriju...jer jbg, to je deo nase proslosti i od toga ne mozemo pobeci, iako istina nije prijatno sto su ostali mnogi tragovi te nakaradne ideologije koja nam je mnoga zla nanela.
    Vaznije je da pazimo, i da se potrudimo da se komunizam nikad vise ne vrati u Srbiju, a te sitnice, rekoh, po meni i nisu toliko bitne.

Učlanjen
    18.04.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Inače na pomen Crvene Zvezde, svima je u glavi slika kluba i to uglavnom fudbalskog, a ne nekakav simbol, davno zaboravljen.

Iskusan King 7 (avatar)
    Učlanjen
    23.05.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    103

Verujem da je tesko sada bar vama ( verovatno i svim zvezdasima i partizanovcima ) promeniti ime. Ja bih to slatko ucinio ali neka odluci klub i sami navijaci na kraju. Partizan je cak pojam koji je nestao odavno. Kad kazes crvena zvezda, pa svi bi poskakali na ime kukasti krst. Oba su nezgrapna naziva a i zlocudna. Ali zato bih ulicama promenio imena za nedelju dana.

Slične teme

1. FASISTI IZ MADJARSKE PONOVO U VOJVODINI
    Autor serb_pagan u forumu Politika
    Odgovora: 45
    Poslednja poruka: 04.06.2011., 22:37
  2. Madjarske vize
    Autor zurkic u forumu Evropa
    Odgovora: 4
    Poslednja poruka: 29.03.2009., 03:44
  3. Zakon o informisanju i zakon o univerzitetima
    Autor zeksiv u forumu Politika
    Odgovora: 7