NJEGA SU SE I ZEMUNCI PLAŠILI

sijan-foto-printskrin-1425114822-621012.jpg



 
Po meni je ovaj čovek klasična budala. Kaže zaradio je 6 miliona maraka, i sve spiskao na gluposti? Ovo za Tita i Jugoslaviju se slažem, ali brate ako si imao 6 miliona maraka i uspeo da ih potrošiš na gluposti, šta se žališ onda? Tu ti ni Titova smrt nije kriva, a ni ovi što su došli posle... drugo on je bio samo bokser, teško da bi Arkan koji je pucao zbog jednog prekog pogleda zentao od njega. Ovaj lik je bio samo bokser, nikako žestok momak... istinski žestoki momci nisu oni koji znaju da se tuku, nego oni koji ne prezaju ni od čega, koji su spremni da odu do ekstremnih granica da bi dobili nešto. Pa Arkan se gotovo nikad u životu nije potukao... od takvih se treba sklanjati. Ja znam za neke likove po BG-u koji se uklapaju u definiciju žestokih momaka, nisu to nikakve rmpalije tipa Kristijan i likovi koji svakog dobijaju u tuči, ima i takvih ali nisu opasni. Naprotiv, najopasniji su oni za koje nikad ne bi rekao da su krimosi, a mogu da ti pošalju klinca da ti puca u glavu ako im je to u interesu. Svaka budala može da se pobije, ali nije svako spreman da predje sve granice da bi došao do nečega što želi. Zato su po meni najveći srpski krimosi Arkan i Ranko Rubežić, svaki na svoj način, onda Zemunci koji su došli kasnije i bili na vrhu ranih dvehiljaditih, i recimo Dragoslav Kosmajac, a svi ostali idu ispod. Giška je isto bio jak ali po meni nije opasniji od Arkana, jer je imao jake moralne kodekse koji su ga vodili u životu i to ga je koštalo glave. On je žrtvovao svoj život jer je izdao Službu bezbednosti, odbio da ubije Djujića i pridružio se Vuku Draškoviću. To služba nije htela da toleriše i likvidiran je na kvarno na ratištu. Arkan naprotiv nije imao takve dileme, nije imao nikakve moralne kodekse nego je uvek išao za svojim interesom i to ga je toliko dugo održalo na vrhu. Kada je trebalo da ubija za državu radio je to, kad je trebalo da postane vodja delija iako nikad pre nije pratio fudbal uradio je i to, kad je trebalo da se ide na ratište odjednom je postao najveći Srbin i od službe dobio najbolja sredstva za obuku i opremu, osnovao Gardu i ušao u istoriju... kad je shvatio da nema budućnost u politici povukao se, kad je prepoznao interes u klupskom sportu odjednom je od najvećeg Zvezdaša postao šef Obilića i šampion, usput je neprestano pravio pare i gledao samo svoj interes. Bio je hrabar ali je i mudro slušao Državu, nije stavljao nekakve ideale ispred objektivne realnosti, nije prezao ni od čega, bio je nemilosrdan i beskrupulozan i to ga je odvelo na vrh.

Ranko Rubežić je malo drugačiji slučaj ali on najbolje pokazuje šta je to pravi krimos, bio je prvi koji je krenuo da koristi pištolj u obračunima odbacujući besmislene kodekse fer tuča, uvek je nosio bombu sa sobom itd. Bio je najveći u svoje vreme, a da ga je ovaj bokser iz naslova negde sreo i izazvao na tuču Ranko bi ga ubio bez premišljanja.

Zemunci i Dragoslav Kosmajac su isto posebna priča, ali me mrzi da pišem, valjda je jasno zašto.

Od ostalih cenim još malog Marka Boraka, "Robin Huda sa Dorćola", nije bio mudar ali je imao muda za pedesetoricu, išao je uvek sam i bez zaštite, nije se tukao nego je dizao kola i lokale u vazduh, pucao u ljude, reketirao bez milosti, i to sve sa nekih 17-18 godina. To je bio zajeban lik, nije bio jak u tučama ali da je ovaj bokser Marijan Beneš naleteo na njega ne bi se to dobro završilo (po Beneša). Uostalom, kao što pesma kaže:


Cime se ti zamlacujes nesrecni covece.Ganjsterima!
Nisi naso da se divis genijima koji su zaduzili covecanstvo ,nego si ganjstere naso da im se divis?
Koji bi ti umlatili ko zeca za sto evra.
 
Poslednja izmena:

Back
Top