Brcko-pitanje

limunada

Buduća legenda
Poruka
32.294
Znam da su male sanse da ovde dobijem odgovor na pitanje,mada nikad se ne zna.
Interesuje me da li iko zna iz istorije ovog grada koje godine je bila epidemija tifusa u Brckom prije drugog svjetskog rata,otprilike negdje oko 1927.-e,ali me interesuje tacna godina.
I drugo pitanje je da li neko zna da li je u Brckom izmjestan dio pravoslavnog groblja u Srpskoj varosi,kada se gradila pruga Brcko-Banovici ili je to groblje samo sravnjeno?Da li je uopšte trasa pruge išla preko groblja?
Pokušavala sam nešto na netu da nadjem,ali ništa nema.
 
Ту си у праву, мале су шансе. Треба ти нека добра књига у којој је заступљено и Брчко. Или да ступиш у контанкт са неким ко има приступ историјском архиву града, мада је и то доста натегнуто.
 
Dakle opet zeli da ubaci tifus medju anrod

Ne zelim. :)

Zelim da saznam da li jos postoji grob mog pradjeda koji je umro od tifusa u bolnici,a sahranjen je na tom brcanskom groblju,valjda zbog epidemije,bez prisustva porodice,koja je tad zivjela na selu.
Njegov sin,a moj djed,koji je tada bio dijete cuo je nekad kasnije da je preko tog groblja prosla pruga.
Mene ,za pocetak, zanima ova da li je ova informacija tacna.
Inace,nema vise zivih članova porodice koji bi mogli nesto o tome znati.

- - - - - - - - - -

Паде ми на памет, ако архив у Брчком има телефон, назови људе и реци шта хоћеш. Можда могу да помогну.

I meni je to palo na pamet,ali cu prvo pokusati ove neformalne metode.
Ta pruga se gradila 1946.sto i nije tako davna proslost.Pretpostavljam da ima starijih ljudi koji se sjecaju.
 

Back
Top