albanci proglasili

vest sa rts sajta


Poslanici Skupštine Kosova usvojili su Proglas kojom se 'potvrdjuje politička volja naroda Kosova za nezavisnom i suverenom državom Kosovo', koji je, kako je objašnjeno, pravna i politička platforma pregovaračke delegacije Prištine u pregovorima o budućem statusu pokrajine.

Pod pritiskom međunarodne zajednice, poslanici su u poslednjem trenutku odustali od usvajanja prethodno najavljenje Rezoluciji o proglašenju nezavisnosti pokrajine. Za taj dokument glasalo je 104 od 120 poslanika Skupštine Kosova, a u tekstu od deset tačaka se navodi da Skupšstina Kosova 'potvrdjuje volju naroda Kosova da ono bude nezavisna i suverena država', te da će Skupština garantovati potvrdjivanje političke volje naroda Kosova za nezavisnost putem referenduma.

Ističe se da se Skupština Kosova obavezuje na usvajanje Ustava Kosova u skladu sa standardima Evropske unije i traži medjunarodnu podršku od UN, Evropske unije, SAD i drugih zemalja, za nezavisno Kosovo.

Pokrajinski parlament garantuje teritorijalnu celovitost Kosova i nepoveredivost njegovih granica, stoji u proglasu koji je pred poslanicima pročitala Nekibe Keljmendi iz Demokratskog saveza Kosova Ibrahima Rugove.

Ona je rekla da se taj doklument bazira na povelji UN o pravu na samoopredeljenje i drugim međunarodnim aktima.

Šef UNMIK Soren Jesen Petersen saopštio je da je Skupština Kosova, usvajanjem rezolucije, kojom se daje platforma delegaciji Kosova za predstojeće pregovore o statusu, 'na odgovarajući način preuzela svoju odgovornost'.

'Sada je vreme da kosovski politički lideri ubrzaju pripreme za proces oko statusa, posebno imajući u vidu da specijalni izaslanik Marti Ahtisari stiže u ponedeljak', poručio je Jesen Petersen.




nije bas proglas o nezavisnosti al' nije ni daleko
 
Ма Арбанаси усвојили декларацију о независности, а СРБИ усвојили декларацију о ОПСТАНКУ, или ОПСТАНКУ нисам добро сконтао.
СРБСКА СЕ ТРУБА СА КОСОВА ЧУЈЕ ОПЕТ ЈЕ СРБСКО КОСОВО ПОЉЕ
 
"...Звоне звона у паници, пада бомба на манастир
Срби не дајте похлепи да нас у нашој муци завади.
Можда ми јесмо диносауруси, она врста која одлази
и живимо у нашим сновима где нико неможе да нас порази
и нема те флоскуле која би могла бол да изрази
ја опет доле силазим, ако треба крв ће причати…" bgd-sindikat

:idea: :idea: :idea:
 
urospo:
"...Звоне звона у паници, пада бомба на манастир
Срби не дајте похлепи да нас у нашој муци завади.
Можда ми јесмо диносауруси, она врста која одлази
и живимо у нашим сновима где нико неможе да нас порази
и нема те флоскуле која би могла бол да изрази
ја опет доле силазим, ако треба крв ће причати…" bgd-sindikat

:idea: :idea: :idea:
Синдикат ТХЕ БЕСТ
 
Некада се питам ко овде за кога навија.... какве има везе "резолуција" било чија и било од кога...

ДА ЛИ УЧЕСНИЦИ МОГУ ОВДЕ ДА СХВАТЕ ДА НЕМА НЕЗАВИСНОГ КОСОВА АКО ТО СРПСКА ДЕЛЕГАЦИЈА НЕ ПОТПИШЕ ???????? А ОНИ ТО НИКАДА ПОТПИСАТИ НЕЋЕ...
ДА ЛИ ВАМ ЈЕ ТО ЈАСНО ИЛИ НЕ -

КОСМЕТ САМО МОЖЕ БИТИ ОТЕТ - АЛИ ОНДА И ПРОКЛЕТ...

ИНАЧЕ ПО СВИМ МЕЂУНАРОДНИМ ЗАКОНИМА МОРА ОСТАТИ У САСТАВУ ОВЕ ДРЖАВЕ!
 
eremita:
Некада се питам ко овде за кога навија.... какве има везе "резолуција" било чија и било од кога...

ДА ЛИ УЧЕСНИЦИ МОГУ ОВДЕ ДА СХВАТЕ ДА НЕМА НЕЗАВИСНОГ КОСОВА АКО ТО СРПСКА ДЕЛЕГАЦИЈА НЕ ПОТПИШЕ ???????? А ОНИ ТО НИКАДА ПОТПИСАТИ НЕЋЕ...
ДА ЛИ ВАМ ЈЕ ТО ЈАСНО ИЛИ НЕ -

КОСМЕТ САМО МОЖЕ БИТИ ОТЕТ - АЛИ ОНДА И ПРОКЛЕТ...

ИНАЧЕ ПО СВИМ МЕЂУНАРОДНИМ ЗАКОНИМА МОРА ОСТАТИ У САСТАВУ ОВЕ ДРЖАВЕ!
Kod nasih delegacija i politicara postoji fenomen " sve je moguce " pogotovo ako se velik novac okrece u poslovima sa njima na Kosovu. Nismo svesni koliko siptarskih para radi po Srbiji i to me plasi. Drugo - ako su protiv potpisivanja onda da se i takozvane granice zatvore i Srbi povuku iz tzv. skupstine. To su stvari koje mene licno uznemiravaju.
 
eremita:
Некада се питам ко овде за кога навија.... какве има везе "резолуција" било чија и било од кога...

ДА ЛИ УЧЕСНИЦИ МОГУ ОВДЕ ДА СХВАТЕ ДА НЕМА НЕЗАВИСНОГ КОСОВА АКО ТО СРПСКА ДЕЛЕГАЦИЈА НЕ ПОТПИШЕ ???????? А ОНИ ТО НИКАДА ПОТПИСАТИ НЕЋЕ...
ДА ЛИ ВАМ ЈЕ ТО ЈАСНО ИЛИ НЕ -

КОСМЕТ САМО МОЖЕ БИТИ ОТЕТ - АЛИ ОНДА И ПРОКЛЕТ...

ИНАЧЕ ПО СВИМ МЕЂУНАРОДНИМ ЗАКОНИМА МОРА ОСТАТИ У САСТАВУ ОВЕ ДРЖАВЕ!
Брате да то објасним, нико из Србске републике није потписао дејтон, чак га сматрамо идајом Србства, а сада смо у ситуацији да га једини бранимо.
Срби у Србској су прогласили независност и лепо су нам рекли: ХА ХА ХА ХА ХА ХА
Ко вас пита, е тако питају Србију за КиМ, ја сам пореклом са КиМ и немој да ме погрешно разумеш, али запад разуме само језик СИЛЕ и док их војно не поразимо има да нас ј*бу, али не што ј*бу него што заврћу уши
 
Па ако није њих брига - онда ни нас неће да буде брига за међународне законе... НЕЋЕ ТО ТАКО МОЋИ... данас је Владета Јанковић човек ожвалавио објашњавајући на ТВ-у... шта вам је... зашто сте малодушни...

ДА ЛИ НЕКО МОЖЕ ДА ТИ УЗМЕ НЕШТО АКО ТИ НЕ ДАШ. НЕ ! МОЖЕ САМО ДА ТИ ОТМЕ СИЛОМ - а онда: ком' опанци - ком' обојци...
 
П.С Јесмо ли ми у Србској потписали укидање Полиције и Војске НИСМО али се потписи створише преко ноћи и то оних који су се највише бунили
 
eremita:
Па ако није њих брига - онда ни нас неће да буде брига за међународне законе... НЕЋЕ ТО ТАКО МОЋИ... данас је Владета Јанковић човек ожвалавио објашњавајући на ТВ-у... шта вам је... зашто сте малодушни...

ДА ЛИ НЕКО МОЖЕ ДА ТИ УЗМЕ НЕШТО АКО ТИ НЕ ДАШ. НЕ ! МОЖЕ САМО ДА ТИ ОТМЕ СИЛОМ - а онда: ком' опанци - ком' обојци...
Nadam se da si u pravu ali mislim da se moze dogoditi upravo to - da ga daju. Mi smo sansu propustili u martovskim neredima kad smo bili ispitani laboratorijski da li damo ili ne damo. Zatim se preslo na drugi nivo. Opet, navijam za tvoju teoriju.
 
eremita:
Па ако није њих брига - онда ни нас неће да буде брига за међународне законе... НЕЋЕ ТО ТАКО МОЋИ... данас је Владета Јанковић човек ожвалавио објашњавајући на ТВ-у... шта вам је... зашто сте малодушни...

ДА ЛИ НЕКО МОЖЕ ДА ТИ УЗМЕ НЕШТО АКО ТИ НЕ ДАШ. НЕ ! МОЖЕ САМО ДА ТИ ОТМЕ СИЛОМ - а онда: ком' опанци - ком' обојци...
Е ТО ГОВОРИМ.
ФАК ТХЕ Е.У И САД-е, нека гледају своја посла.
За време Мартовских прогона смо имали савршен алиби да уђемо на КиМ , али наши паметни политичари су се почели међусобом оптуживато ко је више помоћи упутио.
 

Back
Top