Kako oblikovati tekst bez velikih praznina u Wordu?

Ribar

Poznat
Poruka
9.164
Kada u Word ubacim sliku to izgleda ovako:
Tekst 1.jpg

Pošto tu može da stane još nekoliko redova teksta, kako da popunim prazninu oko slike tekstom? Ako je potrebno slika može biti i sa strane, ne mora u sredini.
 
Mala preporuka: ovaj tekst i sliku koje si dao u primeru... mislim da bi bolje bilo da sliku centriraš skroz levo, pa da tekst ide sa desne strane slike. Slika u sredini je pogodnija kada tekst ide u dva stupca, a po sredini ide onaj razmak između stubaca. Takođe, čini mi se da ti je gornja margina premala, desna mnogo veća od leve, a prored izgleda kao 1,5 i čini mi se da bi 1 bolje izgledalo, naročito uz ovako sitan font.

LAPSUS "centriraš levo" :D - poravnaš levo :)
 
Poslednja izmena:
Hvala! :)

Tekst koji sam prikazao nasumce sam izvukao i kombinovao sa nasumce izabranom slikom. U pitanju je sasvim drugi i drugačiji tekst.

U svakom slučaju, imaću u vidu ove sugestije a ako budem u nedoumici ponovo ću postaviti (odgovarajuće) pitanje ovde!

Hvala svima još jednom! :)
Ako i budes imao problema sa kursorom,malo odalji strelicu od misa oko 1 cm i klikni nekoliko puta pore slike,sigurno ce se pojaviti kursor tu i mozes pisati pored slike,a i podesavanjima u Wordu,klikni na komandu da ti slova budu ravna i s jedne i druge strane.To imas u meniju Worda,kao kvadratici sa linijama.Ima ih 3.Klikni na trecu,mislim da je u svakom Wordu isti raspored.
 

Back
Top