Knjige (epska fantastika)

Milos6473074

Početnik
Poruka
17
Procitao sam do sad Gospodar Prstenova, Hobit, Pesma leda i vatre, Legenda, Kralj iza zatvorene kapije...
Ali sta sledece procitati...
Da li neko ima dobar predlog? Knjiga bi trebala da bude mesavina svih gore navedenih ali da bude nesto novo sto jos nisam procitao.
Razmisljao sam da pocnem da citam Tocak vremena ali je serijal poprilicno velik pa bih hteo da znam da li je vredan toliko potrosenog vremena.
 
Malazan book of Fallen, Clash of Kings, Elric of Menlibone....

Sad sam trazio po internetu Malasku knjigu palih i vidim da je laguna objavila 5 delova a ukupno ce ih biti verovatno 10 tako da ne bih da cekam posle svakog objavljenog dela jos godinu dana da izadje novi deo procitacu serijal kada bude ceo preveden na nas jezik.

Sudar kraljevstva od Dzordz Martina spada u serijal Pesma leda i vatre koji sam gore vec naveo. Procitao sam sve napisane delove iz pliv-a i sada cekam 6. deo Vetrovi zime.

Sto se tice Elric of Menlibone nisam nasao na internetu da ima da se kupi prevedena na srpski.
 
Sad sam trazio po internetu Malasku knjigu palih i vidim da je laguna objavila 5 delova a ukupno ce ih biti verovatno 10 tako da ne bih da cekam posle svakog objavljenog dela jos godinu dana da izadje novi deo procitacu serijal kada bude ceo preveden na nas jezik.

Sudar kraljevstva od Dzordz Martina spada u serijal Pesma leda i vatre koji sam gore vec naveo. Procitao sam sve napisane delove iz pliv-a i sada cekam 6. deo Vetrovi zime.

Sto se tice Elric of Menlibone nisam nasao na internetu da ima da se kupi prevedena na srpski.

Има да се купи половно, тражи по Лимунду,Купинду и тим страницама. Узми да читаш Име ветра(Ротфус), Мач од Шанаре( Брукс) и прочитај и остале Толкинове књиге свакако.
 
Sad sam trazio po internetu Malasku knjigu palih i vidim da je laguna objavila 5 delova a ukupno ce ih biti verovatno 10 tako da ne bih da cekam posle svakog objavljenog dela jos godinu dana da izadje novi deo procitacu serijal kada bude ceo preveden na nas jezik.

Sudar kraljevstva od Dzordz Martina spada u serijal Pesma leda i vatre koji sam gore vec naveo. Procitao sam sve napisane delove iz pliv-a i sada cekam 6. deo Vetrovi zime.

Sto se tice Elric of Menlibone nisam nasao na internetu da ima da se kupi prevedena na srpski.
Презупчио сам са Clash of Kings, мислио сам на First Law, Joe Abercrombie. Malazan Book of Fallen је завршен серијал, свих 10 књига су добре. Е сад шта су наши издали, немам појма, већ годинама читам на енглеском, наши су у стању чак и да издају 1 па 3 део серијала, а други ''забораве''...

Е да, и још- The Black Company, Sword of Truth (првих 5-6 су ОК, после почне да смара)
 
Poceo sam da citam Tocak vremena i trebace mi duzi period da zavrsim taj serijal. Tek kada ga procitam razmisljacu koju sledecu knjigu da kupim. Svakako hvala na savetima. Hteo sam jos da pitam da li je Ime vetra deo serijala ili moze da se cita zasebno kao jedna prica.
 
Martina tj novu knjigu serijala sam odavno prestao čekati, lakše mi je tako, zapravo nisam bio više u toj priči već sa "A Dance with Dragons",
međutim, nešto strpljenja kao i uzbuđenja je ostalo sa npr (podjednako dugoočeivanom) Patrick Rothfussovom Hronikom o kraljoubici, gde eto čekam još uvek na nastavak.
Nada umire poslednja, kažu. :p
 
Има да се купи половно, тражи по Лимунду,Купинду и тим страницама. Узми да читаш Име ветра(Ротфус), Мач од Шанаре( Брукс) и прочитај и остале Толкинове књиге свакако.

Elrik od Melnibonea koliko god bila i dobra knjiga i tematika, ipak je delimicno decja fantastika..
 

Back
Top