Diskus hernija

Moj je muz morao da ide i na drugu operaciju, ali je posle druge bio kao "nov".
Druga je operacija radjena desetak dana posle prve, neuspele jer su bolovi bili jos strashniji.

mislim da moj brat nece na drugu jer se u toku ove formirao tromb koji je za malo mogao da mu dodje glave da se slucajno nije nasao pored urgentnog gde su mu bukvlano sa ulice ugradili stent
 
mislim da moj brat nece na drugu jer se u toku ove formirao tromb koji je za malo mogao da mu dodje glave da se slucajno nije nasao pored urgentnog gde su mu bukvlano sa ulice ugradili stent

Zalim te ljude,koji su propatili pre operacije,a izgleda,jos gore posle operacije.Znam par ljudi koji su operisali kicmu i nijedan ne kaze da mu je bolje,nego pre operacije.Tako da se veoma mnogo zahvaljujem nacelnici Reumatologije u Resavskoj,ako je jos tam,ma gde bila i Ortopedu-Hirurgu na KCB,koji su me savetovali da nikako ne operisem kicmu dok ne padnem u kolica,jer onada kako su rekli nama sta da izgubim.Jos sam na stakama,mada se sve teze krecem,a i povecala mi se kilaza zbog slabog kretanja.tako su se povecali i bolovi.Uveli su mi i dnevnu dozu Trodona i jos nekih propratnih lekova koji moraju uz njega,tako da sada pijem 3x dnevno.Dugo vremena vec nije moglo da mi smanji bol samo jutarnja i vecernja doza,tako da mi ovo malo ublazava bolove.
 
Pa taj je članak star mislim oko 4 godine, tu je radio dr Marković pa prešao na jednu pa sad drugu kliniku, privatnu naravno, a ja želim kod njega ili Savića u klinici Atlas, različito rade ali su obje minimalno invazivne, ne dolazi mi se baš na pregled u Bgd samo da bih saznao cijenu jer vidim da ima upućenih :)
 
Pozdrav svima. Citao sam ovaj forum pre operacije koju sam imao 30.11.2018 u KBC Zemun.
Imam 40 godina, bol u lumbalnom delu osecam jos od 20-te godine. Pojavi se pa nestane i tako godinama.
Na svakih 2-3 god imao sam kace bolove koje resim injekcijama u DZ.
Pocetkom novembra opet bol u lumbalnom delu, injekcije. Poslw druge mi bude bolje ali zato sto diklofenak maskira bol. Podignem neki mali frizider iz gepeka i osetim da se nesto desilo sa ledjima. Bol posle injekcija pocinje da se pojacava i prvi put osetim da mi leva noga trne o kolena do stopala. Svakim danom sve vise. Vec tesko hodam i posle 10 min ne mmogu da hodam. Bolovi. Mogu srecom da nadjem neki polozaj gde me manje boli doi lezim pa mogu i da spavam ali preko dana nikako. Uradim MR privatno i ustanove da je jaka DH i da moram kod NH.
Odlucio sam da odem kod Markovica na pregled, zakazujem isto privatno. Pregled 7.000 din. Covek kaze treba da se operise i da kosta oko 3.800€. Medjutim ostavio je los utisak iako mi novac nije problem. Ostao je Minic Vma, ili Savic.
Cujem za dr Stanica u Zemunskoj. Deug mi je hirurg tamo pa sam cuo pohvalne price za njega i da je operisao anesteziologa devojku koja radi u ZB. To mi je vec bilo dovoljno da odem kod njega na pregled. Covek je protiv operacije ali ako bolovi ne prestanu nakon nedelju dana nekih terapija u bolnici , on bi da operise. Ostajem u bolnici 7 dana. Do mene lezi decko koji ceka drugu operaciju, operisao ga je Markovic u ZB dve godine ranije. Nakon ponovne operacije hirurzi su imali vecih problema jer je nekako lose zaraslo to oko diskusa.
Meni posle 7 dana isto, gotovo da ne mogu da stojim, guralicom idem do Wc-a. Nogu od kolena do stopala gotovo da ne osecam.
Zakazauje li operaciju ujutru u 8, frka mi je bila zesca ali sestre su mi rekle da je Stanic najbolji i da je pre neki dan operisao koleginicu. Operacija, operacioni blok kao iz budicnosti, sve novo i moderno. Budim se u sobi, gotovo !!!! Nikakav osecaj jer tog dana sam bio osamucen.
Budim se ujutru, dolaze kod mene i dizu me na noge. Osecaj neopisiv, bolova nema. Noga utrnuta 60% manje. Hodam do Wc-a. Drugi dan u bolnici sve bolji, hodam sporo jer se nekako plasim da nesto ne pokvarim. Sestra mi kaze da se opustim slobodno. Treci dan ja kao nov :) Bolova nema uopste osim utrnutog lista, idem da se tusiram pa da zamolim da mi previju ranu. Nakon 7 dana odlazim kuci, zabranjena voznja mesec, dva ili po osecaju. Nikako spavanje na stomaku. Preporuka za banju.
Nakon dve - tri nedelje ne osecam nikakve bolove, noga ne trne osecaj neopisiv. Odlazim u Banju Kanjizu, 3 nedelje do 28.12.2018. Vratio sam se svojim autom sam, oko 200 km do Beograda. Ujutru kad se umivam ne osecam bol u lumbalnom delu koji sam uvek imao. Mene su resetovali na fabricka podesavanja. Ja sam prosao odlicno, prezadovoljan sam.
U bolnici upaznao jos neke ljude koji su operisali u istom prriodu DH.
Covek 60 godina, operisao ga Mihajlovic kao nov. Drugi, operisao ga je nacelnik oseca se odlicno osim povremenih bolova u trticnom delu on secam se da nije logao da stoji u bolnici kad je bio prijem nego cevek se ispruzio na sred hodnika. Ostala trojica onako, imaju i dalje bolove, ne mogu da hodaju duze.
Ne znam da li sam nekom pomogao ali mislim da je fer da napisem svoje iskustvo.
 
Pozdrav svima. Citao sam ovaj forum pre operacije koju sam imao 30.11.2018 u KBC Zemun.
Imam 40 godina, bol u lumbalnom delu osecam jos od 20-te godine. Pojavi se pa nestane i tako godinama.
Na svakih 2-3 god imao sam kace bolove koje resim injekcijama u DZ.
Pocetkom novembra opet bol u lumbalnom delu, injekcije. Poslw druge mi bude bolje ali zato sto diklofenak maskira bol. Podignem neki mali frizider iz gepeka i osetim da se nesto desilo sa ledjima. Bol posle injekcija pocinje da se pojacava i prvi put osetim da mi leva noga trne o kolena do stopala. Svakim danom sve vise. Vec tesko hodam i posle 10 min ne mmogu da hodam. Bolovi. Mogu srecom da nadjem neki polozaj gde me manje boli doi lezim pa mogu i da spavam ali preko dana nikako. Uradim MR privatno i ustanove da je jaka DH i da moram kod NH.
Odlucio sam da odem kod Markovica na pregled, zakazujem isto privatno. Pregled 7.000 din. Covek kaze treba da se operise i da kosta oko 3.800€. Medjutim ostavio je los utisak iako mi novac nije problem. Ostao je Minic Vma, ili Savic.
Cujem za dr Stanica u Zemunskoj. Deug mi je hirurg tamo pa sam cuo pohvalne price za njega i da je operisao anesteziologa devojku koja radi u ZB. To mi je vec bilo dovoljno da odem kod njega na pregled. Covek je protiv operacije ali ako bolovi ne prestanu nakon nedelju dana nekih terapija u bolnici , on bi da operise. Ostajem u bolnici 7 dana. Do mene lezi decko koji ceka drugu operaciju, operisao ga je Markovic u ZB dve godine ranije. Nakon ponovne operacije hirurzi su imali vecih problema jer je nekako lose zaraslo to oko diskusa.
Meni posle 7 dana isto, gotovo da ne mogu da stojim, guralicom idem do Wc-a. Nogu od kolena do stopala gotovo da ne osecam.
Zakazauje li operaciju ujutru u 8, frka mi je bila zesca ali sestre su mi rekle da je Stanic najbolji i da je pre neki dan operisao koleginicu. Operacija, operacioni blok kao iz budicnosti, sve novo i moderno. Budim se u sobi, gotovo !!!! Nikakav osecaj jer tog dana sam bio osamucen.
Budim se ujutru, dolaze kod mene i dizu me na noge. Osecaj neopisiv, bolova nema. Noga utrnuta 60% manje. Hodam do Wc-a. Drugi dan u bolnici sve bolji, hodam sporo jer se nekako plasim da nesto ne pokvarim. Sestra mi kaze da se opustim slobodno. Treci dan ja kao nov :) Bolova nema uopste osim utrnutog lista, idem da se tusiram pa da zamolim da mi previju ranu. Nakon 7 dana odlazim kuci, zabranjena voznja mesec, dva ili po osecaju. Nikako spavanje na stomaku. Preporuka za banju.
Nakon dve - tri nedelje ne osecam nikakve bolove, noga ne trne osecaj neopisiv. Odlazim u Banju Kanjizu, 3 nedelje do 28.12.2018. Vratio sam se svojim autom sam, oko 200 km do Beograda. Ujutru kad se umivam ne osecam bol u lumbalnom delu koji sam uvek imao. Mene su resetovali na fabricka podesavanja. Ja sam prosao odlicno, prezadovoljan sam.
U bolnici upaznao jos neke ljude koji su operisali u istom prriodu DH.
Covek 60 godina, operisao ga Mihajlovic kao nov. Drugi, operisao ga je nacelnik oseca se odlicno osim povremenih bolova u trticnom delu on secam se da nije logao da stoji u bolnici kad je bio prijem nego cevek se ispruzio na sred hodnika. Ostala trojica onako, imaju i dalje bolove, ne mogu da hodaju duze.
Ne znam da li sam nekom pomogao ali mislim da je fer da napisem svoje iskustvo.

Zelim ti da tako i ostane,da vise nemas problema s tim.
 
Poz svima, da li je neko ima DH c5c6 centralno paramedijalno. Vrtoglavice nestabilnost pri hodu, slabost u rukama... Fizikalne ne pomazu, kako pomoci sebi. Inace dr kaze nije za opetaciju. Alu ovako imam ogromne tegobe..
 
Poz svima, da li je neko ima DH c5c6 centralno paramedijalno. Vrtoglavice nestabilnost pri hodu, slabost u rukama... Fizikalne ne pomazu, kako pomoci sebi. Inace dr kaze nije za opetaciju. Alu ovako imam ogromne tegobe..

Imam,t.j.imao sam taj problem.posle neke povrede.Poslali su me kod neuropsihijatra koji je yakljucio po mom objasnjenju i po nalayima da je to Migrena.Tako da sam vise od godinu dana pio lekove protiv migrene.Smanjio se bol u glavi,ali vrtoglavica i trnjenje leve ruke nikako.Nije to bilo jako trnjenje,ali desavalo mi se da nekad nesto ispustim iy ruke ybog toga.Onda me je moja doktorka opste prakse,poslala kod specijaliste ya Uho,grlo i nos.Isto sam mu objasnio kakvo je stanje i pogledao snimke i opise snimka.samo mi je rekao,"Sedi i nagni glavu napred".Pritisnuo me je prstom na sastavu glave i vrata sa leve strane,neka tacka.Odah me je zabolela glava i to ludo."Kakva migrena"rekao je to je ukljestenje neko nerva na vratu.Dao mi je odmah jednu injekciju Novokaina i rekao da dodjem jos dva jutra,Da udjem odma i da ne predajem knjizicu.Tako sam i uradio.Injekcije je dao u to bolno mesto,kao blokadu za kicmu.Rekao mi je jos i prepisao Cinedil,da to pijem po pola ujutru i uvece.I da becu imati problema vise bar 3 godine.proslo je vise i od duplo,iako pijem taj Cinedil jos uvek,jer mi je rekao da ne treba da prestajem uopste.posto se ja krecem na stakama i stalno moram da gledam u zemlju,da pazim kuda stajem i sa nogama i stakama.I stvarno samo ponekad imam blaze vrtoglavice,ali glavobolje su prestale dok su ranije bile nesnosne.Ponekad me zaboli ruka u ramenu,laktu i izmedju kasiprsta i srednjeg prsta,ali to je podnosljivo.sad ne mora da znaci da je to i kod tebe,ali,potrazi upit od tvog lekara za ORL,pa neka te i 0on pregleda moze se desiti da ti pomogne.I nemoj cekati da te lekar negde posalje vec trazi da te salje redom ko je kompetentan za taj problem i dok se ne utvrdi sta je.da mogu da ti daju prave lekove koji ce ti pomoci.Veliki pozdrav.
 
Озон терапија лечи дискус хернију

http://www.politika.rs/scc/clanak/421576/Ozon-terapija-leci-diskus-herniju

Први пут у региону данас ће нова метода, после које већ након прве интервенције болови престају у 85 одсто случајева, бити представљена у Клиничком центру Србије

Аутор: Данијела Давидов-Кесарсреда, 30.01.2019. у 13:14

Светски признат неурорадиолог проф. др Марио Муто, из италијанске болнице „Cardarelli Hospital” из Напуља, посетиће данас Клинички центар Србије, где ће демонстрирати методу минимално инвазивне озон терапије лечења дискус херније и лумбалног бола, коју ће применити на неколико пацијената Ургентног центра.

То ће уједно представљати и почетак увођења ове методе у КЦС, која се показала као врло ефикасна, јер већ након прве интервенције болови престају у 85 одсто случајева, а тај проценат је још већи после друге или треће интервенције. Захваљујући добрим краткорочним и дугорочним резултатима, побољшава се квалитет живота пацијената који нису кандидати за хирурушку интервенцију, а одлаже се и време до интервенције.

Увођење оксиген-озон терапије у КЦС представља велики помак у лечењу ових болесника а сама метода ће се први пут урадити не само у Србији већ и у региону.

fizikalna--------------foto-D-JEVREMOVICH.jpg


– Метода може да се користи код свих пацијената који имају синдром болних леђа. Већина тих људи има проблем који није индикација за хируршку интервенцију, али трпе свакодневно болове и важно им је да нађу решење како би им се поправио квалитет живота. Барем једном у животу је свака особа имала проблем са болом у леђима и зна се како то омогућава свакодневно функционисање – каже за „Политику” професор др Ружица Максимовић, из Центра за радиологију и магнетну резонанцу Клиничког центра Србије.

Наша саговорница напомиње да се нова јединствена метода спроводи под контролом скенера, који показује тачно место које изазива бол. У ту регију се затим дугом и танком иглом убризгава одређена концентрација кисеоника и озона. Поступак није много болан и одвија се док је пацијент у локалној анестезији.

– После интервенције пацијент лежи још сат времена, а затим иде код куће. Већ сутрадан може да се врати свакодневним обавезама. Ову методу због свега тога сматрамо веома комфорном за пацијенте – додаје др Максимовић.


Проф. др Марио Муто ће овим поводом у свечаној сали Деканата Медицинског факултета одржати и предавање за стручну јавност.
 
Pozdrav svima. Već dugo imam bolove u vratu, leđima i rukama uz trnjenje, podrhtavanje, manji gubitak kontrole, drhtanje prstiju i druge tegobe. Dugo se i lečim, probao sam razne vrste fizikalnih terapija, trakciju, injekcije i druge lekove (NSAIL, miorelaksante, antikonvulzante, antidepresive, suplemente, gelove itd.), ali zasad nema nikakvih rezultata, a stanje je sve gore, jedva i ovo kucam. Odradio sam dijagnostiku (MR i EMNG) koji, barem prema lekarima koji su gledali te snimke, nisu uopšte loši i prema njima uopšte ne bi trebalo da imam ovako jake bolove niti da razmišljam o operaciji, ali bolovi su tu i više nemam izbora, pristao bih na bilo kakvo rešenje, čak i neko sa visokim rizikom. Ne mogu više da idem od fizijatra do neurologa pa natrag i tako u krug. Odlučio sam da odem na operaciju, ali nisam siguran gde. Takođe imam i finansijske probleme (od početka 2018., kada su bolovi krenuli, nisam sposoban za rad) tako da bi u idealnom slučaju to bilo u nekoj državnoj ustanovi tj. o trošku RFZO. Ono što ne znam je kod kog lekara da zakažem pregled. Vidim da se u temi pominje nekoliko neurohirurga i mesta gde se to operiše. Da li ima nekih iskustava sa VMA? Da li se tamo dugo čeka na pregled/operaciju?
Iako sam mlad, ovi bolovi su me psihički i fizički slomili tako da nemam više praktično nikakve ambicije i sl., jedino bih voleo da se nekako oslobodim makar dela tog bola.
 
Pozdrav svima. Već dugo imam bolove u vratu, leđima i rukama uz trnjenje, podrhtavanje, manji gubitak kontrole, drhtanje prstiju i druge tegobe. Dugo se i lečim, probao sam razne vrste fizikalnih terapija, trakciju, injekcije i druge lekove (NSAIL, miorelaksante, antikonvulzante, antidepresive, suplemente, gelove itd.), ali zasad nema nikakvih rezultata, a stanje je sve gore, jedva i ovo kucam. Odradio sam dijagnostiku (MR i EMNG) koji, barem prema lekarima koji su gledali te snimke, nisu uopšte loši i prema njima uopšte ne bi trebalo da imam ovako jake bolove niti da razmišljam o operaciji, ali bolovi su tu i više nemam izbora, pristao bih na bilo kakvo rešenje, čak i neko sa visokim rizikom. Ne mogu više da idem od fizijatra do neurologa pa natrag i tako u krug. Odlučio sam da odem na operaciju, ali nisam siguran gde. Takođe imam i finansijske probleme (od početka 2018., kada su bolovi krenuli, nisam sposoban za rad) tako da bi u idealnom slučaju to bilo u nekoj državnoj ustanovi tj. o trošku RFZO. Ono što ne znam je kod kog lekara da zakažem pregled. Vidim da se u temi pominje nekoliko neurohirurga i mesta gde se to operiše. Da li ima nekih iskustava sa VMA? Da li se tamo dugo čeka na pregled/operaciju?
Iako sam mlad, ovi bolovi su me psihički i fizički slomili tako da nemam više praktično nikakve ambicije i sl., jedino bih voleo da se nekako oslobodim makar dela tog bola.

Isto ti je i na VMA.ako ides preko uputa,vrtece te do besvesti,ako platis preglede ides odmah preko reda.
 
Pa dr,Minic je dobar specijalista.samo se naoruzaj strpljenjem,jer je kod njega uvek guzva.Oni zakazuju barem 10 pacijenata u isto vreme.Inace neces pogresiti ako odes kod njega.

Probao sam, ali je prvi slobodan termin tek u aprilu. Operater mi je iščitao imena drugih neurohirurga koji su slobodni ranije i na kraju sam zakazao kod doktora Slaviše Stefanovića. Nakon zakazivanja sam probao da izguglam nešto o njemu, ali nisam uspeo da pronađem ništa osim biografije na zvaničnom sajtu VMA.
Hvala još jednom na informacijama.
 
Probao sam, ali je prvi slobodan termin tek u aprilu. Operater mi je iščitao imena drugih neurohirurga koji su slobodni ranije i na kraju sam zakazao kod doktora Slaviše Stefanovića. Nakon zakazivanja sam probao da izguglam nešto o njemu, ali nisam uspeo da pronađem ništa osim biografije na zvaničnom sajtu VMA.
Hvala još jednom na informacijama.

Nema na čemu,to sam tiirekao,do Minića je teško doći,ali otidji kod bilo kojeg da ti lepo pročita i objasni snimak MMR'a,da znaš na čemu si i kakvo je tačno stanje.pa ako baš mora neki zahvat,onda vredi ćekati Minića,ako nije toliko zahtevan,to će ti uraditi svaki od njih,jer nisu oni dzabe tu gde jesu.
 
Probao sam, ali je prvi slobodan termin tek u aprilu. Operater mi je iščitao imena drugih neurohirurga koji su slobodni ranije i na kraju sam zakazao kod doktora Slaviše Stefanovića. Nakon zakazivanja sam probao da izguglam nešto o njemu, ali nisam uspeo da pronađem ništa osim biografije na zvaničnom sajtu VMA.
Hvala još jednom na informacijama.
Zdravo svima.
Ja sam operisala dh vrata pre par nedelja. Pre toga sam imala jake bolove u vratu,ramenu,plecki i ruci koja je trnula,bolela i bila sa manje snage. Posle raznih terapija nista nije pomoglo pa su me operisali u KCS na NH. Tamo ima nekoliko dobrih hirurga. Oporavak mi je potpuno promenljiv,svaki dan mi je drugacije,manja bol,veca bol. Ali makar nije konstantna kao pre. Kazu da je operacija jedno a oporavak drugo jer sve zavisi od nerva koliko se ostetio zbog pritiska. Najvise nadu polazem u fizikalnu plus sto pijem B vitamine.
Pozdrav
 

Back
Top