Diskus hernija

Ovo sto munzelac opisuje, mogu i ja da potvrdim. Samo sto nisam jos stigao do lekova za bolove. Mozda nema potrebe, a mozda trpim kao konj. Nisam imao periode ukocenja da ne mogu da mrdnem, ali kvalitet zivota definitivno u najmanju ruku jadan.
Jednostavno posle 4 godine maltretiranja, ne preostaje nista drugo nego operacija. Kod DH je najbitnije da se odma reaguje. Moja magnetna rezonanca pre 3-4 godine i skorasnja bukvalno identicne a stanje neuporedivo gore.

p.s.Sto se tice kijanja, ja moram da se uhvatim za nesto da me ne bi preseklo :)
 
Poslednja izmena:
Ovo sto munzelac opisuje, mogu i ja da potvrdim. Samo sto nisam jos stigao do lekova za bolove. Mozda nema potrebe, a mozda trpim kao konj. Nisam imao periode ukocenja da ne mogu da mrdnem, ali kvalitet zivota definitivno u najmanju ruku jadan.
Jednostavno posle 4 godine maltretiranja, ne preostaje nista drugo nego operacija. Kod DH je najbitnije da se odma reaguje. Moja magnetna rezonanca pre 3-4 godine i skorasnja bukvalno identicne a stanje neuporedivo gore.

p.s.Sto se tice kijanja, ja moram da se uhvatim za nesto da me ne bi preseklo :)

uh... ja ne bih mogao da zamislim zivot sa tim. 3 nedelje sam kod svakog kasljanja kijanja imao bolove i uhhhhh...
4 godine... morao bih da budem na bas jaaaaakim antidepresivima da ne bih pukao psihicki... kapiram da se i psiha koliko toliko 'rekalibrise', ali... uhhhh...

primeti osam da je i meni poce oda se 'snizava kriterijum'. osecam super zadovoljstvo sto mogu cesto po dva stepenika brzo da prelazim bez da zaboli (ok, ovo je vise zadovoljstvo iz perspektive obecavajuceg oporavka, ali opet...).

drz se okradokrade, i da te saftic dobro opravi o/
 
Ovo sto munzelac opisuje, mogu i ja da potvrdim. Samo sto nisam jos stigao do lekova za bolove. Mozda nema potrebe, a mozda trpim kao konj. Nisam imao periode ukocenja da ne mogu da mrdnem, ali kvalitet zivota definitivno u najmanju ruku jadan.
Jednostavno posle 4 godine maltretiranja, ne preostaje nista drugo nego operacija. Kod DH je najbitnije da se odma reaguje. Moja magnetna rezonanca pre 3-4 godine i skorasnja bukvalno identicne a stanje neuporedivo gore.

p.s.Sto se tice kijanja, ja moram da se uhvatim za nesto da me ne bi preseklo :)

Lepo kazes da je vazno ranije reagovati, da ti je stanje sve gore a onda mazes da trips 4 iodine.
Pretpostavljam da ti bol nije toliko strasan obzirom da ne pijes lekove ali ce ti nerv ozbiljno nagrabusiti tj.da vec jeste, period oporavka ce ti biti... dug.
Operacija je sranje ali je ziveti tako godinama jos vece sranje.
 
Koliko god da traje samo da bude bolje.Ja sam se na bol naviko,mozda zvuci bolesno ali tako je.O tome koliki je intenzitet ne vredi raspravljati.Ja recimo bez problema mogu da istrpim popravku zuba bez anestezije.I bol se zaboravlja,ti znas da te je puno ili malo bolelo i to je to.Kazu da zene nikad ne bi radjale drugi put da se bol pamti
 
Meni recimo posle 20 min trakcije nestane 90% bola.Ali to ne traje dugo.Nekad me drzi dan,nekad par dana.Zima me rastura,gore mi je duplo nego letos.To je razlog zasto razvlacim tako dugo.Taman mislis da je bolje i sastavi te.Pa probaj ovu terapiju,pa te ubedjuju da ce ti biti bolje.I stvarno bude jedan period.Pa te svi hirurzi ubedjuju nije za operaciju.Samo jedan kaze jeste ali ce da boli i posle(ali manje).

- - - - - - - - - -

Ispucao sam sve terapije u Srbiji,ostaje mi eventualno da posetim MOZDA jos nekog madjionicara i neurohirurga
 
Koliko god da traje samo da bude bolje.Ja sam se na bol naviko,mozda zvuci bolesno ali tako je.O tome koliki je intenzitet ne vredi raspravljati.Ja recimo bez problema mogu da istrpim popravku zuba bez anestezije.I bol se zaboravlja,ti znas da te je puno ili malo bolelo i to je to.Kazu da zene nikad ne bi radjale drugi put da se bol pamti
Mislim da nikad necu da zaboravim bol koji sam osetio prosle zime u listu noge. Ja ga opisujem kao da me neko zigose kao stoku onim uzarenim metalom. I zene koje dozive takve bolove kazu da je porodjaj mala maca.

Sent from my Mi-4c using Tapatalk
 
ja sam se skroz vratio u normalu. vec duze vreme nikakav problem.
samo od sebe je otislo (ok, ja sam se trudio da pazim kako se savijam, mrdam itd...).
obzirom da sam se unormalio, odustao sam od operacije sada.
ako mi se onaj pakao od novembra ponovi u skorije vreme, onda cu definitivno ici.
za sada se nadam da me nece u skorije vreme ponovo spucati mada ostaje onaj crv i los trip u smislu da svakog trenutka moze da me 'strefi', a sto ne mogu da odguram 'pod tepih' (u smislu, ne mogu da ne razmisljam o tome svako malo)...
 
Ja ok, odlican skoro.
6 meseci od operacije, nemam nikakve vece probleme, nesto je boluckalo u nedeljama posle seckanja, ali to je sve islo silaznom putanjom. Kad se umorim donji deo ledja i dalje ume da boli, ali to su bolovi koje imam dugi niz goina i koje pripusujem davno pokvarenom L5-S1 disku.
Nikakvi bolovi u dupetu I nogama koji su bili posedica l4-l5.
Jedina razlika je sto sam izbacio bilo kakvu fizikaliju, nikad vise, ne hvala.
 

Andrei:
2 diskus hernije sa 19 godina, bol nestao u potpunosti zbog ove vezbe. Ako imate bol u ledjima radite ovu vezbu 3-4 puta dnevno.
Inace, jednom dnevno je dovoljno kao preventiva. Prva 3 minuta se cine lakim, onda postaje teze. 5 minuta je dovoljno.
 
Evo da se i ja javim, stanje je dosta bolje nego pre godinu i po dana, ali se cuvam naravno. Trcim i idem u teretanu 5 puta nedeljno, forma sve bolja i bolja. Mogu reci da sam sada u najboljem stanju od pocetka ovih problema od pre godinu i po dana.

Neko je pomenuo knjigu, da na engleskom je jeziku i cisto sumnjam da ce ikada biti prevod na srpski za istu :(

@okradokrad

Zasto kazes "teska operacija"? Bio si na pregledu skoro pa je ustanovljeno nesto specijalno i "nestandardno"?
 
Ja imam problem sa L5S1 vec 5-6 godina unazad, stim sto kad me uhvati bol hocu da se ubijem, a kada nemam bolove cak i igram fudbal. Bilo je dana kada me bukvalno supruga oblacila kao da sam invalid, a opet bilo je dana kada sam trcao po 10km i igrao fudbal (naravno amaterski). Poslednje sto me strefilo bilo je pocetkom avgusta, par dana pre polaska na more, ali prvi put da mi se spustilo u levu nogu... butina i list. Bolovi su bili u najmanju ruku ne pidnosljivi, tako da sam svakog dana, pa cak i na moru dobijao koktele inekcija Diklofen/deksazon i nista nije pomagalo. Bol je bukvalno sam od sebe prosao posle 7-10 dana. E tada sam resio 100% da cu da se operisem i da onakve bolove vise ne zelim da trpim. Pozvao sam telefonom VMA i bez problema zakazao pregled kod dr. Savic Milenka uz prethodno uradjenu MR za 13.09. gde sam bio spreman da ga molim na kolenima ako treba samo da me operise, sto nije bilo potrebno jer je i sam odmah rekao da sam za operaciju. Ponudio mi je dve varijante, prva da se koliko vec sutra operisem privatno u nekoj klinici za 2800€ ili da sacekam par meseci pa da me operise na VMA preko socijalnog. Pogodite sta sam odlucio???? Bio sam ponovo kod njega 11.10. kako bi mi zakazao termin operacije i covek mi ladno predlozi da me operise za 5 dana ili kad dodje iz Amerike 30.10. sto sam i prihvatio. Tako da sada cekam taj 30-i pa sta mi bog da.
 
Ja imam problem sa L5S1 vec 5-6 godina unazad, stim sto kad me uhvati bol hocu da se ubijem, a kada nemam bolove cak i igram fudbal. Bilo je dana kada me bukvalno supruga oblacila kao da sam invalid, a opet bilo je dana kada sam trcao po 10km i igrao fudbal (naravno amaterski). Poslednje sto me strefilo bilo je pocetkom avgusta, par dana pre polaska na more, ali prvi put da mi se spustilo u levu nogu... butina i list. Bolovi su bili u najmanju ruku ne pidnosljivi, tako da sam svakog dana, pa cak i na moru dobijao koktele inekcija Diklofen/deksazon i nista nije pomagalo. Bol je bukvalno sam od sebe prosao posle 7-10 dana. E tada sam resio 100% da cu da se operisem i da onakve bolove vise ne zelim da trpim. Pozvao sam telefonom VMA i bez problema zakazao pregled kod dr. Savic Milenka uz prethodno uradjenu MR za 13.09. gde sam bio spreman da ga molim na kolenima ako treba samo da me operise, sto nije bilo potrebno jer je i sam odmah rekao da sam za operaciju. Ponudio mi je dve varijante, prva da se koliko vec sutra operisem privatno u nekoj klinici za 2800€ ili da sacekam par meseci pa da me operise na VMA preko socijalnog. Pogodite sta sam odlucio???? Bio sam ponovo kod njega 11.10. kako bi mi zakazao termin operacije i covek mi ladno predlozi da me operise za 5 dana ili kad dodje iz Amerike 30.10. sto sam i prihvatio. Tako da sada cekam taj 30-i pa sta mi bog da.

ccc.... kako ga je lako naci preko 'privatne' varijante.
ja nisam hteo da zurim jer mi se 'tek' prvi put bilo desilo prosle godine, ali sam planirao da zakazem upravo varijatnu preko zdravstvenog osiguranja za par meseci kasnije za slucaj da se situacija ne sredi.
naravno, 2 meseca nije bilo moguce telefonom doci do njega, stanje mi se skroz sredilo pa sam odustao od jurenja savica ;)
proslo mi je skroz pa se na kraju i nism operisao, ali mi je mnogo zaniljiv taj momenat 'zakazivanja' koje nije privatna varijanta.
btw... kod savica je svaki nalaz 'za operaciju' ;)
inace, ni meni u tom periodu nisu pomagali diklofen+deksazon. posle sam bio presao na ketonal koji jeste pomagao u smislu da olaksa bolove na podnosljiv stepen na par sati...

srecno.
ovo je prica tipa 'sta sve mozes u srbiji za 2800e kad te spuca bol u dupetu i nozi' ;)
 
ccc.... kako ga je lako naci preko 'privatne' varijante.
ja nisam hteo da zurim jer mi se 'tek' prvi put bilo desilo prosle godine, ali sam planirao da zakazem upravo varijatnu preko zdravstvenog osiguranja za par meseci kasnije za slucaj da se situacija ne sredi.
naravno, 2 meseca nije bilo moguce telefonom doci do njega, stanje mi se skroz sredilo pa sam odustao od jurenja savica ;)
proslo mi je skroz pa se na kraju i nism operisao, ali mi je mnogo zaniljiv taj momenat 'zakazivanja' koje nije privatna varijanta.
btw... kod savica je svaki nalaz 'za operaciju' ;)
inace, ni meni u tom periodu nisu pomagali diklofen+deksazon. posle sam bio presao na ketonal koji jeste pomagao u smislu da olaksa bolove na podnosljiv stepen na par sati...

srecno.
ovo je prica tipa 'sta sve mozes u srbiji za 2800e kad te spuca bol u dupetu i nozi' ;)

Ja ih na neki nacin i shvatam. S obzirom da je jedan od najboljih kod nas, kontam da svi na sve nacine pokusavaju da ga nahvataju. Mora i on da filtrira nekako pacijente. Nije bas da predlaze odmah operaciju. Meni je predlozio da trpim dok mogu :). U mom slucaju bi se cekalo oko godinu dana, a prepostavljam da je ovo za klasicnu operaciju jer oni krecu na VMA da ih rade tamo posle nove godine od februara. Ja da sam na njegovom mestu dodao bih jos(da mogu) 1500 e i odradio endoskopsku u zagrebu.
 
Ja ih na neki nacin i shvatam. S obzirom da je jedan od najboljih kod nas, kontam da svi na sve nacine pokusavaju da ga nahvataju. Mora i on da filtrira nekako pacijente. Nije bas da predlaze odmah operaciju. Meni je predlozio da trpim dok mogu :). U mom slucaju bi se cekalo oko godinu dana, a prepostavljam da je ovo za klasicnu operaciju jer oni krecu na VMA da ih rade tamo posle nove godine od februara. Ja da sam na njegovom mestu dodao bih jos(da mogu) 1500 e i odradio endoskopsku u zagrebu.

Za ovih godinu dana, ti si prvi da znam da je rekao da cekas i trpis. I to je rekao tebi koij vec tripis duuuuugo.
Ti si inace 'zeznut slucaj' i tvoja operacija svakako nije 'rutinska'. Jasno je da ti rekao to ne zato sto nisi za operaciju vec sto je zeznuta operacija.
Svakako stoji da je jedan od najboljih i kapiram da mu je privatna praksa veci prioritet, ali dva meseca jurenja je ipak bezobrazluk.
Kako god, posle onih bolova i mucnine koju sam osetio gledajuci na youtube-u operacii (jednu i drugu) , ostaje mi da se pazim i da prolongiram period do sledeceg javljanja bolova i operacije :)
Ima li nekog updatea kod tebe?
 
Nista i dalje trpim...ovo je level iznad mazohiste. Mene kad ne boli onda znaci da ce biti period toplih dana :). Ja prvo treba da sredim uput, posto nisam iz beograda, a to je blago receno nemoguca misija. Privatno da radim je preskupo...nije da ne bih mogao ali bolje pola tih para da dam za kvalitetnu rehabilitaciju posle, jer je podjednako bitno kao i operacija.
 
Poslednja izmena:
ja se spremam da idem opet kod kiroprakticara...l4l5 obostrano, pao medjuprsljenski prostor, disk se susi, zatvoren kicmeni kanal 9 mm...kod mene ne moze endoskopija to sam vec iutvrdila imam urodjeno suzenje lumbalnog dela kicme, a u srbiji se ne radi endoskopija na suzenoj kicmi. :sad2:

- - - - - - - - - -

ccc.... kako ga je lako naci preko 'privatne' varijante.
ja nisam hteo da zurim jer mi se 'tek' prvi put bilo desilo prosle godine, ali sam planirao da zakazem upravo varijatnu preko zdravstvenog osiguranja za par meseci kasnije za slucaj da se situacija ne sredi.
naravno, 2 meseca nije bilo moguce telefonom doci do njega, stanje mi se skroz sredilo pa sam odustao od jurenja savica ;)
proslo mi je skroz pa se na kraju i nism operisao, ali mi je mnogo zaniljiv taj momenat 'zakazivanja' koje nije privatna varijanta.
btw... kod savica je svaki nalaz 'za operaciju' ;)
inace, ni meni u tom periodu nisu pomagali diklofen+deksazon. posle sam bio presao na ketonal koji jeste pomagao u smislu da olaksa bolove na podnosljiv stepen na par sati...

srecno.
ovo je prica tipa 'sta sve mozes u srbiji za 2800e kad te spuca bol u dupetu i nozi' ;)

e taj meni treba sto mu je svaki nalaz za operaciju, a ne da ceka da otkazu noge.
 
Iako na prvi pogled smrdi na klasicnu srpsku korupciju, ovo sto je Savic predlozio (ili plati za odmah ili cekaj godinu dana u trosku drzave) u stvari i nije.
U svari je manjak naseg sistema, kod nas ces dobiti operaciju o trosku drzave u kratkom roku, ali samo ako imas "crvene zastavice" a to su palo stopalo, problem sa erekcijom ili sfiknterom.
(ruku na srce, ova druga dva mozda je moguce i isfingirati ?! :)). Dakle, u najboljem interesu ti je dao opciju da to uradis u Atlasu.

Sto se Savica i Atlasa tice, prema poslednjim info (drugar operisan pre mesec dana) i Savic se orijentisao na endoskop mada je razlika izmedju endoskop mikro i no-endoskom mikro beznacajna (oko 5mm duzine reza i dan vise brige o rani). Skontali ljudi da ko daje lovu hoce maksimalnu brigu i tehnologiju pa ce i da doplate za endoskop. Kao kad kupis Audi za 2x vise od VW. Znas da je isto, da te lazu, ali opet platis vise za Audi.

Poslednji usput, hvala na pitanu moja je kicma odlicna, Uskoro ce 1va godisnjica, pa neka mi jos makar 30tak sledecih dr. Saftic ovako mio kao sto je sada..

Pozdrav
 
ja se spremam da idem opet kod kiroprakticara...

Svaka manipulacija kicom pospesuje i ubrzava propadanje... to skapira svako ko je zavrsio na operaciji.
Na zalost, u proseku smo vrlo glup narod pa izraz "uciti na tudjim greskama" skontamo tek kad napravimo bas tu gresku. Ili ni tad jer mnogo je lakse izmisliti opravdanje nego priznati da si glu "ma nije to to, meni je bilo potpuno drugacije",

Glupan.
 
za kvalitetnu rehabilitaciju posle, jer je podjednako bitno kao i operacija.

IMHO ovo nema smisla. Znam 10 operisaih, svi su OK iako nisu otisli dana na rehabilitaciju.
Treba se pridrzavati odredjennih pravila i vezbati, svakako, ali banje i ostalo ti nece niko preporuciti ...sem fizioterapeuta i ostalog osoblja banje, naravno.
BIce da nisi otisao do hirurga, ili samo tako zvucis. Kad odes i popricas sa njima, shvatis da je osnovni zajeb sto ljudi nemaju pojma o operaciji. 99% medicinara smatra "operaciju kicme" opasnom te je treba po svaku cenu treba izbeci. Od tih 99%, 100% ne zna o cemu prica. Jedini merodavan za nerve u kicmi je neurohirurg. Jedini Ne ti, ne ja, ne urolog na MRI, ne samouki kosolomac, niti fizioterapeut ili komsija koga bole ledja pola zivota. Samo hirurg i to sa onaj sto se bavi nervima ili ti neurohirurg ;).
Ali zato sto svi znaju da preporuce diklofen i banju 4 nedelje, masazice, istezanje... milina. Zacinice ti preporuku sa "znam jednom kome je pomoglo" bez ikakve druge garancije naravno..
Kad se svi razumemo u fudbal toliko da treba da budemo nista manje od selektora, ne cudi ni sto svi znaju i koji su znaci da je nekome (ne)potrebna operacija.
 

Back
Top