Prosečna plata web dizajnera u Srbiji i opis posla

Pa zavisi od tvog znanja.Ako se bavis samo cistim dizajnom (Graficki programi) onda i ne mozes nesto posebno da zaradis.A ako dobro baratas front/end-om onda kinta moze da bude skroz kul.Moguce je i od samog dizajna zaraditi dobru kintu al moras da budes bas talenat.Inace ako nemas ni 1% talenta za dizajn ili isti smatras dosadnim,onda bolje zaobidji taj posao.Poz
 
Voleo bih da se u budućnosti bavim web dizajnom i zanima me kolika je prosečna plata web dizajnera u Srbiji, kakav je kvalitet posla, koju školu/fakultet trebam da završim i kakav je dan jednog web dizajnera na poslu :D

plata zavisi od firme, za nase prilike svakako dobra. Kvalitet posla je takav da sedis za kompjuterom.. neko to voli neko ne. Naravno radio bi pod pritiskom vremena i sa ljudima koji ni sami ne znaju sta hoce.
programiranje, web dizajn i slicno se smatra modernim zanatom. Ako pogledas oglase za posao, nigde se ne trazi neki fakultet vec iskustvo.
Naravno fakultet bi ti pomogao oko znanja. Ne znam da li na Fon-u imaju ti predmeti, od privatnih ti je i RAF dobar.
 
Voleo bih da se u budućnosti bavim web dizajnom i zanima me kolika je prosečna plata web dizajnera u Srbiji, kakav je kvalitet posla, koju školu/fakultet trebam da završim i kakav je dan jednog web dizajnera na poslu :D

Синовац, тај посао се под један обожава или га не радиш. А зато што волиш тај посао ти ћеш да трпиш разне будале с којима ћеш радити (ако си већ довољно глуп да то радиш домаћим клијентима), разне преваранте који ти неће платити (види шта сам написао у претходној загради).

Почни да учиш и немој да мислиш на паре. То је лош мотив. Добар мотив је да у нечему постанеш изузетан и да је то само себи циљ јер је осећај добар. Новац после тога је само последица свега што си постигао.
 

Back
Top