nesto vezano za posao...

Је л' твоје питање који би посао требао да прихватиш од ових 5-6 понуђених?

Ако је то питање, онда сматрам да треба да процениш на ком послу можеш да стекнеш знања и вештине које су корисне и на том послу, али и на другим пословима, па да у некој будућности можеш да искористиш та знања и вештине (чак и ако је на том послу мања плата. Дугорочно, ако се стичу знања и вештине, онда је финансијски исплативије то знање и вештина него тренутна плата).
 
Rado bih bilo kakvim savetom da pomognem, ali pitanje nije konkretno postavljeno, tako da mi nije ni jasno o cemu se tacno radi.
Da li o osamostaljenju u porodicnom smilsu? Da li o izboru posla/zanata? Ili o necemu sasvim trecem...
 
Ne zapravo, jer mi je neophodno da to prvo saznam.
Vucic kaze prosecna plata iduce godine 500e. A ja na zadnjem poslu imao 300-malo vise, jer se to odnosi na advokate ili sta.
Ako je tako onda nebi bilo razloga raspravljati koji je luksuz.. najjeftiniji...
Sto se znanja i vestina tice, i plate, sve mi je bitno a najvise plata.
Jer kao sto rekoh pa niko ne bi normanal se spustio skoro za tri puta manje para mesecno radi unapredjivanja i koristi od toga sta moze da nauci, mogu ja raditi i mesec dana i sto bi francuz tamo u kraju rekao uola, ali to nije to da se radi 8h dnevno za tako malu platu, mozda u nekoj drugoj zemlji losijoj po tom od Srbije, ali u Srbiji ne, vise nisu 90-te da se covek spusti na tako nisko, a ni ti posodavci nisu bas normalni 12 000 plata!
..Pa sa tim parama... pravac negde van Srbije... Tamo se ima i smestaj i sve... Jedino moras znati engleski, ili Francuski ili bilo koji jjjebeni jezik sto mora da se govori u toj drzavi!
 
Ne zapravo, jer mi je neophodno da to prvo saznam.
Vucic kaze prosecna plata iduce godine 500e. A ja na zadnjem poslu imao 300-malo vise, jer se to odnosi na advokate ili sta.
Ako je tako onda nebi bilo razloga raspravljati koji je luksuz.. najjeftiniji...
Sto se znanja i vestina tice, i plate, sve mi je bitno a najvise plata.
Jer kao sto rekoh pa niko ne bi normanal se spustio skoro za tri puta manje para mesecno radi unapredjivanja i koristi od toga sta moze da nauci, mogu ja raditi i mesec dana i sto bi francuz tamo u kraju rekao uola, ali to nije to da se radi 8h dnevno za tako malu platu, mozda u nekoj drugoj zemlji losijoj po tom od Srbije, ali u Srbiji ne, vise nisu 90-te da se covek spusti na tako nisko, a ni ti posodavci nisu bas normalni 12 000 plata!
..Pa sa tim parama... pravac negde van Srbije... Tamo se ima i smestaj i sve... Jedino moras znati engleski, ili Francuski ili bilo koji jjjebeni jezik sto mora da se govori u toj drzavi!

Данас је смањио.

Данас каже. до марта идуће године 400 евра.
 
Ne zapravo, jer mi je neophodno da to prvo saznam.
Vucic kaze prosecna plata iduce godine 500e. A ja na zadnjem poslu imao 300-malo vise, jer se to odnosi na advokate ili sta.
Ako je tako onda nebi bilo razloga raspravljati koji je luksuz.. najjeftiniji...
Sto se znanja i vestina tice, i plate, sve mi je bitno a najvise plata.
Jer kao sto rekoh pa niko ne bi normanal se spustio skoro za tri puta manje para mesecno radi unapredjivanja i koristi od toga sta moze da nauci, mogu ja raditi i mesec dana i sto bi francuz tamo u kraju rekao uola, ali to nije to da se radi 8h dnevno za tako malu platu, mozda u nekoj drugoj zemlji losijoj po tom od Srbije, ali u Srbiji ne, vise nisu 90-te da se covek spusti na tako nisko, a ni ti posodavci nisu bas normalni 12 000 plata!
..Pa sa tim parama... pravac negde van Srbije... Tamo se ima i smestaj i sve... Jedino moras znati engleski, ili Francuski ili bilo koji jjjebeni jezik sto mora da se govori u toj drzavi!

Šta kaže Vučić je nebitno jer on nije poslodavac.Znači plata se zarađuje,što bolje zaradite biće veća plata a nebo Vam je granica što se tiče zarada.
 
Ne znam, u pmmm! neka ide sve!!!
Ne kazem da nema poslova, ma ima!
Ali jbttt! ne znam koji cu!!!
Ide zime hladno je napolju, gradjavinarske poslove mi se ne rade!!
s druge strane! Ide leto! tu je more, ali jbt na ovom poslu 4meseca da radim gde bi mi plata negde drugde bila odma 35 000! ali to je dobar posao!!!
Bitno mi je da sam osiguran!!! a te ove poslove na satnice mislim da nema sanse da me osiguranju a i da mi plate putni trosak +!!!
Plus, jebbem ti sve davno bih poceo da radim... ali... necu da pisem ovde!!!
 
Zavisi sta si spreman da radis i sta mozes da radis.

Na razgovoru za posao uvek moras sve da definises da bi znao na cemu si, znaci od toga sta ces da radis i koja su tvoja zaduzenja, plata, poslovna kllima u firmi itd

Na osnovu toga doneses odluku ako vec mozes da biras.

Sto se tice koliko je ti potrebno mesecno novca, to zavisi od tvojih potreba.

Neko moze da zivi sa 300eur, neko sa 500 eur a neko me je malo i 2000eur.

To naravno ne znaci da ako su ti manje potrebe recimo 200eur a imas 400eur platu da ces im ostatak vratiti.

Ustedis pa kupis sebi nesto lepo, recimo neku knjigu i sl.

Sto se tice stanovanja, preporucio bi ti da nadjes devojku koja ti odgovara.

Ako ne mozes da nadjes devojku moj ti je predlog da zivis sam, to sa cimerom moze ako si student tj imas 20ak godina.
 
Zavisi sta si spreman da radis i sta mozes da radis.

Na razgovoru za posao uvek moras sve da definises da bi znao na cemu si, znaci od toga sta ces da radis i koja su tvoja zaduzenja, plata, poslovna kllima u firmi itd

Na osnovu toga doneses odluku ako vec mozes da biras.

Sto se tice koliko je ti potrebno mesecno novca, to zavisi od tvojih potreba.

Neko moze da zivi sa 300eur, neko sa 500 eur a neko me je malo i 2000eur.

To naravno ne znaci da ako su ti manje potrebe recimo 200eur a imas 400eur platu da ces im ostatak vratiti.

Ustedis pa kupis sebi nesto lepo, recimo neku knjigu i sl.

Sto se tice stanovanja, preporucio bi ti da nadjes devojku koja ti odgovara.

Ako ne mozes da nadjes devojku moj ti je predlog da zivis sam, to sa cimerom moze ako si student tj imas 20ak godina.

Razuman i mudar komentar.
 

Back
Top