Убица мог оца(Серија РТС недеља 20:05)

Teksački Rendzer Voker

Poznat
Banovan
Poruka
7.234
Vuk Kostić, Tihomir Stanić, Marko Janketić, Nina Janković i Katarina Radivojević protagonisti su nove igrane serija RTS-a "Ubice mog oca". Scenaristi su Nataša Drakulić i Predrag Antonijević, koji je i reditelj serije.

Radnja serije odigrava se u Beogradu u sadašnjem vremenu. Aleksandar Jakovljević, koga tumači Vuk Kostić, je mladi, ali već iskusni inspektor, dobija prvi veliki slučaj - rešavanje ubistva ćerke jedinice uglednog građevinskog preduzimača.
 
Jeftina i losa kopija americkih krimi serija.

Gledam jako malo serija, zato sto ne vidim neku veliku razliku medju njima. Narocito mi se ne svidja sto serije razvlace na bezbroj sezona - gde su bas Amerikanci majstori za vrtenje para. Koliko to sve ima smisla... slobodna procena.

Ova serija mi se svidja jer nema previse epizoda. Maltene kao jedan podugacak film.
Ono sto je jako vazno, serija je slika nas (a ne nekih tamo daleko, za koje mene nije briga), kakvi smo i zasto smo takvi.

p.s. naslov serije je u mnozini... nije jedan
 
Poslednja izmena:
Gledam jako malo serija, zato sto ne vidim neku veliku razliku medju njima. Narocito mi se ne svidja sto serije razvlace na bezbroj sezona - gde su bas Amerikanci majstori za vrtenje para. Koliko to sve ima smisla... slobodna procena.

Ova serija mi se svidja jer nema previse epizoda. Maltene kao jedan podugacak film.
Ono sto je jako vazno, serija je slika nas (a ne nekih tamo daleko, za koje mene nije briga), kakvi smo i zasto smo takvi.

p.s. naslov serije je u mnozini... nije jedan



Извињавам се гријешка
 
Vuk Kostić, Tihomir Stanić, Marko Janketić, Nina Janković i Katarina Radivojević protagonisti su nove igrane serija RTS-a "Ubice mog oca". Scenaristi su Nataša Drakulić i Predrag Antonijević, koji je i reditelj serije.

Radnja serije odigrava se u Beogradu u sadašnjem vremenu. Aleksandar Jakovljević, koga tumači Vuk Kostić, je mladi, ali već iskusni inspektor, dobija prvi veliki slučaj - rešavanje ubistva ćerke jedinice uglednog građevinskog preduzimača.
Posle duzeg vremena,jedna od boljih serija.
 
Могла би да буде занимљива, али замислите како би изгледала када би уместо сваке псовке и вулгарности било бииииип.

Пола епизоде се не би чуло.

Проклета српска кинематографија, не може без цураца-палаца.

И зато је не пратим.

Можда је то некоме занимљиво, али ја мислим да је време за озбиљну цензуру по том питању.
 
Pa sad, čak i prosečan film "Četvrti čovek", ima bolji zaplet. Sve zavisi s čim upoređuješ seriju, ako je porediš s "geh njene majke" serija je vrh, ali ako porediš, sa, npr, Šerlok Holms serijom iz 80-esetih, serija je krš.

Не можемо тако поредити серије, ово је серија са личностима и догађајима из данашњег српског миљеа.

Верујем да сценариста чак није ни морао да буде много маштовит, ово су ствари које нам се стварно догађају.

Довољно је прочитати црну хронику па видети да је увек неко некоме због нечега нешто.

А ту је често умешана и полиција, и политика, и тајкуни, и обичан гоља.
 
Не можемо тако поредити серије, ово је серија са личностима и догађајима из данашњег српског миљеа.

Верујем да сценариста чак није ни морао да буде много маштовит, ово су ствари које нам се стварно догађају.

Довољно је прочитати црну хронику па видети да је увек неко некоме због нечега нешто.

А ту је често умешана и полиција, и политика, и тајкуни, и обичан гоља.




Тачно ова серија је направљена да покаже какво је стање у Србији
 
:ok:

Upravo to .

Od novih serija dobri su Cizmasi . Scenarijo , rezija , gluma . Sve sto Ubice mog oca nemaju .

Vrlo cu da pohvalim zgode i nezgode u prvoj polovini Cizmasa... druga polovina je... kao da je druga serija. Ima tu dramatike i tako to, ali to treba da bude pod drugim naslovom.

- - - - - - - - - -

Тачно ова серија је направљена да покаже какво је стање у Србији

Kao i Moj rodjak sa sela... Postoje tu selo i seljaci, ali i neke malo manje javne organizacije.
 
Ja iskreno ne znam sta da mislim o ovoj seriji, ai ajde da kazemo onako nije lose, gledljivo u svakom slucaju.

Gotivna glumacka ekipa (i Baron je tu ;) , kao i Slavko Labovic ) predvodjena Vukom Kosticem, prica isto onako nije losa i veoma je aktuelna, mada ima praznog hoda , odnosno delova kada se cini razvuceno i da ume da smara , takodje i scenografija je mozda malo nepotrebno mracna i sivkasta , onako sve u svemu , nista sad nesto revolucionarno ali ono ok , moze da prodje.
 
Serija je tesko sranje , da se ne lazemo .

Prvo scenarijo je glup . Kao svi se pitaju KO je ubica ko da je ovo Herkul Poaro pa sad ti kao treba da sumnjas . Ovde se sve zna Baron , Karanovicka i celavi crnogorac . To su ubice i to se zna od prve epizode i ne znam koji ****** se onda neko pita ko je ubica .

Rezija je isto ocajna , dijalozi su katastrofa .

Vuk Kostic je los glumac .

Sve u svemu serija je smece . Monotona je , dosadna i retardirana . Daleko ispod proseka . Jedna od najgorih domacih serija .
 
Serija je tesko sranje , da se ne lazemo .

Prvo scenarijo je glup . Kao svi se pitaju KO je ubica ko da je ovo Herkul Poaro pa sad ti kao treba da sumnjas . Ovde se sve zna Baron , Karanovicka i celavi crnogorac . To su ubice i to se zna od prve epizode i ne znam koji ****** se onda neko pita ko je ubica .

Rezija je isto ocajna , dijalozi su katastrofa .

Vuk Kostic je los glumac .

Sve u svemu serija je smece . Monotona je , dosadna i retardirana . Daleko ispod proseka . Jedna od najgorih domacih serija .






Види се да се разумијеш у серије
 
Vrlo cu da pohvalim zgode i nezgode u prvoj polovini Cizmasa... druga polovina je... kao da je druga serija. Ima tu dramatike i tako to, ali to treba da bude pod drugim naslovom.

- - - - - - - - - -



Kao i Moj rodjak sa sela... Postoje tu selo i seljaci, ali i neke malo manje javne organizacije.

Слажем се.Серија " Чизмаши" као да је рађена "по сезонама" (толико популарно на дивљем западу),и по мени: почетак је добар - крај ...онако...
исто баш као и "Рођак са села"...Где је "прва сезона" стварно много боља него друга...Ипак све у свему :то су биле добре серије.
А сад о овој серији: добра је ! Није то стварно нешто епохално,али јесте ЗА гледање.
Баш ме интересују ови паметни који је пореде са страним нек напишу на коју (или на којЕ ) серије то личи,па је копија ?
Наравно ако је "крими-серија" мора да има баш то:убиства,сплетке,тајне,истрагу...и то није копија.
 
Nije loše. Mislim, šta je sve snimano u zadnjih 20 godina kod nas, ovo je više nego dobro.

Prilagodjena je našoj realnosti, to joj je popriličan plus. Što neko reče, scenarista i nije morao da bude previše maštovit - jednostavno prepričaš našu crnu hroniku i dobiješ ovako nešto. Sprega politike, policije i kriminala, razne "direktorke", agencije, poverenici, ministri... zbućkaš sve to i dobiješ jedan ovako pitak koktel koji te lepo zabavi nedeljom uveče.

Svidja mi se i što je prilagodjena našoj "kulturi" življenja - inspektor za krvne i seksualne delikte koji živi sa kevom i koga mama nutka kajganom kada dodje umoran, pocepan i krvav iz "ljute bitke" z:D Stvarno smo takvi.
 
Nije loše. Mislim, šta je sve snimano u zadnjih 20 godina kod nas, ovo je više nego dobro.

Prilagodjena je našoj realnosti, to joj je popriličan plus. Što neko reče, scenarista i nije morao da bude previše maštovit - jednostavno prepričaš našu crnu hroniku i dobiješ ovako nešto. Sprega politike, policije i kriminala, razne "direktorke", agencije, poverenici, ministri... zbućkaš sve to i dobiješ jedan ovako pitak koktel koji te lepo zabavi nedeljom uveče.

Svidja mi se i što je prilagodjena našoj "kulturi" življenja - inspektor za krvne i seksualne delikte koji živi sa kevom i koga mama nutka kajganom kada dodje umoran, pocepan i krvav iz "ljute bitke" z:D Stvarno smo takvi.

Slazem se da je snimamo i dosta gluposti ali je snimano i dosta vrhunskih stvari .

Ja serije delim na vrhunske , solidne i na sranje .

Vrhunske su Vratice se rode , Moj rodjak sa sela i sve tri sezone Montevidea .

Solidne su na primer Cizmasi , prve dve sezone Jagodica .

A sranje su Komsije i Ubice mog oca .
 
A otkud tolika kritika ove serije? Ko zna koliko godina nismo snimili ozbiljnu krimi seriju - i odmah nista ne valja? A u poredjenju sa cime? Stavljanje Komsija i ove serije u poredjenje je smesno.
Serije sa velikim brojem epizoda gde se nista nikada nije desilo i ovoga sto ce da ima 10 plus mozda jos 10 epizoda... da kazemo da nije isto.

Moglo je i bolje - sa vise para.

Za Rodjaka se slazem da je dobar.
 

Back
Top