Sony Vegas ili Adobe Premier?

Ako imas volje da ucis i da usput koristis jako kvalitetan program. Odvoji vremena i uzm tutorijale i pocni da koristis odmah adobe, nije to toliko tesko ako imas volje da ucis jer sa ovim laksim programom neces nista puno postoci. Odmah uci sa kvalitetnijim i isplatit ce ti se brze.
 
Jeste starija tema medjutim za nove. Premiere nije za pocetnike ali isto tako nije nista komplikovaniji. Sve se svodi na isto osim sto u Premiere mora da se - desni klik - odabere opcija - dok je to u Vegasu malo vise ilustrovano i sa prevlacenjem misa. E sada, klasicno poredjenje na 4770k, za h264 video u 1080p60fps-a sa bitrateom izmedju 10,000 i 20,000, duzine 10 minuta, u Premiere ti je render nekih 8-12min dok ce to u Vegasu trajati cak i do 30 minuta, i to Sony Vegas ne podrzava h264 tako da moras eksterno/vanrendno da instaliras i dodajes codece. Jedina pozitiva u svemu ovome je sto Vegas podrzava neke cudne formate i ne pravi "desync" video i zvuka sa ShadowPlay-om ukoliko snimas gameplay. Ako se pitas zasto ? Zato sto Sony Vegas podrzava variable framerate, a Premiere samo constant. Tako da generalno za profesionalnu obradu uvek se koristi constant, ali eto Nvidia se drzala variable framerate-a tako da se mora start/stop recording na 10-15min da bi sve ostalo okej.

Tako da preporuka ide za Premiere nakon 7 godine iskustva.
 
Poslednja izmena:
Moje misljenje je da prvo podjes sa Movie Makerom. Mada on je veoma, veoma lak program. Uglavnom, tu mozes skratiti klip, dodati efekte, tekst... Moze se brzo nauciti, svako bi mogao da ga koristi. Neki ga smatraju da je veoma glup. Nije pogodan za neke pro videe jer ne mozes izbrisati neki deo klipa, vec mozes ceo klip samo da skratis. Po mom misljenju on je veoma dobar za pravljenje tekstova za pesme.

Veoma dobar program je Filmora. Na YT mozes videti razne srpske youtubere kako ga reklamiraju. Ja sam ga korsitila jedno vreme i veoma sam bila zadovoljna.

Kasnije pocni sa malo 'tezim' programima kao sto su Sony Vegas, Adobe, itd.

Pozz
 

Back
Top